Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MERHABA ARKADAŞLAR SANTO CHOPPERS KLUBU OLARAK YENİ ÜYELERİMİZİ BEKLİYORUZ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden büyük harf çözemedim.
    BURASI ANA KUCAĞI DEĞİL MOTOSİKLET OCAĞI !!!!
    Alper bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Madrap2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük üstadımız gelmis 🙂

Evdesindir heralde abim yolculuk yoktur umarım

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 yıl önce de bana göre değildi,şimdi de değil. O ritüeller, hiyerarşi vb. Size iyi şanslar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hahaha :D

sende bi mc kur takılalım peşine reizzzz
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Şaka bir yana, düzgün insanlarla yapılan grup sürüşleri çok daha güvenli.

Tabi bunun için bir MC'ye ihtiyaç yok. Açıkçası MC'lerde motosiklet tam odak noktası da değil. Şahsen saçma ve gereksiz buluyorum.

Bunun yanında mümkün olduğunca grup sürüşlerine katılmaya çalışıyorum.

İsim konusundaki tahminim doğru çıkmış! Santo harbi harbi Santa'dan gelmiş... Aziz Noel Baba değil de, genel bir aziz, ama olsun. Hazret falan gibi düşünün. Hazro da olabilir mesela...

Kendim ilgilenmesem de örnek teşkil edebilecek bir oluşum olmasını temenni ederim. Çok olumsuz örneklerini gördük MC'lerin. Güzel örneklere ciddi ihtiyaç var.
    Alper bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Madrap2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük üstadımız gelmis ��

Evdesindir heralde abim yolculuk yoktur umarım
    Havalar ve dünyanın genel durumu ortada evde sıkıldım hep aynı konu malum salgın bir şile yaptım döndüm.

Motosikleti
    MT-07
    Havalar ve dünyanın genel durumu ortada evde sıkıldım hep aynı konu malum salgın bir şile yaptım döndüm.
    En temizini yapmışsın. Hem temiz hava hem de motorda herkesten uzak ve izole bir gezinti

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminim ki, iyi niyetle ve içtenlikle bu tip oluşumlar kurulup çok emek veriliyordur ve iyi insanların bir araya gelip özveride bulunmasıyla ayakta tutuluyordur.

Bunu, beni burada davet eden bir klüp başkanına da sormuştum.
    Hiyerarşi, yeni başlayan acemi er gibi, alt-üst devre.. Motor yıkamaktan, nöbete kadar hiyerarşi vardı.
    Ayda tüm toplantılara katılacam, en az 500km grupla sürecem, en az iki geziye katılacam, katılmazsam ceza alacam... Anlattılar işte..

Sordum:
    İleri sürüş mü öğreriyorsunuz?
    Hayır
    Güvenli sürüş, ?
    Hayır
    Grup sürüşü eğitimi?
    Hayır
    Fermuar, tek sıra, işaretler vs?
    Hayır
    Ben zaten ayda 750km kadar ev-iş, en az 20km den 500-750km iş icabı, hafta sonları da hemen her hafta sonu 150-200 km geziyorum... Size neden ihtiyaç duyayım?
    Ayrıca en tecrübelilerini başkan yapmışlar ( bence madden durumu iyi, motoru yüksek cc ve marka olduğundan ), toplam km tecrübesi ( söylediğine göre ) 30-35 bin.. Ve yaş 50 civarı..
    Km yarıştırmaya girmeyecem ama ben yılda 15-20 bin km yapıyorum, en az 15 yıldır.
    Öncelikle, "Başkan" kabul ettiğim kişi bana bir şeyler katmalı..
    Ben, motorcu ruhu taşıyan birinin bağımlı, hiyerarşik düzenin parçası olabileceğine inanmıyorum ve gerçekten ciddi bir çıkarı olmazsa da kimseyi bu halde bağlamayı başarabikeceklerine de inanmıyorum. Demiştim 3-5 yıl önce.

Tabii ki her bacak, kendi koyununu asar ama buna koyun rıza gösteriyorsa saygı duyarım.

Tekeriniz düz bassın..
    Ne kadar doğru ve yerinde bir yorum...
    Alper bunu beğendi.

Alper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HARLEY DAVİDSON İRON 883
    Düşüncelerinizi paylaştıgınız icin tesekkür ederiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminim ki, iyi niyetle ve içtenlikle bu tip oluşumlar kurulup çok emek veriliyordur ve iyi insanların bir araya gelip özveride bulunmasıyla ayakta tutuluyordur.

Bunu, beni burada davet eden bir klüp başkanına da sormuştum.
    Hiyerarşi, yeni başlayan acemi er gibi, alt-üst devre.. Motor yıkamaktan, nöbete kadar hiyerarşi vardı.
    Ayda tüm toplantılara katılacam, en az 500km grupla sürecem, en az iki geziye katılacam, katılmazsam ceza alacam... Anlattılar işte..

Sordum:
    İleri sürüş mü öğreriyorsunuz?
    Hayır
    Güvenli sürüş, ?
    Hayır
    Grup sürüşü eğitimi?
    Hayır
    Fermuar, tek sıra, işaretler vs?
    Hayır
    Ben zaten ayda 750km kadar ev-iş, en az 20km den 500-750km iş icabı, hafta sonları da hemen her hafta sonu 150-200 km geziyorum... Size neden ihtiyaç duyayım?
    Ayrıca en tecrübelilerini başkan yapmışlar ( bence madden durumu iyi, motoru yüksek cc ve marka olduğundan ), toplam km tecrübesi ( söylediğine göre ) 30-35 bin.. Ve yaş 50 civarı..
    Km yarıştırmaya girmeyecem ama ben yılda 15-20 bin km yapıyorum, en az 15 yıldır.
    Öncelikle, "Başkan" kabul ettiğim kişi bana bir şeyler katmalı..
    Ben, motorcu ruhu taşıyan birinin bağımlı, hiyerarşik düzenin parçası olabileceğine inanmıyorum ve gerçekten ciddi bir çıkarı olmazsa da kimseyi bu halde bağlamayı başarabikeceklerine de inanmıyorum. Demiştim 3-5 yıl önce.

Tabii ki her bacak, kendi koyununu asar ama buna koyun rıza gösteriyorsa saygı duyarım.

Tekeriniz düz bassın..
    evet tabiki böyle örneklerde var fakat bizimki daha cok yeni arkadaslar tanıma hıc yoktan haftada 1 kez beraber oturup motosiklet muhabbetı etme gibi düşünün mc kafasında değil bizimki brotherhood kafasında. tabiki belli bir kuralalar olucak kural olmayan yerde düzensizlik vurdumduymazlık olur.
    düsüncenizi paylastıgınız ıcın tesekkur ederız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürüşüne güvendiğin, kafa dengi insanlarla grup sürüşü, grup aktivitesi keyiflidir. Geçen sene küçük bir grup kurup 1 sene içinde 30000 km civarı yol yaptık, manyak keyifliydi. Bu sene nazar değdi.

Santo Choppers Kulübünün de kafa dengi kardeşlerle büyümesi dileğiyle. Hiçbirşey yapmasanız bile ayda bir mangal yapın, o bile keyifli.
    aynen öyle çok teşekkür ederiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka bir yana, düzgün insanlarla yapılan grup sürüşleri çok daha güvenli.

Tabi bunun için bir MC'ye ihtiyaç yok. Açıkçası MC'lerde motosiklet tam odak noktası da değil. Şahsen saçma ve gereksiz buluyorum.

Bunun yanında mümkün olduğunca grup sürüşlerine katılmaya çalışıyorum.

İsim konusundaki tahminim doğru çıkmış! Santo harbi harbi Santa'dan gelmiş... Aziz Noel Baba değil de, genel bir aziz, ama olsun. Hazret falan gibi düşünün. Hazro da olabilir mesela...

Kendim ilgilenmesem de örnek teşkil edebilecek bir oluşum olmasını temenni ederim. Çok olumsuz örneklerini gördük MC'lerin. Güzel örneklere ciddi ihtiyaç var.
    Teşekkür ederiz. Mc kafas değil bizimki daha cok haftada 1 kez olsa bile beraber, mangal sürüş vb. gibi şeyler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'de 500.000'den fazla başgan var

Yıllar önce bir kaç kez grup sürüşüne katılmıştım, aslında grup denemezdi sürü sürüşü, uçanlar kaçanlar, saçma sapan hareketlerle grubu tehlikeye atanlar filan. Hatta bir seferinde tam da buranın Yuvacık etkinliğine giderken arkadaşlarla baktık grup 50 motordan fazla dedik biz ayrı sürelim o halde bile 10 motordan fazla idik ve yine çok güvenli değildi. Sonunda ben bıraktım o işleri ve kendi kendime solo ya da en fazla 2 motor sürdük.
    Katıldığım bir eğitimde de grup sürüşü 6 motosikleti geçmemeli güvenli sürüş için diye duyunca dedim haklıymışız. Sonrasında zaten motora ara vermeler bu işe bakış açısının tamamaen değişimi v.s. derken artık birileri kapıma 10 motorla gelip yalvarsa da gideceğimi sanmıyorum, ha sana yalvaran yok zaten diyenler olabilir, hakikaten yok.
    Neticede artık bir maxi scooter da alarak o motorcu ruhunu iyiden iyiye çöpe attım galiba
    İşe gidip gelen olgun abi moduna geçiş yaptım.
    İleride yaşlı bir amca olarak bir cruiser alır mıyım? Belki. Esasında bu işe başlarken sırf cruiser chopper hatrına, aşkına başladım ama sadece 1 kez cruiser motorum oldu ve gerek konfor gerek efektiflik olarak baktım bana göre değilmiş, hayallerim yıkılmadı dersem yalan olur. Bu sebeple esasen enduro turing adamı olduğuma kanaat getirdim, naked da olur hesabı.

Şimdilerde böyle yelekli cruiserlı bir arkadaş görünce yüzümde bir tebessümle ve güzel bakıyorum, ne yalan söyleyeyim o yelek, motorun kendisi, sürüş şekli filan tüm motosikletlerden hala havalı bana göre. Ama gel gör ki üstüm başım full koruma, koca spor çanta bagajda, yağmur çamurda bir cruiserla işe git gel yapmanın saçmalığını düşünmek bile istemiyorum.

Santocu arkadaşlara sorum yorumum şu: Neden brotherhood mantığı olan bir yerde binlerce üyesi olan bir siteden arkadaş arıyorsunuz? Zaten bu tip MC'lerin amacı sıkı dostlarla sürmek bir arada olmak değil mi, 4 kişi de yeter 8 kişide. Zamanla artarcaksa artar kulüp üyesi artmazsa artmasın biz bize yeteriz kardeşler durumu değil midir amaç?

Daha MT bile ortada yokken taaa benim üniversite yıllarımda(yani henüz dinozorlar o meteorla yok olmamaışken işte ) İstanbul'da Young Turks diye bir yelekli grup vardı, sonradan sanırım old olunca bu işe son mu verdiler bilmem, ama taa 90'lardı sanırım onları görünce henüz motor işine bulaşmamış çulsuz bir çocuk olan ben fena halde hasta olmuştum, motorculuk ruhumun depreşmesine vesile olmuş etkenlerden biri bile olabilir Young Turks, harbi noldu onlara acaba? Devam etseler belki de Türkiye'nin Hells Angels'ı olabilirlerdi

Uff amma çok laf etmişim, hani lan ben yazmıyordum forumlara? Sanırım korona beni de sıktı, stres yaptı son bir haftadır hiç olmadığı kadar çok ve alakasız konuya yazıyorum, kusura bakmayın. Yapmamaya çalışacağım.

Solo sürüş benim için en güzeli.(Hatta bir gün kendi yeleğimi yaptırıp tek kişilik grup da olabilirim, nomad hesabı)
    En baba grupsa 2 motor bilemedin 3. motorla yapılanıdır(Ve mümkünse hepsinin motorculuk tecrübesi biribirine yakın olmalıdır), sonrası kaos ve keşmekeş, arada çıkan bir arızanın sürüşü .ota sardırmasıdır.
    İki kafadar hadi üç kafadar en güzeli, grup büyüdükçe hakim olmak başını kıçını kontrol etmek zorlaşıyor. 4 kişi bile arada biri bi fikir ayrılığı çıkartınca ziyan oluyor.
    Katılmayan olabilir ama ben kendi güvenliğim için de başkalarının sorumluluğunu almamak adına da uzun yıllardır kaçınıyorum grup sürüşünden.
    Alper bunu beğendi.

Alper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HARLEY DAVİDSON İRON 883
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllar önce bir kaç kez grup sürüşüne katılmıştım, aslında grup denemezdi sürü sürüşü, uçanlar kaçanlar, saçma sapan hareketlerle grubu tehlikeye atanlar filan. Hatta bir seferinde tam da buranın Yuvacık etkinliğine giderken arkadaşlarla baktık grup 50 motordan fazla dedik biz ayrı sürelim o halde bile 10 motordan fazla idik ve yine çok güvenli değildi. Sonunda ben bıraktım o işleri ve kendi kendime solo ya da en fazla 2 motor sürdük.
    Katıldığım bir eğitimde de grup sürüşü 6 motosikleti geçmemeli güvenli sürüş için diye duyunca dedim haklıymışız. Sonrasında zaten motora ara vermeler bu işe bakış açısının tamamaen değişimi v.s. derken artık birileri kapıma 10 motorla gelip yalvarsa da gideceğimi sanmıyorum, ha sana yalvaran yok zaten diyenler olabilir, hakikaten yok.
    Neticede artık bir maxi scooter da alarak o motorcu ruhunu iyiden iyiye çöpe attım galiba
    İşe gidip gelen olgun abi moduna geçiş yaptım.
    İleride yaşlı bir amca olarak bir cruiser alır mıyım? Belki. Esasında bu işe başlarken sırf cruiser chopper hatrına, aşkına başladım ama sadece 1 kez cruiser motorum oldu ve gerek konfor gerek efektiflik olarak baktım bana göre değilmiş, hayallerim yıkılmadı dersem yalan olur. Bu sebeple esasen enduro turing adamı olduğuma kanaat getirdim, naked da olur hesabı.

Şimdilerde böyle yelekli cruiserlı bir arkadaş görünce yüzümde bir tebessümle ve güzel bakıyorum, ne yalan söyleyeyim o yelek, motorun kendisi, sürüş şekli filan tüm motosikletlerden hala havalı bana göre. Ama gel gör ki üstüm başım full koruma, koca spor çanta bagajda, yağmur çamurda bir cruiserla işe git gel yapmanın saçmalığını düşünmek bile istemiyorum.

Santocu arkadaşlara sorum yorumum şu: Neden brotherhood mantığı olan bir yerde binlerce üyesi olan bir siteden arkadaş arıyorsunuz? Zaten bu tip MC'lerin amacı sıkı dostlarla sürmek bir arada olmak değil mi, 4 kişi de yeter 8 kişide. Zamanla artarcaksa artar kulüp üyesi artmazsa artmasın biz bize yeteriz kardeşler durumu değil midir amaç?

Daha MT bile ortada yokken taaa benim üniversite yıllarımda(yani henüz dinozorlar o meteorla yok olmamaışken işte ) İstanbul'da Young Turks diye bir yelekli grup vardı, sonradan sanırım old olunca bu işe son mu verdiler bilmem, ama taa 90'lardı sanırım onları görünce henüz motor işine bulaşmamış çulsuz bir çocuk olan ben fena halde hasta olmuştum, motorculuk ruhumun depreşmesine vesile olmuş etkenlerden biri bile olabilir Young Turks, harbi noldu onlara acaba? Devam etseler belki de Türkiye'nin Hells Angels'ı olabilirlerdi

Uff amma çok laf etmişim, hani lan ben yazmıyordum forumlara? Sanırım korona beni de sıktı, stres yaptı son bir haftadır hiç olmadığı kadar çok ve alakasız konuya yazıyorum, kusura bakmayın. Yapmamaya çalışacağım.

Solo sürüş benim için en güzeli.(Hatta bir gün kendi yeleğimi yaptırıp tek kişilik grup da olabilirim, nomad hesabı)
    En baba grupsa 2 motor bilemedin 3. motorla yapılanıdır(Ve mümkünse hepsinin motorculuk tecrübesi biribirine yakın olmalıdır), sonrası kaos ve keşmekeş, arada çıkan bir arızanın sürüşü .ota sardırmasıdır.
    İki kafadar hadi üç kafadar en güzeli, grup büyüdükçe hakim olmak başını kıçını kontrol etmek zorlaşıyor. 4 kişi bile arada biri bi fikir ayrılığı çıkartınca ziyan oluyor.
    Katılmayan olabilir ama ben kendi güvenliğim için de başkalarının sorumluluğunu almamak adına da uzun yıllardır kaçınıyorum grup sürüşünden.
    Merhabalar öncelıkle düşüncenızı belırttıgınız ıcın tecrubelerınızı aktardıgınız ıcın cok tesekkur ederim.
    İlk sorunuzu şöyle cevaplayabılırım, her üye olmak ısteyenı almak gibi bişiyimiz yok oncelıkle , katılmak ısteyen gelır bakarız konusuruz bızım kafamızdaysa gelır katılır aramıza . onun harici klubumuze alınacak kişi sayısına belli bi sınır koyduk zaten o sayı dolunca kapatıcaz alımı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alper Başkan, çok güzel fotoymuş..
    Sabırla ve ilgiyle dinleyip cevap verdiğiniz için kendi adıma teşekkür ederim.
    Bizim yorum ve eleştrilerimiz, bir anlamda kendinizi daha geniş ifade etmenize de vesile oldu sanırım.
    Elimizden gelen bir konu olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Tekeriniz düz bassın..
    Alper bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)