Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bluetooth kulaklık vs interkom

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    ön edit: yanlış yere başlık açmışım. kusura bakmayın. taşımayı da bilmiyorum. yardım edin lütfen.

bunların farkı ne?

bluetooth kulaklık, kulağa takılıyor. interkom ise hoparlör gibi mi?

eğer öyleyse interkom'un sağlığa sar gibi bir zararı var mı? ilk sorum bu.
    ikincisi su geçirmez olarak ucuz ve kaliteli yollu ne önerebilirsiniz bana?

teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Bt-s2 hayırlı olsun.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Anladigim kadari ile konuya hakim degilsiniz, izah etmeye calisayim.

1- Bluetooth kulaklik

Cep telefonunun bluetooth’u ile eslestirip, kask icerisinde telefon gorusmesi yapmana ve muzik dinlemene olanak saglar. Örnegin Airpods gibi dusunebilirsin, bunun kask versiyonlari var.

2- Intercom

Intercom, herhangi bir harici aygit baglantisi gerektirmeden (telefon) iki veya daha fazla cihazin (marka/model’e gore degisir) birbirleri arasinda eslesip, konusma sagladiklari aygitlardir. Tabi bu intercomlarda bluetooth özelligide oldugundan cep telefona cevap verebilir, muzik dinleyebilir, marka modeline gore sesli komutlar ile arama yapabilir, radyo dinleyebilirsiniz.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Bluetooth kulaklık çıktı mertlik bozuldu bence.

İntercomu direk kullanmak daha rahat olsa da sadece kask içinde kullanabilmek dezavantaj. Hem çok pahalı, hem de ucuz modeller 2 den fazla bağlantı kuramıyor. Yada karşı tarafta da aynı model intercom olması lazım.

Kulak tıkacı olanlardan değilde, airpods tarzı uzun ve dış sesi alabileceğiniz yapıda iyi bir bluetooth kulaklık ile hem müzik dinleyebilir, hemde discord üzerinden birden fazla kişiyle aynı grupta konuşabilirsiniz.

Bende ikiside var, erinirsem intercom kullanıyorum radyo açıyorum. Erinmezsem kulaklığı takıp üstüne baf çekip kaskı öyle giyiyorum. Tak-çıkar yaparken düşmelere karşı önlem alıyorum yani bir nevi. İkisiyle de arama gelince konuştuğun anlaşılıyor şehir içi.

Bluetoothların sar değeri olmaz farklı bir frekans vardır internetten araştırabilrisin.

Qcy T5 yada kaliteli airpods çakmaları işini görür muhtemelen.

Su geçirmez olayına girersen ucuz diye bir şey yok maalesef. Hem ayranım dökülmesin hem tatsız olaylar yaşanmasın gibi bir durum söz konusu değil.

Aklındaki sorulara yanıt olmuştur umarım.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Kulaklığın üzerine kask giymek imkansız. Çıkardığımda
    ağrıdan kulaklarıma dokunamıyorum. En ince kafalı kulaklık aldım
    yine de olmadı. En azından benim için böyle.

Belki bir beden büyük kask olursa olabilir.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    yaklaşık 5 yıldır vnetphone marka çin malı 6 kullanıcıya kadar eşleşebilen interkom kullanıyorum.
    bluetooth kulaklıklar, özellikle kulak içi olanlar kaskın içinde kulak ağrısı yapıyor. ancak interkom kulaklıkları kulağın dışına geldiği için kulakta ağrı yapmıyor. eğer kaskta kulaklık yeri varsa çok rahat edersiniz, diğer türlü biraz sıkabilir.
    bendeki interkomu telefona da bağlayıp müzik dinleyebiliyorum.
    ses tuşlarına uzun süreli basınca müzik geçişi yapıyor.
    iki kez arama tuşuna basınca siri aktif oluyor ve sesle telefonu kontrol edebiliyorum.
    interkomlar kulaklıklara göre daha avantajlı bence.
    bendeki ürün 30-35 $ civarında fiyata satılıyor.

bildiğim kadarıyla interkomlar radyo frekansıyla çalışıyor ve bunların sar değeri oldukça düşük.
    cep telefonları ise sürekli olarak baz istasyonlarına sinyal gönderip aldığı için sar değerleri yüksek oluyor.
    bu arada cep telefonunuzu günde 10 saat yanınızda taşısanız bile kafanızda kask ile bu kadar süre dolaşmazsınız büyük ihtimalle.

Merak ettiğim konu , pekii hem telefon görüşmesi , hem arama / kapama , hem navigasyon olarak telefona ses ile komut verme işleri için nasıl bir interkom/bluetooth edinilmeli ?

(su/nem geçirmez olur ise şahane olurdu.)

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    bluetoth kulaklık alıcaksan kask içinde denemeden alma baştan iyi gibi oluyor ama 30dk sonra kulağımı acıtıyor benim

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    İnterkomu hiç kullanmadım. Bir ara almaya yeltendim ama benim mt revenge kaskın içinde fırtına esiyor. Pek tat vereceğini düşünmüyorum. Kablolu kulaklıktan mem unum hem ucuz hem şarj derdi yok. Tek sorun dışarıdan ses gelmediği için güvenlik riski oluşturuyor.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnterkomu hiç kullanmadım. Bir ara almaya yeltendim ama benim mt revenge kaskın içinde fırtına esiyor. Pek tat vereceğini düşünmüyorum. Kablolu kulaklıktan mem unum hem ucuz hem şarj derdi yok. Tek sorun dışarıdan ses gelmediği için güvenlik riski oluşturuyor.
    Çene pedi al... çeneden alıyor tüm rüzgarı. Ben çene alt kısmına içine cırtcırt yapıştırdım. Ağzıma gelmeyecek şekilde siyah bir sünger cırtla sabitliyorum. çeneme basıyor sünger. içeri hava girmiyor... bu seferde buğu yapıyor ama...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Ben kask içi kulaklıklardan almıştım geçen sene. Kasktaki kulaklık yuvasına tam uyumlu kulağımı rahatsız etmiyor. Ama sesi az.. 100km ye çıkınca gürültüden müzik ben anlaşılmıyor. kulaklığa bluetooth - x6 takılı. oda kask içine cırtla sabit. içten çene kısmına. alttan bas parmağımı sokup tuşlarına basabiliyorum.. şarjı 2 saat gidiyor müzik dinlerken.biraz modifiye edeceğim sezon açılınca. daha büyük bir pil ve araya küçük bir amfi bağlayacağım ( amfi bozuk para büyüklüğünde ve kalınlığında) yan pedlerin altına tesitatı gömeceğim. bana müzik ve telefon yeterli. tek sürüyorum genelde. Ama intercom alacak olsam bt-s2 alırdım. fiyat performansta bence iyi. knmaster da güzel. ama elimden geldi için para vermek yerine kendim yapacağım ben
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çene pedi al... çeneden alıyor tüm rüzgarı. Ben çene alt kısmına içine cırtcırt yapıştırdım. Ağzıma gelmeyecek şekilde siyah bir sünger cırtla sabitliyorum. çeneme basıyor sünger. içeri hava girmiyor... bu seferde buğu yapıyor ama...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Ben kask içi kulaklıklardan almıştım geçen sene. Kasktaki kulaklık yuvasına tam uyumlu kulağımı rahatsız etmiyor. Ama sesi az.. 100km ye çıkınca gürültüden müzik ben anlaşılmıyor. kulaklığa bluetooth - x6 takılı. oda kask içine cırtla sabit. içten çene kısmına. alttan bas parmağımı sokup tuşlarına basabiliyorum.. şarjı 2 saat gidiyor müzik dinlerken.biraz modifiye edeceğim sezon açılınca. daha büyük bir pil ve araya küçük bir amfi bağlayacağım ( amfi bozuk para büyüklüğünde ve kalınlığında) yan pedlerin altına tesitatı gömeceğim. bana müzik ve telefon yeterli. tek sürüyorum genelde. Ama intercom alacak olsam bt-s2 alırdım. fiyat performansta bence iyi. knmaster da güzel. ama elimden geldi için para vermek yerine kendim yapacağım ben
    Kaskın kendi çene pedi var. Ayrıca bir ped satılıyorsa onu hiç bilmiyorum. Ayrıca kaskınızın resmini atabilirseniz sevinirim

İnterkom hiç kullanmadım ama qcy t1 pro kullanıyorum. Kaskı takıp çıkarırken dikkatli olmak gerekiyor düşebiliyor onun haricinde kulak ağrısı dışarıyı duymama gibi sorunlar yaşamadım ben.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı Selami27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnterkom hiç kullanmadım ama qcy t1 pro kullanıyorum. Kaskı takıp çıkarırken dikkatli olmak gerekiyor düşebiliyor onun haricinde kulak ağrısı dışarıyı duymama gibi sorunlar yaşamadım ben.
    aynı kulaklık bende de var ama kaskın içinde kullanmayın hocam, çok tehlikeli durumlara düşebilirsiniz.
    çünkü bu kulaklıklar dış sesi baya bi kesiyor. bence hiçbir şekilde bu tarz kulaklıklar takılmamalı ama en kötü apple ın kulaklıklarından takabilirsiniz. en azından dış sesleri daha rahat duyabiliyorsunuz bu kulaklıklarla.
    https://bit.ly/30jiOxE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler