Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herkese selamlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    AsiTürK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cümleten selamun aleyküm. Aranıza yeni katıldım. Birazcık kendime ait bilgiler vereyim.

Adım : Muhammet

Yaşım : 31

Nereden katılıyorum : Erzurum

Meslek : Memur

Yukarıda da söylediğim gibi aranıza yeni katıldı. Çocukluktan gelen bir motor hevesim vardı bunu bir dönem maddi olarak bir dönem de cesaret edemeyişimden dolayı gerçekleştiremedim. Ancak çok düşündüm ve sonunda ehliyet aldıktan sonra motor almaya karar verdim. Öncelikle hiç vitesli motor tecrübem yok ama scooter felan sürmüşlüğüm vardır.

Siz değerli dostlara bir kaç sorum olacak.

1-Bugün bir sitede A sınıfı ehliyet almak için A2 nin zorunlu olduğunu okudum ama direkt olarak A ehliyet alabilirim değil mi?

2-Bulunduğum il de göz önüne alındığında ben 600 lük motorla başlamayı düşündüm çünkü en yakın illerden bile motor bulsam bana çok çok uzak bunun yanı sıra servis ağı olsun motor piyasası(arz talep durumu) olsun almışken bir kere alayım diye düşündüm ama vitesli motor tecrübem olmadığından R25 ile başlamaya karar verdim sayılır.(Bu konuda çok video felan izledim genelde 250 likler arasında forumda da bir kaç arkadaşın önerdiği piyasa-servis vs durumu göz önüne alınınca Yamaha R25 öneriliyor sizin önerilerinize de açığım ancak Erzurum da oluşumu ve yukarıdaki sebepleri de unutmadan öneride bulununuz icabında 6 ay sonra satmakta zorlanacağım motora bir sürü para vermek istemem)

3-Ekipmansız 20.000 TL ye kadar çıkabilirim belki 1-2 bin daha eklerim bu bütçede Erzurum ilinde oluşum(servis-motor piyasasının canlılık durumu) da göz önüne alındığında sizler neler önerirsiniz.

4-Sizlerin tüm görüş ve önerilerinize açığım. Tüm yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Merhaba Hoşgeldiniz. As.

İyi yapmışsınız karar vererek.

Ben falan eskiden direkt a2 alanlardanım.
    Ama bildiğim kadarıyla yaşınızdan dolayı direkt A alabiliyorsunuz. (en yüksek ehliyet A'ydı değil mi.)

600'lük makina hiç kullanmamış insana ağır gelir hocam. r25 düşünerek iyi yappmışsınız.
    Önerecek olsam. 250'lik önerirdim bende. inazuma olur, r25-mt25 olur. bu tarz makinalar. Scooter düşünmüyorsanız.

Şansınız varsa bir de eğitim alabilirseniz mükemmel olur.
    Sürücü kursunda bilmeyen adamı kursa almıyorlar gibi bir durum var

Selametle. Kazasız belasız.

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Hoşgeldiniz. As.

İyi yapmışsınız karar vererek.

Ben falan eskiden direkt a2 alanlardanım.
    Ama bildiğim kadarıyla yaşınızdan dolayı direkt A alabiliyorsunuz. (en yüksek ehliyet A'ydı değil mi.)

600'lük makina hiç kullanmamış insana ağır gelir hocam. r25 düşünerek iyi yappmışsınız.
    Önerecek olsam. 250'lik önerirdim bende. inazuma olur, r25-mt25 olur. bu tarz makinalar. Scooter düşünmüyorsanız.

Şansınız varsa bir de eğitim alabilirseniz mükemmel olur.
    Sürücü kursunda bilmeyen adamı kursa almıyorlar gibi bir durum var

Selametle. Kazasız belasız.

Hoşbuldum hocam sağolun.

Kurs eğitimi şansım yok açıkçası çünkü malum Erzurum'un da ilçesinde olunca burada motorcu yok :D Kurs konusunu nasıl yaparım bakacağım. Ehliyete gelince A1-A2-A yani en büyüğü A sınıfı evet. Allah razı olsun inşAllah güzel bir macera beni bekliyordur

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı AsiTürK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten selamun aleyküm. Aranıza yeni katıldım. Birazcık kendime ait bilgiler vereyim.

Adım : Muhammet

Yaşım : 31

Nereden katılıyorum : Erzurum

Meslek : Memur

Yukarıda da söylediğim gibi aranıza yeni katıldı. Çocukluktan gelen bir motor hevesim vardı bunu bir dönem maddi olarak bir dönem de cesaret edemeyişimden dolayı gerçekleştiremedim. Ancak çok düşündüm ve sonunda ehliyet aldıktan sonra motor almaya karar verdim. Öncelikle hiç vitesli motor tecrübem yok ama scooter felan sürmüşlüğüm vardır.

Siz değerli dostlara bir kaç sorum olacak.

1-Bugün bir sitede A sınıfı ehliyet almak için A2 nin zorunlu olduğunu okudum ama direkt olarak A ehliyet alabilirim değil mi?

2-Bulunduğum il de göz önüne alındığında ben 600 lük motorla başlamayı düşündüm çünkü en yakın illerden bile motor bulsam bana çok çok uzak bunun yanı sıra servis ağı olsun motor piyasası(arz talep durumu) olsun almışken bir kere alayım diye düşündüm ama vitesli motor tecrübem olmadığından R25 ile başlamaya karar verdim sayılır.(Bu konuda çok video felan izledim genelde 250 likler arasında forumda da bir kaç arkadaşın önerdiği piyasa-servis vs durumu göz önüne alınınca Yamaha R25 öneriliyor sizin önerilerinize de açığım ancak Erzurum da oluşumu ve yukarıdaki sebepleri de unutmadan öneride bulununuz icabında 6 ay sonra satmakta zorlanacağım motora bir sürü para vermek istemem)

3-Ekipmansız 20.000 TL ye kadar çıkabilirim belki 1-2 bin daha eklerim bu bütçede Erzurum ilinde oluşum(servis-motor piyasasının canlılık durumu) da göz önüne alındığında sizler neler önerirsiniz.

4-Sizlerin tüm görüş ve önerilerinize açığım. Tüm yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Aleykum selam ;
    Hocam ustteki yoruma tamamen katiliyorum,direk 600luk almak iyi olmaz. Egitim konusun da oralar da imkan yoksa egitim videolari,gorseller,makaleler oku,ihtiyac halinde bizde elimizden geldigince yazar cizer cevaplariz kendimizce. Sonrada bak cok ciddiyim ben ilk zamanlar oyle yapmistim. Motora bin yada hayal et bildigin bir guzergahta zihninden gecir surusunu. Sonra pratige dok. Ne anlatilirsa anlatilsin,ne okursan oku tecrube kadar olmaz.
    Bana kontra teknigi cok sacma gelmisti mesela

Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleykum selam ;
    Hocam ustteki yoruma tamamen katiliyorum,direk 600luk almak iyi olmaz. Egitim konusun da oralar da imkan yoksa egitim videolari,gorseller,makaleler oku,ihtiyac halinde bizde elimizden geldigince yazar cizer cevaplariz kendimizce. Sonrada bak cok ciddiyim ben ilk zamanlar oyle yapmistim. Motora bin yada hayal et bildigin bir guzergahta zihninden gecir surusunu. Sonra pratige dok. Ne anlatilirsa anlatilsin,ne okursan oku tecrube kadar olmaz.
    Bana kontra teknigi cok sacma gelmisti mesela
    Teşekkürler hocam yorumunuz için.

Malum eğitim imkanımız pek yok ama rahmetli Barkın abimiz'in bir sürü videosuna baktım. R25 kullanma talimatları vs onları izledim. Motorun donanımlarına ilişkin herhangi bir bilgim yok ancak sürüşüne ilişkin iyi kötü bilgim oldu. Hayalime bakılırsa 1000 lik motor almam lazım hızı çok sevdiğimden ve kendime hakim olamam diye 600 lük almıyorum zaten :D Bir şeyleri öğrenme ihtiyacım oldukça soracağım zaten. Çok teşekkür ederim yorumunuz için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)