Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Selamlar, İstanbul Avcılar'dan Katılıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba. İstanbul Avcılar'da yaşıyorum. 28 yaşındayım. Motosiklete başlamak istiyorum ancak koyacak yerim ve civarda kapalı otopark vs yok. Motosiklete başlamama en büyük engel motosikletin güvenle park edilmesi ve içimin rahat edebilmesi. Başlangıç için scooter düşünüyorum ancak dediğim gibi yerim yok. Sokaktaki elektrik direğine kilitleyip üzerine branda atsam motosikletimi korumuş olur muyum? Eminim benim gibi binlercesi vardır ve bu sebeple motosiklet alamıyoruz. Konu hakkında fikir ve yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    ucuz disk kilidi(alarmı olsun yeter), ve kaliteli zincir motoru mümkün olan en iyi şekilde korur. Max güvenlik istiyorsanız da teknotakip diye bir gps sistemi var ondan takabilirsiniz. Bunu alınca diğerlerine bence gerek yok ama

Motosikleti
    Forza 250
    Arka tekerden elektrik direğine pahalı bir zincirle bağlayıp, ön tekere standart bir alarmlı disk kilidi ve üzerine de branda attınız mı işlem tamam. Bir çoğumuzun kapalı garajı yok, sokağa bırakıyoruz. İçiniz rahat etsin diye ekstra spy 5000 alarm da takabilirsiniz.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Merhaba hoşgeldin. Bende İstanbul'da yaşıyorum ve kapalı garaja sahip bir sitede oturmasam motosiklet kullanabilir miydim bilmiyorum. Kapalı garajda durmasına rağmen ekstra disk kilidi ile kilitliyorum. Sokağa bıraktığın zaman kafanda her zaman bir acaba? Sorusu olacağı için kafamın bir köşesinde sürekli korku olması beni delirtip en sonunda motoru sattırırdı. En önemlisi kasko. Alacağın motor ne bilmiyorum, kasko fiyatının Çinli bir motosiklet fiyatında olduğunu da biliyorum. bu şartlar altında pahalı kilitler almak dışında yapabileceğin pek birşey yok.
    İstanbul da gördüğüm kadarıyla çok büyük bir kısım motorunu elektrik direğine kitleyip branda ile örtüyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cogunlugun problemi.

Şahsi fikrim motor için garajınız yok ise yüksek fiyatlı bir alet almamanız.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı eylulgunesi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. İstanbul Avcılar'da yaşıyorum. 28 yaşındayım. Motosiklete başlamak istiyorum ancak koyacak yerim ve civarda kapalı otopark vs yok. Motosiklete başlamama en büyük engel motosikletin güvenle park edilmesi ve içimin rahat edebilmesi. Başlangıç için scooter düşünüyorum ancak dediğim gibi yerim yok. Sokaktaki elektrik direğine kilitleyip üzerine branda atsam motosikletimi korumuş olur muyum? Eminim benim gibi binlercesi vardır ve bu sebeple motosiklet alamıyoruz. Konu hakkında fikir ve yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.
    Ben de aynı durumdayım. Xmax 250 motorumu abus granit extreme modeli pahalı bir zincir kilidiyle arka tekerden kaldırımdaki ağaca zincirleyip bir de ön diske biri kurcalarsa ötsün diye ucuz bir disk kilidi takıp yağıştan ve tozdan etkilenmesin hem d efazla dikkat çekmesin diye de branda ile kapatıyorum.
    Tabi bu önlemleri yeterli bulmayıp bir d ekasko yaptırdım kafam rahat olsun diye ama yine de ara ara gece uyanıp balkondan baktığım oluyor yerinde duruyor mu diye. İstanbul'da motor sahibi olmak dert.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ben 10dk yürüyordum kapalı otopark a bırakmak için dışarda bırakmayın illaki bi otopark var yakınınızda 90-100 liradan kaçmayın motor giderse bulmak zor en azından sağlam olarak

HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Öncelikle merhaba. Ben de Avcılar'dayım. Avcılar fazlasıyla göçmenin yaşadığı bi ilçe. Motosikletimi güvenip de sokağa bırakmadım hiç. Sokağa bırakacaksanız Kasko şart. Motosiklet çalınırsa kolay kolay bulunmuyor haliyle. Kasko yaptırmayacaksanız otoparka koymak daha doğru olur. Merkez mahallesinde ve Denizköşklerde otoparklar var. Kapalı otopark olmasa da motosiklet için tenteli alanları var. Fiyat alabilirsiniz.

Otopark fiyatı nedir ?

Teşekkür ederim bütün herkese ancak dediğim gibi yakınlarda otopark yok. 10-15 dakikalık yürüme mesafesine razıyım zaten ancak böyle bir yer yok maalesef. Otopark fiyatı sorun değil. Kasko yaptırmayı da düşünmüyorum alacağım motosiklette bir arkadaşın dediği gibi Çinli bir scooter olacaktı. Kasko parası motosiklet kadar çıktıktan sonra bir anlamı yok benim için. Çok canımı sıkıyor bu durum.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    otoparka aylık abone olun başka çaresi yok

Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otoparka aylık abone olun başka çaresi yok
    Yok ki hocam

Motosikleti
    MT-07
    Avcıların neresindesin? Firuzköy tarafı ise hak veririm ama E5’in alt kısmında isen zibille otopark kaynıyor.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Öncelikle hoşgeldiniz. Küçük hacimli 2.el ucuz bir scooter ile başlamanızı tavsiye ederim. Bu sayede hırsızın uğursuzun hedefi olmazsınız. Dahası kullanırken park vs. için tecrübe kazanırsınız. Ekipman ve ehliyeti de motosikletten önce hallediniz.

Hoşbulduk teşekkürler, Avcılar Cihangir'de, Hilton otelinin oradayım.

Motosikleti
    MT-07
    Aynen orası sıkıntı. Otel, otoparkının kullanılmasına da razı olmaz. Pelikan’a bıraksan, açlar rahat durmaz. Apartman içine alma şansın var mı? Merdiven altına götürme falan veya apartman bahçesi gibi birşey var ise tam kilitleyecek bir alan? Ben şöyle söyleyeyim her sabah denizköşklerde bir R25 görüyorum. Eleman park ediyor ve motoruna enteresandır ki sulanan olmuyor yada ben giderken, kendisi daha yeni gelip dükkan açıyor ki ondan bırakıyor. Gene de her sabah iyi cesaret varmış diyip geçiyorum.

Maalesef, apartmana ya da çevresine bahçeye vs koyacak yer yok uygun ortam yok, tek koyabileceğim binanın yakınında bulunan elektrik direği...

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Hic kimse kaskodan bahsetmemis mi yoksa benim mi gozumden kacti?

Motoru alir almaz bir firmadan kasko teklifi alin. Mevcut kaskom 2006 model XT660R icin yillik 800 TL. Aylik 100 lira tek otoparka verip baska yerdeyken de akliniz kalacagina, yillik 1500-1800 liraya kadarsa kasko yaptirin. Allah korusun kaza vs olursa da cebinizden bir ton para cikmaz.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hic kimse kaskodan bahsetmemis mi yoksa benim mi gozumden kacti?

Motoru alir almaz bir firmadan kasko teklifi alin. Mevcut kaskom 2006 model XT660R icin yillik 800 TL. Aylik 100 lira tek otoparka verip baska yerdeyken de akliniz kalacagina, yillik 1500-1800 liraya kadarsa kasko yaptirin. Allah korusun kaza vs olursa da cebinizden bir ton para cikmaz.
    @uzay gemisi kaskoyu söyledi ama pahalı geldiğini anlattı arkadaş. Bu arada senin motor için 800₺ iyi bir kasko ücretliymiş. Ben 2500₺ verdim 1senelik hasarsızlık indirimi ile birlikte.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @uzay gemisi kaskoyu söyledi ama pahalı geldiğini anlattı arkadaş. Bu arada senin motor için 800₺ iyi bir kasko ücretliymiş. Ben 2500₺ verdim 1senelik hasarsızlık indirimi ile birlikte.
    Benim de 3. yilim hasarsizlikta. 800 bana da iyi geliyor. Motoru yan yatirip iki uc parca hasarlansa belki 2-3 bin cikar cebimden. Ekipman klozu da cabasi.

2500 hangi motor icin verilen teklif? Kasko degeri cok mu yuksek acaba?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)