Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aranızda bulunduğum için şükür namazı kılın. :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Merhaba, saygı değer forum üyeleri. " İstanbul'dan Selâmlar " gibi bir konu başlığı atmak yerine, espirili bir dil ile foruma giriş yapmak istedim. Umarım yanlış anlaşılmalara neden olmayacaktır bu ufak şaka bazlı başlığım.

Adım Ufuk, bir süredir motosiklet kullanmakla beraber an itibariyle hem bilgi ve bazı konularda yardım almak hemde siz değerli forum üyeleri ile tanışmak amacı ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Hepinizi saygı ve sevgilerimle, selamlıyor. İçinde bulunduğum bu saygın forum adına, sevgili yönetici ve kurucu arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Keyifli forumlar dilerim.
    fatih.met bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS
    Aramıza hoş geldiniz. Keyifli paylaşımlar dilerim.
    YIL90 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buralar karışır.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldin reis. Biz de seni bekliyorduk.

Osm@n, kurubuz, bursalıali ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    bilmukabele aziz din kardeşim.
    YIL90 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    başlığı görünce hem güldüm hem sevindim, dedim herhalde bu adamın aramızda olmasının bize faydası olacak. sonra meğersem foruma yeni üye olan birisiymiş :D

evet durum böyle, ben her şeyden kendisine pay çıkartmaya çalışan biriyim, bakalım, senide zamanla tanıyacağız, belki sende çıkarcı birisin?

edit: yuh artık ya, insanlar neden böyle yapıyor anlamıyorum, bak şimdi "çıkarcı" kelimesinin anlamına baktım ve sonuç; "yalnız kendi çıkarını düşünen, çıkarını kollayan, çıkar düşkünü kimse." peki bu tezi beraber çürütelim mi?

ben çıkarım için şöyle şeyler yapayım, akrabağa ziyaretlerine hep gideyim, sohbetler edeyim ve herkesle aramı iyileştireyim, zamanla yeni bir telefon ihtiyacı olduğumda akrabağalardan yardım isteyeyim, onların faturalı hattı üstüne aldırayım telefonu misal. sonra yeni bir araba almak için yine onlardan yardım isteyeyim beraber araba bakmaya gidelim, sonra yeni bir televizyon almak için yine yardım isteyeyim ve yine benim için işi gücü bırakıp yardıma gelsinler.

ve yıllar sonra artık benim faturalı hattımın kredisi açıldığında onlar benden telefon istediğinde ben almayayım, onlar yeni araba alacakken ben yardıma gitmeyeyim, ve yine yeni bir elektronik eşya seçiminde benden yardım isteseler ben yine gitmeyeyim. bu durumda ben "çıkarcı" mı oluyorum?

bu işin sonucunda hepsi benle bağını koparır ve bir daha bana yardım etmezler, eee bu nasıl çıkarcılık? asıl çıkarcı adam her daim yardım eder ve yardım ister, hem maddi hem manevi.

çıkarcı kelimesine yükledikleri kötü anlam tam olarak "aldatma" kelimesine aittir ve çıkarcı kelimesine itham edilen bu anlamı ben kabul etmiyorum çünkü anlam kendi kendini çürütüyor.

bindiği dalı kesen kişi bindiği daldan çıkar sağlayabilir mi? e ozaman o bindiği dalı kesen kişiye neden çıkarcı diyorlar? çünkü onu söyleyen kişilerin kafası o kadar basıyor

işte ben böyle biriyim doktor tedavi durumum nasıl? ümit var mı?
    YIL90, espresso ve drtayfun bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlığı görünce hem güldüm hem sevindim, dedim herhalde bu adamın aramızda olmasının bize faydası olacak. sonra meğersem foruma yeni üye olan birisiymiş :D

evet durum böyle, ben her şeyden kendisine pay çıkartmaya çalışan biriyim, bakalım, senide zamanla tanıyacağız, belki sende çıkarcı birisin?

edit: yuh artık ya, insanlar neden böyle yapıyor anlamıyorum, bak şimdi "çıkarcı" kelimesinin anlamına baktım ve sonuç; "yalnız kendi çıkarını düşünen, çıkarını kollayan, çıkar düşkünü kimse." peki bu tezi beraber çürütelim mi?

ben çıkarım için şöyle şeyler yapayım, akrabağa ziyaretlerine hep gideyim, sohbetler edeyim ve herkesle aramı iyileştireyim, zamanla yeni bir telefon ihtiyacı olduğumda akrabağalardan yardım isteyeyim, onların faturalı hattı üstüne aldırayım telefonu misal. sonra yeni bir araba almak için yine onlardan yardım isteyeyim beraber araba bakmaya gidelim, sonra yeni bir televizyon almak için yine yardım isteyeyim ve yine benim için işi gücü bırakıp yardıma gelsinler.

ve yıllar sonra artık benim faturalı hattımın kredisi açıldığında onlar benden telefon istediğinde ben almayayım, onlar yeni araba alacakken ben yardıma gitmeyeyim, ve yine yeni bir elektronik eşya seçiminde benden yardım isteseler ben yine gitmeyeyim. bu durumda ben "çıkarcı" mı oluyorum?

bu işin sonucunda hepsi benle bağını koparır ve bir daha bana yardım etmezler, eee bu nasıl çıkarcılık? asıl çıkarcı adam her daim yardım eder ve yardım ister, hem maddi hem manevi.

çıkarcı kelimesine yükledikleri kötü anlam tam olarak "aldatma" kelimesine aittir ve çıkarcı kelimesine itham edilen bu anlamı ben kabul etmiyorum çünkü anlam kendi kendini çürütüyor.

bindiği dalı kesen kişi bindiği daldan çıkar sağlayabilir mi? e ozaman o bindiği dalı kesen kişiye neden çıkarcı diyorlar? çünkü onu söyleyen kişilerin kafası o kadar basıyor

işte ben böyle biriyim doktor tedavi durumum nasıl? ümit var mı?
    Fatih bey, selâmlar

Bu eşsiz bakış açınızı taktir etmekle beraber bu güne kadar insanları " yanlış bilgilendiren " TDK'ı esefle kınadığımı bilmenizi isterim. Sonuna kadar sizle aynı fikri taşıyor bu olgu ve düşünce oluşumunda sizin liderliğiniz huzurda hayatımı, bakış açımı değiştirmeyi düşünüyorum. Kabul ederseniz şayet, sizin çırağınız olmak ve geri kalan hayatım da manastıra hizmet etmek isterim.
    mücahit_89 bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hadi yine iyisin, Hoşgeldin dediğim için hacca gitmiş kadar oldun hacı
    bursalıali ve YIL90 bunu beğendiler.

Ne özellikli insanlar var mış

Foruma kayıt olduk girdik çıktık kimse farkında bile olmadı. Benim de yüzümü gören cennetlik faydalanın feyz alın... Bizimde özelliğimiz bu olsun bari.

Hoşgeldin
    YIL90 bunu beğendi.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Salih sen misin? Sensen 3 kere iksmeks abs diye seslen😀

Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salih sen misin? Sensen 3 kere iksmeks abs diye seslen��
    salihin özne yüklemi böyle düzgün kullanabileceğini sanmıyorum
    ufoz bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    salihin özne yüklemi böyle düzgün kullanabileceğini sanmıyorum
    Kovulunca hırs yapmış, cilt cilt imla kılavuzu kitapları almış hatta imla kursuna yazılmış diyorlar..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Hoka KİM li foto daha güzeldi.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoka KİM li foto daha güzeldi.
    Ali abi nasılsın? Kim jong un'un askerleriyiz abi. İçkisi, kumarı, gece hayatı yok; bi füzesi var. Ara sıra canı sıkılınca füze atar. Ona da karışmıyoruz.
    Osm@n ve kurubuz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Aramıza hoşgeldin pek kıymetli mizahşör kardeşimiz
    YIL90 bunu beğendi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Aleykümselam muhterem ...Honda hangi model ???

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleykümselam muhterem ...Honda hangi model ???
    Today ve Twin kullanıcısıyım. Yakın bir tarihte atölye bulabilirsem birde düşük bütçeli bir CBF 500/TNT 250 yapma niyetim var. Sayın, detaycı forum üyesi dostum. Başka merak ettiğin bir şey olursa hiç çekinme seve, seve cevaplarım.

Motosikleti
    Nc 750s dct
    aramıza hoşgeldin Ufuk, burda herkes müslüman değil bunu unutmassan sevinirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı pertry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aramıza hoşgeldin Ufuk, burda herkes müslüman değil bunu unutmassan sevinirim.
    " Aramıza hoşgeldin Ufuk, " derken... Papa'nın bundan haberi var mı? Vatikan'ın gizli arşivine girme yetkim olacak mı? Seyahat ederken " onlar " bölümünde durmayacak mıyım artık? Hoş bulduk o halde. Biraz ucuza gitmiş gibi hissetsemde... Tebdil-i mekanda ferahlık vardır derler.

Ufuk bey forum detayını bilmediğinden şaka vs. girmeye calısmış konuya, yeni arkadaşa cok yüklenmeyin.

YIL90, forumda sağ sol dindar ateist troller var. cogu konuyu saptırıp din ve siyasete cevirebiliyoruz ve kavga cıkıyor.
    Bu nedenle trip atanlar forumu bırakanlar var.

Genel olarak forumda "haydi kafirler akşam 2 bira çakalım" tarzı konu acılmıyor ise "hadi müminler 2 rekat namaz etkinliği yapalım" konusu da acılmasın deniliyor.

O nedenle konu başlıgınız tepki alacaktır

Tekrardan hoşgeldiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)