Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafik cezasının eve gelmesini engellemek

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bi halt ettim.Bir gün içerisinde 20 dk arayla 2 tane ceza yedim.Cezaları plakaya yazmışlar.Motosiklet babamın üzerine tebligat kağıdının eve gelmesini nasıl engellerim.Cezayı babam öğrenmeden ödeyecem artık.(Evin zilini söktüm ama ev zemin kat camı falan çalar ve ya kargocu telefonla ararsa yine sıkıntı)
    343 lira kaldırıma çıkma cezası
    108 lira kask takmama cezası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Postacıya rica et yapacak bir şey yok.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı fatihscesur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bi halt ettim.Bir gün içerisinde 20 dk arayla 2 tane ceza yedim.Cezaları plakaya yazmışlar.Motosiklet babamın üzerine tebligat kağıdının eve gelmesini nasıl engellerim.Cezayı babam öğrenmeden ödeyecem artık.(Evin zilini söktüm ama ev zemin kat camı falan çalar ve ya kargocu telefonla ararsa yine sıkıntı)
    Eve gelmeden önce e-devletten haberin oluyor zaten ama. Gelsin ne olacak, yanlışlık olmuştur dersin. İtiraz etmiştim onu dersin.

Motosikleti
    falcon flash 100
    En garantisi kurallara uy sorunu kökünden hallet.
    espresso ve erensel bunu beğendiler.

Simsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şubeye gidip senin bölgende dağıtım yapan elemanların telefonlarını al, rica da bulun böyle böyle bir durum var benim kağıtları hiç getirmeyin yırtın gitsin falan de bence. Hatta üç beş çay parası bırakırsan işlemleri daha güvenli hâle getirirsin (: geçmiş olsun.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Resmi tebligatta tavsiye verilen şeyler olmaz, ama şu var genelde evde kimseyi bulamadık diyip muhtara bırakırlar. Muhtara söyle babana haber vermesin.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem kask yok hem kaldırıma çıkmış bir de babadan korkuyor.

Kafe önünde hatun düşürmeye calısıyormuşsun gibi geldi. Umarım dayağı yersin
    Mallaca, olcaytuna, espresso ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS
    Bir musibet bin nasihattan iyidir. Kaldırıma park etmek vb kural hatalarını hepimiz yapabiliriz. Fakat kask takmamak nedir abisi? Babana yaşatacağın acıyı düşünmek bile istemiyorum. Kasksız bakkala bile gitme ve Allaha emanet ol.
    PTT ana dağıtım merkezinde senin adrese (cihet diye geçer) bakan dağıtıcı ile görüşebilirsin. Fakat tebligat kanununa göre imza alması lazım. Onu nasıl kabul ettirirsin bilemem.
    espresso bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı fatihscesur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adrese henüz tebligat gelmediyse plakaya yazılan cezadan nasıl haberin oldu ? Tebliğ edilmeyen cezalar e devletten gözüküyor mu ?

Ayrıca ; eğer interaktif vergi dairesinden (ivd.gib.gov.tr) e-tebligat abonesi olursan adresine yazılı vergi ve ceza tebligatı gelmez. SMS ile sana bildirilir, sen de ivd'ye girip tebligatı okursun. ( pardon motor babanın üzerineymiş , işe yaramaz :( )

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bence babanla konuş, böyle bir halt ettim ama dersimi aldım de, artık sana ne derse sonucuna katlan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Aynısını yazacaktım. Sıvama yani. Mutlaka zor ama bu saatten sonra sana artı puan kazandıracak tek yol bu. Baban eninde sonunda öğrenecek. Senden öğrenmesi en temizi. Yoksa öğrendiğinde karşısında sen olmayacaksın, kendinin aptal yerine konduğunu düşünecek.

Zili de yerine takmanı tavsiye ederim.
    SRDR KTM 390, espresso ve baltaaa bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Simsar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şubeye gidip senin bölgende dağıtım yapan elemanların telefonlarını al, rica da bulun böyle böyle bir durum var benim kağıtları hiç getirmeyin yırtın gitsin falan de bence. Hatta üç beş çay parası bırakırsan işlemleri daha güvenli hâle getirirsin (: geçmiş olsun.
    O kağıtları yırtmak suçtur.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

- babasını mı vursak baba?
    MotorBükücü., Osm@n, erensel ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Soyadınız gibi davranmışsınız, soyadınız gibi sonucunu yaşayın. Babanıza kendiniz söyleyin.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kağıtları yırtmak suçtur.
    Ayrıca suça teşebbüs etmek de suçtur die ekleme yapman lazımdı hoka reiz. Biraz paslanmışsın. Zaar milletin ecdadına tebligat göndere göndere güçten düşmüşsünüzdür

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adrese henüz tebligat gelmediyse plakaya yazılan cezadan nasıl haberin oldu ? Tebliğ edilmeyen cezalar e devletten gözüküyor mu ?
    Evet görünüyor, ceza kesilip hazırlanınca sisteme düşüyor. Ama postaya verilmesi ve tebl,ğ eidlmesi daha uzun sürüyor.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Benim asıl merak ettiğim baban evin zilini söktüğünü öğrenince ne tepki verecek.

Yani yapmışsınız bir hata üzerine bir hata üzerine bir hata şimdide son hatamı nasıl yaparım diye buradan destek beklemek çok doğru gelmedi bana Umarım babanız kısa sürede olanların farkına varıp yapacağınız yeni hatalarınızın önüne geçer.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca suça teşebbüs etmek de suçtur die ekleme yapman lazımdı hoka reiz. Biraz paslanmışsın. Zaar milletin ecdadına tebligat göndere göndere güçten düşmüşsünüzdür
    Yok yani işin içindeyim. Kağıdı yırtan postacıyı resmi evrağı kaybetmekten mahkemeye verebilirler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Taşınsanız ??
    MR.BERK bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)