Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Merhabalar :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda ne kadar saldırgan ve saygısızca yazmayı seven insan var. Arkadaşlar burası umumi bir ortam lütfen biraz daha edeb, adab içerisinde yazalım.
    Ayrıca forumda tanışma başlığı açan bir kişinin cinsiyetini belirtmesinde nasıl bir sakınca var. Hele de çoğunluğunu erkeklerin oluşturduğu bir forumda bu olağan bir durum.
    Lütfen fikirlerimizi uygun bir dille ifade edelim.
    teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bu forumda üyenin kadın olduğu anlaşıldığında çok karışıklık çıkıyor. keşke sadece boyum şu param bu. başka detay vermeseydin. mutlu mesut forumda takılırdın. artık zor

Ne niyetle ne gayeyle burda olduğu çok belli arkadaşım onun bunun zekasına sallayacağına cinsiyetinle prim yapmamayı öğren önce. Yazıyorum ama anlayacağından şüpheliyim :D boyum bu kilom bu yazacağına cinsiyetinle vurgu yaparak dikkat çekmeye çalıştın ve başardın da buralar abazan dolu hepsi de seni şakşakladı aynı zamanda kaç post açılmış kimse onlara cevap vermemiş mesela çünkü erkekler post açmış anlatabildim mi cici kız 😂 sen şimdi burdan aldığın gazla baya bi gidersin yolun açık olsun hadi bakalım :D
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu forumda üyenin kadın olduğu anlaşıldığında çok karışıklık çıkıyor. keşke sadece boyum şu param bu. başka detay vermeseydin. mutlu mesut forumda takılırdın. artık zor
    Keşke böyle olmak zorunda kalmasaydı..
    Saygı göstermeyi bilseydik ilk önce..
    Forum üyeliği şartlarında tam bir aile ortamından bahsediliyordu. Saygı duyalacağını ve herkesin eşit davranacağını düşündüm.
    Keşke bu platformda da cinsiyetimizi saklamak zorunda kalmasaydık.
    Sayelerinde girdiğimiz her sosyal medya hesabında cinsiyetimizi saklamak zorunda kalıyoruz.
    Biz (bayanlar) saklanacak birşey yapmıyoruz övünerek bayan oldugumuzu söyleyemiyoruz ne yazık ki.
    Sürekli saklanmak ve sürekli kaçmak zorundayız.
    Fakat onlardan birisi olmayacağım bir BAYANIM ve bunu övünerek söylüyorum.
    Ya bayanlara saygı duyulması gerektiğini öğrenecekler yada öğrenecekler. Bundan baska bir çözüm yok. Herkesin kız kardeşi olmayabilir ama herkesin bir annesi vardır. Arkadaşlar bayanlık utanılacak birşey değil.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    MT tarihinde hiç bir ''merhaba, ben geldim'' postu bu kadar okunup bu kadar yorum yapılmamıştır.

Eeeeeyyy kimilerinin adını söyleyemediği, söyleyince irkildiği güzel meyve.. Türk halkında altından daha değerlisin.

Sen nelere kadirsin...
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Kadın olmak utanılacak bişey değil ancak siz cinsiyetinizi bile 'bayan' diyerek alçaltıyorsunuz. Geriye kalan söylemleriniz bu noktada anlamsız kalıyor. Şimdi burda cinsiyet eşitliğiyle ilgili bir tartışma açmak da istemiyorum çünkü görüyorum ki bir kadın olarak siz bile kendinizi aşağılıyorsunuz.

Alıntı Eurus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne niyetle ne gayeyle burda olduğu çok belli arkadaşım onun bunun zekasına sallayacağına cinsiyetinle prim yapmamayı öğren önce. Yazıyorum ama anlayacağından şüpheliyim :D boyum bu kilom bu yazacağına cinsiyetinle vurgu yaparak dikkat çekmeye çalıştın ve başardın da buralar abazan dolu hepsi de seni şakşakladı aynı zamanda kaç post açılmış kimse onlara cevap vermemiş mesela çünkü erkekler post açmış anlatabildim mi cici kız �� sen şimdi burdan aldığın gazla baya bi gidersin yolun açık olsun hadi bakalım :D
    Kardeşim. Bu hitabı hak etmediğinin farkındayım ama içindeki insanlıga sesleniyorum.
    Bayan olmak utanılacak birşey değil birçok platformda cinsiyetimizi saklamak zorundayız zaten ama madem böyle işlerle meşgulsünüz sitenin üyelik formunda "aile ortamı" die bahsetmiycektiniz.
    Saklamak zorunda değilim. Övünerek söylüyorum ben bir bayanım haa bayan kelimesini duyunca orası burası ayrı oynayan insanlar aklınıza geliyorsa bu sizin sorululuğunuz benım değil.
    Gayet mütevazi bir şekilde sorularımı yönelttim.
    Saygılı ve anlayıslı insanlardan yeterince mütevazi ve saygılı bir şekilde cevabımı aldım.
    Sizin azabalık düzeyinizin cezasını ben ödemeyeceğim.
    Övünerek söylüyorum ben bir BAYANIM. Bundan çekinecek yada saklayacak değilim.
    Hiçbirinize saygısız bir yorum yapmadım ve saygısız bir harekette bulunmadım.
    Afedersiniz ama görmemişliğinizin bedelini ben çekmek zorunda değilim.!!
    Bayan denilince aklınıza direk cinsellik gelmesinin sorumlusu ben değilim.!
    O lanet olası beyninizdeki sorularının cevabı ben değilim.!
    Hepiniz bir kız kardeşi olmayabilir fakat bir annesi vardır.
    Yaptıgınız hakaretlerin ve dışlamanın sorumluluğu benım üzerimde değildir.!!
    Motor sadece erkeğe yönelik birşey değildir.!
    Son kez söyleceğim sana dostum.
    Ben bir bayanım cinsel obje değilim.!
    Şimdi ayırdım yapmak yerine saygı duymayı öğren yoksa bunu öğretecek insanlar elbetteki karşına çıkar.
    Herkes ben kadar mütevazi olmayabilir.
    Bunu nişanlanınca/evlenince umarım anlarsın.
    Eşinin erkek kılığında giyinip şehrinde yapılan motocross şampiyonasını sırf rahatca izleyebilmesi için erkek gibi hareketler etmesini ne kadar ağır bir bedel oldıugunu umarım anlarsın.!
    Sadece hayatında başarılar dileyerek ve bazı şeyleri geç olmadan anlamanı ümit ederek sözlerime son veriyorum.
    İİ sürüşler kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Alıntı Eurus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadın olmak utanılacak bişey değil ancak siz cinsiyetinizi bile 'bayan' diyerek alçaltıyorsunuz. Geriye kalan söylemleriniz bu noktada anlamsız kalıyor. Şimdi burda cinsiyet eşitliğiyle ilgili bir tartışma açmak da istemiyorum çünkü görüyorum ki bir kadın olarak siz bile kendinizi aşağılıyorsunuz.
    Öyle mi dersiniz.?
    Kadın denildiğinde erkeklerin %80 inin aklına evlenmiş veya bekareti bozulmus bir bayan olarak algıladığının farkındasınızdır umarım.
    Erkek olarak bu düşünceyi anlamayabilirsiniz ama kadın kelimesinin geçtiği heryerde ne yazık ki alçaltıcı ve hakaret içeren kelimeler duydum. Erkeklerin yogunlukta oldugu bu sitede ise bayan demeyi uygun gördüm
    Bu düşünceyle karşılaşmamak için bayan dedim.
    Haklısınız kadınlığımla övünmem gerekirdi ama bu şekilde düşündüğüm için bi bayan dedim.

Ama hata ettim galiba gerçekten.
    Haklısınız

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Niyet okuyup, insanlara bu okudukları niyetlere göre davrananlar bilsinler ki yaptıkları olgunca bir davranış değil, özellikle de bu durumu yüzlerini dahî görmedikleri kişilere karşı yapmaları ise büyük talihsizlik. Ortamı germenizin de anlamı yok. Umumi ortamlarda nasıl davranacağınızı öğrenseniz iyi olur. Yoksa saçma sapan muhabbetlere sebebiyet veriyorsunuz.

Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT tarihinde hiç bir ''merhaba, ben geldim'' postu bu kadar okunup bu kadar yorum yapılmamıştır.

Eeeeeyyy kimilerinin adını söyleyemediği, söyleyince irkildiği güzel meyve.. Türk halkında altından daha değerlisin.

Sen nelere kadirsin...
    CEVAPLAMA DAHİ YAPMAYACAĞIM. ABAZALIĞIZIN VE GÖRMEMİŞLİĞİNİZİN BEDELİNİ BANA YÜKLENEMEYİN LÜTFEN FORUM OLARAK. GAYET MÜTEVAZİ BİR ŞEKİLDE SORULARIMI YÖNELTTİM ÇOĞU ABİM VE KARDEŞİM SEVİYELİ BİR ŞEKİLDE CEVAP VERDİ.
    GERİYE KALAN SEVİYESİZ KİTLE BENIM SORUMLULUGUMDA DEĞİL. LÜTFEN BANA BUNU YÜKLEMEYİN.! YANLIŞ VE SAYGISIZCA HİÇBİRŞEY YAPMADIM.

Motosikleti
    Gözle görülen köy KILAVUZ İSTEMEZ.
    MT tarihinde diğer tanışma mesajlarının 10 katı olan bir paylaşım. Neden acaba ?

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözle görülen köy KILAVUZ İSTEMEZ.
    MT tarihinde diğer tanışma mesajlarının 10 katı olan bir paylaşım. Neden acaba ?

https://i.imgyukle.com/2019/09/08/ocLX0I.jpg
    Yazılan mesajların bir çoğu anlamsız bir tartışmaya ait "TANIŞMA"'ya değil.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Cahillikte dunya lideriyiz. Bundan 3-5 sene once tuvalet yonlendirmelerinde bile BAY / BAYAN yazardi, zira bu kelimeler nezaket, incelik ve zariflikten gelmekteydi, hic mi film seyretmiyorsunuz? Hangi yabanci filmin dublajinda “ Kadin Marry “ veya Erkek / Adam Thomas” seklinde seslendirildigini duydunuz.. Bu kelimeleri kendini bilmez bilmez 3-5 kisi katagorize etti, zaten cahillik seviyemiz %90 larda, herkes bir yerden tutup tutup cekiyor. Yok bayan yok kadin, yok alcalttin, yok yukselttin.. Ne lan bu, bayan yerine hanim dese ne diyecektiniz? Teyze mi? Biraz edep...

@GTR Sana da bir cift cevabim var, neden “ 10 kat daha fazla mesaj var biliyor musun?”

Sen ve gibi dusunenler yuzunden. Yeteri kadar acik mi?

Forumda eskiden 100 lerce Bayan / Kadin / Hanim vardi, ama boyle durumlar nadirdi.. Cunku o zamanlar forumda adamlik vardi!

Suanda forumda bir tane aktif yazar erkegin karsi cinsi yok, bundan sonra da olmayacak, olursa da 1000 kisi goruntuleyecek, mesaj yazacak ve sen de gelip sadece neden bu konuya 100 kisi cevap vermis, diger saplarin konusuna kimse yazmiyor diyerek el birligi ile def edeceksiniz.

Umarim yeteri kadar aciklayici olmustur.
    PRAGMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cahillikte dunya lideriyiz. Bundan 3-5 sene once tuvalet yonlendirmelerinde bile BAY / BAYAN yazardi, zira bu kelimeler nezaket, incelik ve zariflikten gelmekteydi, hic mi film seyretmiyorsunuz? Hangi yabanci filmin dublajinda “ Kadin Marry “ veya Erkek / Adam Thomas” seklinde seslendirildigini duydunuz.. Bu kelimeleri kendini bilmez bilmez 3-5 kisi katagorize etti, zaten cahillik seviyemiz %90 larda, herkes bir yerden tutup tutup cekiyor. Yok bayan yok kadin, yok alcalttin, yok yukselttin.. Ne lan bu, bayan yerine hanim dese ne diyecektiniz? Teyze mi? Biraz edep...

@GTR Sana da bir cift cevabim var, neden “ 10 kat daha fazla mesaj var biliyor musun?”

Sen ve gibi dusunenler yuzunden. Yeteri kadar acik mi?

Forumda eskiden 100 lerce Bayan / Kadin / Hanim vardi, ama boyle durumlar nadirdi.. Cunku o zamanlar forumda adamlik vardi!

Suanda forumda bir tane aktif yazar erkegin karsi cinsi yok, bundan sonra da olmayacak, olursa da 1000 kisi goruntuleyecek, mesaj yazacak ve sen de gelip sadece neden bu konuya 100 kisi cevap vermis, diger saplarin konusuna kimse yazmiyor diyerek el birligi ile def edeceksiniz.

Umarim yeteri kadar aciklayici olmustur.
    Sn. Moderatörümüz , (!) ( benim değil sayfanın ) Söylediklerinizi üzerime alınmıyorum ;
    Bende sizin kadar olmasa da bir hayli eski bir üyeyim. Eski günlerini bende çok çok iyi biliyorum.

Hani demişssiniz ya '' Sen ve senin gibi düşünenler yüzünden'' diye...
    Çok güzel bir nokta burası işte. Beni gram tanımadan ne kadar da ön yargılı konuşmussunuz öyle

Şu forumda tanıştığım çok karşı cinsim oldu. Hiç birine saygıda gram kusur etmedim, abazanlık yapıp telefon numarasını bile istemedim , hala aramızda olanları da var. Ama onlar bu postun sahibi gibi her satırında BEN BAYANIM diye dile getirmemişlerdir, getirmezler de. ( dile getirse ne olur ? : Acizliktir, kadınlığı kullanarak ilgi toplamak, yardım istemektir, şımartılmaya muhtaçtır. ) Hatta forumda tanıştığım kadın KARDEŞLERİM'den biri de bu posta yazıyor.

Cinsiyet insanlıktan önce gelirse eğer ( Bizim ülkemizin erkekleri için aynen bu şekilde )sizinde dediğiniz ''SEN VE SENİN GİBİLER YÜZÜNDEN '' cümlesi geçerli olur.

Saygılar,
    İyi Günler...
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler