Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KYMCO Agility 125 vs SYM Jet 4

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar abilerim, ablalarım, kardeşlerim. Aranıza yeni katıldım.

Direkt olarak konuya girmek istiyorum.
    İlk defa motor alacağım ve konunun başlığında da olduğu gibi agility 125 ve jet 4 arasında kaldım.
    Ekipmanlar hariç 7 bin lira bütçem var.

Bu forumda araştırmalarım sonucunda agility 125 benim kafama daha çok yattı. İşe gidip gelirken, haftasonu da nadir olarak avrupa yakasına geçerken kullanacağım. İki motordan birini kullanan veya ikisini de kullanmış arkadaşlar varsa değerli görüş ve önerilerini beklemekteyim. Ne kadar yakar, hangisi daha konforlu, şehirde kullanımı nasıl vb. Farklı bir motor dahi önerebilirsiniz, araştırma evresindeyim.

İyi forumlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı senollustun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar abilerim, ablalarım, kardeşlerim. Aranıza yeni katıldım.

Direkt olarak konuya girmek istiyorum.
    İlk defa motor alacağım ve konunun başlığında da olduğu gibi agility 125 ve jet 4 arasında kaldım.
    Ekipmanlar hariç 7 bin lira bütçem var.

Bu forumda araştırmalarım sonucunda agility 125 benim kafama daha çok yattı. İşe gidip gelirken, haftasonu da nadir olarak avrupa yakasına geçerken kullanacağım. İki motordan birini kullanan veya ikisini de kullanmış arkadaşlar varsa değerli görüş ve önerilerini beklemekteyim. Ne kadar yakar, hangisi daha konforlu, şehirde kullanımı nasıl vb. Farklı bir motor dahi önerebilirsiniz, araştırma evresindeyim.

İyi forumlar...
    bunlar birbirinin muadili motorlar. çok benziyorlardır.

ben agility 22 bin km kullandım. sağlam motordur. kolay kolay yolda bırakmaz ama biraz da sert, konforsuz motordur. gerçi 125liklerin alayı böyle.

sym fiddle 2 ye göre agility'nin selesi daha yumuşaktı, muhtemelen jet 4'ten de daha yumuşaktır. amortisörleri 5 kademeli ayarlanabiliyor.

agility yuvarlak aynalarıyla ve yanılmıyorsam 67 cm genişliğiyle oldukça kıvrak bir motor.

ben 100 kg'yim düz yolda 110-115 lere kadar dayanıyordu ibre. aküsü bitti 2 ay ayak marşılya çalıştırdım, bindim. sym parça konusunda biraz sıkıntılı bir marka ancak uma ya kayyum atandıktan sonra da kymco da bitmiş durumda. bundan dolayı parça tedariği şuan nasıldır bilmiyorum.

ben aldığım tüm yakıtları ve katettiğim km leri hep kaydettim. 22 bin kmde ortalama yakıt tüketimi 100km'de 2.94 litre oldu. en fazla tüketim 100kmde 3.4 litre, en az tüketim ise 2.67 litre yakıt tüketimi oldu.

arkaya bi çanta ve öne bir cam taktırmakta fayda var diye düşünüyorum.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Uzun zamandır scooter arayışındaydım.
    Önceliğim sağlam olmasıydı. Bu yüzden çinlileri elemiştim.

Kymco, Hero, Honda, Yamaha kaldı geriye.
    Fizzy ve Agilty arasında kalmıştım en son.

Hiç hesapta yokken temiz bi Cygnus L denkgeldi aldım da kurtuldum ikilemlerden.
    Rahat motor, stabil de. Yeni aldığım için çok da yorum yapamayacam Bi araştır derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)