Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ÇÖMEZ DEN USTALARA MERHABA (:

Motovento
    REKLAM ALANI
    58MUHAMMED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REVİVAL 50
    Herkese Merhabalar ve İyi Forumlar;
    Aranıza yeni katıldım. İsmim Muhammed, doğuma büyüme Sivaslıyım. 28 yaşındayım. Evlenme planları yaparken görüşmüş olduğum bayan ile anlaşamadık ve ayrılma kararı aldık. Bu karar her ne kadar üzücü olsa da çocukluk hayalimi gerçekleştirmek için bana bir fırsat doğurdu. Ayın 16 sın da somut bir adım atarak a sınıfı ehliyet kursuna yazıldım. Bu heyecanıma sizin de ortak olmanızı istedim.
    Kursa yazıldıktan sonra önce mont, kask ve eldiven araştırmaları akabinde yol arkadaşı olarak da r25 yada gt250r almayı planlıyorum. İlk Defa motosiklet kullanmayacağım daha önce çok uzun km ler olmasa da scooter(Mondial) ve 125cc(CBR) ve 250cc(MZ) deneyimim oldu. Bu iki modelden r25 bu yıl bütçemi zorlar, gt250r da bütçeme uygun fakat güvenemiyorum kafam çok karışık bu yaz bitmeden bir motosiklet sahibi olmak istiyorum. Balıklama gidip hurdaya da para vermek istemiyorum. Değerli forumdaşlar yardımlarınızı bekliyorum. Hepinize vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Üzücü bi durum sizi buraya yönlendirmiş, umarım hayırlısı budur.

Önceliği ehliyet ve ekipmana verdiğiniz için ayrıca tebrik ederim. Ben r125 kullanıp daha sonrasında 250cc alacağım zaman çok araştırdım, Hyo'da benim gözüm vardı ama japondan vazgeçmek istemedim gidip Ninja 250r aldım. 1 sene kadar kullandım gerçekten çok güzel motosiklet, sadece piyasası yavaş. Satayım dediğimde beni üzdü sadece geç satıldı, bu senin için problem değilse kesinlikle tavsiye ederim.

Araştırırsan Ninja'yı karşına parça fiyatları pahalı diye sürüsüyle yazı çıkacak fakat buna aldanma. Daha önce Yamaha kullandım, şu an yine Yamaha sahibiyim ama kesinlikle bi Kawasaki olamaz. Yamaha plastik yoğunluğu, elini attığın yer plastik. Kawasaki taş gibi. Yani aynı şekilde bi ninja ve r25 kaza yapıp yan yatsa r25 ninjadan çokk daha fazla maliyetli olur. Ninja'nın metal deposu onarılabilir, düzeltilebilecek bir çok yeri var fakat Yamaha'da bu onarım şansı kullanılan malzemeden dolayı pek mümküm değil.

Ben Yamaha'yı çok sevirek kullanıyorum kesinlikle amacım kötülemek değil. Zeten öyle olsa kendim almam ama kıyasım bu şekilde.

Motosikleti
    REVİVAL 50
    Cevabınız için teşekkür ederim. Bulunduğum ilde denk gelirsem kesinlikle inceleyeceğim.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hyosunglarda gt250rda kronik sorun olduğunu duymuştum ama bakımsız motosiklet her zaman sorundur r25leri kullanan kitlede malum temiz ve bakımı düzgün yapılan makina bulmak gerek forumda gt250r başlığı vardır oradan araştırmanın tavsiye ederim.

Motosikleti
    REVİVAL 50
    Teşekkür ederim bakıyorum

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    "Bu karar her ne kadar üzücü olsa da çocukluk hayalimi gerçekleştirmek için bana bir fırsat doğurdu."

En doğru karar olmuş. Şu an için belki üzücü ama ilerisi için gayet sevindirici bir haber.

Bütün bekâr arkadaşlarıma derim ; Evlen tabi senin benden daha mutlu olmya ne hakkın var.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Yolunuz uzun, iyi arastirin derlm. Her turlu soru icin ozelden ulasabilirsiniz
    58MUHAMMED bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    as yeğen..tavuklara dikkat et başka bişey demicem

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Boy ve kilonuz nedir ninja 250sl de olabilir fiyatlari uygun

Motosikleti
    REVİVAL 50
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Bu karar her ne kadar üzücü olsa da çocukluk hayalimi gerçekleştirmek için bana bir fırsat doğurdu."

En doğru karar olmuş. Şu an için belki üzücü ama ilerisi için gayet sevindirici bir haber.

Bütün bekâr arkadaşlarıma derim ; Evlen tabi senin benden daha mutlu olmya ne hakkın var.
    Valla hayırlısı onun içinde benim içinde 😁

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

Alıntı ramazan_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy ve kilonuz nedir ninja 250sl de olabilir fiyatlari uygun
    Boy: 1.82 kg: 78-79 bu yıl için şehir dışından bakmam mümkün değil bulunduğum ildede satılık yok malesef.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Zaten 250sl uymazmis size, 175 civari max 70 kg kisiye uygun 250sl ustunde siritiyor.

Motosikleti
    REVİVAL 50
    Zaten 250sl uymazmis size, 175 civari max 70 kg kisiye uygun 250sl ustunde siritiyor.
    anladım öneriniz için teşekkür ederim sanırım pulsar ns200 ü deneyeceğim inşallah pazarlığımız hayırlısı ile olur motorsiklette km çok önemlimidir

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alacaginiz motorun km si kacta km ile ilgili kesin konusmak yanlis olur ama ne kadar az o kadar iyi diyebiliriz.

Motosikleti
    REVİVAL 50
    Alacaginiz motorun km si kacta km ile ilgili kesin konusmak yanlis olur ama ne kadar az o kadar iyi diyebiliriz.
    33.xxx km de kask,mont, eldiven ısıtmalı elcik verecek bana mantıklı geliyor ama ilk motorum olacağı için kararsız kaldım. Satıcı ile bugün görüşeceğiz motoru ilçeden getirecek.
    link : https://letgo.onelink.me/O2PG?pid=af_app_invites&c=product-detail-share&af_siteid=web&af_channel=link&position=top&a f_dp=letgo://products/3b1cc818-f144-4991-8b0a-81d9d1aa9e76&utm_medium=link&utm_source=web&utm_ca mpaign=product-detail-share&af_sub4=top&af_web_dp=https%3A%2F%2Ftr.letgo .com%2Ftr%2Fi%2Fpulsar-ns-200-ekipmani-yaninda-verilecektir_3b1cc818-f144-4991-8b0a-81d9d1aa9e76&af_channel=link&utm_source=web&utm_ca mpaign=product-detail-share&utm_content=button_top

Motosikleti
    REVİVAL 50
    Kurstaki eğitmenin, çevremde motosiklet kullanan arkadaşlarımın uyarılarını dikkate alarak 125cc motosikletle trafiğe çıkmanın benim için daha hayırlı olacağına karar verdik. Durum şöyle gelişti;
    Kısaca yazacak olursam. Arkadaşımın rs200 motosikletini trafiğe kapalı alanda manevralarla, dur kalk yaparak, ani fren vs. gibi her an hayat kurtaracak kullanım şekillerini denedik. Daha sonra mt07(kurs motosikleti) ye bindim ben bu motosikletle sınava gireceğim. Çok zorlandım ve her ne kadar tecrübem var desem de durumun öyle olmadığının farkına vardım. Sonra oturduk konuştuk 250cc ile başlayabilir miyim, bir sıkıntı yaşar mıyım yaşamaz mıyım onu tartıştık. 125cc nin daha uygun olacağını bu cc de bir motosikletle belli tecrübeler edineceğimi bu tecrübenin ilerleyen cc lerde temel oluşturacağından filan bahsettik. Bin bilsen de bir bilene danış demişler söz dinledik laf işittik ve 125cc de karar kıldık. Allahtan benim çevremde bu işi layıkıyla yapan, bilinçli eğitimli kişiler var belki de beni bir yanlıştan döndürdüler. Ben kendi bilgime ve tecrübeme bakarak gidip r25 i almıştım şuan düşünüyorum da ne büyük bir yanlıştan döndüm. Allah esirgesin hepimizi, kazasız belasız sürüşler. Bu arada motosikleti bulduğumda burada fotoğrafını paylaşırım, esen kalın
    Dxsec bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)