Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RENDA BT125T-7 SCOOTER IMA GRENAJ BULAMIYORUM

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar bir yıldır sahibi olduğum ve yürüründe hiçbir sıkıntı yaşamadığım 2007 Model RENDA BT125T-7 scooter motoruma uygun grenaj bulamadım. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    25 senedir motosiklet camiası içerisindeyim, Renda ismini ilk defa duydum, Google'in bile haberi yok sanki? Sanırım biraz zor bir iş olacak.
    cenkito ve ByTeKDaL bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ByTeKDaL bunu beğendi.

Motorun resmini koysaydın iyi olurdu.
    ByTeKDaL bunu beğendi.

Çekici otoparklarina bakmani tavsiye ederim seninki gibi bir motor bulursan satın alıp parçalarını kullanabilirsin ama tabi işin kolay değil Allah yardımcın olsun
    ByTeKDaL bunu beğendi.

paranoyaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    ARORA YMT 150 T
    Baotian BT125T-7 (Bu motor senin bahsettiğin motorun yerine çıkıyor arama moturunda)
    Aramalarımı Boatianın tipi üzerinden gerçekleştirdim eğer değil ise kendi motorunun resmini at buraya daha iyi yardımcı olabilirim.
    Ramzey 150 L (Ramzeylerde 2016 yılına kadar bu kasa satıldı)
    Bianchi Mach 150
    Yuki 150 (Yuki de de bu kasa tahmin ediyorumki 2016 yılına kadar vardı)

Örnek Ramzey modeli :
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ramzey-ramzey-2016-model-150l-703948709/detay

Yukarıdaki yazdığım modellerin hepsinin senin motorun ile uyumlu olacağını düşünüyorum.
    Google a Ramzey scooter yada arora scooter yedek parça yazıp girdiğin sitelerde filtrede "kaporta" seçeneğini seçersen kaportanın tüm parçalarını bulabiliyorsun.

işte merak eden arkdaşlara resim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Bu motorun parçası çok bulunuyor. Asya 150 skuter, mondial 151 rs skuter modelleri grenajları aynı gibi. 2007 çin malı skuterlarda, marka farklı olsada parçaları aynı, uyumlu. Bu arada grenajlar sağlam duruyor bir sıkıntısı yok gibi.

Sağlam gibi görünüyor da neredeyse tamamını cırt yardımıyla tutturdum. Varsa komple takım alıp değiştireyim diyorum . Dün vizedende geçti temiz temiz iki yıl daha bineyim.

Alıntı ByTeKDaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlam gibi görünüyor da neredeyse tamamını cırt yardımıyla tutturdum. Varsa komple takım alıp değiştireyim diyorum . Dün vizedende geçti temiz temiz iki yıl daha bineyim.
    O modellerde o kronik galiba ,plastik kelepçesiz hiç görmedim genelde hepsi bu yöntemle grenaj sabitliyor ,yenisini alınca yine aynısını yapacağına eminim.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Bi tampon tamircisi çözebilir işinizi. Bide boyarsınız mis gibi olur.

Cevap veren tüm dostlara teşekkürler. Motosikletimi 29.07.2019 tarihi itibariyle 1.500,00 TL ye sattım. Şimdi nasipse " Mondial 125 ZNU " marka motosiklet alıcam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)