Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

DÜŞTÜM

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Tekrardan hoşgeldiniz;
    motosikletçiliğe
    yeniden başlama azmine
    hayata...

tekeriniz düz bassın..
    Nahre bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Geçmiş olsun. Umarım kısa zamanda iyileşirsiniz. Muhtemelen çok yavaş olduğunuz için düştünüz. Bol bol yarım debriyaj, arka fren çalışırsanız düşük hızlarda denge sorunu yaşamazsınız.
    Nahre bunu beğendi.

Çok teşekkür ederim. Dedikleriniz tümüyle doğru. Ayağım hergün biraz daha fazla şişiyor. Öyle şanssız bir kazaydı ki. Evet soğuma var, ama heves devam ediyor. Daha çok çözüm yolları üzerinde düşünüyorum. Ekipman tam olmalı, eğitimi tamamlamalı, buna ilave edilecek nitelik ve özellikler üzerinde düşünüyorum, bu keyifi uzun süre nasıl daha uzun süre yaşayabilirim diye... Asla sürat ve viraj derdinde değilim, akrobatik hareketler peşinde de değilim, tek derdim o özgülüğü yaşayabilmek. Gerekirse köylere gidebilmek, biraz dağa tepeye çıkabilmek ama işe de arabasız gidebilmek. Kafamı kurcalayan husus ise olduğum yerde düştüğümde bana bu kadar zarar veren makine, biraz hızlı iken neler yapmaz??? Bir de ikinci bir makine mesela otomobil ile muhattap olsam başıma neler gelir?
    Aslında düşmek düz durmaktan daha zor hareket halinde iken bunu biliyorum ama henüz bir deneme yapmadım düştükten sonra. O sebeple aklımda sadece o son sahne var motor ile ilgili...

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    Alıntı Nahre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kötü düşmeniz böyle olsun inşallah. Makul bir düşma

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

Aslında bana da scooter tavsiye ediyorlar ama içimde hep versys 650 , VStorm 650 veya nc 750x var. Bunların scooter’ları çıkmaz mı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

Aslında frene basmıyordum, debriajla hızımı kontrol etmeye çalışıyordum her zaman ki gibi. Sekize başladıktan sonra ilk dönemeçte gidonu kırıp ters kontra verip dönmeye çalıştım, hep olurdu, bu sefer olmadı, motorun düşeceğini hiç düşünmediğim için tedbir de almadım bu sefer, ama gitmediği gibi büyük bir gürültü ile düştü, tabi ki sol ayağımın üstüne... Aynen dediğiniz gibi gururu inciniyor insanın, neden ulan neden??? Diye bağırası geliyor insanın. Ayağım inşallah bir an önce iyileşir de Şu işlemi tekrar ederim. Aklıma geldikçe canım sıkılıyor...
    NC 750 nin DTC (Otomatik) olanı var abi ondan alırsın eğer vitesle uğraşmak istemiyorsan.

Bazı scooter motorlar benim de çok hoşuma gidiyor ama sürerken o hissiyatı yaşayamıyorum. Motor bacaklarımın arasında olmalı. Scooter a 1 defa bindim uçan halı gibi hiç bir yerden tutunamıyomuşum gibi. 40 ile giderken yaşadığım korkuyu heyecanı hiç bir şeyde yaşamadım. Açıkçası zevk de almadım.

Bu açıdan bakacak olursak, benim gibi hem bacaklarımın arasına alıp at gibi bineyim hem de otomatik olsun diyorsan NC 750 DTC olabilir abicim.
    Nahre bunu beğendi.

Geçmiş olsun bende 45 yaşında genç ve yeni başladım bir hevesle ehliyeti almadan mt25 aldım bayi ile evin arası 500 metre tam eve gelmiştim viraja girerken ön frene asıldım hop yerdeyim ehliyette sekizi 3 kere yaptamadım hocaya ben bırakıyorum dedim yok yok devam dedi ayağımı gene yere değdirdim tmm oldu parkura çık dedi aldım ehliyeti. Hiçbirşey hevesinizi kırmasın ufak tefek düşmeler yatmalar olacak elbette Allah büyük kaza vermesin işallah.
    YZFR25 ve Nahre bunu beğendiler.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Alıntı Kazım TOKMAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC 750 nin DTC (Otomatik) olanı var abi ondan alırsın eğer vitesle uğraşmak istemiyorsan.

Bazı scooter motorlar benim de çok hoşuma gidiyor ama sürerken o hissiyatı yaşayamıyorum. Motor bacaklarımın arasında olmalı. Scooter a 1 defa bindim uçan halı gibi hiç bir yerden tutunamıyomuşum gibi. 40 ile giderken yaşadığım korkuyu heyecanı hiç bir şeyde yaşamadım. Açıkçası zevk de almadım.

Bu açıdan bakacak olursak, benim gibi hem bacaklarımın arasına alıp at gibi bineyim hem de otomatik olsun diyorsan NC 750 DTC olabilir abicim.
    R25'ten scootera geçince insan bir garip oluyor. Scooter ile 400 km civarı yol yaptım yeni yeni alışmaya başladım İlk başta çok yadırgadım sandalyede oturur gibi motosiklet sürmek garip geldi. Rodaj bitsin daha çok keyif alacağım sanırım
    Nahre bunu beğendi.

Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25'ten scootera geçince insan bir garip oluyor. Scooter ile 400 km civarı yol yaptım yeni yeni alışmaya başladım İlk başta çok yadırgadım sandalyede oturur gibi motosiklet sürmek garip geldi. Rodaj bitsin daha çok keyif alacağım sanırım
    Hangi scooter’i aldınız?

lifegoeson13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp V600
    Ben ehliyeti motosikletimi almadan 1 sene önce almıştım. Motorumu da aldıktan sonra ileri sürüş eğitimi almaya karar verdim. Tabi kulübüm İzmir Motosiklet Kulübünün bu konudaki katı kuralı da hemen almama vesile oldu ki iyi ki oldu. Neyse O zaman kadar hiç yatmayan motorum eğitime gideceğim sabah motoru garajdan çıkartırken betonun yosunlu kısmına denk geldi ve devrildi. Neyseki kendimi korudum ve motorumu da tutmaya çalışıp yumuşak düşmesini sağladım.
    Bir kaç saat daha düşmeyeydim iyidi.
    Nahre ve yürekçe bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    https://www.motosiklet.net/forum/faydali-bilgiler/71788-ikarus-sendromu.html

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.motosiklet.net/forum/faydali-bilgiler/71788-ikarus-sendromu.html
    Süper bir yazı. Aslında her mesleğe uyarlanabilir. Her meslek ve aksiyonda en büyük kaza ve problemler “ben artık oldum” dediğimiz zaman başımıza geliyor.
    yürekçe bunu beğendi.

Ben de düştüm 15 gün önce ve ekipmanı boşladığım zamanda düştüm. Giymiyodum veya koluma takıyodum kaskı. Bana iyi bir ders oldu. Motorla akrobatik hareketler yapıyordum scooterdi bu arada. Artık hiç bulaşmıyorum çünkü düşünce acıyor

Avm otoparkında düştüm, yerde yağ damlatmış dönerken pat kaydı düştüm kafamdaki kask kolumdaydı, motosiklet montumu giymiştim. Omzumun üstüne düşerek 2-3 metre sürüklendim. Kalktığımda ayağım ve diz kapağım soyulmuştu koşu şortu vardı kısacık. Kafamı yere vurmadım diğer tarafa doğru kaldırmıştım düşerken.

Mont olduğu için omzumda hiç bişey yoktu pantolonda olsaydı sıkıntısız olacaktı.

Bana büyük bi ders oldu, trafikte de sakinleştirdi beni.

Şuan cbr 250 kullanıyorum çoğu zaman genç scooter kullanıcıları tokatlıyor beni. Benle yarışmak isteyen motorlara ve araçlara hiç uymuyorum. Sakin sakin yoluma devam ediyorum.

Ufak tefek düşmeler iyidir en azından bana öyle etkisi oldu ve büyük bir kazadan kurtardığına yüzde yüz eminim. Eskisi gibi deli kullanmıyorum.

Tekeriniz düz bassın.
    Nahre bunu beğendi.

Simsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun , hatayı kendinde arama sakın . Hata sende olsa dahi şunları düşün ; sürücü kursu motorları genelde bakımsız , kötü lastikli oluyor . Üstüne bir de düşük cc olduğu için ince tekerli . Bunlar birleşince düşmüşsün , en azından ben öyle düşündüm. Sende benim gibi düşün motivasyonunu yitirme
    Nahre bunu beğendi.

Umit1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650 F - 2017
    geçmiş olsun abi, en kötü tecrüben bu olsun
    Nahre bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Geçmiş olsun. Motosiklet yapıyor böyle. Eminim her binen bir süre sonra "hee, o kadar da bi şey değilmiş yav, ben hiç düşmem ki" diyordur eminim
    Nahre bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)