Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Istanbuldan herkese merhabalar

Motovento
    REKLAM ALANI

Oncelikle herkesi iyi gunler dilerim ardindan kendimi tanitip sonrada konuya gireyim ,

24 yasindayim istanbulda ikamet ediyorum yari zamanli ogrenci yari zamanli tekstil isi ile ugrasan bir kardesinizim

Motor hevesim yaklasik 2-3 yildan beri vardi artik ciddi ciddi baslamayi dusunuyorum

Italyada ve balikesirde toplamda 5-6 kere scooter surme sansim oldu , motorla olan tum baglantim bu kadar

Otomatik vites arac kullaniyorum yaklasik 30 bin km istanbul ici surusum var

En yakin zamanda istanbul avrupa yakasinda bir surus egitimi (arastirmam lazim fazla bilgim yok tavsiyelere acigim ) alip ehliyete yazilmayi dusunuyorum .

Ilk motor olarak olabildigince dusuk butceli bir scooter almayi hedefliyorum (maksimum 3-4 bin lira ) istanbul ici trafige alismam icin ardindan ehliyetide aldikdan sonra vitesli bir motora gecerim diye planliyorum allah izin verirse

2-3 yillik planlarim arasinda motorla ege ve akdeniz turu ve motorsikletle avrupa turu dusunuyorum (kemal tugrul sumerin videolarinin tumunu izledim ,burayi okuyorsa selam olsun)

1 yil icinde planlarim ise ehliyet aldikdan sonra 10 bin lira butce ile 250 cc bir racing alarak istanbul yakinlari gezerek kamp atmak .

Her turlu tavsiyelere acigim

Ekipman icin en az 5 bin ayirmayi dusunuyorum onem verdigim bir konu

hiz yapma gibi seylerde gozum yok arabayida olabildigince sakin surerim zaten gerektigi yerde hizlanirim

Youtubedan yaksalik 20-25 video izledim vites degirtirme viraj fren yolu okuma vs dersler niteliginde

Daha once hep otomatik vites araba ve otomatik vites scooter kullandigim icin acaba yapabilirmiyim diye soruyorum kendime vitesli motorlarla

Trafige kapali alanda 2-3 kere surebilirsem vitesli motor bu ise girecegim hayirlisiyla bakalim

Biraz uzun oldu yazi kusura bakmayin herkese tekrar selam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cıks
    hoş geldin
    mottoakademi ile iletişime geçebilirsin
    selamlar

Arkadaslar beylikduzu civarinda yakin olarak onerebileceginiz bir egitim akademisi varmidir ?

Ek olarak egitime baslamadan ekipmanlari yavas yavas tamamlamak istiyorum

Butcem 5 bin yazlik ekipmanlar icin yeterlimidir ? Hangi marka ve urunler kalitelidir hangilerini onerirsiniz ?

Tesekkurler iyi forumlar

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba; beşbin lira bütçe ekipman dahil az gibi geldi bana, fakat 2.el scooteri uygun fiyata alırsan olabilir tabii.Ekipmani eksiksiz alman iyi olur. Kaba taslak yazayım mont 500 (prohel-ls2-venom vs modeline göre degisiyor), bot 300-400, dizlik 150 civarı (pantolon daha iyi olur aslinda), kask 400-500 farklı markalar mevcut en az 1500 ilk etapta gidecektir..Mağazaları dolasabilirsin forumda da epey konu mevcut marka bazında..

Başliga yazma sebebim bir yılda 250 cc ss demiş olman, vitesli kullanmayı düşünüyorsan ilerde, 100 cc vergisiz bi commuter al 125de olur, ikinci el de olabilir..Scooterdan karenajli motora geçiş zor olacaktır ve kullanimi birbirine pek benzemiyor çünkü, alçak seleli, hafif (düşük hızda denge problemi olursa tutabilmek ve yerine göre ayakların ileri geri yapabilmen icin), torksuz, dik oturus pozisyonunu olan,yumuşak, gidon turu geniş bir motor adaptasyonunu hizlandiracaktir, ayrıca eğitimde ya da sürücü kursunda vitesliye alışırsın fakat bir yıl diye sınırlama kendini onbin kilometre falan yap ve yükseltme için acele etmesen daha iyi olur.

Kolay gelsin..

Edit: 5000 sadece ekipman demişşin, uçbine motor deyince ekipman dahil sandım, beşbin çok güzel ekipman dizebilirsin, marka önerileri gelecektir. İlk etapta kaskı yüksek kalite, mont v.s. standartları karşılayan daha uygun fiyatlı ürünlerden alırsan çok daha uyguna tamamlayabilirsin.

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba; beşbin lira bütçe ekipman dahil az gibi geldi bana, fakat 2.el scooteri uygun fiyata alırsan olabilir tabii.Ekipmani eksiksiz alman iyi olur. Kaba taslak yazayım mont 500 (prohel-ls2-venom vs modeline göre degisiyor), bot 300-400, dizlik 150 civarı (pantolon daha iyi olur aslinda), kask 400-500 farklı markalar mevcut en az 1500 ilk etapta gidecektir..Mağazaları dolasabilirsin forumda da epey konu mevcut marka bazında..

Başliga yazma sebebim bir yılda 250 cc ss demiş olman, vitesli kullanmayı düşünüyorsan ilerde, 100 cc vergisiz bi commuter al 125de olur, ikinci el de olabilir..Scooterdan karenajli motora geçiş zor olacaktır ve kullanimi birbirine pek benzemiyor çünkü, alçak seleli, hafif (düşük hızda denge problemi olursa tutabilmek ve yerine göre ayakların ileri geri yapabilmen icin), torksuz, dik oturus pozisyonunu olan,yumuşak, gidon turu geniş bir motor adaptasyonunu hizlandiracaktir, ayrıca eğitimde ya da sürücü kursunda vitesliye alışırsın fakat bir yıl diye sınırlama kendini onbin kilometre falan yap ve yükseltme için acele etmesen daha iyi olur.

Kolay gelsin..

Edit: 5000 sadece ekipman demişşin, uçbine motor deyince ekipman dahil sandım, beşbin çok güzel ekipman dizebilirsin, marka önerileri gelecektir. İlk etapta kaskı yüksek kalite, mont v.s. standartları karşılayan daha uygun fiyatlı ürünlerden alırsan çok daha uyguna tamamlayabilirsin.
    Konuyu acali 1 yil olmus ama ben hala ne egitim aldim nede ehliyete yazildim. En yakin zamanda gerceklestirmeyi planliyorum.

Marka tavsiyelerini beklemedeyim hocam ucuz ve kalitesiz urunler almayi dusunmuyorum ekipman konusunda . Butce 5 bin lira dedim ama duruma gore daha yukari cekebilirim.

Birde scooter almadan direk vitesli motorlami 250 cc baslasam diye dusunuyorum ?

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Alıntı TekstilciZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu acali 1 yil olmus ama ben hala ne egitim aldim nede ehliyete yazildim. En yakin zamanda gerceklestirmeyi planliyorum.

Marka tavsiyelerini beklemedeyim hocam ucuz ve kalitesiz urunler almayi dusunmuyorum ekipman konusunda . Butce 5 bin lira dedim ama duruma gore daha yukari cekebilirim.

Birde scooter almadan direk vitesli motorlami 250 cc baslasam diye dusunuyorum ?
    yakınmışsın bana ,bak bu motor işi farklı önce başlamadan iyi düşün tam zehri almamışsın ,yol yakınken vazgeç .her motorcu yeri öper ve sonuçları bazen başlangıç evresindekiler için kötü olabiliyor.
    kuzenimden örnek vereyim :D belki 300-400 bin araba tecrübesi var zeki biri , 250cc motorla 5dk da öğrendi .. ama neyi? düz gitmeyi ,kaldırmayı öğrendi ama devir vermeyi öğretemedik , sonra 2. gün yine bindi hafif viraj öğrendi .

3. gün ankarada çevre yolunu boydan boya dolandı geldi :D sonra benim zorlamamla bıraktı ve motor almadı halen yaşıyor.eşiyle bineceklermiş pahalı bir motor alıp bmw enduro felan.ikna ettim bıraktı , halen içinde kalmışlığı var , arada beni yakalarsa alıp biniyor.

mesele sonrası sen öğrendim diye bir özgüven gelir o ara telef olur çoğu motorcu ,

yapmak gereken bir motor al yada etrafında olan birinden iyice öğren . sonra ehliyeti kolayca alırsın zaten.

sonrasında ucuz bir motor alırkende vitesli al. scootere binersen ona alışırsın o öyle gider onu yükseltirsin.

ekipman olarakta düşük bir motor için çokta üst düzey ekipman almana gerek yok başlangıç ve yavaş trafiğin olmadığı yerler için 1 adet ls2 kask, 1 adet orta seviye mont ve orta seviye eldiven , dizlik yeterli olacaktır. o dizlikler çok işe yaramaz ama.

direkt 250lik ile başlama özgüven diğer tarafa bilettir :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)