Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tanışma < Tüm Forum Üyelerine Selam >

Motovento
    REKLAM ALANI
    CakirBeyLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R6 2014 RaceBlue
    Herkese merhaba. Adım Eren Çakırbeyli.
    29 Temmuz 1987 Ankara Keçiören doğumluyum. 2007 yılından bu zamana dek İstanbul'da yaşıyorum. Kara Kuvvetleri Komutanlığında Uzman Çavuş olarak görev yapmaktayım. Motor sevdam küçük yaşlarda başladı. Ancak imkanlarım olmadığından motosikleti hiç öğrenme veya binme fırsatım olmadı. Askeriyede işe başladıktan sonra hemen CBF 150 ile bir aile dostumdan ders aldım. Yaklaşık 2 saat ders gördükten sonra ehliyet sınavına girerek A2 sınıfı ehliyet aldım. A2 sınıfı ehliyeti aldıktan hemen sonra, kendime 2014 model R6 Raceblue makina aldım. Başlangıç motoru olarak kulağa pek hoş gelmese de beni gerçekten tatmin eden tek makina oldu diyebilirim. Motoru öğrenme aşamalarını çok çabuk atlattım. Kendi kendime öğrendim. Makinayı aldıktan sonra yavaş bir şekilde motoru sağa sola kontra yaparak nasıl yatık dönülebileceğini öğrendim. Bu şekilde kendime eğitim verdim. Daha sonraları bu makinaya ehliyetimin yetersiz kaldığını öğrenince, tekrar ehliyet sınavına girerek A sınıfı ehliyet aldım. Böylelikle motor tutkunluğum başladı Bu arada motorcu olmak, sadece bir motor sahibi olmak değildir. Motorcu olmak, karşısındaki insana veya herhangi bir doğadaki canlıya verdiği değerle, çevreye duyduğu ilgi ve alakayla bir motorcu olunabilir. Yani kısacası önemli olan 'İNSAN' olabilmektir. Sonra motorcu olmak gelir...

Burda herşeyi tek tek yazıp anlatmak istiyorum. Ama zamanla sizlerle, yaşadığım tecrübeleri paylaşarak veya sizlerin yaşamış olduğu tecrübeleri ele alarak, birbirimize çok şey anlatacağımız günler olcaktır....

Aranıza katılmaktan onur ve gurur duyuyorum.

Herkese saygı ve sevgiler diliyorum.

Konular içerisinde Görüşmek üzere...
    bursalıali ve emenyasin bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bizim ďükkana hoş geldin Eren.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Merhaba hoşgeldiniz başlangıç için ürkütücü bir alet

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Hoşgeldin.

Hayırlı olsun, sende, motosikletin de.
    Aman hoca dikkat et, makinan fazla acar. dikkat et.
    Ufak ta olsa, oha büyük makinayla başlamışsın diyebilirler. Sen yine de dikkat et hocam. Riskli iş bu.
    Okumayı bırakma. Forumda çok bilgi var.
    Biliyorsundur da yine yazayım. Ara ara Barkın abiyi izle. Youtube'da "altın elbiseli adam"

Tekerine taş değmesin.

Motosikleti
    Yamaha R6 2014 RaceBlue
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin.

Hayırlı olsun, sende, motosikletin de.
    Aman hoca dikkat et, makinan fazla acar. dikkat et.
    Ufak ta olsa, oha büyük makinayla başlamışsın diyebilirler. Sen yine de dikkat et hocam. Riskli iş bu.
    Okumayı bırakma. Forumda çok bilgi var.
    Biliyorsundur da yine yazayım. Ara ara Barkın abiyi izle. Youtube'da "altın elbiseli adam"

Tekerine taş değmesin.

çok teşekkür ederim. daha iyisi sizlerin olsun. Barkın Bayoğlu'nun videolarının hemen hemen hepsini izlemişimdir. Ordan çok bilgi topladım. Kontra yapmayı belkide o videolarda öğrendim diyebilirim

İnşallah kazasız belasız sürüşlerimiz olur hepimizinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hoşgeldiniz başlangıç için ürkütücü bir alet
    hoşbuldum çok teşekkür ederim. Başlangıç olarak bana tam beni anlatan motor gibi duruyor Yinede tedbiri elden bırakmıyorum tabi milimetrik hata hayatıma maal olur diye tedbirli sürüyorum ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim ďükkana hoş geldin Eren.
    Hoşbuldum. Teşekkürler

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba eren
    Yalan yok vizyon sahibi adamsın . Genelde 600 lük makina ile başlayan yada başlamak isteyen arkadaşlar direk 600 rr modeline yönelir .
    Sen farklılık gösterip r6 ile baslamissin . Kazasız belasız , kendine iyi bak .

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Hoşgeldin kardeşim😊✋
    istanbulda hangi yakada ikamet ediyorsun?

muyago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hoşgeldin kardeşim, bende ehliyetin yetmediğini öğrenmiştim ama 5 yıldan fazla olma durumundan dolayı bir yenileme ile kurtardım

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Allah bize de bir 4 silindir nasip etsin mümkünse ZX6R, Allahım duy sesimi Daha doğrusu onu alacak parayı nasip et

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı zekvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah bize de bir 4 silindir nasip etsin mümkünse ZX6R, Allahım duy sesimi Daha doğrusu onu alacak parayı nasip et
    O da olur be kardeşim hayırlısıyla. Bende bir zamanlar çin malı dandik bir motor sürerken (ki kendisi beni bir kere bile yolda bırakmamıştır)😊 hep hayal ettiğim motoru alacağım günlerin gelmesi için dualar ederdim. Sonunda papazın duası kabul oldu aldık😀 fakat başıma öyle işler açtı ki o çin malı dandik motorumu mumla arattı bana.

En sonunda sattım da kurtuldum. Bazen elimizdekinin de kıymetini bilmeliyiz. Çünkü onun hayalini kurupta alamayanlarda var.

En kısa zamanda hayaline kavuşman dileğiyle✋
    muyago ve zekvan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha R6 2014 RaceBlue
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba eren
    Yalan yok vizyon sahibi adamsın . Genelde 600 lük makina ile başlayan yada başlamak isteyen arkadaşlar direk 600 rr modeline yönelir .
    Sen farklılık gösterip r6 ile baslamissin . Kazasız belasız , kendine iyi bak .
    Teşekkür ederim. İnşallah hepimiz için kazasız belasız sürüşler diliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin kardeşim😊✋
    istanbulda hangi yakada ikamet ediyorsun?
    Hoşbuldum. Beylikdüzündeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Alıntı muyago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin kardeşim, bende ehliyetin yetmediğini öğrenmiştim ama 5 yıldan fazla olma durumundan dolayı bir yenileme ile kurtardım
    Hoşbuldum. Teşekkür ederim. Bu yeni ehliyet sistemine takıldım motor konusunda. Bir sayıyı bir sayıya böldüğünde kw çıkcakmış. O kw yı geçmemesi gerekiyormuş A2 sınıfında. O yüzden 4 silindirin hemen hepsi A sınıfı istiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

Alıntı zekvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gönülden istediğin herşey bir gün elbet nasip olur. Allah gönlünden geçeni en kısa zamanda hayırlı bir şekilde nasip etsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler