Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet merakı başladı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, Ben Mert, yaş 29, Ankara'dan katılıyorum aranıza.
    Önümüzdeki bahara kadar ekipman ve ehliyet işlerini tamamlayıp her şey yolunda giderse motosiklet alacağım
    Tavsiyeleriniz varsa memnun olurum.
    Ayrıca "Yamaha YBR 125 ESD" marka motosikletle ilgileniyorum acaba 2015 model ortalama 15.000 km temiz bu marka motosiklet ne kadar eder.
    Yeni olduğum için açıkcası dolandırılmak istemiyorum ve 2.el motosiklette nelere dikkat etmeliyim merak ediyorum.
    İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Bu piyasada 6500 TL civarı eder.
    Motoru almadan önce 5664 ten şasi numarası ile sorgulayın, motor düştüğünde yerle ilk temas eden yerleri ( aynalar , elcikler,manetler, sinyaller,pegler vs ) inceleyerek düşüp düşmediğini anlayabilirsiniz ama ciddi bir kazası olmadığı sürece ufak tefek düşmeler çok önemli değil ve mümkünse expertiz yaptırın.
    Test sürüşü yaparsanız motorda sağa sola çekme eğilimi var mı diye bakabilirsiniz
    Ybr ile ilgili sorunuz olursa sorabilirsiniz
    Mert Çevik bunu beğendi.

İlgin için teşekkür ederim. İyi forumlar

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Japon almak önemlidir.

Ama düşük cc alıp kısa sürede satacaksan çin iyidir.

Bozulur, tamir öğrenirsin.

viper17 ve Mert Çevik bunu beğendiler.

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon almak önemlidir.

Ama düşük cc alıp kısa sürede satacaksan çin iyidir.

Bozulur, tamir öğrenirsin.

Arkadaşa katlıyorum, en azından sağını solunu sökersin bakım yapmayı zincir yağlamayı öğrenirsin masrafı da az olur. Ben ilk motoru kawa aldım ama kardeşime çin aldık. Ben aldığımda 2 bin tl masrafla başladım (ön disk orijinali 1780 tl miş ebc aldım 700 e) o neredeyse motoru baştan yaptı 500-600 arası harcadı. Pişman mıyım ? Asla
    Mert Çevik bunu beğendi.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Hoş geldin diyelim ozaman Forumda bir sürü konu var, güvenli sürüş, ekipmanla ilgili konular,2.el alım konuları.. Bunları oku hem araştırmanı geliştirmiş olursun hemde farklı farklı bilgiler edinmiş olursun
    Mert Çevik bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin diyelim ozaman Forumda bir sürü konu var, güvenli sürüş, ekipmanla ilgili konular,2.el alım konuları.. Bunları oku hem araştırmanı geliştirmiş olursun hemde farklı farklı bilgiler edinmiş olursun
    Teşekkürler,
    Bakıyorum fırsat buldukça. İyi forumlar

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Başlangıç olarak kafanda belirlediğin model açısından seni çok takdir ettim, hepimiz o ilk heyecanı biliriz racing alalım şekilli olsun lastikler kalın olsun sevdalarını geçip mantık ve araştırmaya dayalı yürüdüğünü düşünüyorum, şimdiden hayırlısı olsun
    Mert Çevik bunu beğendi.

Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç olarak kafanda belirlediğin model açısından seni çok takdir ettim, hepimiz o ilk heyecanı biliriz racing alalım şekilli olsun lastikler kalın olsun sevdalarını geçip mantık ve araştırmaya dayalı yürüdüğünü düşünüyorum, şimdiden hayırlısı olsun
    Teşekkürler. Önümüzdeki bahara o noktada somut adımlar atmaya başlayacağım. Bu ara sıfır "mondial 150 z-one" bakıyorum, bu motosiklet hakkında bilgin var mı?

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Alıntı Mert Çevik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Önümüzdeki bahara o noktada somut adımlar atmaya başlayacağım. Bu ara sıfır "mondial 150 z-one" bakıyorum, bu motosiklet hakkında bilgin var mı?
    Hayırlı olsun hoşgeldiniz ama alabilirseniz yamaha daha iyidir. Kafanda seni yolda bırakır mı sorusu olmaz yap bakımını yağını koy devam satarkende çok zarar etmezsin ama çinli motorları bir alırken sevinirsin bir satarken
    Mert Çevik bunu beğendi.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Ybr ile başlanır, kendini ispatlamış taş gibi bir makinedir. Ayrıca tecrübesiz iseniz yamahadan seviye 1 eğitimini almanızı öneririm. Ybr motosiklete iyice alışırsınız.
    Mert Çevik bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)