Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gec kalan bir Merhaba;

Motovento
    REKLAM ALANI
    korh@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,

Ben Korhan , 39 yasindayim cok kucuk yaslarimdan beri motosiklet sevdalisiyim; fakat babam da eski bir motorcu ve hatta yariscisi oldugu icin, bir cok kaza gecirmesi sebebiyle, beni hep motordan uzak tutmak icin elinden geleni yapti, basarili da oldu.

Uzun seneler boyunca yaris arabalariyle ilgilendim, hatta meslek olarak bu isi yaptim. Ingilizce isletme mezunuyum ama kendimi ecu tuning, remapping uzerine gelistirdim, ozellikle yaris arabalariyla ugrastim, Ankara'da bilindik bir garajin ortagi olarak, hep hizli keyifli arabalarim oldu, youtube videolarinda motorla yarisan arabalar tarzinda; fakat gozum aslinda hep o motorlardaydi sanirim, aslinda onlarla yarisirken ki ofkem, belki de benim olmamalarindan dolayi hincimi almak gibi birsey olabilirmis, simdi anliyorum.

Kendimi bildim bileli ara sıra acar motor videolari izler, hatta her sene bahar aylarinda hangi motoru alsam diye arastirma yapar, favorilerime ekler, birkac sever pazarlik bile yaptigim oldu ama son asamada hep durdum ki simdi pismanim.

Amacim en kisa sure icerisinde once motor ehliyeti almak, sonrasinda ise 250' lik bir motorla bu sevdama artik kavusmak, baslamak. Aklimda cb250r veya mt25 var. Artik yaris motoru, hizli motor gibi bir sevdam yok daha rahat rüzgar yediren motorlari seviyorum, amacim veya hayalim ilerde naked veya touring tarzi bir motor alip, onunla rotasiz seyahete cikmak.

Uzun oldu, sanki motor askima serenat yazmis gibi hissettim simdi kendimi ama varsin olsun, bu kadar yazmisken gonderiyim

iyi muhabbetler, kazasiz belasiz surusler herkeze...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle hoşgeldiniz.
    Ehliyet için şimdiden başvurunuzu yapın o halde. Hemen hemen aynı yaşlardayız, yaş biraz kemale erince herhalde insan kendinin toprağa yaklaştığını hissedip Enduro motorlara yöneliyor. Ama siz biraz geç kaldığınız için güzel bir Naked ile başlangıç yapıp, sonrasında zaten kendinizi Endurolara göz gezgirirken bulacaksınız
    korh@n bunu beğendi.

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoşgeldiniz.
    Ehliyet için şimdiden başvurunuzu yapın o halde. Hemen hemen aynı yaşlardayız, yaş biraz kemale erince herhalde insan kendinin toprağa yaklaştığını hissedip Enduro motorlara yöneliyor. Ama siz biraz geç kaldığınız için güzel bir Naked ile başlangıç yapıp, sonrasında zaten kendinizi Endurolara göz gezgirirken bulacaksınız
    Selamlar, tesekkurler.

Evet aynen dediginiz gibi olacak sanirim, oncelikli amacim bir an evvel baslamak ve acigi kapatmak.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Abi 39 yaşına kadar nerelerdeydin geç kalmışsın ama geç olsun güç olmasın. şimdiden hayırlı olsun motorun fazla vakit kaybetme

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi 39 yaşına kadar nerelerdeydin geç kalmışsın ama geç olsun güç olmasın. şimdiden hayırlı olsun motorun fazla vakit kaybetme
    Yazim tarzindan anladigim kadariyla yasin genc, bize de hep oyle derlerdi ama o kadar hizli geciyor ki seneler, bir bakiyorsun 40 olmussun ve hayatinda cok sevdigin bircok seyi iskalamissin, sonra yakalamaya calisiyorsun tekrar, tam olarak ordaydim bende 39'a kadar
    Dipnot: 39 senelik deneyimime gore en guclu, en verimli ve en keyifli yas 39 40'ı seneye gorucez.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Hiçbir şey için geç kalmış sayılmaz. Merhaba.
    korh@n bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Korhan hoş geldin aramıza. Ben ilk motoruma 50 yaşımda ve emeklilik sonrası kavuştum. Şu an 64 yaşımda yaz kış ara vermeden kullanmaya devam ediyorum .
    14 senede yaklaşık 50000 km . İnsan hiç bir şey için geç kalmış değil. Selamlarla.
    korh@n bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korhan hoş geldin aramıza. Ben ilk motoruma 50 yaşımda ve emeklilik sonrası kavuştum. Şu an 64 yaşımda yaz kış ara vermeden kullanmaya devam ediyorum .
    14 senede yaklaşık 50000 km . İnsan hiç bir şey için geç kalmış değil. Selamlarla.
    bravo ali ağabey. hayat her yaşta güzel. yeter ki keyif almasını bilelim.
    korh@n ve bursalıali bunu beğendiler.

Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir şey için geç kalmış sayılmaz. Merhaba.
    Bencede, gec kalmak yok ama keske daha erken olsaydı diye keskeler oluyor

Hosbulduk,

Umarim bende sizin gibi sikintisiz, problemsiz uzun yillar, motor uzerinde geciririm bundan sonra.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Her şeyin gönlünüzce olması dileklerimizle.
    korh@n bunu beğendi.

Her şeyin gönlünüzce olması dileklerimizle.
    Umarım hepimiz için hersey gonlumuzce olur
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)