Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hevesli ve soru işaretli :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Okuma sabrını gösterip cevaplarınızla yardımcı olursanız çok minnettar olurum.
    Merhaba arkadaşlar bendeniz özel sektör amelesi 30 yaşında bir çalışanım.Uzun bir süredir araba ehliyetim mevcut fakat hangi arabayı sürersem süreyim bi türlü keyif alamıyorum motorlar hep ilgimi çekmiştir bisikleti ve yürüyüşü çok severim.
    Bu noktada çevremdeki yorumlar beni düşündürüyor bazı arkadaşlar al keyfin bak diyorlar.
    Bazı arkadaşlarım motor zengin işi evi arabası olanın keyfi olarak alacağı birşey gibisinden yorumları var.
    Forumun yaş ortalaması konusuna baktığımda motor yorum yazanların cidden iyi işleri olduğunu görüyorum ben kuru askeri ücrete çalışıyorum evde bana ait olmasada bi arabamız var istediğim zaman alıp gidebiliyorum lakin çok boş geliyor bana çok boş geliyor. Motoru kredi ile almayı planlıyorum olası masraflarını vergilerini yakıtını hesapladığımda altından kalkabiliyorum.Evlilik gibi bi durumum yok ufak bi birikimim var eve gir diyorlar lakin o birikimle anca bi çatı olacak kadar biriket alınabilir.Fikirlerinizle bana yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Hevesiniz varsa yapın kardeşim. İlerde pişmanlık duyarsınız. Bu iş zannettiginiz gibi çok zenginlikle değil hevesle oluyor. Alırsın bir tane 50 CC ekipman falan Max 5000 TL tutar. Ehliyet sigorta vergi istemez. Bakarsın egerki hevesin aşka dönüşür se zaten ister istemez model değiştirirsin. Veya hevesini alır ya aynı motorla devam edersin yada satarsin eski hayatına devam edersin

Dostum aynı benim gibisin. Sırf motosikletten vazgeçeyim diye bir arkadaşım aylık 500-500 taksitle arabasını verdi bana, aldım ara ayı daha aldığım günün akşamı sattım motosiklet aldım.
    Sebep nedir bilmiyorum, nasıl bir tutkudur inan bana tarif edemiyorum ama biri bana, bu alet üzerinde öleceksin, paramparça olacaksın dese yine binerim vazgeçmem. Öyle seni dediğin gibi zengin işi falan da değil bu iş tamamen keyif, tutku ve zevk meselesi.Şahsen benim kendime ait bir evim yok, hala yapıyorum evi ama bu tutkudan da vazgeçmiyorum. Boşuna dememişler dört teker bedeni taşır, iki teker ruhu taşır diye.Unutma ki insan bir gün gelecek yaptıkları için değil yapmadıkları için pişman olacak...
    kovboy03 bunu beğendi.

Arada bi arkadaşın sukuteri ile turluyorum(50cc) sahilde vs kadıköy git gel yapmışlığım var.Çok güzel bi his lakin ben gezmeyi çok seviyorum en kötü bi 250lik almak istiyorum Honda CB250R’ı gördüğümde resmen tutuldun ayrılamadım başından.Hız için istemiyorum 250liği uzun zaman rahmetli Barkın abinin videolarından ve diğer videolardan ve hissiyatından 250liğin bana çok uygun olduğunu düşünüyorum.
    Hazır konusu açılmışken. Bi motosiklet be kadar süre satışa kalır. Bu ay çıktı bahsettiğim model hem kredi oranlarından hemde alıp 2 ay sonra kış boş yatırmak istemiyorum motoru.Beklemek mantıklı olurmu sizce?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Motosiklet ile arabayı karşılaştırsam araba ayda size 3x para harcatacaksa motosiklet 1x para harcatacaktır. Yani motosiklet zengin işi değildir, zevk işidir.

Alıntı RownikaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada bi arkadaşın sukuteri ile turluyorum(50cc) sahilde vs kadıköy git gel yapmışlığım var.Çok güzel bi his lakin ben gezmeyi çok seviyorum en kötü bi 250lik almak istiyorum Honda CB250R’ı gördüğümde resmen tutuldun ayrılamadım başından.Hız için istemiyorum 250liği uzun zaman rahmetli Barkın abinin videolarından ve diğer videolardan ve hissiyatından 250liğin bana çok uygun olduğunu düşünüyorum.
    Hazır konusu açılmışken. Bi motosiklet be kadar süre satışa kalır. Bu ay çıktı bahsettiğim model hem kredi oranlarından hemde alıp 2 ay sonra kış boş yatırmak istemiyorum motoru.Beklemek mantıklı olurmu sizce?
    Dostum onu bilmem ama acele etmemeni tavsiye ederim.Bir anlık heves ile neidüğü belirsiz tipin birinden motor alırsın iki güne elinde kalır. Sabır de sakin güzel bir araştırma yap.Bende gv650 için yanıp tutuşuyorum ama hakkında hiç iyi yorumlar görmedim o yüzden suzuki intruder alıcam sanırım.Çin malı motorlara kesinlikle para vermeni tavsiye etmem.Benim sana naçizane tavsiyem Honda,Yamaha ve Suzuki üçlüsünden şaşma derim.Kötü olsun Japon olsun.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Al gitsin birader istiyorsan,bugünün bir daha geri gelmez, başkalarının isteklerine fikirlerine göre yaşamak boşadır bence arkadaş falan. Belki de daha önce alsaymişim diyeceksin, ben aklıma geldikten sonra on yıl geç aldım hergün pişmanım. Kullanmadığim gun canim sıķılıyor, bikaç gunde bir yuz km ustu yol yapmayinca afaganlar basıyor... Zengin işi falan da değil, geçen yıl bin liraya scooter alan gördüm( calisiyor), ulaşim için giy ekipmanı kullan... .Masraf işi soyle; araba kapıda yatıyor trafik sigortası hariç masrafı yok, motor ise en azından benzin yakiyor Motor büyüdükçe genel olarak masrafı artar, keza ekipman ve bunların yenilenmesi, motosikletin bakimi, güvenliğiydi, ekstrası derken hic bitmiyor, araçtan fazla masrafı oluyor bana göre, harcarsan gidiyor ama harcamalar biraz da keyfi oluyor motor degisikligi dahil..

Yeni başlayacağın için eldeki birikiminin bir kısmını kullan sonra gönlündeki motora geçersin zaten kullanırken cbr mi ybr'mi aklına bile gelmez bi süre, güvenlik açisindan ve alışma safhasini ucuza geçmen açısından iyi olur ayrica devami gelir mi heves mi ne kadar nerde kullandigina bakarsin tarzini ogrenirsin..

Çinli motorlari direkt hor görmeye de gerek yok, 100 000 yapanlar var, forumda 60 000 üstü kullananlar var, ben de 15000 km dır halen Çinlilerden birini kullaniyorum japonun yaninda , imkanim varken kaç kez çinli aldim.Çinli motorun eksisi satarken biraz kaybı göze alman olmalı, 2.el aldığında ise zaten tolere edebilirsin zararsız..

Ehliyet yükseltmeden 50cc alıp bi bakabilirsin ya da yükseltip 125-150 al derim imkanlar dahilinde değerlendirip.En az 1500 lira ekipman, dört beş binlira da motor için ayır. En başta daha buyuk motora para vereceğine eğitime ver.

Mmotorcuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Hocam merhaba. Nasıl bir motor istediğinizi belirtirseniz daha iyi yardımcı oluruz. 50cc olan modelleri düşünebilirsiniz belki. Biraz yavaş kalırlar ama şehir içi bütün işinizi görebilirler.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Artık 250 cc üstü gerçekten zengin işi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)