Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayırlı Günler İlk Sorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi günler dilerim hayırlı ramazanlar arkadaşlar yaşım 18 kilom 54 civarı boyum 1.80 zayıflıktan yakınan birisiyim konuya gelecek olursak

Ben ilk motor olarak yamaha WR 125x düşünüyorum asfaltta kullanacağım sizce ilk motor kullanacağım da iyi bir seçim midir pulsar rs 200 gibi motor düşündüm fakat çok inceyim zapt edememekten korkuyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti zapt etmenin boy ile,kilo ile,güç ile ilgisi yok.Deneyim ile ve motosikletin ağırlığını motosiklete taşıtmak ile ilgili bir olay.Bu mantığa göre 400 kg lik Goldwingleri sürenlerin dünya halter şampiyonu olması lazım.Benim oturduğum şehirle bir dişçi arkadaş var 165 boyunda ufak tefek bir adam Goldwing'i dans ettiriyor.

Ama yeni başlıyorsanız hafif kullanımı kolay bir motosiklet daha mantıklı olur.WRX 125x ,RS200 ikisi de hafif sayılır.Ben olsam kalite bakımında WRX 125 X i tercih ederdim.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Çok güzel bir yorum olmuş hocam haklısınız hava atma falan hastası değilim benim ruhuma benim zevkime uyabilecek bir motor bakıyorum yamaha wr 125x motorunu çok beğendim of-road cross motor başka bir öneriniz var mıdır hocam asfaltta kullanmalık yoksa bu motor uygun mudur

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seçenek çok.Tercih tamamen bütçenize ve zevkinize bağlı.Bütçeniz çok düşükse Çinli,biraz daha orta ayar bir bütçeniz varsa Hintli,bütçeniz iyi durumda ise Japon tercih edilebilir.Mesela Japon olarak Honda CB 125 R,CB 250 R,CBR 125,CBR 250,CRF 250,Kawasaki Z250,Ninja 250 SL,Suzuki Inazuma,V-Strom 250 vb... Bunların kimisinin 0 km si var,kimisini sadece 2.eli.Daha bir dünya seçenek sayılabilir.Ama hiç motosiklet deneyiminiz yoksa yani ilk motosiklete binecekseniz başlangıçta bir süre trafiği,motosikletin trafikteki yerinin,dengesini öğrenene kadar scooter yada çok daha ucuz yere düşürdüğünüz de yatırdığınızda içinizi yakmayacak bir şey olabilir.Çünkü ilk başlayınca ufak tefek kazalar,motosikleti tutamayıp olduğu yere yatırmalar olabiliyor.

Bence asya bajaj mondial gibi markaların 125 lik lerine bak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)