Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RİZEDEN SELAMLAR

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 ABS
    merhabalar kıymetli forumdaşlar, adım Ömer.
    Eğitimciyim.
    küçük cc.li makinelerle demir at alemine girmiş bulunmaktayım.
    MONDİAL ZAT 150 -HONDA CBF 150 - HONDA CB 125 E den sonra BAJAJ PULSAR NS 200 ile yola devam etmekteyim.
    tecrübeli motorcuların önerilerini ve motor dünyasını takip için foruma katıldım.
    herhekse iyi günler, hayırlı ramazanlar ve keyifli sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam dostum. siz rizeliler neden bu kadar agresif ve fanatiksiniz?

bir de trabzonlular ile neden anlaşamıyorsunuz?

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Merhaba hoşgeldiniz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçen sene Rize ye geldim bı tane motorcu bulamadım.saygilar.gelecek sene yine geleceğim inşallah. O zaman görüşmek üzere.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam dostum. siz rizeliler neden bu kadar agresif ve fanatiksiniz?

bir de trabzonlular ile neden anlaşamıyorsunuz?
    Karadeniz kuşağında batıdan doğuya gittikçe agresiflik artar Nedeni temiz havadır .) Karadenizde illeri bırakın ilçeler arasında anlaşmazlıklar var.

Alıntı Endofdays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karadeniz kuşağında batıdan doğuya gittikçe agresiflik artar Nedeni temiz havadır .) Karadenizde illeri bırakın ilçeler arasında anlaşmazlıklar var.
    yani, sebebi bilinmeyen bir agresiflik mevcut. herhangi bir doğu karadenizli ile konuşurken her an patlayacaklarmış gibi tavırlar sezinliyorum. tansiyon bir anda yükselebiliyor.

bir de aşırı fanatikler. kendi değerleri dışında bir değer yargısını kesinlikle kabul etmiyorlar.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani, sebebi bilinmeyen bir agresiflik mevcut. herhangi bir doğu karadenizli ile konuşurken her an patlayacaklarmış gibi tavırlar sezinliyorum. tansiyon bir anda yükselebiliyor.

bir de aşırı fanatikler. kendi değerleri dışında bir değer yargısını kesinlikle kabul etmiyorlar.
    Kırsal kesimde daha çok agrasiflik mevcut sebebi eğitimsel... sorunların başlangıcı yaşamların belirli çevreden dışarıya izole olmasından kaynaklıydı. Geçim zorlukları arazi ve hayvan kaynaklı sorunlar,vb.. temel kaynak inatlaşmadan çıkmıştır. Çevresindeki doğrular aslında herkeste olması gereken temel doğrulardır,kıvırmaya musait sözcükler durumlar pek hoş karşılanmaz.Doğuda olan kan davaları karadenizin geçmişinde çok vardır. Tabii zaman geçtikçe ve jenerasyon değiştikçe asimile olanların sinirleri büyüklerinden gördükleri hareket ve söylemlerini taklit etme vasıtasıyla geçiş yaptı. Önceden haksızlığa gelemeyenlerin genleri örnek vermek gerekirse kuzenimin dayısı gençlere biraz sessiz olurmusunuz dediğinde bacağından vurulması gibi saçma bir duruma kadar gelmiş olması gibi ufak bir örnek sayılabilir. Dediğiniz gibi bir sürü etken var ve bunun belirli bir sebebi yok ! Ailesinden ne görürse çocukta onu yapacaktır çevresinden aldığı ile de kendi karakterini oluşturacaktır.

Alıntı Endofdays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırsal kesimde daha çok agrasiflik mevcut sebebi eğitimsel... sorunların başlangıcı yaşamların belirli çevreden dışarıya izole olmasından kaynaklıydı. Geçim zorlukları arazi ve hayvan kaynaklı sorunlar,vb.. temel kaynak inatlaşmadan çıkmıştır. Çevresindeki doğrular aslında herkeste olması gereken temel doğrulardır,kıvırmaya musait sözcükler durumlar pek hoş karşılanmaz.Doğuda olan kan davaları karadenizin geçmişinde çok vardır. Tabii zaman geçtikçe ve jenerasyon değiştikçe asimile olanların sinirleri büyüklerinden gördükleri hareket ve söylemlerini taklit etme vasıtasıyla geçiş yaptı. Önceden haksızlığa gelemeyenlerin genleri örnek vermek gerekirse kuzenimin dayısı gençlere biraz sessiz olurmusunuz dediğinde bacağından vurulması gibi saçma bir duruma kadar gelmiş olması gibi ufak bir örnek sayılabilir. Dediğiniz gibi bir sürü etken var ve bunun belirli bir sebebi yok ! Ailesinden ne görürse çocukta onu yapacaktır çevresinden aldığı ile de kendi karakterini oluşturacaktır.
    misal bizim burada rizeli bi usta var. çok samimi sohbet ederiz. deli doludur. fakat bazen sohbet aralarında siniri bi gidiyo bi geliyo. farkediyorum yani. anlık bir şey.

nabzına göre şerbet vermezsen yandın.

örneğin tatlı tatlı sohbet ederken ustanın değer yargılarını eleştirdiğin anda "ula sen ne değisun" pozisyonuna geçiş yapabiliyoruz. nahoş bir durum olsa da, onu sakinleştirdikten sonra sohbete devam edebiliyoruz ancak.

yıllar önce metro turizm'de hostluk yaparken karadenizli şoföre adını sordum. "şansal dilsiz" imiş. gürültüden anlamadım ve "şansal dinsiz" mi diye gayriihtiyari bi soru sordum. sormaz olaydım. neredeyse dövecekti beni. "ula insan dinsiz olur mu, sen ne biçim insansın" diye aşti'ye gelene kadar ağzıma zçtı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)