Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zamanı geldi. R25

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba. Yaşım 32 İzmir'de ikamet ediyorum. Askerim Diyarbakır'dan Yeni tayin oldum. Geldiğimde bir motosiklet sevdası başladı durduk yere sormayın gitsin(-sanırım trafik yüzünden). Önce tarzımda karar kıldım, başladım araştırmaya. R25 in sanki beklentilerimi karşılayacağını umuyorum.
    Sonrasında forumla tanıştım üye olmadan "kaza mesajları" başta olmak üzere hergün takip ettim. Gerçekten teoride önemli şeyler kazandığımı düşünüyorum.
    Gelelim motosiklete... hevesine girdiğim anda tesadüfen videolarından etkilendiğim rahmetli "altın elbiseli adam" ın acı haberini öğrendim. Yani olay beni o kadar çok etkiledi ki...
    "Yolun başındayken acaba yanlış mı yapıyorum?" Dedim kendime defalarca.
    Bu olaydan sonra, Erteledim erteledim erteledim....Akabinde devletimiz sağolsun bu süreçte r25 in fiyat konusunda yükselen trendine sadece uzaktan bakabildim.
    Şimdi kararım kesin. Bir bayiide 19.500tl den beyaz bir r25 almaya gidiyorum. Son stok kaçırmak istemiyorum.
    Ekipman, tecrübe ve daha bir sürü konu eksiğim çok.
    Hepinize kazasız sürüşler dilerim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Motosiklete biniyorsan dusebilecegini, yaralanabilecegini, sakat kalabilecegini hatta olebilecegini kabullenmelisin. Noktasi virgulune kadar ekipmanini sartsiz giyip, kendine risk payi birakirsan uzun sure motosiklet kullanabilirsin. Risk alacagin yer ve zamani uygun secersen pek sorun yasamazsin. O korku hep icinde olur, olmali da...

Haklısınız. Motoru satın alıp bayide bırakmayı düşünüyorum. İlçeden merkeze getirmek kadar tecrübem yok.
    İkincisi; ekipmanım şuan hazır değil. Varsın beklesin. Herşey hazır olunca.Bir iki hafta içinde gidip tekrar getireceğim

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Motosiklete başlamadan eğitim almanız çok faydalı olur her şeyi doğrusunu öğrenip başlarsınız daha sonradan değiştirmek zor oluyor yanlış yaptıklarınızı

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar gereken şeyleri yazmışlar zaten. Ekipman ve eğitim ile çok daha keyifli ve çok daha güvenle sürersiniz motorunuzu.

Şimdiden hayırlı olsun ve Allah kaza bela vermesin

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Şimdiden hayırlı olsun, tekerinize taş değmesin.
    “Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok.”

Hepinize teşekkür ederim. İzmir'de eğitim konusunda tavsiyeleriniz olur mu? Firma olarak ?

R3dBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Eğitim şart ama üzerinde gelen irc lastikleri mutlaka değiştir,şehiriçinde mümkün degil ısınmıyor o lastikler kaza sebebi.

IRC lastik konusunu forumdan takip ettim hocam. Rosso II iyi bir seçenek olacak ama en azından rodaja kadar idare edemez miyim? Malum tecrübem yok motor rodajda dolayısıyla temkinli ve riski en aza indirerek kullanamaz mıyım ?

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eskmeta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    IRC lastik konusunu forumdan takip ettim hocam. Rosso II iyi bir seçenek olacak ama en azından rodaja kadar idare edemez miyim? Malum tecrübem yok motor rodajda dolayısıyla temkinli ve riski en aza indirerek kullanamaz mıyım ?
    Kuru zeminde kötü bir lastik sayılmaz. Dikkatli kullanırsanız idare edecektir. Benim yere ve arabaya yapışma tecrübelerime göre söyleyeceğim şey fren mesafesini fazla bırakmanız olacaktır.

R3dBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Sakin kullanan biri için sorun olmaz, R25 için iradeli biri olman lazım acemi biri için kazaya davetiye çıkarır.Son olarak irc ile yağmurda binme gazı açar açmaz altından kayar.

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Bende bu sene motora başladım ilk başlarda bende racing motorlara bakıyordum sonra naked Bir motor almaya karar verdim. Ehliyeti emin direksiyon sürücü kursundan aldım 14 saat eğitim anlaştık ve bu eğitimi de aldım. Başlangıç için yeterli bir eğitim idi. Sonra Kawasaki z250sl aldım motoru ve şu an 4000km oldu. İzmir trafiğinden de çok iyi oldu keşke daha önceden alsaymisim diyorum.

Lastik konusunda tavsiyelerinize uyacağım.
    Az önce el sıkıştık 19.500tl. Daha indirim yapmadılar.Faturayı motoru almaya geldiğinde keselim dediler. En azından koruma takozu hediye edin dedim; fiyat zaten uygun olmaz dediler, üstelemedim bende. Anlayacağınız hiçbir ekstra vermediler 😀
    Motoru bıraktım, güvenemedim kendime. depoya kaldıracaklar 1-2 hafta kalsın, sonrası olmaz dediler. Yolun başında risk almak istemedim. 🤔

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Alıntı Aspava38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu sene motora başladım ilk başlarda bende racing motorlara bakıyordum sonra naked Bir motor almaya karar verdim. Ehliyeti emin direksiyon sürücü kursundan aldım 14 saat eğitim anlaştık ve bu eğitimi de aldım. Başlangıç için yeterli bir eğitim idi. Sonra Kawasaki z250sl aldım motoru ve şu an 4000km oldu. İzmir trafiğinden de çok iyi oldu keşke daha önceden alsaymisim diyorum.
    Sizede Hayırlı olsun hocam. Kazasız sürüşler. Sürücü kursu nerede tam olarak?

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Hayırlı olsun kaskin yere değmesin. Karşıyaka çarşıda ehliyetin varmı sadece eğitim mi alacaksin. Bu arada lastikleri Diablo rosso 2 taktırdım. Çok farketti.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    23.400TL vermediniz umarım o motosiklete

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı eskmeta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Yaşım 32 İzmir'de ikamet ediyorum. Askerim Diyarbakır'dan Yeni tayin oldum. Geldiğimde bir motosiklet sevdası başladı durduk yere sormayın gitsin(-sanırım trafik yüzünden). Önce tarzımda karar kıldım, başladım araştırmaya. R25 in sanki beklentilerimi karşılayacağını umuyorum.
    Sonrasında forumla tanıştım üye olmadan "kaza mesajları" başta olmak üzere hergün takip ettim. Gerçekten teoride önemli şeyler kazandığımı düşünüyorum.
    Gelelim motosiklete... hevesine girdiğim anda tesadüfen videolarından etkilendiğim rahmetli "altın elbiseli adam" ın acı haberini öğrendim. Yani olay beni o kadar çok etkiledi ki...
    "Yolun başındayken acaba yanlış mı yapıyorum?" Dedim kendime defalarca.
    Bu olaydan sonra, Erteledim erteledim erteledim....Akabinde devletimiz sağolsun bu süreçte r25 in fiyat konusunda yükselen trendine sadece uzaktan bakabildim.
    Şimdi kararım kesin. Bir bayiide 19.500tl den beyaz bir r25 almaya gidiyorum. Son stok kaçırmak istemiyorum.
    Ekipman, tecrübe ve daha bir sürü konu eksiğim çok.
    Hepinize kazasız sürüşler dilerim...
    İzmirde her konuda yardımcı olacak arkadaşlar bulabilirsin.
    Biz varız, ne zaman istersen her konuda çekinme sor, buluşma da planlarız aynı yerde yaşıyoruz.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)