Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zehirlendim :) Çaylak, Rx3i evo hk..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr.Mechanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara,Yaş 22, yeni mezun makina mühendisiyim. Kendimi bildiğimden beri otomobil, son 2 yıldır motosiklet zehiri almış bulunmaktayım.
    Motosiklet sevgim otomobilinde kat kat önüne geçmiş bulunmakta, inşallah kazasız belasız, akıllı , motosiklet kültürünü doğru yaşayan, aşılayan biri olurum. Çok yakın zamanda ilk motorumu alacağım param hazır şuan araştırmaya başladım ehliyete yazılacağım. Klasik sorumu sormak istiyorum çevremde pek motorcu yok. RX3i evo enduro düşünüyorum bütçem biraz kısıtlı 188 boy 90 kiloyum. Sıkıntı çeker miyim yoksa illa 125 cc daha hafif bi motor mu tercih etmeliyim.. Kırıcı cevap yazacak kendini bilmişler hiç yazmasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Hocam hiç kullanmadıysanız bi 125likle başlayın derim. Ben ybr125 ile başladım , ilk 50-60 km istemsiz gaz açışlarımda vs düşük cc olması sebebiyle altımdan kaçmadı. Eminim bi 250cc fln olsaydı ufak bi kaza atlatırdım.Ama Sonra ne oldu 1 aydır motor kullanıyorum bayramdan sonra 200ns ile takas edicem motoru , kaporası fln verildi :D Velhasıl kelam eğitim alabiliyorsan eğitim sonrası 250cc iyidir , ama eğitim yoksa 125 lik iyidir.

ayrıca bende Ankara'dayım , Keçiören'deki bütün kapalı pazar alanları benim mekânım 8 çizmeye çalışıyorum ehliyet sınavı için
    Dr.Mechanic bunu beğendi.

Dorebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spacy Alpha, CBF 150, R25
    Forumdaki önceliğiniz, "Aramızdan Ayrılanlar" kategorisinde gezinmek olsun. Motosiklet seçiminizi ona göre yapın lütfen. Kazasız belasız günler diliyorum.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    O motoru bende beğeniyorum güzel motor. Kullanıcılarıda genelde olumlu yorum yapıyor.

Başlangıç için düşük cc tabiki iyi olur. Ama 250 cc ilede başlanabilir bence. Tabi rx3 biraz ağır motor. Ve cüsseli. İlk zamanlar kontrol etmekte güçlük çekebilirsin. Ve düşürebilirsinde. Ekipmansız binme yani. Ve dikkatli ol. Alışırsın.

Ben 200 cc ile başladım bir ay sonra gücü yetmemeye başladı. Şimdi alt takımı değiştirdim 2 zamanlı 250 cc takdım buda yetmiyor. İnsanoğlu sürekli daha büyük cc istiyor işte.

Ama bence düşük cc motor alıp birkaç ay kullandıktan sonra zararına satacağına 250 cc rx3 ile başlayabilirsin. İlk zamanlar zorlanırsın sonra alışırsın. Zaten rx3 çok yüksek süratlere çıkan bi motor değil. Sende dikkatli olursan başlanır niye başlanmasın.

Motosikleti
    SYM GTS 250İ EVO
    rx3i evo 2016 almanı tavsiye ederim... Bence de 125 cc öncelik. Şimdiden hayırlı olsun motorun. Motorsikletleri fark edelim, fark ettirelim. Herkesin tekeri düz bassın, iyi bayramlar...

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Boyunuz ve cüsseniz sağlam. 125 cc sizi çekmez desem yalan olmaz ��

Rx3 evo candır. Fırt diye altınızdan kaçacak güçlü bir motosiklet değil, boy olduğundan dolayı da rahatlıkla başa çıkarsınız, motoru devirmezsiniz.

Tarz olarak zor bir motosiklet olmadığından sizin için güzel bir başlangıç olur. 2014-2015 lerde sorun oluyor diye aklında kalmış. Eskiler rx3, yeniler evo diye geçiyordu galiba. Yeni model alırsanız daha memnun kalırsınız.

Motosikletiniz şimdiden hayırlı olsun.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Alıntı Dr.Mechanic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara,Yaş 22, yeni mezun makina mühendisiyim. Kendimi bildiğimden beri otomobil, son 2 yıldır motosiklet zehiri almış bulunmaktayım.
    Motosiklet sevgim otomobilinde kat kat önüne geçmiş bulunmakta, inşallah kazasız belasız, akıllı , motosiklet kültürünü doğru yaşayan, aşılayan biri olurum. Çok yakın zamanda ilk motorumu alacağım param hazır şuan araştırmaya başladım ehliyete yazılacağım. Klasik sorumu sormak istiyorum çevremde pek motorcu yok. RX3i evo enduro düşünüyorum bütçem biraz kısıtlı 188 boy 90 kiloyum. Sıkıntı çeker miyim yoksa illa 125 cc daha hafif bi motor mu tercih etmeliyim.. Kırıcı cevap yazacak kendini bilmişler hiç yazmasın
    Merhaba, RX3 2017'de gelmedi, 2016'da getirdiklerini hala bitiremediler.
    2018'de getirileceği henüz belli değil. Fabrika yeni standartlara uyabilirse ve patronların gözü keserse ancak o zaman kesinleşecek. Gelmediği durumda ikinci elini durumu hiç iyi olmaz. İlla RX3 diyorsanız bence birkaç ay bekleyin ve durumu görün.

Ustelikde sifirinda 4.000 TL üstünde CRF250L gibi bir cengaver duruyor. Arastirsaniz daha neler neler çıkarabilirsiniz.
    Sadece bir öneri.

Motosikleti
    rx3
    Ben rx3 evo kullanıyorum. Senle aynı kilo boyda 20 yıl eski modelim sadece. Motoru tartmanda gaz tepkilerinde pek sorun yaşamazsın. Yinede arka dişliyi küçültüp torku azaltirsan gaz tepkisi daha uysal olurki zaten oldukça uysal.. Satarım zaten çok durmaz diyorsan tutulan kolay satılan cbf 150 gibi bir makina al riske girme hem kullanımda hem satışta..

Tüm yorumlarınız için teşekkür ederim bu kadar ilgileneceğinizi tahmin etmiyodum açıkçası @boldpilot Bende şehit kubilayda oturuyorum mesaja belki görüşürüz bi gün .
    @TUTITO o motora da baktım önerin için teşekkürler fakat biraz cross tarzı olduğu için ilgimi çekmedi uzun yol yapacağım için rx3i tercih ettim.
    @odo çapı düşürürsek tork azalır fakat top speed artar bende limitlerimi biraz olsun bilmek istiyorum biraz sorun olabilir gaz tepkilerine alışırsam sorun olacağını pek düşünmüyorum zaten motora baktım cogu 250liklerden daha yavaş ama tüm önerilerinize dikkat etmeye çalışcam.

ek olarak 125 cc motor alıp 2 haftada sıkılmak istemiyorum ve motorda tecrübe edinince artçı ile çok fazla takılacağım için düşük cc işimi görmez gibi geldi. boy ve kilo olayım belli cbr125 üzerine oturdum kalıbı biraz ufak kaldı

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Kurban olduğum, o motora vereceğin parayla git 2.el crf al. Kurban olayım.
    Kaliteli güzel motora bin.

Herkes o motoru öneriyo ama hiç ilgimi çekmiyor param olunca bmw nin endurolarına bakmayı düşünüyorum o tarzda bu paraya bi rx3i bulabildim

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motoru bende beğeniyorum güzel motor.
    Ama bence düşük cc motor alıp birkaç ay kullandıktan sonra zararına satacağına 250 cc rx3 ile başlayabilirsin. İlk zamanlar zorlanırsın sonra alışırsın. Zaten rx3 çok yüksek süratlere çıkan bi motor değil. Sende dikkatli olursan başlanır niye başlanmasın.
    Boy ve kilonu da hesaba katınca,motor seçimin uygun göründü. Başlarken fazla ağırılıklardan kurtul. (Çanta vs)

Uzun yol için acele etme. Trafikteki öküzlere alıştıktan sonra düşün. (Arabadan alışkınım deme. Motor daha bi, su içen ceylan modu. )

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli Serkan kardeşim Ankara'da pek çok rx3i kullanıcısı var. M.T. de Ankara rx3i kullanıcılarını
    bul onlarla görüş. Senin için ve artçın için en ideal motordur . Ancak bir kaç bin km motosiklet
    tecrübesi edinmeden artçı alma. Gerekirse benim profilimde telim var . Dilediğin saatte arayabilirsin.
    Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

Crf kalite olarak tartışılmaz lakin uzun yol ve artçı için sıkıntılı bir makinedir.

Uzun yol için acele etmiyorum zaten en az 6 ay kullanmadan asla 100 metre dahi olsa ne artçı alırım ne uzun yola çıkarım. Çocukluktan beri araba üzerindeyim 160 ın üzerine en fazla bi kaç sefer çıktım temkinli kullanırım ama kaza olacaksa olur kendimi az çok bilmeye çalışıyorum. Motor almama 2 ay var o süre içerisinde bişeyler öğrenmeye çalışıyorum. Bu konuyu kaydedip bi sorun olduğu zaman size mesaj atarım

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)