Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Öncelikle Merhaba ..

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle Merhaba
    Ben 17 yaşında etraftan ve birkaç motorcu arkadaşımdan motor'a aşık olan bir arkadaşınız
    Bende sizin gençliğiniz veya motor'a ilk sevmeniz başladığınızdaki hal ve hareketlere sahibim şuan
    Ne zaman sokağa çıksam bir SuperSport görsem arkadaşıma söyleyip çıldırıyoruz ..
    Bazen trafikte motorcu gördüğümde gaz veririmisin abi dediğim bile oluyo.
    Şimdi gelelim konuya benim ailem motor'a karşı bir aile , bir kaç aile görülen gibi şeytan icadı motor , ölümemi süreceksin
    v.s ben ailemi ikna etmek için ne yapabilirim ? yorumlarsanız sevinirim
    Bu arada motor'a Cross motor ile başlamak istiyorum aklınızda başlangıç motoru varsa yorumlarsanız sevinirim Teşekkürler.
    Düşündüğüm Motorlar ; Kanuni Cross 150 , Mondial Cross X-Treme MAXX - 200
    İYİ GÜNLER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dostum aileler bu konuda biraz inatçı olabiliyor.Belki de senin yaşın itibari ile bu şekilde bir tutum içindedir ailenin.Bende senin yaşlarında ikien,ilk ayligim ile ( o zamanlar asgari ücret 450 TL) 750 tlye bir 250 cc Jawa satın almıştım,ama bi kac hafta sonra benden habersiz götürüp sahibine geri vermişlerdi.Ama ben inat ettim yine aldım, onlar yine verdi,ben yine aldım onlar sattı. En sonunda baktılar ki olmuyor,baş edemiyorlar bıraktılar.Yani burada asil önemli olan şey, senin ne kadar bilinçli bir birey olarak davranışları sergilediğindir.Hoba diyip ehliyet yokken,ekipman,eğitim, tecrübe yokken bir motosiklet alırsın tabiki tepki görürsün. Önce ehliyet,ekipman,eğitim en son yavaş yavaş ailenin işlemeye başla. Zaten senin bilinçli bir birey olarak davrandığını gördüklerinde onlarda destek olurlar.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı Dark-ghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum aileler bu konuda biraz inatçı olabiliyor.Belki de senin yaşın itibari ile bu şekilde bir tutum içindedir ailenin.Bende senin yaşlarında ikien,ilk ayligim ile ( o zamanlar asgari ücret 450 TL) 750 tlye bir 250 cc Jawa satın almıştım,ama bi kac hafta sonra benden habersiz götürüp sahibine geri vermişlerdi.Ama ben inat ettim yine aldım, onlar yine verdi,ben yine aldım onlar sattı. En sonunda baktılar ki olmuyor,baş edemiyorlar bıraktılar.Yani burada asil önemli olan şey, senin ne kadar bilinçli bir birey olarak davranışları sergilediğindir.Hoba diyip ehliyet yokken,ekipman,eğitim, tecrübe yokken bir motosiklet alırsın tabiki tepki görürsün. Önce ehliyet,ekipman,eğitim en son yavaş yavaş ailenin işlemeye başla. Zaten senin bilinçli bir birey olarak davrandığını gördüklerinde onlarda destek olurlar.
    Bu konu ile ilgili okuduğum en mantıklı,en gerçekçi,en yararlı yazı olmuş.Tebrik ederim.Çok güzel açıklamışsınız.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazı uzun olacak ama,
    Aileyi ikna etme diye bir şey yoktur bence yani tamamen ailene kalmış kararları değişmez. Ama şöyle bir şey vardır bir aile çocuğunun isteklerini ne olursa olsun karşılamak, çocuğunu mutlu etmek ister. Başta hayır deselerde o isteği yerine getirmek muhakkak istiyorlardır.
    Ben ailemi ikna etmeye çalışmadım şükür kabul ettiler.İlk motor istediğimi söylediğim zaman tehlikeli falan demişlerdi ama çok sürmedi o dönemleri Motor fiyatlarıda malum ve alacak para yok, bende dışarıda gezerken beraber bir motor gördüğümde onlara da gösterirdim işte şu motor böyle şu motor şöyle diye, bizim satılacak olan bir evimiz vardı ve bu ev satılsa motor paramı ordan vericeklerdi fakat lanet olası bir herif yüzünden daha tapusunu alamadık o herifi sizlerde tanıyorsunuz şimdi bişey desem siyaset olacak, neyse 5 sene oldu tapu çıkmadı bende 3 senedir motor istiyorum her fırsatta konusunu açıyorum. Annem yakın zamanda “oğlum motor motor deyip durma para olsun alacağız, sen böyle diyorsun babanda alamayınca çok üzülüyor dedi”. Bende daha bişey demedim tabi çaresiz bir şekilde bekleyişteyim. Sonra evin tapusu çıktı ilana koyduk ve geçen babam geldi bana ybr125 nasıl diye soruyo ilk başta garibime gitti babam böyle bir soru soruyor. Dedim nerden çıktı o şimdi. Babamda "bak hem başlangıç motoru olarak onu alıyorlarmış" dedi. Ben bi güldüm orada incelemesinidemi izledin diyerek Biraz kendi hikayemi anlatmış gibi oldum kusura bakma ama Ailene gelicek olursak sabret, çok istediğini belli et, ecelin nerede geliceği belli olmaz de allahın işine karışmayın ben motor aldım diye öleceğim diye bir şey yok de onlara İyi geceler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)