Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pendik'ten Herkese Merhaba

Motovento
    REKLAM ALANI
    ikitekerlek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx
    Herkese Merhaba..
    İlk motorumu bugün itibariyle almış bulunmaktayım. Motorum: Honda Pcx125 İşgünleri Pendik-Maslak hattında beni görebilirsiniz
    Öncelikle sizlerle bol bol soru sormak bilgi almak, olursa güzel dostluklar,arkadaşlıklar kurmak için bu foruma üye oldum..
    Müsadenizle sorularıma başlamak istiyorum.
    Soru 1 : İkinci el olarak aldığım motoru hergün Boğaz köprülerinden geçeceğim için ilk işim HGS yi üzerime almak mı olmalı yada yeni bir hgs mi açtırmalıyım?
    Soru 2: Motoru güvenli bir şekilde kullanmak için malum istanbul şartlarında ne gibi önlemler almamı tavsiye edersiniz ?
    Soru 3: Haftasonları motor turları oluyor mu? Forumda toplanıp birlikte geziler düzenliyor musunuz?

Cevaplarınızı bekliyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Hoşgeldin.

Motosiklet için ayrı bir HGS alıyorsun, kart şeklinde, onu kullanıyorsun, ancak çoğu yerde okumayabiliyor, plakadan görüp HGS'den düşüyorlar. Arada bir kontrol etmekte fayda var, zira bazen en üst ücretten kestiklerinde, telefonla ulaşıp düzelttirebiliyorsun durumu.

Kask, mont, korumalı pantalon, motosiklet ayakkabısı / botu, eldiven şart. Dizlik ve dirseklikler kaza esnasında yerlerinden çıkabiliyorlar, çok güvenmemek lazım. Ayrıca forumda araştırırsan bulabileceğin eğitim programları var, kafana ve bütçene uyan bir tanesine katılıp tekniğini ilerletebilirsin.

Forumda toplantı oldu mu bilmiyorum, en azından ben rastlamadım. Bir çok kişi tek veya bir arkadaşıyla çıkıyor, zaten yollara çıktığında göreceksin durumu. Motosiklet kullanıcılarının genelde toplaştığı kafeler var, benim tarafta Moto Riders Cafe var Yoğurtçu parkının orada, keyifli muhabbetler oluyor çoğu zaman. Yolun Kadıköye düşerse uğra, laflarız elbet.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosikleti
    Honda Pcx
    Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin.

Motosiklet için ayrı bir HGS alıyorsun, kart şeklinde, onu kullanıyorsun, ancak çoğu yerde okumayabiliyor, plakadan görüp HGS'den düşüyorlar. Arada bir kontrol etmekte fayda var, zira bazen en üst ücretten kestiklerinde, telefonla ulaşıp düzelttirebiliyorsun durumu.

Kask, mont, korumalı pantalon, motosiklet ayakkabısı / botu, eldiven şart. Dizlik ve dirseklikler kaza esnasında yerlerinden çıkabiliyorlar, çok güvenmemek lazım. Ayrıca forumda araştırırsan bulabileceğin eğitim programları var, kafana ve bütçene uyan bir tanesine katılıp tekniğini ilerletebilirsin.

Forumda toplantı oldu mu bilmiyorum, en azından ben rastlamadım. Bir çok kişi tek veya bir arkadaşıyla çıkıyor, zaten yollara çıktığında göreceksin durumu. Motosiklet kullanıcılarının genelde toplaştığı kafeler var, benim tarafta Moto Riders Cafe var Yoğurtçu parkının orada, keyifli muhabbetler oluyor çoğu zaman. Yolun Kadıköye düşerse uğra, laflarız elbet.
    Mesajın için çok teşekkür ediyorum. En kısa zamanda uğrarım tabiki..
    dizliklere çok güvenmemek konusunuda yeni öğrenmiş oldum. Artık 2. el uygun fiyatlı ekipman toplamayı düşünüyorum. Hgs 'yide dediğiniz gibi yapıp eski satıcının hgs sinide iptal ettiricem o yurtdışında olduğu için..
    Köprüden kaçak geçiliyormu peki özellikle FSM de

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    hoş geldin hayırlı olsun motorunda.
    bende kavakpınardan bende arıyorum yanıma birini dolanıcak bulamadım.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı ikitekerlek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajın için çok teşekkür ediyorum. En kısa zamanda uğrarım tabiki..
    dizliklere çok güvenmemek konusunuda yeni öğrenmiş oldum. Artık 2. el uygun fiyatlı ekipman toplamayı düşünüyorum. Hgs 'yide dediğiniz gibi yapıp eski satıcının hgs sinide iptal ettiricem o yurtdışında olduğu için..
    Köprüden kaçak geçiliyormu peki özellikle FSM de
    Köprüden kaçak geçme konusuna hiç girme bence. 10 kere geçer bir kere yakalanırsın, burnundan gelir. 2. el ekipmanda da özellikle kask konusunda dikkatli ol. Kask alma rehberi gibi başlıklardaki youtube videolarına bir göz at, anlarsın sıkıntıları.

Motosikleti
    Honda Pcx
    Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köprüden kaçak geçme konusuna hiç girme bence. 10 kere geçer bir kere yakalanırsın, burnundan gelir. 2. el ekipmanda da özellikle kask konusunda dikkatli ol. Kask alma rehberi gibi başlıklardaki youtube videolarına bir göz at, anlarsın sıkıntıları.
    tamamdır..
    Ekipman arayışlarım devam ediyor.. =)

lejyonerz Birlikte gezebiliriz. Ben bi alışayımda öncelikle yanında acemi motorcu olsun istemezsin herhalde =)

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    bende acemiyim dostum ehliyeti de motoruda alalı iki ay oldu ama bugun itibari ile motorda bi sıkıntı cıktı inşALLAH onuda halledince haberleşelim acemilik sürdükçe atılır motogp ye katılacak kadar sürmek değik hedefim o işi kenan la rüzgar yapsın :D

Motosikleti
    Honda Pcx
    Arkadaşlar bnim motorun hasar kaydı çıktı ilk kullanıcısından...
    hasar kayıtlı motor alma satamazsın diyor herkes.. otobüs çarpmış 2 bin tllik masraf yazıyor plakada.. ne yapmamı önerirsiniz satışı iptal ettirebilirim bayramdan sonraki hafta notere gidilecek çünkü
    Hasar kayıtlı araçtan uzak mı durulmalı?

Motosikleti
    MT 07 ABS 2015
    Selam hasarlı bir ürünü iyice incelemek gerekir.Çok iyi anlayan kişiler incelediğinde ve bir sakınca yoksa alınabilir. Ama nasıl sen tereddüt ediyorsan sen satarkende başkaları edecektir. Tabi fiyat da önemli bir hasar kayıtlı uygun alıp uygun satabilirsin.
    Ama en önemli kriter motorun seyir halinde sana bi problem çıkarmaması canına sakatlığa mal olacak bir problem olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)