Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Selam Güzel İnsanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Merhabalar;
    Ben de aranıza Yalova/Istanbul'dan katılıyorum okulum/işim gereği bu 2 şehir arasında git-gel yapmaktayım.
    Bir süredir Cf Moto 150 NK alma planım var, umarım alır ve bir ömür kazasız belasız sürerim.

İyi forumlar.
    badircik bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar Aynı motoru alacaktım ilk motor olarak. Çok ufak kaldı altımda (Boy 1.82) Sonra da çılgın zam geldi zaten Hoş geldiniz bu arada.
    Umarım bir ömür kazasız belasız ve bilinçli bir şekilde bir ömür motosiklet kullanırsınız

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için, benim boy sizden 10 cm kısa olduğundan bana uygun bir motor diyebilirim, sıkıntısı gelen zam sonrası hala almaya değer olup olmadığı işte, 1 aydır inceliyorum, bir türlü karar veremedim bir acemi olarak

Zam öncesi kesinlikle değer görüşündeydim. Şu anki fiyatın aşağısına satan bayiler olduğunu okumuştum. O yüzden o modeli alacaksanız çevre illerdeki bayilere de sorun. Belki aradaki fark yol masraflarından ucuz olur ve kar edersiniz.

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    8000 diyen oldu hocam, bu fiyata alınır mı, artısı/eksisi nedir, sizde düşündüğünüze göre araştırmasını yapmışsınızdır, benim deneyimleme fırsatımda olmadı maalesef, 0'dan motosiklet sürücüsü olacağım ve ilk motorum olacak. Bu parametreleri de hesaba katınca ne düşünürsünüz?

Uzun süre araştırdım. Malzeme kalitesi ve sunduğu teknoloji ile 8000 i de 9000 i de hak ediyor aslında. Ama asıl nokta bayi ve servisler yeteri kadar bilgiye sahip mi? Herhangi bir problemde çözüm bulabilecek misiniz? İstanbul gibi bir nimete yakın olmanız sebebiyle bunlar sizin için problem olmayacaktır. Yeterince opsiyonunuz olacaktır.
    Motosiklet konusuna dönecek olursak marka olarak motosiklet piyasası öncesinde ATV piyasasında da güçlü bir marka olduğunu söylemişlerdi. Ki büyük cc versiyonlarının polis motoru olarak kullanıldığı ülkeler de var. Satın alıp 17 bin km sorunsuz kullandığını söylemişti bir arkadaş. Yedek parça fiyatları biraz pahalı ki bence kaliteli olduğuna dair gösterge olma ihtimali var. Tasarım olarak zaten çok güzel bir motosiklet ki eğer ben boydan dolayı sorun yaşamamış olsaydım kesinlikle almıştım aylar önce.
    Yakın bir bayiye test sürüşü sorun. Ya da en kötü motorun yanına gidin bi üzerine oturun. İçinize sinerse bence alın

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Fikirlerin için teşekkür ederim, bir de başlangıç motorum olacak, kıyafet seçiminde baya kararsızım, kendi kendime şöyle bir liste oluşturdum ama ne kadar doğru bilemedim(linkler reklam amaçlı değildir, fiyat olarak total miktar da önemli olduğundan direk link koymam gerekti);
    Mont
    Pantolon
    Kask
    Eldiven

Bu pantolonun üzerine giyilen sistem çok hoşuma gitti ve işe git/gel yapmayıda planladığımdan benim için biçilmiş kaftan oldu. Ama iş görür mü, allah korusun kötü bir durumda beni yeterince korur mu?

Montu kullananların genelde geri dönüşü tam bir fiyat performans ürünü olduğudur. Tek dez avantajı, her 3 motorcudan birinde vardır

Pantolonun korumaları olduğu yazıyor. Kumaş özelliği yazmış fakat tam bilmediğim için yorum yapamadım. Eğer sürtünmeye dayanıklı kumaş ise bence iş görecektir.

LS kaskları araştırmadım hiç ona yorum yapamayacağım.

Eldiven olarak tavsiyem bilek kısmını da koruyan eldivenlere de bakmanızdır. Olası düşüşlerde genelde refleks olarak ilk eller temas edebiliyor yere yapılan araştırmalara göre. O yüzden bilek kısmını destekleyecek bir koruma olması mantıklı olacaktır.

Bence bir motosiklet botu da edinin. Hem kaval kemiğinin alt kısmı ve bilek için, hem de ayakta bulunan bazı tabiri caizse tek kullanımlık ( Tekrar eskisi gibi iyileşemeyen ) kemikler için koruma olması çok mantıklı olacaktır.
    Se-ZeR bunu beğendi.

Motosikleti
    CF MOTO 150NK
    Alıntı Se-ZeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    Ben de aranıza Yalova/Istanbul'dan katılıyorum okulum/işim gereği bu 2 şehir arasında git-gel yapmaktayım.
    Bir süredir Cf Moto 150 NK alma planım var, umarım alır ve bir ömür kazasız belasız sürerim.

İyi forumlar.
    Aleyküm Selam. Hoşgeldin kardeşim. inşallah Allah nasip ederde alırsın, kazasız belasız binersin.
    Se-ZeR bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim, eldiven olayında açıkcası fiyatlar çok pahalı, o nedenle burada takılı kaldım, belki daha uygun bulabilirsem bilek korumalı olanını tercih ederim.

Bot olayında ise yazı düşünerek çekiniyorum, bir de iş yerine gideceğim için, spor ayakkabıdan yanayım henüz diyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Hoşbuldum
    Hocam sizde benim almak istediğim motor varmış, kullanımına, artı/eksi bazında yorumlarsanız çok memnun olurum.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bot olayını ihmal etmeyin.
    işyerinde bir çift spor ayakkabı bulundurun, işe gelince botları çıkarırsınız. Motor üzerinde botsuz olmaz. Oldu da düştünüz, asfalt yola sürtünmede normal ayakkabı anında erir parçalanır sonra ayaklar da parçalanır. Aman haa. En az kask kadar önemliymiş bot.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Merhaba,hoşgeldiniz
    Se-ZeR bunu beğendi.

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Hoşgeldin
    Se-ZeR bunu beğendi.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Aramiza hoşgeldiniz.
    Size uzakta olmayan bizzat YALOVA MERKEZ'de yaşayan, görmemen imkansız olan değerli bir abimiz var. namı diğer mezit. tanışmanı tavsiye ederim.
    Se-ZeR bunu beğendi.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

darkness3335 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb 900 f hornet
    selamlar hayırlı olsun
    Se-ZeR bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    as hos geldiniz

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Selamlar. Hoşgeldiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)