Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara'dan R25 ile Merhabalar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorumu bugün aldım. Ankara/Çankaya
    İlk motorum 2 senelik hayalimi gerçekleştirdim.
    Racing Blue R25
    Shoei kask
    Yamaha yazlık omuz,dirsek ve bel korumalı bir mont
    Yamaha Avuç içi ve dışı korumalı deri bir eldiven
    Dizlikler
    Yamaha Motorsiklet korumak için takoz
    Çift zincir ve disk kilit aldım. Pek bilgi sahibi değildim akıl danışıcak fazla kimse yoktu. Forumu kurcalayarak tamamladım ekipmanları.
    Ama tabiki yeniyim ve hala cevaplarını alamadığım sorular ve motor sahibi olduğumda doğucak sorunlar için aranıza katıldım. Şimdiden herkese iyi forumlar, keyifli sürüşler.

1) Oturduğum mahallede motor çalınma olayları duydum. Muhafaza edicek bir kapalı garajım vs. yok. Bu kilitleri nasıl kullanırsam daha caydırıcı olur yada kendim nasıl bir koruma yöntemi geliştirebilirim.
    2) Orjinal lastiklerle oynamalı mıyım ?
    3) Kullandığım motorda vites yükseltirken debriyaj kullanmayabilir miyim ?
    4) Verebileceğiniz her türlü ekipman, aksesuar ve akıl tavsiyelerini ciddiye alacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayırlı olsun.

1) Tercihen sabit bir yere yerden yüksekte kalacak şekilde bağlamak önerilir. Bağlanacak sabit yer yoksa bile çift kilit bir de disk kilidi zaten caydırıcı olur. Çok endişe etme.

2) Gerek yok. Zaten limitlerde kullanmayacaksın motoru. Kullan gitsin. YEni lastikleri üzel alırsın.

3) Buna da gerek yok. Önce debriyajla bir kullan da sonra heves edersin böyle şeylere.

4) Benim akıl veresim var ama uzun. O yüzden yazdım bir kenara.

(Bkz: Yeni başlayanlar için motosiklet)

Metinde başka yazılara linkler, videolara linkler ve eğitmen makalelerinin derlendiği bir pdf dokümanına link var. Ayrıca kitap önerileri de mevcut. Ana metni linklerdeki yazılarla beraber sırasıyla okumayı öneririm. Bu şekilde okunursa bitirmesi bir kaç gün alır ama akla takılacak pek çok soruların pek çoğuna dair subjektif cevapları bulacağını düşünüyorum.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Hayırlı olsun hocam. Bugün kursun önünde gördüğüm motor heralde. Allah kaza bela vermesin.Kasko yaptırabiliyorsanız iyi olur bence kapalı garaj yoksa gece uyurken çalındı mı korkunuz olmaz.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Lastik degistirirseniz hem guvenliginiz hem motosiklete olan guveniniz hemde performansiniz artacak, butce el veriyorsa degistirmek lazim. R25'de ABS yok, bu sebeble orjinal lastiklerle risk daha fazla.

Debriyajsiz vites yukseltmenin zarari yok diye biliyorum, alistiktan sonra her motosiklette yapilir

ultimateFB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 Race Blue
    Hayırlı olsun hocam darısı benim ve heves edenlere olsun inşallah Allah kaza bela çalınma göstermesin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)