Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletin Tecrübelilerine

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA - CBR 125R
    Herkese merhabalar ben 17.5 yaşındayım ehliyetimi daha almadım a1 alma işine de hiç girmedim a2 bekliyorum . Daha önce 1 2 konu açmıştım forumda scooter ile ilgili ama scootera karşı olan ilgim 0'a indi sebebi ise vitesli motoru tamamen ögrenebilmem honda Cbf ve Pulsar 200 ile motosikleti tamamen ögrendim 1 ayda 1500 km tecrübem oldu şimdi sizlere şunu söylemek istedim fikirleriniz önemli...
    Daha önceki konular Ehliyet-Eğitim-Emniyet şart demişsiniz ben hiç eğitim almadım 16 senelik bi motorcu ile 65 70 km gezdik artcımdı gayet hakim olduğumu yeterli seviyede ögrendiğimi söyledi bende buna güvenerek eğitime bulaşmadım , ehliyette ise mecburi Kasım doğumlu olduğum için ay bekliyorum ve son olarak emniyete gelince sadece kask takıyorum ama 500 mt dahi gitsem takıyorum diğerleri yok diye takamıyorum sizce ne yapmalıyım zaten alıcam motoru sizce ekipmanımı şimdiden alıp mı gezmeliyim , şimdiden teşekkürler .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    65-70 km ??

Sana gayet hakim olduğunu mu söyledi ?

Sen hatayı zaten en başında motosikleti tamamen öğrendm diyerek yaptın. Burda değerli abilerimiz var. 100.000 lerce kilometre yapmış. Onlara bi sor bakalım öğrenmişler mi motosikleti... Fikirlerini bi al, yazdıklarını oku. burada çok fazla motosiklet eğitmeni var.

!İlk önce ekipmanını al!
    O Eğitim- Ehliyet - Eminyet olayını sen yanlış sıralamışsın. Ehliyet hemen ardından Emniyet ardından eğitim.
    ilk kendi motosikletim olduğunda 1000 tl lik çin malı bi motosikletim vardı, kaskım 275 tl idi. Sene 2010
    Derme çatma da, gücünün yettiği kadar da olsa, bi mont bul . deri 2.el felan. en kötü inşaat eldiveni tak.

Yine bu forumda bir arkadaşımızın imzasında
    ''5$'lık kafan varsa 5$'lık kask al'' diye. Çok anlamlı
    gibigibi1985 bunu beğendi.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Helvacıları konuya bekliyoruz.

Helvacıların ne işi var ki burada? Adam "Motosikleti tamamen öğrendim." demiş. 16 yıllık motorcu abisi de "gayet hakim olduğunu" onaylamış. Bu durumda bize de hayırlı olsun demek düşer. Darısı hepimizin başına.
    GT250rAlanya ve gitaristgkn bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Büyütmeyin, adam hiç bilmemek ile sürmek arasındaki farkı anlatmış, evet öğrendim, gidebiliyorum, vitesi biliyorum debriyaj fln fistik. Artık " 0 " değilim demiş.

Yapmayın beyler 17 yaşında cocuk bu. ben 22 senedir sürüyorum, 17 yaşnda cocuk 3 aydır suruyor 5 aydır sürüyor, niye hevesini kırıyorsunuz ki ? Bunu düşünebiliyorsunuz.

Daha yapıcı yaklasın, öğrenmek denizler gibidir, hiç sonu yoktur, bu tabir doğru değil diyin Haksızmıyım ulen. ;)
    hasmet ve motorcu344 bunu beğendiler.

Pardon hocam, moderasyonun böyle düşündüğünü bilseydim, yazmazdım. Hemen silinebilir. Çok çok özür dilerim. Tekrar yapmam. Çok özür.
    GT250rAlanya ve gibigibi1985 bunu beğendiler.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende ironi yapmıştım zaten. Canım helva çekti abi ondandır Yoksa arkadaşa saygım sonsuz. Umarım ben de bir gün bu seviyeye ulaşabilirim.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bırakın moderasyonu,kalıplardan bi sıyrılın. Sadece gömmeye odaklı oldu çıktı forum, dün gelenide aynı yıllardır burada olanı da aynı.
    hasmet bunu beğendi.

Çok haklısınız. Cahilliğimiz, bilemedik. Düzeltmeye çaba göstereceğiz.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Cok uzuluyorum ben bu cocuga... Yine atarlari gelmis, kizmiş bişeylere...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok haklısınız. Cahilliğimiz, bilemedik. Düzeltmeye çaba göstereceğiz.
    olsun, insan süresiz (az yada çok) gelişen bi varlık. 40 yaşımdan sonra bişey daha öğrendim demek şaşırılacak bişey değil. hangimizin bir önceki senesi şuan ki ile aynı ?

Motosikleti
    HONDA - CBR 125R
    EE aslında ben hani o sıralama anlamında yazmadım karışık bi şekilde yamzıştım 65 70 km ise sadece trafik de oldu işte hiç bilmeyen biri olarak başladıgım viteslinin 3.gününde yıllardır motosiklet süren birinin gözünde gayet hakimsin yorumunu alınca böyle bişey yazmak istedim bu vites geçişleri olsun vites küçültmeleri vs. çok beğendiğini söylemişti benim demek istedigim motosikleti tam öğrendim değil yolda kalmayacak şekilde öğrendim di

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Çok saol abim teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

Aynen asli da demek istediğim oydu tabirin de gayet yerinde olmus abi cok saol.yorumun icin teşekkürler 😊

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)