Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Baslayan / PCX_125

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar,

Sifir PCX alarak motosiklet dunyasina adim attim. Henuz plaka/ruhsat islemleri bile yapilmadi. Fuardan Scorpion marka kask ile Venom mont aldim. Eldiven, branda, disk kilidi ve normal kilit eksiklerim var. Bu konularda tavsiyelerinizi bekliyorum. Tabiki motorun IRC naylon lastiklerini Michelin City Grip ile degistirecegim. Honda bana 460TL fiyat cikardi Michelin lastikler icin.

Tavsiyeler icin simdiden tesekkurler. Ikamet Kocaeli bu arada

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    öncelikle hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim,
    bende de pcx 125 vardı çok güzel yolsa tatlı tatlı akan bir motor,
    yakıtı kokluyor derler ya tam olarak o şekilde.

servise gittiğinde sadece yan grenajları için extra dikkatli olmanı öneririm çünkü tırnaklarını zorlarsa arkadaş kırabilir
    diğer alacakların ise sana ve bütçene kalmış,herşeyin ortalama bir kalitesi var zaten bence çok pahalı şeylere kaçma derim.

Bu arada bende kocaelindeyim arabayı satışa koydum satıldıgında inazuma alacağım aldıgımda denk gelirsen çaylarız.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı kvnccelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Sifir PCX alarak motosiklet dunyasina adim attim. Henuz plaka/ruhsat islemleri bile yapilmadi. Fuardan Scorpion marka kask ile Venom mont aldim. Eldiven, branda, disk kilidi ve normal kilit eksiklerim var. Bu konularda tavsiyelerinizi bekliyorum. Tabiki motorun IRC naylon lastiklerini Michelin City Grip ile degistirecegim. Honda bana 460TL fiyat cikardi Michelin lastikler icin.

Tavsiyeler icin simdiden tesekkurler. Ikamet Kocaeli bu arada
    hocam kilit gidip 75-80 tl lik kilitlerden alma sakın, birde taşıyabileceğin bir kilit almanı öneririm. hatta bi tane sağlam kilit motoru sabit bıraktığın yerde, bi de dışarıdayken kullanmalık daha taşınabilir bir şey.
    markalar (10mm-14mm arası zincir olanından)
    1. abus
    2. onguard
    3. oxford, artago vs.

isterseniz bir de alarmlı disk kilidi yine kalitelisinden.

lastikler için fiyatlar normal, alırken üretim tarihine dikkat edin. lastikler kullanılmasa bile 4-5 yıl raf ömürleri vardır.

pcx in gidişini çok merak ediyorum, hızlanması vs. özellikler otoyollar için nasıldır yorumunuzu bekleriz bi ara. tem vs için çok mu zayıf kalır?

eldiven bakıp görüp almak lazım, dizlik ya da pantolon da olması lazım.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Yorum ve tavsiyeler icin cok tesekkurler. Motor hala plazada duruyor gidip alacagim fakat kask ile ilgili kucuk bir problem var.

Problem icin: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/175676-motomax-2012-model-kask.html

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    Bende pcx 125 ile başladım e5 ve tem için gayet yeterli 39 liraya depo doluyor 250 km gidiyor 0 km aldım şu an 520 km de trafikde kullanım çok rahat hafifi ve kontrol çok kolay anlaş winter grip 2 lastik aldım yol tutuşu çok iyi tur camı aldım rüzgar rahatsız ediyor yoksa
    Ama şimdiden yetersiz gelmeye başladı keşke pulsar alsaydım diyorum. 5000 e kadar kullanıp büyütmek istyorum. Şehirlerarası yolda yetersiz kalacak gibi geliyor bana

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı ardem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende pcx 125 ile başladım e5 ve tem için gayet yeterli 39 liraya depo doluyor 250 km gidiyor 0 km aldım şu an 520 km de trafikde kullanım çok rahat hafifi ve kontrol çok kolay anlaş winter grip 2 lastik aldım yol tutuşu çok iyi tur camı aldım rüzgar rahatsız ediyor yoksa
    Ama şimdiden yetersiz gelmeye başladı keşke pulsar alsaydım diyorum. 5000 e kadar kullanıp büyütmek istyorum. Şehirlerarası yolda yetersiz kalacak gibi geliyor bana
    hocam satarken haber verirsin :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:40 ----------

Alıntı kvnccelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorum ve tavsiyeler icin cok tesekkurler. Motor hala plazada duruyor gidip alacagim fakat kask ile ilgili kucuk bir problem var.

Problem icin: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/175676-motomax-2012-model-kask.html
    vay motomax vay, resmen sağlığınızı önemsemeden 2012 kaskı utanmadan çakmışlar. illaki bu adamlarda motor kullanıyordur. motorcu motorcuya bunu yapar mı? ayıp
    ardem80 bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    hocam abus rs1 detecto kullanıyorum disk kilidi olarak çok memnunum. yalnız keşke fuardan alsaydın motomax ciddi indirim yapıyordu. geçen sene 50 tl çek bularak 350 TL'ye aldığım disk kilidi fuarda 300 TL idi.

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam abus rs1 detecto kullanıyorum disk kilidi olarak çok memnunum. yalnız keşke fuardan alsaydın motomax ciddi indirim yapıyordu. geçen sene 50 tl çek bularak 350 TL'ye aldığım disk kilidi fuarda 300 TL idi.
    hocam motomax indirimi yapmış zaten arkadaşa 200 e kask satmış ama 5 yıllık kask. kilitte de indirim yaparlar ama 2. dünya savaşından kalmış çıkabilir kilit.

mtrcuserif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    merhabalar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)