Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bildiri: Bir Yeni Yetmeniz Var! Tanışmak ve Aydınlatmak İçin Tıklayın!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ModernKovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar! Ben Sarp. On yedi yaşında bir lise öğrencisiyim. Motor sevdası küçüklükten beri tüm ruhumu esir almış durumda. Hoş, bunda abimin de desteği var gibi. Sorunsa, tam olarak buralarda başlıyor.

Henüz motor, hatta ehliyet sahibi bile değilim. Araştırmaya ayırıyorum vaktimi. Az çok bilgi ve cesaret sahibi olunca da, konuyu aileme açtım.

Babamda da bir araba sevdası vardır. E ehliyeti var. Hiç tırdır kamyondur sürerken de görmedim. Neden var; onu da bilmiyorum. Fakat tabiri caizse kendisi bir dört tekerci. Haliyle iki tekerden de pek haz ettiği söylenemez. Başta reddetmişti. Tabii, çoğu ebeveyn böyledir. Kimse çocuğunu ip üstünde yürütmek istemez. Fakat araya abim girip, uygun şartlar sununca kem küm etse de kabul etti.

Kısaca hikayemi anlattığıma göre, şartlara geleyim. Bu uygun şartlar babama uygun oldukça, bana uygun olmamaya başlıyor tabii. Önüme beyanname olarak sunuldu ve orada yazanları aynen aktarıyorum;

1-)Sürüş hakimiyetinin kaybedilmemesi adına öncelikle güvenli sürüş eğitimleri alınacak.

2-)Motosiklet kullanırken tutkuya yenik düşmeyerek yüksek hızlara çıkılmayacak.

3-)Motosiklet, sürüş becerilerinin gelişmesi ve büyük zorluk çıkarmaması adına 125CC'yi geçmeyecek.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
    *Kişinin, ilgisi, pervasız tutumları ve fevri hareketleri göz önünde tutularak, yüksek CC bir motor kullanmasını büyük ölçüde engelleyebilmek adına, A2 ehliyet alabilecek olmasına rağmen A1 ehliyet sahibi olması uygun görülmüştür.

*Motor deneyimi, gözetmeni tarafından onay aldıktan sonra kişi, bu şartlardan muaf sayılacaktır.

Öhü. Ehem. Ailem tarafından böyle zorlayıcı ve kısıtlayıcı bir şekilde koşullandırıldım fakat, bunu benim iyiliğim için yaptıklarının bilincindeyim ve asilik yapmayacağım.

Şimdilik alacağım motor konusunda, 125cc bir Commuter düşünüyorum. Fakat görünüm bakımından, hayallerim Cruiser/Chopper'da olduğundan dolayı Commuter tipi motorlar bana ince ve biçimsiz geliyorlar. Tabiri caizse; çirkin.

Şimdi sizlere sorularıma geleyim.

1-) Chopper/Cruiser tipi 125cc bir motor var mı? Varsa, düşük cc bu tipi kolay kolay kaldırmayacağı için sorun oluşturur mu?

2-) Commuter olarak hangi motoru önerirsiniz? Motor bende çok durmayacağı için ikinci el alacağım. Haliyle satarken de çok zorluk yaşatmaması da büyük önem arz ediyor.

3-) Muhtemelen motoru aldıktan yaklaşık bir yıl sonra bir Chopper/Cruiser türü motora geçmeme izin vereceklerdir. Bu konuda hangi motorları öneriyorsunuz? Ekonomik olarak kafamdaki iki motorsa şunlar;

*Keeway Superlight 150
    *Regal Raptor DD 150 E-2

Uh. Biraz uzunca bir yazı oldu. Kendimi tanıttım, sorularımı sordum. İçimi döktüm belki. Her neyse. Buraya kadar okumuş herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
    Osm@n ve huduni bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Way, okuma yazma bilen liseli... Takdir ettim genc. Motorculuk hayirli olsun.

Sorularin cevaplarini bilmiyorum, idare et.
    Osm@n, turbocharge, huduni ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Yok hocam yok. Görüp, okuyup üstüne cevap vermeniz bile minnet ister. İmlaya önem göstermeye çalışırım bu arada, ırkım -liseliler- arasında nadir rastlanan bir türümdür. Kıymetimi bilin :p
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Teksin biliyorsun dimi? Çocuk o kadar güzel yazmışki mındar etmiyim diye yazmıyorum lan.
    turbocharge bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Bir tm geliyor gözleri yaşlı
    Baş kısmı okumadım sorulardan başlayalım
    1-125 Cruiser yok var isede eski ve pahalıdır (pek bilmiyorum yok İşte )
    2-tüm forum önercek ybr, cbf. Param az abi diyosan bajaj, hero yok benim param daha az diyosan cin mali. Çin malını çok ezerler haklılar ama cin mali motorun sana kattığı bilgiyi hiç bir Japon katamaz
    3-hele bi o günler gelsin düşünürüz
    İyi forumlar

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teksin biliyorsun dimi? Çocuk o kadar güzel yazmışki mındar etmiyim diye yazmıyorum lan.
    Teşekkür ederim.

Alıntı AhmetCan1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tm geliyor gözleri yaşlı
    Baş kısmı okumadım sorulardan başlayalım
    1-125 Cruiser yok var isede eski ve pahalıdır (pek bilmiyorum yok İşte )
    2-tüm forum önercek ybr, cbf. Param az abi diyosan bajaj, hero yok benim param daha az diyosan cin mali. Çin malını çok ezerler haklılar ama cin mali motorun sana kattığı bilgiyi hiç bir Japon katamaz
    3-hele bi o günler gelsin düşünürüz
    İyi forumlar
    Cevapladığınız için teşekkür ederim. Öncelikle, YBR-125 oldukça ince bir kasaya sahip. Tasarımı göze oldukça basit geliyor. Fakat başlangıç için de daha iyisi yok gibi. Ayrıca, Çin motorları ile başlamayı oldukça ekonomik buluyorum. Motosikletten soğuyorsun, cc yükseltme derdi yok falan. :D Demem o ki; sanırım ikinci el bir YBR alacak kadar maddi durumum var.

Peki başka alternatifi yok mudur bunun? Yani YBR ve CBF midir tüm olay? Şayet öyleyse, sizler hangisini önerirsiniz?

Chopper zamanlarına çok var ama, gurbette gibi hissedeceğim işte. Konuşması bile, biraz olsun sabretmemi sağlardı oysa ki :D

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Bence 18 yaşını bekle ve ehliyet sınıfını a1 yerine çaktırmadan a2 al ,bu süre zarfında ekipmanlarını daha iyileriyle tamamlarsın. Şimdilik 125 cc kullan , tabiri caizse iyice piştikten sonra 250 lik bir motor alır devam edersin böylece ehliyet sınıfı uzunca bir süre sana sorun çıkarmaz.
    huduni bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle hoşgeldin.Gerek yazı tarzın,gerek imla kuralları gerçekten düzgün.Bu araladar Türkçe'yi düzgün yazıp kendi düzgün ifade edebilen insana hasret kaldık.Ailen'de gerçekten mantıklı limitler koymuş,burada ki bütün eski ve bilinçli sürücülere sorsan sana aynı öğütleri verirdi.

Üç soruna tek bir cevap vereceğim.Eğer commutera bulaşmak istemiyorsan başlangıç için Kuba Superlight 200 ve Bajaj Avenger 150 gibi hafif ve başlnagıç için kontrol edilebilir torku ve gücü olan cruiserlara bir göz atabilirsin.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Bakın şuraya yazıyorum.
    Bu arkadaş eğer maksimum 2 sene sonra Enduro/Cross kullanmazsa, yer söyleyin dayagimi yemeye geleceğim.

Senin aynı modelinden biride benim kardeşim olur.
    Chopper diye diye gençliğimi yedi bitirdi, şimdi abi senin çizmeyi giyeyim mi ? Abi şu jerseyi bana hediye etsene.

Abi husky'yi 10 senelik taksitle bana satsana, ayda 50 lira olarak ödeyeyim.

Kendini boşuna chopper aramakla yorma kardeşim, senin sonun belli, çamur çorak.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    150 cc lik regal raptor benim de başlangıç için düşündüğüm seçenekler arasında yer alıyordu, fena bi seçim değil cruiser istiyorsan. Keeway'in modellerini artık kuba yapıyor. Dolayısıyla kuba superlight 150-200 bakacaksın. İkinci ellerine gelirsek en uygunu fiyat bakımından 150 cc lik regal olarak görünüyor. İkinci elini 3500-4000 liraya alabilirsin. Şekil olarak da hoş bi motor. Motorunla gönlünce gezip tozman dileğiyle, sağlıcakla kal

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın şuraya yazıyorum.
    Bu arkadaş eğer maksimum 2 sene sonra Enduro/Cross kullanmazsa, yer söyleyin dayagimi yemeye geleceğim.

Chopper diye diye gençliğimi yedi bitirdi, şimdi abi senin çizmeyi giyeyim mi ? Abi şu jerseyi bana hediye etsene.

Tam beni tarif etmişsin bende chopper/cruiser feşisti var ama enduro daha mantıklı ve daha hoş gelmeye başladı yakında nasipse bir enduro almak istiyorum 😁

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Vay be. Virgül kullanan liseli

Koruyup kollamak lazım böylelerini. Nesilleri tükenmek üzere.

Alıntı Ergün Er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 18 yaşını bekle ve ehliyet sınıfını a1 yerine çaktırmadan a2 al ,bu süre zarfında ekipmanlarını daha iyileriyle tamamlarsın. Şimdilik 125 cc kullan , tabiri caizse iyice piştikten sonra 250 lik bir motor alır devam edersin böylece ehliyet sınıfı uzunca bir süre sana sorun çıkarmaz.
    Hocam, ailemle birlikte ehliyet alacağım. Her şeyim kontrol altında olacak yani. Ben kendimi tanıyorum, hakim olamam. En azından bunun bilincinde olmak da bir şeydir değil mi? Tekerim düz bassın düşüncesinden yola çıkarak A1 alıp kendi kendimi kısıtlamam en doğrusu olur. Abim de eşek başı değil, evin önündeki motoru görecek haliyle.

-------------------------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoşgeldin.Gerek yazı tarzın,gerek imla kuralları gerçekten düzgün.Bu araladar Türkçe'yi düzgün yazıp kendi düzgün ifade edebilen insana hasret kaldık.Ailen'de gerçekten mantıklı limitler koymuş,burada ki bütün eski ve bilinçli sürücülere sorsan sana aynı öğütleri verirdi.

Üç soruna tek bir cevap vereceğim.Eğer commutera bulaşmak istemiyorsan başlangıç için Kuba Superlight 200 ve Bajaj Avenger 150 gibi hafif ve başlnagıç için kontrol edilebilir torku ve gücü olan cruiserlara bir göz atabilirsin.
    İmlam hakkındaki yorumunuz için teşekkür ediyorum. Motora gelecek olursak; Commuterlara bulaşmamak gibi bir düşüncem yok. Esasında başlangıç olarak Scooter istemeyen birinin Commuter dışına çıkmasını uygun görmüyorum. Zira akülü arabaya benzemiyor bu işler. E İstanbul'da yaşıyorum, trafik durumları da malum. Şimdilik güzel bir Commuter işimi görecektir sanırım. 125cc öneriniz olursa, bekliyorum. Tekrardan teşekkürler.

----------------------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın şuraya yazıyorum.

Hocam Enduro motorları pek incelemedim dürüst olmak gerekirse. Arazi motoru olduğunu biliyorum. Kişisel olarak ilgi duyabilirim belki de; çünkü hayatımın büyük sayılacak bir kısmı ormanlık alanda geçti. Yine de şimdilik asfalt daha iyi olur.

Çünkü temelinde ulaşım sıkıntımı da çözmek için alıyorum. Evim, ulaşım konusunda kısıtlı bir yerde ve ben aktif bir genç hayatı yaşıyorum. Bir arkadaşım aradığında 15-20 dakika içerisinde yanında bitmek bana zevk verecektir.

Bu arada bir ihtimal.. Abi? Sen misin? :D

-----------------------------

Alıntı Facoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 cc lik regal raptor benim de başlangıç için düşündüğüm seçenekler arasında yer alıyordu, fena bi seçim değil cruiser istiyorsan. Keeway'in modellerini artık kuba yapıyor. Dolayısıyla kuba superlight 150-200 bakacaksın. İkinci ellerine gelirsek en uygunu fiyat bakımından 150 cc lik regal olarak görünüyor. İkinci elini 3500-4000 liraya alabilirsin. Şekil olarak da hoş bi motor. Motorunla gönlünce gezip tozman dileğiyle, sağlıcakla kal
    Ne yazık ki hocam. Ne yazık ki alacağım ehliyet şu an için yeterlilik göstermiyor. Yoksa Regal Raptor ya da Keeway Superlight düşünüyorum ben de. Belirtmiştim sanırım. Hangisi daha iyi kısmına gelecek olursak; muhtemelen Regal Raptor'u seçeceğim.

--------------

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be. Virgül kullanan liseli

Koruyup kollamak lazım böylelerini. Nesilleri tükenmek üzere.
    Teşekkür ederim. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Öte yandan, motoru alış sebeplerimi de açıklamak istiyorum. Tutkunun dışında bazı amaçlarım var. Spam için üzgünüm, fakat bunu özel bir mesajda belirtmek daha güzel geldi.

Küçüklüğümden beri, toplumsal bilincimin yerinde olduğunu düşünüyorum. Kişisel ulaşım sıkıntımı çözmemin yanı sıra motor aldıktan sonra, gelirimin %50lik bir dilimini doyurucu yemekler ve hayvan mamalarına ayıracağım. Bunları küçük paketler halinde yanımda tutacağım ve belirlediğim bazı bölgelere yemleri bırakacak, rastladığım insanlara da yemekleri vereceğim.

Eş zamanlı olarak; bunu bir Motovlog kanalına da taşımak istiyorum. Neden? Çünkü belki, belki ufak bir kesim için bile geçerli olsa, ufak bir farkındalık yaratabilme umudu besliyorum. İnsanlara olan yardımı suistimal etmemek, rencide olmamaları adına yardımda bulunmak istediğim insanlar bu Motovlogda yer almayacak.

Fakat savunmasız, yardıma muhtaç hayvanlara yem verdiğim yerleri çekeceğim. Hem, insanlar da belki oralara yem koymak isteyecek, oranın bakımını üstlenmek, belki ufak ufak kedi evleri yapmak isteyecek. Aynı zamanda, Motovlog'dan ne kadar kazanılır bilmiyorum fakat, oradan bir gelir elde edecek olursam o gelirin de tamamını bu işe ayırarak daha çok bölgede bu işi üstlenebileceğim.

Haliyle benim günlük üç dört saatim motor üstünde geçecek. İşte bir Cruiser'ın heybelerini de tam olarak bu amaçla arzuluyorum aslında. Kendi hedeflediğim motorlardan biri olması da cabası.

Her neyse, şimdiye kadar cevap vermiş olan herkese tekrardan teşekkür ediyorum. Dediğim gibi; tavsiyelerinize her daim açığım.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı ModernKovboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-) Chopper/Cruiser tipi 125cc bir motor var mı? Varsa, düşük cc bu tipi kolay kolay kaldırmayacağı için sorun oluşturur mu?

2-) Commuter olarak hangi motoru önerirsiniz? Motor bende çok durmayacağı için ikinci el alacağım. Haliyle satarken de çok zorluk yaşatmaması da büyük önem arz ediyor.

3-) Muhtemelen motoru aldıktan yaklaşık bir yıl sonra bir Chopper/Cruiser türü motora geçmeme izin vereceklerdir. Bu konuda hangi motorları öneriyorsunuz? Ekonomik olarak kafamdaki iki motorsa şunlar;

*Keeway Superlight 150
    *Regal Raptor DD 150 E-2
    Aramıza hoşgeldin kardeşim, yazın uzun değil keşke herkes bu kadar güzelce derdini anlatabilse...

mademki cruiser sınıfına ilgin var benim düşüncelerimi dikkate alsan iyi edersin, çünkü bende senin yaşında motosiklet hayatıma bir cruiser ile başladım.

1) 125cc cruiser motosikler var, regal raptorun 150 cc bir modeli ama onu 125 cc sayabiliriz. 125 cc bir cruiser kasasını taşıyamaz, evet sorun olur. Bana kalırsa eğer cruiser ile başlayacaksan 250cc motosikletlerede bakabilirsin, sürüş açısından daha güvenli olucaktır.

2) ybr 125 tavsiye ederim, hızlı satarsın ve üzmeyecek bir motordur.

3) ilk soruda dediğim gibi cruiser sınıfında direkt olarak 250 cc sınıfına baksan her açıcan daha iyi olur.

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Way, okuma yazma bilen liseli... Takdir ettim genc. Motorculuk hayirli olsun.

Sorularin cevaplarini bilmiyorum, idare et.
    Alıntı ModernKovboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar! Ben Sarp. On yedi yaşında bir lise öğrencisiyim. Motor sevdası küçüklükten beri tüm ruhumu esir almış durumda. Hoş, bunda abimin de desteği var gibi. Sorunsa, tam olarak buralarda başlıyor.

Henüz motor, hatta ehliyet sahibi bile değilim. Araştırmaya ayırıyorum vaktimi. Az çok bilgi ve cesaret sahibi olunca da, konuyu aileme açtım.

Babamda da bir araba sevdası vardır. E ehliyeti var. Hiç tırdır kamyondur sürerken de görmedim. Neden var; onu da bilmiyorum. Fakat tabiri caizse kendisi bir dört tekerci. Haliyle iki tekerden de pek haz ettiği söylenemez. Başta reddetmişti. Tabii, çoğu ebeveyn böyledir. Kimse çocuğunu ip üstünde yürütmek istemez. Fakat araya abim girip, uygun şartlar sununca kem küm etse de kabul etti.

Kısaca hikayemi anlattığıma göre, şartlara geleyim. Bu uygun şartlar babama uygun oldukça, bana uygun olmamaya başlıyor tabii. Önüme beyanname olarak sunuldu ve orada yazanları aynen aktarıyorum;

Öhü. Ehem. Ailem tarafından böyle zorlayıcı ve kısıtlayıcı bir şekilde koşullandırıldım fakat, bunu benim iyiliğim için yaptıklarının bilincindeyim ve asilik yapmayacağım.

Şimdilik alacağım motor konusunda, 125cc bir Commuter düşünüyorum. Fakat görünüm bakımından, hayallerim Cruiser/Chopper'da olduğundan dolayı Commuter tipi motorlar bana ince ve biçimsiz geliyorlar. Tabiri caizse; çirkin.

Şimdi sizlere sorularıma geleyim.

*Keeway Superlight 150
    *Regal Raptor DD 150 E-2

Uh. Biraz uzunca bir yazı oldu. Kendimi tanıttım, sorularımı sordum. İçimi döktüm belki. Her neyse. Buraya kadar okumuş herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
    Bende tam onu dicektim. Resmen hatasıza yakın yazmış. 17 yaşında ve kendini anlatabilen bir çocuk.

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    Bütün gönülleri feth ettin ne diyim hakkında hayırlısı olsun

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Aramıza hoşgeldin ve hayırlı olsun. Sana bu işte tecrübeli bir abi olarak bir kaç tavsiyem olacak.

- Motora bindiğinde asla ama asla cesaretlenme. Her zaman korkak gibi davran yolda çok daha dikkatli olursun. Cesaret özgüvenini arttırır ve bana bir şey olmaz havasına kapılırsan sonu iyi bitmeyebilir

- Kendini daima görünmez gibi düşün. Çünkü trafikte çoğu sürücü seni görmezden gelecek. Seni görse bile iplemeyecek.

- Ekipmanlarını her daim giy, özellikle kaskın. Kaza geliyorum demez her an her şekilde olabilir. Şimdi ki bazı gençlerde görüyorum ne kıyafet var ne kask ne de ayna. Daha havalı göründüklerini sanıyorlar aman sende onlardan olma.

Gençsin deli dolusun heveslisin bilirim aynı yoldan bende geçtim ama ben şanslıydım çook şanslıydım. Çok şükür bana hiç bir şey olmadı. Tavsiye vermesi benden uyması senden. Motorsiklet sevdası bambaşkadır büyük bir tutkudur. Bunun tadını çıkartman dileğiyle...

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldin kardeşim, yazın uzun değil keşke herkes bu kadar güzelce derdini anlatabilse...

mademki cruiser sınıfına ilgin var benim düşüncelerimi dikkate alsan iyi edersin, çünkü bende senin yaşında motosiklet hayatıma bir cruiser ile başladım.

1) 125cc cruiser motosikler var, regal raptorun 150 cc bir modeli ama onu 125 cc sayabiliriz. 125 cc bir cruiser kasasını taşıyamaz, evet sorun olur. Bana kalırsa eğer cruiser ile başlayacaksan 250cc motosikletlerede bakabilirsin, sürüş açısından daha güvenli olucaktır.

2) ybr 125 tavsiye ederim, hızlı satarsın ve üzmeyecek bir motordur.

3) ilk soruda dediğim gibi cruiser sınıfında direkt olarak 250 cc sınıfına baksan her açıcan daha iyi olur.
    Teşekkürler hocam. Sanırım YBR-125'in görünümünün basitliğine rağmen başka ihtimal yok gibi duruyor. E uzun süre kullanmayacağım, ikinci el piyasası da iyi. Paramı denkleştirdiğimde bir YBR bakabilirim o halde gönül rahatlığıyla.

Beğenmezsem yakanızdayım, haberiniz ola. )))

-----------------------

Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tam onu dicektim. Resmen hatasıza yakın yazmış. 17 yaşında ve kendini anlatabilen bir çocuk.
    Teşekkürler. Anlatımda vurgu açısından zaman zaman devrik cümleler kuruyorum. Üstte alıntılamış olduğunuz yazıdaki tek hatam, Türkçede yabancı kelime olsa dahi yazıldığı gibi devam etmesidir. "Chopper'da" yerine "Chopper'de" demem gerekirdi yani. Tekrardan teşekkürler. :D

-----------

Alıntı jacob34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün gönülleri feth ettin ne diyim hakkında hayırlısı olsun
    Teşekkürler. Site çoğunluğu İstanbul'da sanırım. Motoru alınca bir arka çıkarsınız da yol gösterirsiniz artık. :D

------------

Alıntı Lengeli Fötr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldin ve hayırlı olsun. Sana bu işte tecrübeli bir abi olarak bir kaç tavsiyem olacak.

- Motora bindiğinde asla ama asla cesaretlenme. Her zaman korkak gibi davran yolda çok daha dikkatli olursun. Cesaret özgüvenini arttırır ve bana bir şey olmaz havasına kapılırsan sonu iyi bitmeyebilir

- Kendini daima görünmez gibi düşün. Çünkü trafikte çoğu sürücü seni görmezden gelecek. Seni görse bile iplemeyecek.

- Ekipmanlarını her daim giy, özellikle kaskın. Kaza geliyorum demez her an her şekilde olabilir. Şimdi ki bazı gençlerde görüyorum ne kıyafet var ne kask ne de ayna. Daha havalı göründüklerini sanıyorlar aman sende onlardan olma.

Gençsin deli dolusun heveslisin bilirim aynı yoldan bende geçtim ama ben şanslıydım çook şanslıydım. Çok şükür bana hiç bir şey olmadı. Tavsiye vermesi benden uyması senden. Motorsiklet sevdası bambaşkadır büyük bir tutkudur. Bunun tadını çıkartman dileğiyle...
    Teşekkürler abi. Ben çok gördüm trafikte motorculara kapı açacak kadar şeref yoksunu insanları. Öte yandan;

Motorcu olmak hız tutkusuna yenik düşüp motor sınırlarını zorlamak değildir.
    Motorcu olmak zorbalık yapmak, trafik kurallarını yıkmak değildir.
    Motorcu olmak, trafikten kaçacağım diye trafik yokmuş gibi davranmak değildir.
    Motorcu olmak, özgür ruh sevdasına iki teker üstünde olduğunu unutmak değildir.

Ve bence ahlaki açıdan hepsinden önemlisi; motorcu olmak karı kıza hava atmak değildir. Motor prim değil, ulaşım aracıdır. Bir tutkudur ve bunu ele güne rezil eden, adını karalayan trafik canavarları motorcu değil, potansiyel katiller ve merhumlardır.

Ben mesafe metrelerle ölçülse bile, gideceğim yere geç kalsam bile tam teçhizat yola çıkacağım, yani sevdamı dizginlemek konusunda içiniz rahat olsun. Tekrardan teşekkür ederim.

Öncelikle herkese iyi akşamlar aynı yaştayız a-1 ehileyi alıyorum şuan yazlı sınavı geçtim benimde ailem karşıydı motor binmeme küçüklükten beri hevesliyimdir
    Kendim çalışıp 150 vultre aldım şanzumanında sıkıntı vardı elimdende gelir açtım yaptım tek sıkıntı ehliyetim yetmiyor o motoru sürmeye ve ekipmanım yok .

Alıntı motorcu26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese iyi akşamlar aynı yaştayız a-1 ehileyi alıyorum şuan yazlı sınavı geçtim benimde ailem karşıydı motor binmeme küçüklükten beri hevesliyimdir
    Kendim çalışıp 150 vultre aldım şanzumanında sıkıntı vardı elimdende gelir açtım yaptım tek sıkıntı ehliyetim yetmiyor o motoru sürmeye ve ekipmanım yok .
    Hocam A1 ehliyet sahibi olup 162cc bir motoru nasıl süreceksin derler adama. Biraz daha sabredip A2 alsaydın, ek masrafın çıkmazdı. Ben de zorunluluktan alıyorum. Bu arada ailemde de motorcu var, haliyle karşı değiller, sadece tedbiri elden bırakmıyorlar.
    Motorcu olmak; hapşıran bir diğer motorcu arkadaşına "Çok sür." demektir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)