Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç İçin Motosiklet Önerileri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM JOYMAX Z - YAMAHA CRYPTON 115
    Arkadaşlar Herkese Merhabalar,

Uzun zamandır kafamda bir motosiklet alma düşüncesi var.
    Kendi çapımda internette araştırıyorum, modelleri inceliyorum ama bir noktadan sonra kararsız kalıyorum.
    Etrafımda da motosiklet kullanan, bu işlerle alakalı, bilgili kişiler de olmayınca zor oluyor.
    Zaten kime sorsam vazgeçirme niyetindeler.
    İlk motosiklet olacağı için Scooter alayım düşüncesindeyim.

Öncelikle henüz ehliyetim yok. Ankara'da tavsiye edebileceğiniz sürücü kursu var mıdır?

Kullanım Amacım:
    1-Hafta sonları Ankara'nın çevre ilçelerine yolculuk. Gidiş geliş maksimum 250 km mesafe.
    2-Hafta içi Ankara içerisinde işe gidip gelme amaçlı. Bu da gidiş-geliş toplam 35 km mesafe.

Bütçem
    En fazla 9.000-10.000 TL civarı ayırabilirim.
    Bu fiyat da sadece motosiklet için değil, diğer masraflar da dahil olarak. Ruhsat işlemleri, kask, sigorta vs.
    Yakıt açısından da tasarruflu olsun, çalıştırmaya korkmayalım.

Bu bilgilere göre bana önerebileceğiniz motosiklet modelleri var mıdır?
    Başlangıç amaçlı düşündüğüm için ikinci el değeri güçlü, arıza vs ile beni çok yormayacak bir motosiklet tercihimdir.
    İlave masrafları da tam bilemediğim için kestiremiyorum. O yüzden sizden ricam önereceğiniz motosikletin yaklaşık sigorta masrafını vs de yazabilirseniz çok iyi olur.

Teşekkürler,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    snrdngurme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mihawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kendi çapımda internette araştırıyorum, modelleri inceliyorum ama bir noktadan sonra kararsız kalıyorum.
    Etrafımda da motosiklet kullanan, bu işlerle alakalı, bilgili kişiler de olmayınca zor oluyor.

Öncelikle henüz ehliyetim yok. Ankara'da tavsiye edebileceğiniz sürücü kursu var mıdır?

Kullanım Amacım:
    1-Hafta sonları Ankara'nın çevre ilçelerine yolculuk. Gidiş geliş maksimum 250 km mesafe.
    2-Hafta içi Ankara içerisinde işe gidip gelme amaçlı. Bu da gidiş-geliş toplam 35 km mesafe.

Bütçem
    Bu fiyat da sadece motosiklet için değil, diğer masraflar da dahil olarak. Ruhsat işlemleri, kask, sigorta vs.

Başlangıç amaçlı düşündüğüm için ikinci el değeri güçlü, arıza vs ile beni çok yormayacak bir motosiklet tercihimdir.
    İlave masrafları da tam bilemediğim için kestiremiyorum. O yüzden sizden ricam önereceğiniz motosikletin yaklaşık sigorta masrafını vs de yazabilirseniz çok iyi olur.

Teşekkürler,
    Sırayla cevaplamaya çalışayım, öncelikle kurs için kendi gittiğim yeri tavsiye edebilirim,Bahçelievler sürücü kursu. ben A sınıfı için kurs aldım fiyatı birkaç yerden uygun geldi eğitim kurs dahil 900 tl gibi bir ücreti vardı zannedersem A2 daha ucuz 600 tl gibi bir fiyatı var yanlış hatırlamıyorsam. Kurs Aşti'nin karşısında metro çıkışının üzerindeki boş alanda yapılıyor eğitmen Hamdi hoca cana yakın iyi bir insan kurs zamanı ve süresi esnek, süre doldu hadi bakalım denmiyor. Çoğu zaman abi hadi gidelim acıktık artık serzenişlerini hatırlıyorum Hamdi hocanın. Bunun haricinde başka yerler de var Ankara'da biraz daha profosyonel veya öyle bir algı var bana verdikleri fiyat 1200 tl idi yani 300 tl daha profesyoneller siz scooter kullanacaksanız bence gerek yok. Yine de bilmek isterseniz telefonlarını verebilirim.
    Motor seçimi ise son derece öznel bir konu ancak Ankara'da bulunmanız sebebi ile bir iki kelam edebilirim. Öncelikle yeni başlayan birisi için ilk motor sorunsuz olmalı servis hizmeti aldığınız yer kaliteli ve kurumsal olmalı Ankarada bu saydıklarım maalesef kara borsa gibi onun için size Honda öneririm. Scooter alacaksanız da PCX 125 önerebilirim, kısa mesafede kullanmışlığım var; çok rahat, kullanımı zevkli, frenleri güven veriyor. 100 110 km hızlarda son derece rahat ilk motor için bence ideal. Hem trafikte hem de ufak şehir dışı gezilerine de cevap verebiliyor. Konya yolu üzerinde Honda Bora var orada Motosiklet bölümündeki kardeşimiz çok ilgi alaka gösteriyor, ziyaret edip çayını kahvesini içip tüm detayları kendisinden öğrenebilirsin.

Motosikleti
    -
    ılk motor ıcın vıteslıde 125 cc uygun olmakla beraber,hem uzun yolda sıkması hemde konfor ve otomatık vıtes bırde bagaj avantajlarında dolayı scooter onerırım acemılıkte vıtesle debrıyajla ugrasmayıp butun odaklanmayı trafık uzerıne vermenız hem kolay hemde daha keyıflı gelecektır.Butce de ekıpmandan kısılmamalı kesınlıkle ,gerekırse motordan kısın ve zaten ılk motor ılla surtme cızme yatırma olacaktır o yuzden 2.el en mantıklısı,ve hatta parcası ucuz olan(nispeten) modeller uygun sıze.

10.000 km falan ılk motorla yapar tecrube kazanır,butceyı bıraz daha dogrultur hemde bılınclenır ve eksıklıklerınızı ıyıce kavrayıp o akılla 2.motorı alırsınız.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-aprilia-fb-plakali-kazasiz-temiz-bakimli-scrabeo-343484127/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-orjinal-tertemiz-384085315/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-cok-temiz-kazasiz-orjinal-16.000km-de-386214330/detay

yedimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Msx 125
    Hocam benzer soru işaretlerini yaklaşık 6/7 ay boyunca yaşadım. İlk adımımı gidip ehliyet almakla yaptım. Motor sahibi olmak için artık sahibindendeki nerdeyse bütün ilanları talan etmiştim. Scooterle başlangıç yapmayı düşünüyodum fakat sıfır mı almalı? İkinci el mi almalı? İkinci elde neye dikkat etmeli derken artık kafamın içinde bi dünya soruyla uyuyup uyanır oldum

Daha sonra ne kadar doğru bir karar şuanlık bilmiyorum ama Moto Gusto Venice 150cc uygun fiyata(3250₺) sıfır bir scooter buldum. Ekipmanlarımıda satın aldıktan sonra iki teker ailesine katıldım. Maşallah motorumla 1 hafta fıtı fıtı geziniyorum acemiliğimi atlatmak için güzel bir başlangıç motoru olucağını düşünüyorum.

İnternetten araştırmaktansa motorları gidip görmeni tavsiye ederim, imkanın varsa üzerine binip deneme sürüşü yap. Kafandaki birçok soru işaretlerini bu şekilde giderebileceğini düşünüyorum. Küçük cc hafif scooterlere yönelmeni öneririm çünkü kavramak daha kolay ve ne kadar motoru kavrayabilirsen sürüşden o kadar keyif alıcaksın.

Rmg Venice olan scooterimi deneyebilirsin fakat parça kalitesi olarak çok düşük bir scooter, motorunun iyi oldugunu söyleyebilirim gidişinde sorunu yok, rahatlık olarak 10 üzerinden 5 verilebilir, hafifliği ve verdiği tepkiler çok hoş en azından benim asıl amacım olan kısa mesafe yolculuklarımı keyifle yapmamı sağlamakta diyebilirim

Bunun haricinde sym fiddle modellerini tavsiye ederim. Parça kalitesi olarak çok daha iyi, başlangıç motoru olarak en ideal scooterlerden. Hem şirin görünümü ve fiyatı olarak cazip. Sıfır fiyatı bana fazla geldiği için yönelememiştim fakat gidip görmeni öneririm

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı mihawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kullanım Amacım:

Bütçem

Teşekkürler,
    Sıfır alma ikinci elde temiz bişey bul yenmi alınmış ve kelepir tnt 25ler yeni sayılır piyasasıda 8 10 arası gücün yeterse tabi oda olmazsa pulsarı düşün onada çok dersen titanic serisine yönel

Yeni başlayanlar için kullanılmış 50 cc' lik veya 80 cc' lik bir Scooter ideal olacaktır. Nedeni ise şu ; 50 cc' lik veya 80 cc' lik bir Scooter ile yeni başlayanlar motora kolayca hakim olabilecek, sürüş zorluğu çekmeyecek,kısa sürede trafiğe alışacak, ayrıca arasıra oluşan arızaları giderirken motor parça ve aksamlarını öğreneceklerdir. Bu yüzden yeni başlayanlara 100 cc ve üzeri motor kesinlikle tavsiye etmiyorum. Motor işi arabaya benzemez, çok daha risklidir. O yüzden sabır gerektirir. Motorsiklet dünyasına girerken yavaş ama güvenli bir şekilde öğrenmek gerekir.

Motosikleti
    SYM JOYMAX Z - YAMAHA CRYPTON 115
    Görüşleriniz için hepinize teşekkür ederim.
    Şu an için Honda Wing Go'ya yönelmiş bulunuyorum. Biraz sürme tecrübem de oldu. Oldukça hoşuma gitti benim ihtiyaçları karşılayacak bir model gibi görünüyor.

merhaba,
    ben de yeni başlayacağım, cruiser tarzı bir motor istiyorum ama bütçem çok az o yüzden mecburen alt segment bakıyorum, görünüş olarak çok beğendiğim bir ikinci el skygo var ama anladığım kadarıyla bir sürü parçası modifiye edilmiş, anlayabilecek arkadaşlar bir ilana bakarsa alınır mı, ilk kez kullanılacak motor için uygun mu diye çok sevinirim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-skygo-121-favori-artik-gercek-favorine-kavusma-vakti-ilk-gelen-alir-561743718/detay/

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı theoutcast adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,
    ben de yeni başlayacağım, cruiser tarzı bir motor istiyorum ama bütçem çok az o yüzden mecburen alt segment bakıyorum, görünüş olarak çok beğendiğim bir ikinci el skygo var ama anladığım kadarıyla bir sürü parçası modifiye edilmiş, anlayabilecek arkadaşlar bir ilana bakarsa alınır mı, ilk kez kullanılacak motor için uygun mu diye çok sevinirim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-skygo-121-favori-artik-gercek-favorine-kavusma-vakti-ilk-gelen-alir-561743718/detay/
    sen ona bin lira masraf ekle alırsan hoş duruyor alırım uğraşırım dersen sen bilirsin alıcaksanda iyi bir ustaya göster mutlaka başka bir sıkıntı olmasın sonra

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)