Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Motoru Seçiyorummm !

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun Aleyküm !
    Adım Emre, Konyadan katılıyorum yaşım 21.

İzdivaç programına katılır gibi başladım ama neyse. Herkese merhabalar, yaklaşık 8-9 bin km 150cc motor kullandım
    motorumun markası hani şu bazılarının deyimiyle keko motoru varya kuba 150 ne yapalım bizimde imkanımız buna yetiyor öğrenciyiz :D
    Her neyse ben bu yaz 2 yıllık üniversiteden mezun olacağım, ve 1500 TL maaş ile işe bağlayacağım almak istediğim motor; Yamaha R25 motorun fiyatı zaten aldı başını gitti, benzin desen, acaba bu ay çeyrek altın mı alsam yoksa benzin mi oldu ne yapmalıyım, almalımıyım yoksa biraz daha beklemelimiyim ??

Ben abilerimden akıl almaya geldim, bana bir yol gösterin ne yapmalıyım kredi ile alıyım diyorum bide onu geri ödemesi var yok faiziydi filan da falan da ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz ¿

Tabi ki ilk önce sağlam bir ekipman alıp sonra motora yöneleceğim!

Şimdiden hepinize teşekkür ederim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Az daha koy ybr al

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kafanda r25 varsa hiç uğraşma çek krediyi al. Düşük gelire sahip olup para biriktirip birşeyleri elde etmek çok zor. Çek krediyi al motoru. Ben öyle yaptım şahsen. Param oldukça 1 taksitten fazlasını ödüyorum faiz de az az düşüyor böylece

Motosikleti
    -
    Şahsi görüşüm 150 cc devam edılmesı,hem tecrube acısından 8-9 bın cokta yeterlı degıl 15000 olması cok daha faydalı hem de ekonomık acıdan,suan dolar costu fazılerde yuksek motorlarda zamlandı,yerınde olsam bu sezonuda zorda olsa sabredıp elımdekı motorl gecırırım.

zaten ısten az az kenara atsan sonrakı sene hem elınde pesının cok olacak,hemde pıyasa oturacak hemde elındekı para ıle daha az kredı cekmen gerekecegınden aday motorları daha da cok olacaktır.belkı 8-9 ay fazladan beklıyormussun gıbı gelecek,sabırsızlık agır basacak ama sabrt derım bence.

euro5 ıle cogu marka ya guncelleme yada yenı motorlar cıkartıyor,2018 fuarına bırcok yenı modelı satın almak ıcın gıdersın ustelık cebınde duruma gore 6-7-8 bınde nakıtın olur calısıp bırıktırınce.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel soru kredi çek gs1200 al derim.yok tarzım değil dersen ducati corse falan alırsın

Bisnev99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Xboss 2020
    Ekipmanını tamamla. Dolar düştüğünde motora bak derim.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Fatih.met duymasin.
    Kimseye motor onermeyin demişti.
    Aman haaa...
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Suanda R25 alamiyorsan ekonomik gelirinde farklilik olmazsa ilerde resimlerine bakmayi da birakibilirsin, gun gunden kotuye gidiyor

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Sana bir cg alak kız gibi gezele dur ollarda... Kral motordur. Bmw gs serisi ile aynı klasmanda... İncelersen anlarsın zaten

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Emre,

Öncelikle bu konuda kafanı yormayı bırakıp derslerine odaklanmalısın. İşe başlar başlamaz bankalar sana kredi açmayacaktır. En azından birkaç ay beklemek zorunda kalacaksın. Çok gençsin ve herşey için bolca zamanın olacak.
    Ne mutlu sana altında ayağını yerden kesecek bir motorun var. Motorlar keko olmazlar üzerindekiler keko olabilir ancak. Sen motorunu bir motorcuya yakışacak şekilde sürdüğün sürece gerçek motorcular sana saygı duyacaktır.

Önce eğitimini tamamla diplomanı al sonrası çok daha kolay olacak.

Sevgilerimle
    turbocharge ve Death Knight bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Mevcut motorunla devam etsen nolur ki? İşe başlayıp para kazandıkça, belli ki iyi değil ekipmanların, güzel güzel ekipman al.
    Sonra ekipmanlar tamam olunca biraz daha kenara para koyup üstüne kredi çekip alırsın R25 mi ne istyorsan.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Kardeşim gaz kolu senin elinde. Şimdi bissürü kişi bana karşı çıkacak ama gerçekçi olmak lazım. Artık ülkemizde araç almak kolay değil.Çoğu insan istediği motoru zar zor dişinden tırnağından arttırıp alıyor. Bit sene buna bineyim sonra değiştiririm diyenlerin durumu biraz daha iyi. Ben direk cbr250 ile başladım. Daha yeni hemde. Önceden elektrikli bisiklet jullandım 4 sene lisede.scooter bile toplasan 10 km sürmemişimdir. Ama ben motoru alırken ailem sağolsun onlar aldı. Üniversite 3. Sınıf öğrencisiyim.babama bu yıl 150lik alalım 2 sene sonra değiştiririz diyemezdim. Bana göre büyük motor aldık. Ama daha fazla temkinli sürüyorum trafikte yol benim senin davası yapmayıp 3 kere düşünüp öyle geçiyorum. Normal bir motorludan daha öngörülü daha temkinli sürüyorum. Tabiri caizse scooter gibi sürüyorum şimdilik. Niye dersen eğer ben kim bilir kaç sene daha motor değiştiremem. Küçük motor alsaydım da yine değiştiremeyecektim. Büyük motoru scooter gibi kullanabilirsin aöa küçük motoru 2 sene daha büyük cc gibi olmaz. Şimdi bissürü kişi karşı çıkıcak bana ama sen alabildiğinin en iyisini al. İlerde fiyatlar nolcak hiç belli değil. Bakıp bakıp içinde kalacağına al 1 sene scooter gibi sür kendine hakim ol ama.sonra hakkını ver motorun. Tedbiri de elden bırakma yol hakkı benim diyip fırlama yoka unutma altındaki motor alabileceğin en iyisi be hayalin. Kendini ve onu herrksiz sebeplerden kaybetmr

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Telefondan yazdım yazın hataları affola
    solamnic bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    zamanında almak isteyip de alamadığım cbf500 ü alabilirsiniz.

Motor konusunda herkes bir şey söyler çoğu da mantıklıdır. Ben almak için bir yıldır bekliyorum.. fiyatlar gitgide artıyor. Bekledikçe sıyırdım, mesaimi motor bakmakla harcıyorum. Neyse bence hayalindeki bir numara farklıdır ama aldığın en son motorda aslında hayalindir,sonuçta sen severek bineceksin. Binmeyeceğin motoru alma.. İyi bak ona iyi kullan..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)