Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhabalar Yeniyim :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    SONSiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :(
    Herkese Merhabalar,

Umarım iyisinizdir.
    Hem tanışma hemde bilgi için buradayım

Chopper sevdalısıyım normal sportlara ısınamadım açıkçası zevkler ve renkler tartışılmaz her neyse

Bir kaç sorum olacak öncelikle cevaplarsanız sevinirim

1.) Yeni Motosiklet için ne önerirsiniz ?
    1.) a.) Aklımda olan Motosiklet "Honda CMX 250 Rebel"
    1.) b.) Uzun süreli kullanmak istiyorum al sat durumu olsun istemiyorum aldığımda Nasipse uzun uzun bir kaç yıl binmek isterim.
    1.) c.) Sizin tavsiye ettiğiniz nedir (başlık sorusuyla aynı yere çıktık ama olsun )
    1.) ç.) Uzun yol mesela 300 KM falan sorunsuz götürür mü ?
    1.) d.) Tavsiye edeceğiniz motor ortalama KM de kaç TL yakıyor ?

2.) 2. Motosiklet yer sorununu nasıl çözebilirim ?
    2.) a.) Katta oturduğum için yerim yok ve dışarıya bıraksam eminim %100 Garanti en fazla 1 Ay veriyorum daha sonra o motor bende olmayacak çalarlar kesin
    2.) b.) Merdiven boşluğu vs. yok çünkü ev sahibi pis birisi ne kadar diyeceksiniz her halta konuşan birisi açıkcası.

3.) Motosiklet ekipmanlarını nereden temin edebilirim ?
    3.) a.) Her hangi bir internet sitesi var mıdır ? (Her siteye bakmak istemedim)
    3.) b.) Ortalama Monta kaç TL vermeliyim ?
    3.) c.) Ortalama Kaska kaç TL vermeliyim ?
    3.) ç.) Ortalama Eldivene kaç TL vermeliyim ?
    3.) d.) Ortalama Pantolona kaç TL vermeliyim ?
    3.) e.) Bunları tamamladıktan sonra başka bir korumaya ihtiyacım var mı ? (Fazladan yoksa zaten kendisinde var diye gerek yok mu ?)
    3.) f.) Güneş gözlüklü kask mı önerirsiniz yoksa güneş gözlüğünü ayrı mı alayım ?

4.) Sele değiştirebilir miyim ?
    4.) a.) Motosiklet aldım diyelim ama artçı taşımak istemiyorum yalnız ve müzik ile daha mutluyum sele değişebilir mi ?
    4.) b.) Orjinalliği ve görüntüsü bozulur mu ? (neden yapmak istiyorum çünkü insanlar artık hadi hadi diye ısrar edince bile yok dediğinde sen çok değiştin diyebiliyorlar aslında alakası yok ben artçı almam sevmiyorum kendimde artçı olmayı sevmiyorum ben artçılığı sevmiyorum galiba Anti Artçı Tim İşin şakası bu tabi ki ama dediğim gibi tek sele benim için bu konuda daha rahat)

Bonus : Kendime şöyle sözlerim var mesela Ekipmansız binmek yok, Artçı yok, Motosikleti başkasına vermek yok. Nedenlerini açıklayayım hemen...

Ekipmansız binmek yok = Bunu açıklamama gerek bile yok zaten Ekipmansız binmek İstanbul da hele bizim kör şoförlere karşı geç karşıya kafana elma koy ben okla atacağımdemelerine benziyor kişiler arabayla kafa kafaya vuruyor ve inip birde kendi kafalarına vuruyorlar daha neler :D

Artçı yok = Sevmiyorum çünkü ve benim bir hatam olsa ya da ben bir hatayla karşılaşsam bana olsun sadece başkasına değil düşüncesi ile gidiyorum

Motosikleti başkasına vermek yok = Motosiklet bir candan daha değerli değil fakat motosiklet ile ufak bir şey yapsa kendisine bir şey olsa direkt vicdan azabından gidersin sonra keşke motosikleti vermeseydim dememek yerine başta yok kardeşim motosikleti vermiyorum dersin kırılsa da öyle kırılsın kafası falan kırılacağına bana kırılsın

Neden Motosiklet diye soracaksanız eğer şöyle diyeyim.
    B Ehliyetim de var yalnız Araç ile yola çıktığım zaman hep bir geride kalıyorum sevmiyorum arabayı sebebini bilmiyorum ama bir şeyler geri itiyor beni
    Ehliyetim olmadan bisiklete biniyordum Ana yollar, Ara yollar daha rahat gidip geliyorumoo bir de şoför kankalarım vardı buradan bana yol veren Beyaz taksiye, Süresi olduğu halde sen önden git diyen dolmuşçu abiye Selam olsun (Arkamdan gelen kornaya basan tırcı dayıya ve dibimde hızla geçen uzun otobüs şoförü sizin ben taaa diyorum buradan size yetişemediğim için yüzünüze diyemedim :D )

Kendimi 2 tekerde huzurlu ve mutlu hissediyorum olay bu

Şimdilik bir kaç sorum ve görüşlerim bunlardır

Gevezeliğim için kusura bakmayın çok konuşurum (Konuşarak yazıyorum :D ) o yüzden uzun yazı için özür dilerim

Yeni başlayacak bir çok kişinin soracağı soruları buraya yazdığımı düşünüyorum açıkçası o umarım herkese faydalı olur.

İYİ FORUMLAR HERKESE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Talihsiz bir zaman olmuş. Buraya şu sıra ilgi gösteren pek olmaz. O yüzden benle idare edin.

Bazı noktaları netleştirmek için faydalı olabilecek genel bir başlık: http://www.motosiklet.net/forum/moto...usunceler.html

1c. ABS'li bir model varsa iyi olur.
    1ç. Önce daha kısa mesafelerde sürüş yapmak akıllıca olabilir. Yoksa her motor 300 de götürür, 3000 de. Sürücü gidebilir mi? Mesele orada.
    1d. Sonuçta bunlardan biri güneş enerjisi diğeri elektrik filan kullanmıyor. bakmayın milletin yakıt geyiğine, içten yanmalı benzinli atmosferik motor hepsi. Ağırlığı ve gücü benzer olan motorlar benzer yakıt tüketimine sahip. 600'lük 200 kg 70 beygir bir motor 100 km'de dizel bir araba kadar yakar; 5 litre gibi. Daha hafif, daha düşük güçlü aletler de 100 km'de 3, belki 2,5 litreye kadar inebilir.
    2a. Kapalı otoparkla aylık, yıllık abonelik, Abus kilit, kasko...
    3a. feyizoğlu, motoplus, motosikletim.com.tr, mototaş, motoavm
    3c. 1500 TL
    3e. Balaklava, kulak tıkacı, bellik/sırtlık, motosiklet çizmesi (bot değil çizme). Linkini verdiğim başlıkta var detaylar.
    3f. Motorda arka çanta ve/veya yan olacaksa ayrı bir siyah vizörü olan kask daha iyidir: Beyaz Shoei NXR, Arai Axcess 2. şeffaf vizör çantada duracak hava kararınca giyilecek. Motorda çanta olmayacaksa entegre güneş vizörü daha pratik olabilir: Shoei GT-Air, Schuberth S2.
    4. Böyle şeyler öncelik değil. Onlara kafa yorup enerji harcamaya değmez.

SONSiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :(
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Talihsiz bir zaman olmuş. Buraya şu sıra ilgi gösteren pek olmaz. O yüzden benle idare edin.

Bazı noktaları netleştirmek için faydalı olabilecek genel bir başlık: http://www.motosiklet.net/forum/moto...usunceler.html

1c. ABS'li bir model varsa iyi olur.
    1ç. Önce daha kısa mesafelerde sürüş yapmak akıllıca olabilir. Yoksa her motor 300 de götürür, 3000 de. Sürücü gidebilir mi? Mesele orada.
    1d. Sonuçta bunlardan biri güneş enerjisi diğeri elektrik filan kullanmıyor. bakmayın milletin yakıt geyiğine, içten yanmalı benzinli atmosferik motor hepsi. Ağırlığı ve gücü benzer olan motorlar benzer yakıt tüketimine sahip. 600'lük 200 kg 70 beygir bir motor 100 km'de dizel bir araba kadar yakar; 5 litre gibi. Daha hafif, daha düşük güçlü aletler de 100 km'de 3, belki 2,5 litreye kadar inebilir.
    2a. Kapalı otoparkla aylık, yıllık abonelik, Abus kilit, kasko...
    3a. feyizoğlu, motoplus, motosikletim.com.tr, mototaş, motoavm
    3c. 1500 TL
    3e. Balaklava, kulak tıkacı, bellik/sırtlık, motosiklet çizmesi (bot değil çizme). Linkini verdiğim başlıkta var detaylar.
    3f. Motorda arka çanta ve/veya yan olacaksa ayrı bir siyah vizörü olan kask daha iyidir: Beyaz Shoei NXR, Arai Axcess 2. şeffaf vizör çantada duracak hava kararınca giyilecek. Motorda çanta olmayacaksa entegre güneş vizörü daha pratik olabilir: Shoei GT-Air, Schuberth S2.
    4. Böyle şeyler öncelik değil. Onlara kafa yorup enerji harcamaya değmez.

İlginiz için teşekkür ederim bir çok soruma aydınlattınız her şey için çok sağ olun yalnız. Oturduğum yer köy gibi otopark yok maalesef Kilit tabi ki hiç yazmadım bile gerekli bir şey kaskoya falan gelene kadar maalesef bir yer bulmam lazım yoksa her türlü gider olan bana olur.

Yer köy gibi ama Tinercisi, Hırsızı bir çok türü var yani o sıkıntı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler