Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Texas'tan herkese selamlar!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Hoşgeldin kardeşim, teksas diyince aklıma dallas değil de bu sahne gelir hep;

https://www.youtube.com/watch?v=WLZT...youtu.be&t=172

Sırf bireysel silahlanma ve poligon/atıcılık kolaylıkları için bile yaşamaya razıyım orada
    IboSaves ve sheriff87 bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Amerika degil, Adana dediler geldik..

Hos geldiniz bu arada.
    IboSaves bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 Kawasaki Ninja 650 ABS
    Hosbulduk arkadaslar herkese cok tesekkurler Amerika ile ilgili sorulariniz varsa elimden geldigince cevaplarim.
    https://www.youtube.com/channel/UCnrKj0XcA3BC75KpP_J772w

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hoş geldin yanki
    IboSaves bunu beğendi.

türkiyeyle amerika aynı diyen arkadaş;
    hocam hiç amerika ile türkiye bir olur mu, el insaf yani. biri süper bir devlet biri, dandik 3. dünya ülkesi. allahın suriyeli, ıraklı, afganlı arapları bile ölümüne türkiyeden kaçarken sen nasıl koskoca amerikayı türkiyeye denk tutarsın.
    bende amerikada yaşamayı isterdim.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Foruma Hoşgeldin. Yazılanları ve yazanları Ciddiye almadığın sürece çok eylenebileceğin bir site burası )

Kazasız belasız sürüşlerler ve bloglar dilerim.
    IboSaves bunu beğendi.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı IboSaves adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar oncelikle herkese merhabalar,

Adim Ibrahim, 6 yildir Amerikada yasiyorum ve 23 yasindayim. Yaklasik olarakta 1 yildir motosiklet kullaniyorum ve gercekten hayatimin bi parcasi oldu. Motoruma gelicek olursam Kawasaki Ninja 650 ABS motorum var. Sport Touring diye geciyor. CBR 600 RR yada R6 kadar hizli olmasada benim ihtiyaclarimi simdilik karsiliyor Bu arada motovlog cekmeye basladim eger takip etmek isterseniz kanalimin adi Ibo Motovlogs. Suana kadar sadece 1 video yukledim. Eger sorulariniz varsa seve seve cevap verebilirim. Bu arada link paylasimi yasaktir diye videonun linkini paylasmiyorum.

Live to Ride, Ride to live.
    Aleykümselam hoşgeldin Teksas'lı kardeş. Çok şanslısın birçok kimsede böyle motor yok, oradaki kadar ucuz benzin yok. Oralarda yollar falan da düzgündür umarım

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Sevgili Levent 3410, Amerikada 25 milyon bimekan takımndan ( yani sokakta yaşayan insanlar ) var isterseniz googleden araştırabilirsiniz, ayrıca devletin sağlık sigorta sistemi yok sadece özel sağlık sigortaları var tabii ödeyebilene işşizlik sigortası diye birşey bilinmiyor sadece düşkünlere günde 2 öğünbedava yemek veriliyor birde hayır kurumlarının ve vatandaşın vermiş olduğu giysi yardımları var da Aman aman 4 4 lük bir hayat olduğu sanılıyor, yani içi seni yakar dışı beni.
    IboSaves bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Amerika nın lafı bile bizde bölücülük havası yaratıyor.

Kendisi tabiki bizi...
    sheriff87 bunu beğendi.

biglebowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ordaki forumlar mt'nin tadini vermiyor de mi kardeş. Hic tadı yok yani!
    IboSaves bunu beğendi.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Aramıza hoşgeldin keyifli forumlar diliyorum Çok merak ettim orda da zorunlu trafik sigortası var mı? varsa devlet sigorta yaptırırken sigortacılarla cinsel yoldan münasebet kurmak zorunda bırakıyor mu?
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Bağcılardan selamlar
    IboSaves bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hosgeldin Ibrahim. Aramizda bi 20 saat var motosikletle Motosikletinde ABS olmasina sevindim. Malum genc bir insana cok dur diyecek birsey yok burada, benzin ucuz, arac ucuz.

Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erzurumun nasıl bir yer olduğunu bilmek için erzuruma gitmeye gerek yok.

Aşırı yozlaşmış bir toplum var amerikada. Cinayetlerinden tutun-soygun-insanın değersizliği.

Her an heryerde başınıza birşey gelebilir. Ufacık bir tartışmadan vurulup ölebilirsiniz.

Toplum olarak Türkiye'den kötüler emin olun.

Peki gelişmişlik-insana saygı-doğa güzelliği denklemi ile Amerika birleşik devletleri düşünülüyor ise,Emin olun Kanada cok daha iyi bir tercih olacaktır.

Kanada'ya gitme fırsatım olmadı,Gitmiş ve yaşayan tanıdıklarım var.

Fransa-Almanya-Hollanda'da bulundum.

Ciddi olarak USS yaşanacak bir ülke değil.

Fikirlerim bu yönde.

Cevap alalım
    Yanlis olmasi bir yana, tutarsizlik ve on yargi akiyor yazdiklarinizdan. Keske bizzat bilgi sahibi olmadan bu kadar kesin fikir sahibi olmasaniz. Mumkun degilse de azicik arastirsaniz.

Toplum olarak Türkiye'den kötü olduklari icin mi o kadar daha cok ileriler? Amerika'nin elinde olan gucun yarin Turkiye'ye verilmesini ister misiniz? Sizce daha iyi bir yer mi olur dunya eger oyle olursa?

Edit. Bulundugum ulkeler: Italya, Fransa, Almanya, Danimarka, Kanada, Bulgaristan, Kore, Japonya, Cin, Amerika, Iran, Fas, baska unutmadiysam.
    zaferce ve Erkan344 bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hosgeldin Ibrahim. Aramizda bi 20 saat var motosikletle Motosikletinde ABS olmasina sevindim. Malum genc bir insana cok dur diyecek birsey yok burada, benzin ucuz, arac ucuz.
    haşmet ağabey, 91 model 5.7 pontiac transamlar 1500-2000 dolar diyolar doğru mu ? garajının kapısını motosiklet.nete açsan fena olmaz

Motosikleti
    2016 Kawasaki Ninja 650 ABS
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldin keyifli forumlar diliyorum Çok merak ettim orda da zorunlu trafik sigortası var mı? varsa devlet sigorta yaptırırken sigortacılarla cinsel yoldan münasebet kurmak zorunda bırakıyor mu?
    Zorunlu sigorta burdada var. Her eyalette varmi emin degilim ama benim suana kadar oldugum butun eyaletlerde sigorta zorunluydu. Sigortanin fiyatlarida yasiniza trafik gecmisinize ve maddi durumunuza gore degisiyor. Maddi durum darken mesela kendi adiniza eviniz varsa sigorta daha ucuz oluyor. Ornegin ben 23 yasindayim sadece 1 tane hizdan dolayi ceza yedim suana kadar. Aylik 80$ veriyorum sigortaya. Ama motorum super sport olsaydi yani cbr 600rr R6 R1 bu tarz motorlar o zaman fiyatlar ozellikle benim yasimdakiler icin cok fazla ucuyor. Bu benim ilk motorum super sport degilde sport touring almamin tek sebebi sigorta fiyatindan dolayi. Arayim sordugumda eger R6 alirsam aylik sigortanin 350$ olucagini soylediler. R6 in yenisi zaten 11 bin dollar. Bi nevi motordan daha fazla para vermis oluyosunuz sigortaya buda sacma geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Yanlis olmasi bir yana, tutarsizlik ve on yargi akiyor yazdiklarinizdan. Keske bizzat bilgi sahibi olmadan bu kadar kesin fikir sahibi olmasaniz. Mumkun degilse de azicik arastirsaniz.

Toplum olarak Türkiye'den kötü olduklari icin mi o kadar daha cok ileriler? Amerika'nin elinde olan gucun yarin Turkiye'ye verilmesini ister misiniz? Sizce daha iyi bir yer mi olur dunya eger oyle olursa?

Edit. Bulundugum ulkeler: Italya, Fransa, Almanya, Danimarka, Kanada, Bulgaristan, Kore, Japonya, Cin, Amerika, Iran, Fas, baska unutmadiysam.
    Hosbulduk tesekkurler New Jersey tarafindamisiniz sizde? Genelde orda cok Turkler oluyor. Aslinda alirken daha ucuz olsun diye ABS almiycaktim ama sonradan 500$ az vericem diye sakat is yapmiyim dedim ve ABS li aldim. Hayalimde R6 ve R1 var ama sigorta parasindan dolayi o motorlari alamadim. Umarim ilerde alabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Alıntı typhoonn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bağcılardan selamlar
    17 yil Zeytinburnunda yasadim kardesim bende

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Alıntı biglebowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ordaki forumlar mt'nin tadini vermiyor de mi kardeş. Hic tadı yok yani!
    Yalan olmasin hic Amerikada forum varmi diye bakmadim bile ama illaki vardir. Forumlar degilde insanlarinin muhabbeti bile sarmiyor beni. Sanirim kultur farkindan dolayi bi Turkle ettigim muhabbeti hic bi zaman bi Amerikaliyla edemem.
    https://www.youtube.com/channel/UCnrKj0XcA3BC75KpP_J772w

Motosikleti
    Café Racer
    Klavyesi olan konuşuyor, adam Amerika'ya bok atıyor.
    Yaşadığı ülkenin gerçeklerini göremeyen adam, Amerika'ya bok atıyor abi ya!

Bayılmak istiyorum, bu konuyu görmemiş olmayı diliyorum. Ağlıyorum...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hoşgeldiniz..
    Bir kaç sorum olacak?

Red kit'i tanır mısınız
    Daltonlar gerçekten kotu mu?
    Bir de her sporlarinda vurdu kırdı yıktı var. Hiç mi naif bir sporları yok?
    Haa, bir de waşington portakalı orda daha mı ucuz?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz..
    Bir kaç sorum olacak?

Red kit'i tanır mısınız
    Daltonlar gerçekten kotu mu?
    Bir de her sporlarinda vurdu kırdı yıktı var. Hiç mi naif bir sporları yok?
    Haa, bir de waşington portakalı orda daha mı ucuz?
    Ben cevap versem?

Yok, red kit'i tanıyan yok! Nasıl olur? Meğer Red Kit'i Fransız'lar bulmuş! İsmine de "şanslı Luke" demişler. Esamesi yok burda! Velhasıl Fransızlar araba yapamıyor ama kovboy'u Amerika'lilardan daha iyi yapmışlar...

Daltonlar kötü mü? Joe acaip hırslı bir herif, yolunu bulsa kök söktürecek dünyaya ama sağolsun Avarel tutuyor. Bi de Avarel aslında bayağı zeki, bilerek salağa yatıyo. Yoksa Joe çoktan kardeşim demez haklardı. Her hükümete bi Avarel lazım vesselam.

Yaw bakma vurduya kırdıya. Bir Amerikan futbolu maçına gittim, maç kimsenin kıçında değil. Bırak fanatikliği, kimsenin nabzı atmıyor kardeşim. Ortalık koşuşturan çoluk çocuk, muhabbet, yemek, geyik kaynıyor. Futbol, takımlar kimin umurunda? Zaten 3.5 saat gerilim mi olur? Ha millet pikniğe gitmiş, ha maça. Hakem çıksa sahada soyunup dans etse, kıkır kıkır gülecek millet. Nasıl gevşek bi ortam anlatamam. Taraftarlık sırf görüntü. Bunların karşısına bi tane Göztepe taraftarı çıkaracan var ya, ortamın gevşekliğine dayanamaz, 80 binlik stadta kadın çocuk demez önüne geleni katleder, en son da kendi kafasına sıkar söyleyeyim. O zaman gör vurduyu kırdıyı.

Kazandibine bayıldığım Bolulu Hasan Usta'nin Bolu da tek bir şubesinin olmaması hesabı burada da Washington portakalı yok kardeş.
    Serkan-USA bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Harikaydı Haşmet kardeş..
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 Kawasaki Versys 650 ABS
    Yasadigin eyaletleri ve sehirleri yazmandan dolayi Houston da yasadigini varsayiyorum.
    Ben de Houstondayim. Bulusmak tanismak isterim uygun bir zamanda.
    PM gonderdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

Ben cevap versem?

Yok, red kit'i tanıyan yok! Nasıl olur? Meğer Red Kit'i Fransız'lar bulmuş! İsmine de "şanslı Luke" demişler. Esamesi yok burda! Velhasıl Fransızlar araba yapamıyor ama kovboy'u Amerika'lilardan daha iyi yapmışlar...

Daltonlar kötü mü? Joe acaip hırslı bir herif, yolunu bulsa kök söktürecek dünyaya ama sağolsun Avarel tutuyor. Bi de Avarel aslında bayağı zeki, bilerek salağa yatıyo. Yoksa Joe çoktan kardeşim demez haklardı. Her hükümete bi Avarel lazım vesselam.

Yaw bakma vurduya kırdıya. Bir Amerikan futbolu maçına gittim, maç kimsenin kıçında değil. Bırak fanatikliği, kimsenin nabzı atmıyor kardeşim. Ortalık koşuşturan çoluk çocuk, muhabbet, yemek, geyik kaynıyor. Futbol, takımlar kimin umurunda? Zaten 3.5 saat gerilim mi olur? Ha millet pikniğe gitmiş, ha maça. Hakem çıksa sahada soyunup dans etse, kıkır kıkır gülecek millet. Nasıl gevşek bi ortam anlatamam. Taraftarlık sırf görüntü. Bunların karşısına bi tane Göztepe taraftarı çıkaracan var ya, ortamın gevşekliğine dayanamaz, 80 binlik stadta kadın çocuk demez önüne geleni katleder, en son da kendi kafasına sıkar söyleyeyim. O zaman gör vurduyu kırdıyı.

Kazandibine bayıldığım Bolulu Hasan Usta'nin Bolu da tek bir şubesinin olmaması hesabı burada da Washington portakalı yok kardeş.
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)