Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hollanda'dan/Istanbuldan Selam

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar,

Ben caner, 24 yasindayim, hollandadan istanbula kesin donus yapali 8 ay oldu. Uzun zamandir motor tutkunuydum, hollandada 3 aylik (ehliyetsiz, evet salakca. ) keyfini surdugum k8 gsx-r 600 um vardi. yaz basladigi icin yeniden bir motor almak istiyorum.

Arastirma sonucu ogrendigim turkiyede hizlica A sinifi motor ehliyeti almak kolay degilmis. 2 ayda bir sinav yapiliyormus vs. onumuzdeki mayis ayi hollandaya donup 2 hafta icinde A sinifi ehliyetimi alip istanbula geri donecem. mayis ortasi gibi yine bir gsx-r 600 almayi dunusuyorum.

sifir mi 2.el mi daha pek dusunmedim. sonucta sadece sezonluk bir arac.

3 aylik kiralamayi da arastirdim sislideki bir sirket 3000 tl aylik cekti. bu fiyata biz yeni mercedes c serisi kiraya veriyoruz

yani oyle yada boyle mayis da bir motor alinacak. baska bir kaliteli 600 luk tavsiyeleriniz varsa buyurun soyleyin.

Not : ehiletsiz surdum fakat sinava girmeye hazirdim son anda caydirildim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    türkiye'de ne kolay ki ? bu da kolay olsun..sana tavsiyem temiz ikinci el motor almaktan yana olur..eğer sezonluk düşünüyorsan şu 2 tekerleri..(ben sel götüren yağmurlarda bile kullandım ) tarzına en uygun ikinci elini al ve tekerin daima düz bassın

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    keşke dönmeseydin. hollanda daha rahat dertsiz tasasız olurdun
    ByYlmzZz ve Erkan344 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şu an yok..
    [QUOTE=Ertugyigit;3895638]keşke dönmeseydin. hollanda daha rahat dertsiz tasasız olurdun

Kesinlikle doğru tespit.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiye'de ne kolay ki ? bu da kolay olsun..sana tavsiyem temiz ikinci el motor almaktan yana olur..eğer sezonluk düşünüyorsan şu 2 tekerleri..(ben sel götüren yağmurlarda bile kullandım ) tarzına en uygun ikinci elini al ve tekerin daima düz bassın
    Bende aslinda ikinci el dusunuyordum. sifirina 3-4 aylik 50 bine yakin para yatirmak pek mantikli degil. zaten ikizler de yolda...
    aklim yinede R6 ile gsx-r 600 arasinda gelip gidiyor. bu ikisinin arasinda hangisini tavsiye ederisiniz? R6'yi simdiye kadar hic kullanmadim.

Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke dönmeseydin. hollanda daha rahat dertsiz tasasız olurdun
    Turkiyemizin hakkini yemeyin ama. bende babamda dogma buyume hollandaliyiz. babam 44 yasinda kesin donus yapti. ne ailem ne de ben pismaniz.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı canerkol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aslinda ikinci el dusunuyordum. sifirina 3-4 aylik 50 bine yakin para yatirmak pek mantikli degil. zaten ikizler de yolda...
    aklim yinede R6 ile gsx-r 600 arasinda gelip gidiyor. bu ikisinin arasinda hangisini tavsiye ederisiniz? R6'yi simdiye kadar hic kullanmadim.

Turkiyemizin hakkini yemeyin ama. bende babamda dogma buyume hollandaliyiz. babam 44 yasinda kesin donus yapti. ne ailem ne de ben pismaniz.
    ikisi için de deneyimim olmadığı için sizi yanıltmak istemem..ama kısa bir araştırmadan sonra r6'nın daha çok tercih ediliği kanısına vardım..fiyat mukayesesinde 2014-2015 yılını baz alırsak birbirlerine çok yakın hatta nerdeyse eşit..r6, gsxr'ye oranla 2 beygir kadar az ve ağırlık olarak 25 kg kadar daha hafif(ıslak değerler bunlar)..son hızları eşit..şahsi fikrim r6'dan yana kesinlikle..ayrıca seçenekleriniz'in arasına Honda CBR600 rr'ıda eklemenizi tavsiye ederim..fiyat konusunda nispeten daha uygun.ve piyasası tabiri caiz ise kımıl kımıl.arada ki farkla kıyafet ve ekipman alabilirsiniz..Hayırlı geceler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:47 ----------

inanın fırsatım olsa hollanda'da yaşamayı tercih ederdim..Güzel Türkiyem malesef yaşama standartlarının skalasını giderek daraltıyor..lükse kaçmak(ki burda lükse kaçmak arada gezebilmek vakit geçirmek)artık imkansızlaştı..ileride ciddi imkanlara sahip olursam kesinlikle yurtdışında yaşamayı planlıyorum..hatta bunun için motorumla yurtdışı gezisi planlamaya başladım nerde yaşayabilirim diye
    Ertugyigit ve Erkan344 bunu beğendiler.
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)

Umarım pişman olmazsınız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre

maddi durumun müsait ise hollonda aynı türkiye ne fark ederki cepte para olduktan sonra :D zimbavbe amerika oluyor :D benim dönüş yapan kim varsa 1000 pişman
    Ertugyigit bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)