Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhaba

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Motoran spada xray 150
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve inşallah uzun süre burada bilmediklerimi ogrenicem
    İzmir De yaşıyorum 23 yaşındayım fazla motor bilgim yoktu ama baya hevesim vardı bi otomatik Mondial aldım 8-9 ay kullandım ve bu gün motoran spada xray 150 aldım bu motor hakkında bilgisi olan varmı acaba ve motoru nasıl açabilirim son sorum sıfır motora yağ lazım mi
    Simdiden Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Motoran spada xray 150
    103 görüntüleme 0 cevap sağolun yardımlarınız için

Kingmokoko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250 mono rr
    Motor açmadan kastını rodaj diye düşünüyorum.

Kullanma klavuzunda rodaj için dikkat etmen bilgiler olması lazım onlara uy en temizi odur. İçindeki yağ seviyesini kontrol et (nasıl yapıcağında klavuzda yazar, sen klavuzu baştan sona bi oku kardeşim ) yağ seviyesi normalse devam et zaten o yağ rodaj sebebiyle kısa bi süre sonra çöp olacak o zaman uygun bir yağ koyarsın. Bu bilgileri galeri/aldığın kişi sana vermedimi?

Motosikleti
    Motoran spada xray 150
    Alıntı Kingmokoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor açmadan kastını rodaj diye düşünüyorum.

Kullanma klavuzunda rodaj için dikkat etmen bilgiler olması lazım onlara uy en temizi odur. İçindeki yağ seviyesini kontrol et (nasıl yapıcağında klavuzda yazar, sen klavuzu baştan sona bi oku kardeşim ) yağ seviyesi normalse devam et zaten o yağ rodaj sebebiyle kısa bi süre sonra çöp olacak o zaman uygun bir yağ koyarsın. Bu bilgileri galeri/aldığın kişi sana vermedimi?
    Teşekkür ederim cevap için
    Sıkıntı şurda bana kitapçık vermediler

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Ve Aleyküm Selam.Hoş geldin İzmirin neresindensin?Arkadaşın dediği gibi motoru açmak derken rodaj dönemini kastettiğini varsayıyorum.Redline a sokma yüksek devirlere fazla çıkma.Birde ilk çalıştırdıktan sonra hemen yola koyulma 30-40 saniye olduğu yerde çalışsın kendini yağlasın ondan sonra yola çık.Yağınıda sanırım ilk 500 km sonra +1000km sonra +2000km kullanıp değiştireceksin diye biliyorum.

Motosikleti
    Motoran spada xray 150
    Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve Aleyküm Selam.Hoş geldin İzmirin neresindensin?Arkadaşın dediği gibi motoru açmak derken rodaj dönemini kastettiğini varsayıyorum.Redline a sokma yüksek devirlere fazla çıkma.Birde ilk çalıştırdıktan sonra hemen yola koyulma 30-40 saniye olduğu yerde çalışsın kendini yağlasın ondan sonra yola çık.Yağınıda sanırım ilk 500 km sonra +1000km sonra +2000km kullanıp değiştireceksin diye biliyorum.
    Sağol. İzmir Menemen e yakın oturuyorum yeni yerleşim buraya da diye biliriz aslında evet motor açmak tan kastım rodaj bu rodaj olayını tam olarak nasıl yapıcam bilmiyorum biri 600 km biri 500 bi diğeri 1000 diyor kafam iyi ce karıştı

haydie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    spada xray 150 efi
    merhaba . haziran ayından bu yana spada xray 150 efi kullanıyorum. 7300 kmy, devirdik. açıkçası bolca problemler çıkardı ama bu problemler genelde servise gitmeden halledebileceğim şekildeydi. biraz çılgınlık gibi olsada bir kere izmir-kocaeli arası gittim geldim. sorun yaşamadım. motorsiklet 5000 km den sonra kendini bılmaya başladı. şuan titreşim ilk haline göre yüzde 70 azaldı diyebilirim. lastiklerini michelin pilot street ile değiştirdikten sonra yol tutuşunda inanılmaz iyileşme oldu
    şimdilik paylaşacaklarım bu kadar. umarım başka spada kullanıcıları da tecrübeleriini paylaşır. seviler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:39 ----------

bu arada motorun 300- 1000 ve 3000 km de rodaj bakımları var. bu aralıklarda yağı değişiyor ve 300 km ye kadar 70i geçmek, sürekli aynı devirde kullanmak tavsiye edilmiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)