Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Chaos Riders Chopper Grubu - Tanışma

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)

Herkese merhaba..

Uzun zamandır forumda chopper tarzında yaptığımız paylaşımlar ve yardımlaşmalar neticesinde geçtiğimiz yaz ayı boyunca çeşitli gezi ve buluşma etkinlikleriyle tanışma imkanı bulduğumuz arkadaşlarımız ile kurduğumuz chopper grubumuzu en nihayetinde motosiklet.net platformunda tanıtmanın ayrıca bir mutluluğunu yaşıyoruz çünkü grubumuz temelinde bu forumda tanışmış arkadaşlardan meydana geldi ve bu noktada da motosiklet.net'in ne denli güçlü bir sosyal platform olduğunu göstermiş de oldu.

Kısaca grubumuz ve vizyonumuz ile alakalı manifestomuzu paylaşmak istiyoruz;

Chaos Riders, 2015 yılında kurulan, İstanbul merkezli bir “Chopper Motosiklet Grubu”dur.

Chaos Riders için ; din, dil, ırk, ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin bizleri birleştiren ortak nokta MOTOSİKLET SEVGİSİ ’ dir.

İsmimiz ; dünya ve ülke gündeminden, hatta yaşadığımız yüzyılda her bireyin kendi içinde hissettiği kaos ortamının bir yansıması olduğu kadar aynı zamanda ;
    Cesur , Hakkaniyetli, Adil, Olan, Sürücüler anlamına da gelmektedir.

Logomuzda yer alan kurukafa simgesi, özellikle ülke şartlarında henüz tam olarak yerleşmemiş “motosiklet bilinci” kavramının yarattığı ve trafikte her an karşılaşılabilecek riskler nedeniyle oluşan ölüm tehlikesini simgelerken her birimize bu dünyada gelip geçici olduğumuzu hatırlatır. Merkezdeki kurukafanın yanında bir chopper motoru en kısa yoldan simgeleyen klasik w-twin, çift silindirli motor bloğu çizimi bulunmaktadır,bu tasarımda grubumuzun bir “chopper” topluluğu olduğunu simgelemekdedir.Yandaki kanatlar ise her koşulda özgür bir ruh taşıdığımızın ifadesidir.

Bilinçli motosiklet kullanımının temel hedeflerden biri olduğu grubumuzda, bir “chopper sahibi olmak” ve “chopper felsefesine saygı duymak” esastır (herhangi bir CC olması farketmez,önemli olan chopper ruhunu benimsemek önemlidir). Yönetim, üye ve aday üyeleriyle güçlü bir kardeşlik bilinci içerisinde hareket eden Chaos Riders sürücüleri için, motosiklet kullanmak her şeyden önce bir özgürlüktür. Ancak bu özgürlüğü yaşarken ve savunurken, “başkalarının” hak ve özgürlüklerine saygı duymak, toplumda birlikte yaşadığımız yayalara ve diğer taşıt sürücülerinin haklarını da gözetmek ve kollamak, adil olmak önemli hedeflerimiz arasındadır.

Her Chaos Riders üyesi için “ben” demek “biz” demektir.

Her Chaos Riders üyesi vatanını ve bu topraklarda birlikte nefes aldığı, yaşadığı herkesi sever ve korur, Atatürk’ün ilkelerini benimsemiştir, geleneksel kültürümüze ait örf ve adetlere saygılıdır.

Her Chaos Riders üyesi, insan sevgisinin yanında, doğaya, çevreye ve dünyayı paylaştığımız tüm canlılara, hayvanlara karşı saygılı ve koruyucudur.

Chaos Riders, yedi kurucu üye tarafından yönetilmektedir. Grubumuza katılmak isteyen chopper kullanıcıları, her Cuma yapılan toplantılara ve düzenlenen etkinlik gezilerine gelerek kendilerini tanıtırlar. Grup üyeliği talebi, kurucular kurulu tarafından olumlu karşılanan adaylara, “aday üye” sıfatı verilir ve deri yelek giymeye başlayabilirler.

Toplantı ve etkinliklere katılımını sürdüren ve Chaos Riders ilkeleri doğrultusunda varlığını devam ettirebilen adaylar zaman içerisinde, yönetimin onayından geçerek “prospect” ve daha sonra üye sıfatı alırlar. Üyelik dereceleri yükseldikçe, yeleklerinin üzerine dikilecek olan, Chaos, İstanbul, Logo, Arma ve Full Sırt Pach tasarımları kendilerine törenle teslim edilir.
    Her Chaos Riders üyesi, kendi inançları, tercihleri ve becerileri doğrultusunda, Chaos Riders’ı temsil ettiğini göz önünde bulundurarak öncelikle kendinden ve kendi bireysel sürüşünden sorumludur. Ancak özellikle grup sürüşü yapıldığında "ben" yoktur ve geçerli kavram "biz"dir. Bu bağlamda, kurucular tarafından belirlenen grup sürüş kurallarına tam olarak uymak zorundadır. Chaos Riders aday üyeleri ve üyeleri, hiçbir şekilde trafik kurallarına aykırı, grup güvenliğini tehlikeye atacak şekilde, ekipmansız ve alkollü olarak sürüş yapamaz. Belirlenen kuralları ihlal eden üyeler yada aday üyeler gruptan uzaklaştırılarak, teslim aldıkları tüm malzemeler kendilerinden geri alınır.
    Toplantı ve gezi etkinliklerimizi facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

https://www.facebook.com/chaosriderstr

Grubumuzu yakından tanımak isteyen her arkadaşımız için iletişim bilgilerimiz açık olup,bu başlık üzerinden de forum yönetimimi uygun görürler ise tanışabilme fırsatımız olacaktır.

Herkese güvenli ve keyifli sürüşler dilerim.

NOT:Şuan 7. üyemiz olan ve halen Adıyaman'da askerliğini sürdürmekde olan kardeşimiz Barış'a sonsuz selamlar gönderiyoruz..
    cenkito, mstr88, ilkadam ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    hayırlı ugurlu ve bol katıımlı grup olması dılegıyle

Motosikleti
    Teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba, gruba katılmak istiyorum. Ne yapmamız gerekiyor? Toplantıya mı geleceğiz ilk etapta? Bilgi verirseniz sevinirim. Yazının hepsini okudum bu arada.

Motosikleti
    Selamlar.
    Grup tanışmalarımız ve toplantılarımız cuma günü oluyor.Tanışmalarımızı yüzyüze yapmayı tercih ediyoruz.Yer durumu gelecek arkadaşlara göre planlamaya çalışıyoruz.Facebook sayfamızı yeni açtığımızdan gerekli etkinlik bilgilerinide oradan paylaşacağız.(yer ve zaman olarak)

ilginiz için şimdiden teşekkür ederiz.

oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Selamlar

Öncelikle hayırlı olsun. Katılımın ve oluşumdaki bağlılığın daimi olmasını dilerim. Görüşmek dileği ile.

Saygılar

Açıklamalarınız ve tanımlamalarınız çok güzel olmuş. Umarım kurulacak olan ve hali hazırda amacının dışına çıkmış diğer motosiklet kulüpleri sizi model alır. Her ne kadar choper kullanıcısı olmasam da bir gün sizlerle karşılaşıp hoş sohbetlerle kucaklaşmak isterim. Kazasız, nazarsız, sıkıntısız sürüşler dilerim.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Ağlattın be Jax Teller..

Motosikleti
    Alıntı APM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklamalarınız ve tanımlamalarınız çok güzel olmuş. Umarım kurulacak olan ve hali hazırda amacının dışına çıkmış diğer motosiklet kulüpleri sizi model alır. Her ne kadar choper kullanıcısı olmasam da bir gün sizlerle karşılaşıp hoş sohbetlerle kucaklaşmak isterim. Kazasız, nazarsız, sıkıntısız sürüşler dilerim.
    Grubumuzu tanımak isteyen herkese kapımızı daimi açıktır.Paylaşımlar yaptıkça çoğalır,dostluklar beraber paylaştıkça büyür.Sadece chopper grubu olmamız diğer kullanıcılar ile iletişime geçmiyoruz anlamı taşımaz ancak sürüş ve gezi programlarımız her daim chopper tarzı üzerine olacakdır.

Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağlattın be Jax Teller..
    BUrada farklı bir algı yaratmak istemiyoruz zira grubumuz amerikan chopper gruplarının felsefesini taşımaz,hiyerarşik sistemimiz bile kurucu 7 üyenin alacağı ortak kararlar ile adım atılır.Hiç bir grubun yada şahsın özentisi olmadığımız gibi,ülkemizde yaratılan chopper grup algısından elbette uzak bir çizgide ilerleme amacımız bulunmakdadır.
    jackonbir bunu beğendi.

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    hayırlı uğurlu olsun. herkese örnek bir grup olmak dileğiyle

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Chaos Riders ve Superlight 200 Facebook Sayfa Yönetimi olarak ; 10 Ekim 2015 günü, Barış Mitinginde yaşanan alçak saldırıyı lanetliyor, kayıplarımıza Allah'tan rahmet, ailelere baş sağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu coğrafyanın tüm halkları, din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin, kardeşçe yaşama genlerine sahiptir ve bir gün bunu bozmak isteyen tüm etkenlerin üstesinden gelecektir ...

bende ilk motorumun chopper tarzı olmasını istiyorum bana daha yakın geliyor
    ama su deri giysiler, kurukafa olayları, gölgeli buhranlı kaouslu nikler-isimler biraz komik geliyor bana :D
    niyetiniz ve fikirleriniz güzel ama başarılar dilerim

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @ fearlessboy , @avici , @oakley , @atik216 , @APM , @gorkanerkan , @dağcı ;

teşekkür ederiz ...

@dağcı ; aslında dışarıdan bakıldığında ilk algı olarak haklısınız. Ancak chopper felsefesinin bir bölümü de, varolan ile yetinmemek, mevcudiyetten memnun olmamak, doğrunun yanında yer almayı düstur edinmişken her daim muhalif olmaktır. Bu tarz bir ruh halinin dışa yansıması da biraz "karanlık" gelebiliyor dışarıdan. Bir chopper grubunun simgesel ifadesi için deri yelek ve üzerindeki "yamalar" olmazsa olmazdır ve bunların elde edilmesi bile belli bir emeğe, harcanan zamana ve disiplinlere bağlıdır. Grubun temel görselleri dışında, sürücüler kendi kıyafetleri konusunda da serbesttir ayrıca. Yani yeleğin altına teksitil çiçekli bir mont ve pembe kask da takabilirsiniz
    Deri (CE onaylı sert korumalı) ayrıca güvenlik için en doğru seçimbir bu arada hatırlatmış olayım.

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    Abi siz sons of anarchy i model almışsınız. Bütün kurallar yöntemler hatta aday üye olayı bile aynı önce çaylak dönemi sonra üyelik. Daha sonra da yelekte ki armaların çoğalması. Bu arada sons of anarchy (anarşinin oğulları) ilk bölümden finaline kadar bütün sezonlarını izlemiş biri olarak izlemeyenler için tavsiye edebilirim. Acizane bir önerim olacak. Keşke bu motosiklet gruplarının ismini türkçe yapsanız. Yani bakıyorum çoğunlukla yabancı isimler koyuluyor.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı __bakteri__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi siz sons of anarchy i model almışsınız. Bütün kurallar yöntemler hatta aday üye olayı bile aynı önce çaylak dönemi sonra üyelik. Daha sonra da yelekte ki armaların çoğalması. Bu arada sons of anarchy (anarşinin oğulları) ilk bölümden finaline kadar bütün sezonlarını izlemiş biri olarak izlemeyenler için tavsiye edebilirim. Acizane bir önerim olacak. Keşke bu motosiklet gruplarının ismini türkçe yapsanız. Yani bakıyorum çoğunlukla yabancı isimler koyuluyor.
    Chopper gruplarının belli bir sistemi ve geleneği vardır,bu dizi yada filmden esinlenerek oluşturulmuş bir olay değil,algıda seçcilikde burdan geliyor ,bunu dile getirmek ve izah etmek bu sayfalarda da gereksiz birşey zaten.Sizin algınızda olan sistemde başkan ve alt kademe birimleri yer alırken ,ben üsttede belirtğim üzere 7 kurucu üyenin ortak kararları ile hareket edildiğini dile getirdim.Yani sizin algınızda başkanın ne dediylse olur düşüncesi varken bizim grupda böyle bir olgu kesinlikle yoktur.

Ayrıca üyelik sistemleri her grup içinde aynı düzeyde şekillenir,sadece koşullar farklıdır.Sonuç itibari ile bizler büyük emekler ve fedakarlıklarla kurduğumuz grubumuzun ismini herhangi bir platformda zora sokabilcek kişi yada davranışları tolere etmemiz mümkün değildir,yeni arkadaşları tanımak ve görmek istemek kadarda doğal bir düşencemiz olmadığı gibi karşımızdaki insanlarında bizi ve chopper kültürüne adapte olup olmayacağını sınamaları sizce doğru bir süreç değilmi?

Bizler sizin algınızdaki gibi eli sopalı,olay çıkaran yada asabi sürücüler değil,chopper kültürünü ve sevgisini en güzel şekilde yaşamak isteyenlerden olmak istediğimiz için böyle bir oluşuma gittik.Misal geçen yaz birçok gezi ve toplantı etkinlikleri yaptık,çok güzel geri dönüşler aldık ve bunlarda çoğunluk olarak bu forumdan gelen arkadaşlardan oldu,bu grubu kurma konusunda da bize cesaret verdi.

Genel olarak grubumuzun temen prensibi ,tanışmadan ve bizleri görmeden,fikirlerimizi öğrenmeden kimse lütfen peşin yargı yada karalama yapmasın,biz grupça ne böylesi bir ortama kendimizi ve grup ismimizi polemik konusu haline getiririz ne de tartışma içinde oluruz.Kimisine göre komik gelebilir kimisine anlamsız yada özenti,bizleri ve ortamımızı gördükden sonra bunları dile getirmenizi ben şahsen rica ederim..

Saygılar.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @bakteri ; misal olarak siz özgün bir model üretip paylaşabilirmisiniz burada örnek olarak ? Hiçbir şekilde grubumuzu "savunmak" gibi bir amaç gütmüyorum çünkü "biz" neyiz biliyorum, da ; misal herhangi bir grupta "çevreye/hayvanlara/ ötekilere" saygı diye bir madde okudunuz mu bu güne kadar ?
    Ya da CHAOS'un açılımını okudunuz mu ? Bunların hepsi zaman ve emek harcanıp ince düşünülmüş konular, sonuçta bir grup kurduk ve motosiklet dostlarıyla paylaşıyoruz duyuru niteliğinde, herkesin bizi beğenmesi gibi bir derdimiz de yok ...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Fikir olarak gayet güzel, hayırlı olsun.. Ayrıca yelek ve üyelik muhabbeti bana da SOA' yi hatırlattı. (Ne izlerdim be )
    Olur da bir gün SL200 alabilirsem ben de katılmayı isterim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @mstr88; teşekkürler. Gruba üye adayı olmak için SL200 şartı yok, chopper sahibi olmak gerekiyor, marka ve model kısıtlaması yok. Hatta bazı genel etkinliklerimizi chopper dışındaki tarzlar için de açıyor olacağız.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Hoş Geldiniz,

Ben pek olumlu bakmadım açıkçası,
    Neyemi?

Grup İsmi KAOS,
    Grup Logusu KURU KAFA,

HİÇTE barışçıl seçimler değiller,
    Evet trafikte dikkat çekmek gerekir ama bu şekilde KORSAN biçimde değil...

KURU KAFA bende KORSAN simgesi olarak kalıplaşmış bir simgedir,
    O sebepten BEN PEK SEVMEDİM açıkçası,

Yinede Hayırlı Olsun...
    mterayes26 bunu beğendi.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Chopper grubuyuz demişler taksi durağı değil ki.. Sizin logo tavsiyenizi gerçekten çok merak ediyorum @serkanADH13
    acestor bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)