Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Taze mühendisim, Muğla/İzmir'den merhabalar!

Motovento
    REKLAM ALANI
    _recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Merhabalar,

Uzun zamandır forumu uzaktan takip ediyorum, sürekli araştırma halindeyim. Maddi durumum olmadığı için çok ciddiye alıp üye olmamış, ciddi araştırma içine girmemiştim. Şimdi ise mezun oldum, nasipse iş güç bulursak önümüzdeki aylarda motosiklet alıp camiaya katılmak istiyorum. Bu arada, İzmir Yüksek Teknoloji Enst. elektronik ve haberleşme müh. mezunuyum, yaş 23.
    Doğma büyüme İzmir'deyim, geçici olarak Muğla'da olduğum için ehliyeti burdan alacağım.
    Beğendiğim tarzlardan da bahsedeyim, daha çok naked modellere sıcak bakıyorum. Suzuki GSR600, CB 600F, MT-09 gibi motorlara hastayım özellikle.
    Geçmişte yıllarca mobilet ve scooter motorları çok kullandım fakat vitesli tecrübem pek yok. B ehliyetim var, A2 ehliyetimi de nasipse 19 Eylül 2015'deki direksiyon sınavıyla alacağım.
    Başlangıç olarak, Hyosung GT 250 Naked, Honda CBF 250 gibi modeller var şimdilik aklımda. Belki Bajaj 200ns de düşünebilirim.

Herkese saygılar, selamlar, umarım yıllar sonra bakıp, "vay be ne günlerdi" diyeceğimiz günler de gelir.

Ayrıca, kız arkadaşım motor konusunda çok katı, onu ikna etme konusunda da tüyolar verebilirseniz çok sevinirim. En kötü ihtimal, haber vermeden bir motosiklet alıp çıkacağım karşısına.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    direk al motor boşver kimin katı sıvı olduığunu, pulsar 200ns iyidir hoşgeldin

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Hoşbulduk hocam, teşekkürler. İlişkimiz 5. seneyi doldurmak üzere ve konusu açıldığında tartışmaya kadar gidiyor. Malesef dediğiniz gibi bir gün motorla çıkıp geleceğim karşısına. Başka seçeneğim kalmadı.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Hoş geldin. Hepimizin böyle mesajları var baz denk gelince açıp gülüyoruz
    Naked motor seviyorsun anlaşılan. Seçeceğin motorda artçı selesinin de rahat olmasına yada sonradan işlemle rahatlatılmasına dikkat et ;)

Emri vaki yi tavsiye etmem. Sana yol su elektirik KDV ötv ssk primi emekli kesintisi TRT payı olarak geri döner :D

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Hoş bulduk hocam teşekkür ederim. Tavsiyenizi dikkate alacağım.
    Emri vaki sayılmaz, zaten küçüklüğümden beri de motosiklet sürüyorum. Bulucaz bir yolunu. :D

Hyosung kullanıcısısınız sanırım, ilk kullanıcıya tavsiye eder misiniz?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Benim ilk motosikletim (daha önce hiiç motor kullanmamıştım) GT250R oldu ve 30.000km kullanıp arkadaşıma sattım. Hala arada bir ödünç alırım 40bin e geliyor maşallahı var.

Yani TEMİZİNİ!!! tavsiye ederim kesinlikle.

Şuan 650si var. 650 ile heryere gidince masraflı oluyor diye bayramdan sonra birde küçük 125cc RT 125 alıcam

Bir mühendis olarak Fiyat/Performansı iyi bir motoru her zaman tercih ederim ;)

Senin açından ise artçı selesi rahat birşey bak derim. GT serisinin selesi rahat değil diye ben seleye Amerikadan JEL getirtip yerleştirdim.
    Günde 1200km yaptığım oldu hiç bi yerim ağrımadı. Ama orjinal ile artçın çok fazla, sen de biraz rahatsız olursun.

Gerçi tüm nakedlar için geçerli bu

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    hoşgeldin taze mühendis. Aldıktan sonra alışır beni şuraya buraya götür der. Pulsar iyidir.

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ilk motosikletim (daha önce hiiç motor kullanmamıştım) GT250R oldu ve 30.000km kullanıp arkadaşıma sattım. Hala arada bir ödünç alırım 40bin e geliyor maşallahı var.

Yani TEMİZİNİ!!! tavsiye ederim kesinlikle.

Şuan 650si var. 650 ile heryere gidince masraflı oluyor diye bayramdan sonra birde küçük 125cc RT 125 alıcam

Bir mühendis olarak Fiyat/Performansı iyi bir motoru her zaman tercih ederim ;)

Senin açından ise artçı selesi rahat birşey bak derim. GT serisinin selesi rahat değil diye ben seleye Amerikadan JEL getirtip yerleştirdim.
    Günde 1200km yaptığım oldu hiç bi yerim ağrımadı. Ama orjinal ile artçın çok fazla, sen de biraz rahatsız olursun.

Gerçi tüm nakedlar için geçerli bu
    Haklısınız hocam, nakedlarda genel bir problem. Onu bir şekilde hallederiz diye düşünüyorum, döşemeciyle vs. Yani yürüyeni güzel olsun yeterli ilk aşamada. Tek derdi sele olsun. :D Ben de sizin gibi f/p düşündüğüm için hyo gt250 çok cazip görünüyor bana. Tarzı ve görünüşü de çok hoşuma gidiyor. Yedek parça fiyatları olarak pulsar daha avantajlı diyorlar fakat onun da tipi çok içime sinmiyor gibi. Üstüne çıkıp denemeden alamayacağım sanırım henüz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin taze mühendis. Aldıktan sonra alışır beni şuraya buraya götür der. Pulsar iyidir.
    Hoşbulduk hocam sağolun, inşallah dediğiniz gibi olur. Çevresinde hiç motosiklet kullanan olmadığı için ve haberlerden dolayı da motosikleti kötü gördüğü için korkuyor. Alıştıracağım nasipse.

Motosikleti
    Rks titanic 150 2012
    Öncelikle hoş geldin kardeşim aramıza, kız arkadaş konusu dertli bir konu öncelikle öle oldu bitti'ye getirmeni tavsiye etmem kızlar küçük şeyleri bile unutmuyorlar malesef ki o biraz büyük bir konu olur bence; önce biraz ortamı yumuşak tut beraber motor bakmaya ikna edebilirsen zaten gerisini satıcı arkadaşların katkısı ile çözme ihtimalin yüksek o malı sana satmak için tüm olumlu yönlerini sayarlar.
    Bu da senin işini çözebilir belki.
    Motor tavsiyesi konusunda hyosung'a ve pulsar'a binmedim ve çevremde çok fazla yok ama parasına göre iyi motor oldukları kullanıcı yorumlarından zaten belli ama honda cbr 250r kullandım ve gayet kaliteli makina hızı kendi sınıflarından ne çok fazla ne çok az yakıt konusunda tek silindir olduğu için gayet iyi ve torku fazlasıyla yeterli.
    Kaza bela geçirmediğin sürece (Allah' göstermesin) ve yağına suyuna baktığın sürece aklındaki motorlar öyle yolda bırakmaz,gerisi tamamen senin zevkine ve bütçene kalmış bir şey hayırlısıyla bir motor sahibi olursun inş.

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı ReD_DaYs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoş geldin kardeşim aramıza, kız arkadaş konusu dertli bir konu öncelikle öle oldu bitti'ye getirmeni tavsiye etmem kızlar küçük şeyleri bile unutmuyorlar malesef ki o biraz büyük bir konu olur bence; önce biraz ortamı yumuşak tut beraber motor bakmaya ikna edebilirsen zaten gerisini satıcı arkadaşların katkısı ile çözme ihtimalin yüksek o malı sana satmak için tüm olumlu yönlerini sayarlar.
    Bu da senin işini çözebilir belki.
    Motor tavsiyesi konusunda hyosung'a ve pulsar'a binmedim ve çevremde çok fazla yok ama parasına göre iyi motor oldukları kullanıcı yorumlarından zaten belli ama honda cbr 250r kullandım ve gayet kaliteli makina hızı kendi sınıflarından ne çok fazla ne çok az yakıt konusunda tek silindir olduğu için gayet iyi ve torku fazlasıyla yeterli.
    Kaza bela geçirmediğin sürece (Allah' göstermesin) ve yağına suyuna baktığın sürece aklındaki motorlar öyle yolda bırakmaz,gerisi tamamen senin zevkine ve bütçene kalmış bir şey hayırlısıyla bir motor sahibi olursun inş.
    Hoş bulduk hocam, çok teşekkür ederim. Dediğiniz taktik hiç aklıma gelmemişti yalnız, çok mantıklı geldi şu an. Motor fuarları vs olduğunda hatunu kapar giderim mutlaka.
    Motor konusuna gelince, cbr gibi supersport düşünmüyorum ilk etapta. Büyüklerin kalbine indirmeyeyim daha ilk motorla. :D

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    hoş geldiniz bende mugla/izmir ıkilemindeyim izmirde yaşiyorum muglada yüksek lisans yapiyorum. Zorlanacaginizi sanmiyorum yanliz tavriyem motorda ciftin ayaklari yere basmali ve siz tek başiniza teçrübe edip antiraman yapip sonra bi ortaca arka yoldan akyaka falan yaparsaniz sevebilir trafikten. Müsait olursaniz tanişmak isterim. Sakin direk almayin gidin beraber bakin bu kirmizi güzelmiş der onu alin

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Daha mühendis değilsin dostum. Sadece mühendislik diploman var (:

Hoşgeldin aramıza.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    Tvs Apache Rtr150
    Pulsar iyidir okuduklarima duyduklarima gore hem su aralar indirimde var. Daha gecen gun aldi bi arkadasim. Fuardan sonra zam gelicekmis duyrulur 😉

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha mühendis değilsin dostum. Sadece mühendislik diploman var (:

Hoşgeldin aramıza.
    Aslına bakarsanız, henüz diplomam bile yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Alıntı tlgylc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar iyidir okuduklarima duyduklarima gore hem su aralar indirimde var. Daha gecen gun aldi bi arkadasim. Fuardan sonra zam gelicekmis duyrulur 😉
    Şu sıralar alma planım yok hocam, yeni mezun olduğum için henüz gelir sahibi değilim. Önümüzdeki aylarda düşünüyorum nasipse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:49 ----------

Alıntı hamzasimsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldiniz bende mugla/izmir ıkilemindeyim izmirde yaşiyorum muglada yüksek lisans yapiyorum. Zorlanacaginizi sanmiyorum yanliz tavriyem motorda ciftin ayaklari yere basmali ve siz tek başiniza teçrübe edip antiraman yapip sonra bi ortaca arka yoldan akyaka falan yaparsaniz sevebilir trafikten. Müsait olursaniz tanişmak isterim. Sakin direk almayin gidin beraber bakin bu kirmizi güzelmiş der onu alin
    Hoş bulduk hocam teşekkürler. Ben de lisansı İzmir'de bitirdim, Muğla'da staj yapıyorum şimdilik. Bayramdan sonra bitiyor stajım. Burada teyzem var, onlarla birlikte kalıyorum. Kalıcı değilim henüz ama hiç belli olmaz, bir iş fırsatı olursa belki buraya yerleşirim. İş bulduktan sonra bir de yüksek lisans planlarım var, burada devam edersem mutlaka görüşürüz.

Motosiklet konusunda zaten tecrübeliyim, ayrıca B sınıfı ehliyetim de 5 senedir var, A2 ehliyeti yeni alıyorum sadece.

Saat 5'ten sonra müsaitim, tanışabiliriz elbette.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    cuma akşamları alsancakta göndoğduda oluyoruz izmir mt severler olarak muğlaya gelmedende profilden yazarım iyi günler.

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı hamzasimsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cuma akşamları alsancakta göndoğduda oluyoruz izmir mt severler olarak muğlaya gelmedende profilden yazarım iyi günler.
    Ben şu anda Muğla'dayım, bayramda İzmir'de olacağım. Sonrasında nerede olacağım şimdilik meçhul.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Hoşgeldin foruma, pulsarın 2015 ini küçük bir test etme şansım oldu gerçekten güzel makina çok şekilli full siyah rengini tavsiye ederim, kız arkadaş konusunda senin kararlı olduğunu gördükten sonra ses edeceğini zannetmiyorum, ona birde güzel yönlerinden bahset tek motor ile gezen çiftlerin fotoğrafları bolca internette var onları göster ve gitmek istediği yerlere gezi planları falan yapmaktan bahset yani motor öcü algısını hatırlatma, sakin sakin püfür püfür gezeriz imajını ver, plakaya adını yazdıracağım falan gibi şeyler, küçük romantiklikler her konuda kadınların başını döndürür, işi romantizme vur sonra da kap motoru tek tekerden inme(şaka tabi)

Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin foruma, pulsarın 2015 ini küçük bir test etme şansım oldu gerçekten güzel makina çok şekilli full siyah rengini tavsiye ederim, kız arkadaş konusunda senin kararlı olduğunu gördükten sonra ses edeceğini zannetmiyorum, ona birde güzel yönlerinden bahset tek motor ile gezen çiftlerin fotoğrafları bolca internette var onları göster ve gitmek istediği yerlere gezi planları falan yapmaktan bahset yani motor öcü algısını hatırlatma, sakin sakin püfür püfür gezeriz imajını ver, plakaya adını yazdıracağım falan gibi şeyler, küçük romantiklikler her konuda kadınların başını döndürür, işi romantizme vur sonra da kap motoru tek tekerden inme(şaka tabi)
    Hoş bulduk hocam teşekkür ederim. Dedikleriniz de aklımda bulunsun, zamanı gelince kullanırım bu taktikleri.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hayırlı forumlar.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay benim iyeteğeli ex-kaderdaşım gelmiş.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)