Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Kullanmayı Öğrenmek İstiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar arkadaşlar,

Öncelikle kendimi tanıtmak isterim. Ailenizin yeni bir ferdi olarak beni de aranıza kabul edersiniz umarım.
    İsmim Tolga Gaziantepliyim. 28 yaşındayım. İnşaat teknikeriyim ama mühendis adayıyım

Motora karşı bugüne kadar pek bir ilgim alakam hevesim yoktu, ta ki geçtiğimiz günlerde yakın bir arkadaşımın 2 yıllık motor serüvenini anlatmasını dinleyene kadar. Öyle tatlı iştahlı anlatıyordu ki dayanamadım benim de canım çekti

Motor kullanmayı bilmiyorum, ehliyetimde A2 yok şuan direk olaya dalmak istemiyorum ama bir yanımda sürekli olsun istiyor.

İlk başlangıç için nasıl bir motor önerirsiniz. Yani ben aslında gözümü doyursun istiyorum motor şöyle baktığım zaman -teşbihte hata olmaz affınıza sığınıyorum- kaslı bir görüntüsü olsun istiyorum sesi kulaklarıma hitap etsin istiyorum, iyiki de heves etmişim deyip beni aldığıma pişman etmesin istiyorum tabiki en önemlisi de acemi olduğumdan dolayı güvenlikli olsun istiyorum yaptığım iş

Sürekli birileri bir şey söylüyor kimisi bisiklet kullanıyorsan motor da kullanırsın diyor kimisi yok aman gazı çok verince motor kafana geçer diyor kimisi yok onlar çok büyük direksiyon az kırılır onlarda yatırmadan dönüş alamazsın falan hesabı bir sürü söz.

Yarım doktor candan, yarım hoca imandan edermiş adamı Bende işin ehline müracat etmek üzere sizlere geldim.

Honda CBR 250 öneren oldu Pulsar 200 NS öneren oldu aslında 0-11.000 TL aralığında bir bütçe ayırabilirim belki bu hevesim için ikinci el mi almalıyım sıfır mı almalıyım ne almalıyım. Bir yol gösterim bu kardeşinize

Sürc-ü lisan ettiysek affola
    Selam ve Dua ile

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Önce ehliyet , sonra ekipman sonra eğitim , en son motosiklet. Diğer türlü olursa 125 cc bile adam öldürür.

gurcan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce ehliyet , sonra ekipman sonra eðitim , en son motosiklet. Diðer türlü olursa 125 cc bile adam öldürür.
    Aynen katiliyorum
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Kesinlikle küçük cc'lerle başlamanı tavsiye ederim. Daha önce tecrüben olmadığını söylemişsin, benim önerim düşük cc bir scooter ile başlaman yönünde olur. 100 - 300 cc farketmiyor, insan binince gazı açmak istiyor.
    Vitesli ile de başlayabilirsin tabii ki ama deneyim olmadığından, trafikte gaz/fren/debriyaj vs. bunlarla ilgileneceğin için yola dikkatini veremeyebilirsin.

Ayrıca arkadaşların dediği gibi önce ehliyet, sonra sağlam ekipman en sona motor seçimi yapmalısın.
    Ertugyigit bunu beğendi.

11.000 tl kadar bütçeniz var ise 125 cc olarak cbr 125 veya yzf r125 alabilirsiniz yzf r125 yüksek ccli yarış motorları gibi oturuş pozisyonu rahatsız diyorlar hiç deneme fırsatım olmadı. Cbr 125'e gelirsek benim kendi motorum oturuşu çok rahat geliyor bana ne çok yatık ne çok dik fiyatları da 11.000 tlyi geçmediği için hem motoru hem kask kıyafet vs. hemde eğitim alabilirsiniz

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Merhaba hos geldiniz,
    Yeni baslayan ve 0 trafik tecrubesi olan biri olaraktan soyluyorum debriyaj vites hic yormuyo veya akliniz kalmiyo. Muhtemelen sizin araba ve trafik deneyiminiz yeterli duzeydedir... Bunun disinda egitim ve ekipmanlari alin geriye kalan paraya da Racing istiyorsaniz ninja250sl veya cbr250 bakabilirsiniz... Simdiden basarilar

Çok değerli tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. Pazartesi günü inşallah bir sürücü kursuna gidip A2 için başvurumu yapayım kısmet olursa. Sonrasında tavsiyeleriniz doğrultusunda eğitim alacağım. Trafiğe kapalı bir yerde arkadaşımın motoru ile onun gözetiminde pratik yaparım ehliyet sınavına kadar çünkü çok sabırsızlanıyorum biran önce motor kullanmak için... Araba kullanmaktan çok çok daha farklı bir duygu olacağını tahmin ediyorum. Tavsiyeleriniz için şükranlarımı sunuyorum tek tek.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Çok iyi bir karar vermişsiniz tebrik ediyorum. 11bin bütçenin 2bin lirası koruma, bin lirası ehliyet, bin lirası sigorta, ruhsat kıl tüy masraflardır. Size en uygun motor cbr 125. Ehliyet için elinizi çabuk tutun. Motor hiç korkulacak birşey değil mutlaka sürersiniz. Aramıza hoşgeldiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)