Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ne alacağım ne yapacağımı bilemiyorum :(

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar, aranızda olmak çok güzel, inşallah yakın zamanda cesaretimi toplayabilirsem motosikletimle de aranızda olmak isterim, ehliyetimi alalı 4 ay oldu ve birkaç senedir de sadece boş alanlarda cbf 150 ve cb 125 kullandım, trafik tecrübem hiç yok, fakat gönlümde yatan Ninja 250 sl, herkes kullanırsın demesine rağmen ben güvensizim, 43 kilo ve 1.55 boyunda bir bayan olarak kızıltoprak showrooma giderek 250 sl yi inceledim, kullandığım motorlara göre eni daha az yüksekliği aynı idi, daha hafif ve dengeli geldi (lastiklerinden olsa gerek),2 cm de alçaltabileceklerini söylediler, cb 125 de bile daha rahatsız hissediyordum kendimi, ne yazık ki deneme sürüşü yaptırmıyorlar sadece üzerine oturup baktırıyorlar, ama ben kullanıp kullanamayacağımı bilmeden nasıl alabilirim, eve bile götüremezsem elimde kalır motor, ne yapacağımı bilmiyorum, eğitim alıyorum ara ara fakat eğitimde kullandığım motor cb 125 e, motor alacağım kesin ama kararsızlıktan ve korkudan bir şey yapamıyorum, biraz uzun oldu ama içimi dökmek istedim, çevremde motosiklet kullanan bana yardım edebilecek hiç arkadaşım yok, olsaydı bu kadar zorlanmazdım sanırım, yardıma çok ihtiyacım var :(, bu arada scooterları hiç kullanamıyorum çok geniş oldukları için ayaklarım yere hiç değmiyor havada kalıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Yaparsın,götürürsün,ne olacak ) dediler bana ilk motorumu alınca.Allah'a emanet eve gelmiştim.Zaten o günden sonra korkum kalmadı.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    cb125 e sürdüysen, sl'yi de sürersin bence hayırlı olsun.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

bende bazen aynı şeyi söylüyorum kendime git al baktın götüremiyosun bırak orda, satarsın ne olacak en azından denemiş olursun diye ama sonra yine vazgeçiyorum ben karar verene kadar sonunda kış gelecek yine seneye kalacak :(

Motosikleti
    Motoru almadan önce tanıdık birini bulmanı öneririm hiç bilmeden tanımadığın bi motoru almak çok mantıklı değil, gerçi ben de hiç bi zaman önceden test ettiğim bi motoru almadım, sevdiğim motorları değil, aldığım motorları sevdim :D
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

bence bir bayan için 250sl ideal diğer kullandığın motorlardan daha kolay kullanabilirsin diye tahmin ediyorum, belki forumda 250 sl olan arkadaş varsa yardımcı olabilir. Hangi şehirdesin

işte zaten tek problemim bu tanıdık biri olsa keşke, tek başıma olunca korkular yüzünden alamıyorum. kafamda planlar kuruyorum aldığım yerde bir kaç gün çalışırım sonra çıkarım yola diyorum, cb 125 alsam tanıdığım motor olduğu için sağdan sağdan 1. viteste götürürüm eve diyorum bir gün ona niyetleniyorum diğer gün ötekine, bu siteyi kurandan allah razı olsun beni anlayan insanlarla derdimi paylaşabiliyorum çok teşekkürler, kendi kendime kurup durmaktan bıkmıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bir bayan için 250sl ideal diğer kullandığın motorlardan daha kolay kullanabilirsin diye tahmin ediyorum, belki forumda 250 sl olan arkadaş varsa yardımcı olabilir. Hangi şehirdesin
    istanbuldayım

Motosikleti
    O halde yerini yurdunu yazıp http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html bu sayfada bir hayırsever arayışına gireceksin

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O halde yerini yurdunu yazıp http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html bu sayfada bir hayırsever arayışına gireceksin
    forumda bile acemiyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Alıntı bipolarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda bile acemiyim
    ama utandım oraya yazmaya, tecrübeli insanlar var ben ne yazacağım

Motosikleti
    forumda bile acemiyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Farkettik kendi yazına alıntı yapmışsın olsun
    utancak pek bişiy yok gibi alışırsın :D

forumda bile acemiyim

bencede en mantıklısı o muhakkak biri yardımcı olacaktır size utanacak birsey yokki mantıklı olan bu

yazdım vallahi orada hep kullanalar var, teşekkür ediyorum yardımlarınızdan dolayı inşallah biri yardımcı olur

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Yaklaşık 10 yıl önce bende forumda konu açmıştım motosiklet aldım biri eve getirmek için yardım edermi diye. O yüzden sizi en iyi anlayanlardan biriyim.
    Cumartesi gününe denk getirirseniz her türlü yardımı yapmaya çalışırım. Bu arada bende 2 sene önce Ninja 250 almıştım Z-moto dan hey gidi günler hey.
    İmkan var ise cbf150 tarzı bir motor ile hiç olmazsa biraz trafik deneyimi edenin.

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 10 yıl önce bende forumda konu açmıştım motosiklet aldım biri eve getirmek için yardım edermi diye. O yüzden sizi en iyi anlayanlardan biriyim.
    Cumartesi gününe denk getirirseniz her türlü yardımı yapmaya çalışırım. Bu arada bende 2 sene önce Ninja 250 almıştım Z-moto dan hey gidi günler hey.
    İmkan var ise cbf150 tarzı bir motor ile hiç olmazsa biraz trafik deneyimi edenin.
    şuanda piyango çıkmış gibi oldum çok teşekkür ederim, bu hafta sonu yine eğitime gideceğim ama ne yazık ki trafiğe çıkarmıyor kimse hep boş alanlarda veriyorlar eğitimi, aynen z moto kartal dan alacağım çok sevindim gerçekten, teşekkür ediyorum

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Honda msx 125 yada motoran crazy 125 i bakıp araştırın derim.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Bir kaç dip not:
    Mutlaka koruma takozu alın hatta takozları takmadan motora binmeyin. Ninja 250 nin yan karenaj 2 sene önce 1.050 TL.idi.
    Bu motorda artçılı binmeyi unutun. Ben hanımı sefaköyden samatyaya götürdüm dönüşte binmedi tramway ile döndü o kadar yani.
    Trafikte kıvraklık olarak cbf150-ybr den farkı yoktur ama yorar özellikle kolları.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Hangi eğitime gidiyorsun hoca kim?

asde06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    boş alanda motor sürmek ayrı İstanbul trafiğinde sürmek ayrıdır..tecrübeniz sadece boş alanlarda motor sürmekse yeni motor almayı tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim..araba ile trafik tecrübeniz varsa motoru da az çok biliyorsanız gidin alın ancak arabayla da trafik tecrübesi yoksa aman dikkat derim..

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç dip not:
    Mutlaka koruma takozu alın hatta takozları takmadan motora binmeyin. Ninja 250 nin yan karenaj 2 sene önce 1.050 TL.idi.
    Bu motorda artçılı binmeyi unutun. Ben hanımı sefaköyden samatyaya götürdüm dönüşte binmedi tramway ile döndü o kadar yani.
    Trafikte kıvraklık olarak cbf150-ybr den farkı yoktur ama yorar özellikle kolları.
    evet takoz olayını söylediler, çok düşüreceğim muhtemelen mutlaka taktıracağım artçılı zaten olmaz ben kendimi götürürsem şükrederim alçaltmanın faydası olacak mı benim için 780 mm olacak 760 mm. ama tabi motor için kötü bir şey onu biliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

bu zamana kadar aldığım eğitim, "motoregitim / mustafa hoca" ama yeri etiler de zor oluyordu, şimdi yeni bir tane buldum yeri yeni salı pazarının orda olcay hoca var ona gideceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Alıntı asde06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boş alanda motor sürmek ayrı İstanbul trafiğinde sürmek ayrıdır..tecrübeniz sadece boş alanlarda motor sürmekse yeni motor almayı tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim..araba ile trafik tecrübeniz varsa motoru da az çok biliyorsanız gidin alın ancak arabayla da trafik tecrübesi yoksa aman dikkat derim..
    elbette trafik ayrı bende onun için konuyu açtım, yeni motor almayı gözden geçirmek derken, herkes galiba doğarken trafikte doğuyor, ozaman kimse motosiklet almamalı araba ile trafik tecrübem 15 sene motoru da kullanıyorum sadece trafik tecrübem yok ve sport tarzı motor hiç kullanmadım o yüzden konuyu açtım, keşke bir okusaydınız yazdıklarımı teşekkürler desteğiniz için

furcanoco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni elite100 ve fox100 cub
    cb125e den sonra cok rahat kullanabilirsiniz fazla bi cc farkı yok. cok hızlı gidip zabdedilmesi zor olan bi makinada değil... gözünüzü karartın binin devam edin, kolay gelsin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)