Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul'dan Selamlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir sürücü olmaya adayım. Uzun yılardır korkuma yenilip cesaret edemiyordum, bu sene ne olduysa tutku korkuyu yendi

İsmim Murat. 29 yaşındayım. 20 senedir kayak yaparım ki motora beni en çok özendiren şeylerden biridir kayak. Eskiden çok bisiklet sürmüşlüğüm ve hayatımda günlük olarak kullanmışlığım vardır (Tabii ki Erzurum'da yaşarken, İstanbul'da olmuyor). Saatçilik ve fotoğrafçılık diğer hobilerimdir.

Forum ortamlarını çok severim. Forum buluşmalarına katılmak en büyük arzum.

Motoru aldım: 2013 KTM Duke 200 ABS
    Ekipmanları da aldım: AGV K4 Evo, Daniese Deri Mont, Daniese Uzun Bot, Yamaha kevlar korumalı kot pantolon
    Eğitim almaya başladım: GİS Akademi'den temel sürüş eğitimini aldım, beceri geliştirmeye başladım, hakimiyet ve yol eğitimlerini de Haziran'da tamamlamayı düşünüyorum. Sonrasında Art Moto'dan bir eğitim daha almak istiyorum.
    Ehliyet yok henüz, Haziran'da alacağım inşallah, motorla trafiğe çıkmıyorum elbette.

Hepinize selam eder, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hoş geldin, akıllı adımlar atmışsın tebrikler, tek tavsiyem var ;
    Pantolonunun koruma cepleri varsa CE onaylı diz ve kalça koruması da tak lütfen yoksa içine giyebileceğin dizlik alman iyi olur.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    shadowmaster, teşekkürler.

içinde dizlik ve yan korumaları var. Hafif yumuşak & sert arası korumalar. Sadece dizliğin ölçüsü bana bana kısa geliyor, bota kadar tam inmiyor ve dizimin sağ, sol taraflarını harici dizlikler gibi kapatmıyor. O yüzden dizlik konusunda ben de endişeliydim. Pantolon içindekini çıkarım harici dizlik mi takmak lazım?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Eğer botun kaval kemiğini kapatmıyorsa en güvenilir çözüm olur açıkçası ... Mafsallı diz ekleminindeki hareketleri kısıtlamayan bir türde olsun. Alırken mutlaka pantolonunla git, dizliği giy pantolunu da giy ve bir motora otur, rahat etmen çok önemli. Sürüş dırasında bacaklarınla motoru tutarken seni rahatsız etmemeli.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Botum uzun aslında, şöyle bir şey:

Pantolondaki dizlik çok geniş alanı kaplamıyor sanki, özellikle yan bölgelerden şüpheliyim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Güzel bot güle güle kullan. O zaman dizlik alırken botu da giy, nispeten kaval kemiği uzantısı kısa bir model işini görecektir. Uzantı bota değecek ama fazla kabarık durmayan cinsten olursa rahat edersin. Benim pantolonda entegre diz koruması bu şekilde aynı uzunlukta da botum var.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    hayırlı olsun güle güle kullanın.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Eldivenin yok mu? Yoksa bilek korumalı al birtane. Pantolonundaki dizlik ve botun gayet yeterlidir.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Eldiven var, Revitin yazlık deri bir eldiveni. El altı ve bilek koruma noktaları yumuşak. Açıkcası sert korumalı pek fazla eldiven yok.

Bilek korumalı (sert plaka olarak) Knox var ama çok büyük, robotik, rahat değil ve fiyatı 580 TL. Sanırım aea'nın taktığı eldiven. Bunda çok aklım kaldı, almalı mı almamalı mı diye. Güvenlik önemli diyerek almaya gittim. Motomax tek çekimde %5 bile indirim yapmadığı için kızıp almadan çıktım.

Bendeki bu:

kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Hoş geldin.

Motosikleti
    XJ6N
    Knox en üst düzey eldiven, keşke alsaymışsınız. %20 nakit indirimi yapıyor. Birçok mağazası var iyi kötü benim param olsa dusunmeden alırdım ama guzel eldıvenınız var. Bu kadar güvenliiğe önem veriyorsaniz 4riders sırtlık korumada onerırım ekstra takıcagınız. Kask yaşatır sırtlık yürütür unutmayın.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Sırtlık için böyle bir başlık açmıştım:

http://www.motosiklet.net/forum/giyi...erirsiniz.html

Yorumlarsanız sevinirim.

kbr, oldjack teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Knox en üst düzey eldiven, keşke alsaymışsınız. %20 nakit indirimi yapıyor. Birçok mağazası var iyi kötü benim param olsa dusunmeden alırdım ama guzel eldıvenınız var. Bu kadar güvenliiğe önem veriyorsaniz 4riders sırtlık korumada onerırım ekstra takıcagınız. Kask yaşatır sırtlık yürütür unutmayın.
    Nakitte sadece %5 yapıyorlarmış. Asla daha fazlasına yanaşmadılar, farklı mağazalarına gittim.

Sinirine yenilmişsin ama güvenlik için bunu yapmaman gerekiyordu diyor olabilirsiniz. Aynı zamanda adamların burnundan kıl aldırmayan tavrına da gıcık olduğumdam almadım. Yoksa indirim yapmazdı ama bunu bana tatlı tatlı anlatırdı, yine alırdım. Adama iskonto diyorum beni dövmediği kalıyor.
    Hayatı güzelleştiren mekanikler.

Motosikleti
    XJ6N
    Şirinevler mağazasını öneririm ben ordan aldım indirim yapılacak kadar ürünler değildi ama enazından azda olsa bilgililer. Ama eldiveninizde gayet güzel ilerde düşünürsünüz cogu ınsan ust duzey motor ile 20 liralık eldiven takıyor boşverin

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Hoşgeldin. Bu şarkıyı sen mi yaptın Basto

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Mengu16 teşekkürler. Valla ben de ilk kez gördüm bu basto'yu. Benimki taa 17 yıl öncesinden half life oynadığımız zamanlardan kalma internet nickim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)