Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Samsundan Merhabalaar :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj discover 150 f amaç
    Selam arkadaşlar

Adım Berkay 22 yaşındayım öğrenciyim .
    Motor öğrenmeye karar verdiğimden beri bu forumda çok fazla araştırma yaptım , alınabilecek başlangıç motorlarının kıyaslamalarını okudum, tecrübeli olanlarınızın mesajlarından tüyolar kapmaya çalıştım yani farkında olmadan bana çok yardımcı oldunuz bu yüzden teşekkür ediyorum

Ben vitesli motor kullanmayı henüz bilmiyorum ancak öğrenmek istiyorum. Çok yakın zamanda başlangıç motorum olarak 150 lik bir motor alacağım. Ehliyet kursunada yazıldım ancak kursta bize motor sürmeyi öğretmeyeceklerini sadece sınavdan 2 gün önce hangi motoru kullanacağımızı göstereceklerini söylediler. Samsunda olup bana öğrenmek konusunda yardımcı olabilecek bir tanıdıgınız varsa çok sevinirim.

Artık bende burdayım . Uzun süre beraber olmak nasip olur inşallah
    imacosfx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Hoş geldin kardeşim.

Motosikleti
    Hoşbulduk

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldin kardeşim, bende Samsun'luyum.. Aman oralarda motosiklet kullanırken çok dikkat et, malesef asfalt kalitesi diğer şehirlere göre daha kötüdür.. Ayrıca her yerde kazı çalışması, yama vardır.. Birde dik rampaları olan bir şehir kolay gelsin..

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim ilk motorum ya mutlaka ufak tefek kazalar olacaktır. işin kötü tarafı pratik sıfır

Eğitim veren bir yer varmıdır bilemiyorum biraz araştır kardeşim.. Samsun motosiklet klübü vardır muhakkak.. Faydalı olacak kişiler vardır eminim..

Motosikleti
    Ehliyet kursları resmen " biz öğretemiyoruz biliyor olmanız lazım " dedi. Bende demekki önce kanunu çiğneyip trafiğe ehliyetsiz çıkmam lazım yani diyince birde gülerek evet öyle diyor ) Kısacası ihtiyaçtan sordum kardeşim ya. özel dersler 100 lira saati diyor ona verecek param yok. zaten motorun masrafları belimi bükecek

Şöyle birşey yapabilirsin Samsun'dan forumda olan arkadaşlara ulaşabilirsin, motorunu alıp işlemlerini halledip trafiğe kapalı bir alanda yavaş yavaş çalıştırmasını isteyebilirsin.. Yani sonuç olarak kimse motor kullanmayı bilmeyen birine kendi motorunu emanet edip birşeyler öğretmek istemez.. Aklıma başka çözüm gelmedi malesef..
    Berkay1852 bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Hoş geldin Berkay.
    Ehliyet konusunu atlatmam için yapacağın, birinden cub tarzında bir motor bul 1 saat çalış 8 çizmeye çalış rahat geçersin, ben öyle yaptım
    Berkay1852 bunu beğendi.

Motosikleti
    Parkur + trafiğe çıkarıcaz diyorlar ama eğitim hiç vermiyorlar. dediğiniz mantıklı ancak kendim samsunlu değilim burada pek tanıdığım yok bu sene geldim. o yüzden forumdan bir sorayım dedim belki samsunda olan birisi gel öğreteyim bikaç saatte uygulama yapalım der diye
    imacosfx bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Sağdan soldan bakman lazım, motorcular da yürür durumda veya mahallende filan iyi kötü bir şey bul sahibine üç beş bir şey ver bin.
    Yoksa benim gibi iki defa sınava girersin

Motosikleti
    Bu kursların ayıbı.. biz neden kursa ücret ödüyoruzki ozaman. Devlet direk yazılı sınava alsın sonra kendi yapsın direksiyon sınavınıda. sürücü kursu bana aracı sürmeyi öğretmedikten sonra ne halta yarıyorki Bitaneside değil hepsi böyle ortak karar almış yani.

Motosikleti
    V STROM DL 650
    hoş geldin kardeşim aramıza.
    Berkay1852 bunu beğendi.

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Hoşgeldin Berkay...
    Ben istanbul'da "öğretmiyoruz" sıkıntısını yaşadım direk öğretmiyorsanız ben başka yere bakayım dedim ve çıktım... Oturduğum ilçede 1 yerde buldum sürüş dersi veren yer o da güzel, yağlı bir fiyat çekince (B sınıfı ehliyet için daha az ücret istediler yan masada) kalktım başka bir ilçede bi yer buldum ve oradan aldım...

Samsun'da sürüş dersi veren yer var mıdır bilmem ama herhangi bir kurs olmadan bireysel olarak ehliyet alma durumumuz yok mu acaba ya? Ya da böyle kurumları şikayet edebileceğimiz bir yer yok mu?
    Berkay1852 bunu beğendi.

imacosfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk
    Alıntı Berkay1852 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parkur + trafiğe çıkarıcaz diyorlar ama eğitim hiç vermiyorlar. dediğiniz mantıklı ancak kendim samsunlu değilim burada pek tanıdığım yok bu sene geldim. o yüzden forumdan bir sorayım dedim belki samsunda olan birisi gel öğreteyim bikaç saatte uygulama yapalım der diye
    Selam Berkay kardeşim.. Hoşgeldin foruma.. Hallederiz! Rahat ol
    Berkay1852 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı AsyMeTRiQue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin Berkay...
    Ben istanbul'da "öğretmiyoruz" sıkıntısını yaşadım direk öğretmiyorsanız ben başka yere bakayım dedim ve çıktım... Oturduğum ilçede 1 yerde buldum sürüş dersi veren yer o da güzel, yağlı bir fiyat çekince (B sınıfı ehliyet için daha az ücret istediler yan masada) kalktım başka bir ilçede bi yer buldum ve oradan aldım...

Samsun'da sürüş dersi veren yer var mıdır bilmem ama herhangi bir kurs olmadan bireysel olarak ehliyet alma durumumuz yok mu acaba ya? Ya da böyle kurumları şikayet edebileceğimiz bir yer yok mu?
    hayatımda ilk defa ehliyet almaya yeltendim nereye kimi şikayet edebilirimki hepsi aynı ağızdan konusuyor.. çok çaresiz kaldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Alıntı imacosfx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Berkay kardeşim.. Hoşgeldin foruma.. Hallederiz! Rahat ol
    Hoşbulduk çok teşekkür ederim

Motosikleti
    Minsk
    Bir çok eski toprak gibi, Minsk'le başlayacaksın vitesli motosiklet kullanmaya.. Gibi görünüyor :-)
    Berkay1852 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ben samsunda yeniyim babam emekli olunca buraya yerleşti bende yanında kaldım mecburen . Bu işlerden anlayan bir tanıdığımda yok neyazıkki. Anlayacağınız her taraftan kıskaca alınmış durumdayım ehliyeti alabilmem nerdeyse imkansız görünüyor bu şartlar altında

Motosikleti
    Minsk
    Tekrar hoşgeldiniz, Samsun şirindir, güzeldir.. Sen yazılı sınavı hallet.. Sürüş sorun değil, bugüne dek yaklaşık 15 kişiye öğretmişimdir.. Rahat ol..
    Berkay1852 bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim ozaman yazılı sınavdan sonra size burdan ulaşabilirmiyim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)