Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhaba Güzel İnsanlar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Merhaba arkadaşlar 22 yaşındayım istanbul-şirinevlerde yaşıyorum. İngilizce öğretmenliği okuyorum ve yapıyorum. 1 yıldır motor alma isteğim var bu forumdan öğrendiklerimle 1 yıl içinde kararlarımı verdim. Burada okuduklarıma uyarak hayırlısıyla bugün 2013 model cbr 125r alabildim. bunun yanı sıra rev it mont ve koruyucu eldiven aldım motoru aldığım arkadaştan. Daha önce indirimden mt revenge 5 yıldızlı kask almıştım. ilk kez bugün sürdüm ve durunca olduğum yerde düştüm moralim çok bozuldu motordan vazgeçmeyi bile düşündüm ama bilen arkadaşlarımın tavsiyeleriyle yarın yeniden deneyeceğim. düşe kalka öğrenilecek bu işler dediğiniz gibi. araba ve trafik konusunda oldukça tecrübeliyim arabayı bir uzvum gibi kullanabiliyorum debriyaj kalkış vs ordan biliyorum ama tabiki motorun el ayak kombinasyonları farklı. altından kalkmaya çalışıcağım Allah'ın izniyle. Bugüne kadar yardımcı olmuş ve bundan sonra olacak arkadaşlara teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hayırlı olsun. Boş alanlarda bolca pratik yapmanızı tavsiye ederim. Bir de Honda Güvenli Sürüş 2 ya da GIS Akademi'den eğitim almanız çok yerinde olur. Hem kendinize güveniniz artar hem de öğrenme sürecinde geliştireceğiniz refleks kontrollerde doğru bir temelle başlamış olursunuz.
    Link verdiğim yayının da faydalı olacağını düşünüyorum :

http://www.motorcuyuz.com/dosyalar/M...teknikleri.pdf

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldiniz motorunuz hayırlı olsun.. Ayrıca ufak bir düşüş yaşamışsınız sanırım.. Pes etmeyip devam edin derim.. Eğitim vs. alabilirsiniz.. Ayrıca youtube kanalı üzerinden AEA (ALTIN ELBİSELİ ADAM) izlemenizi tavsiye ederim.. Motosiklet kullanımında faydalı bilgileri var işinize muhakkak yarar..

Motosikleti
    CBR 125R
    Hoşbuldum motor sürüş tekniklerini okudum barkın abiyi de devamlı izliyorum. Şu anda trafiğe çıkmayı bırakın yaya olan yerde bile süremem. Bomboş bir sokakta git gel yapacağım sonra tabiki honda sürüş eğitimlerini alacağım.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbf150
    Hoş geldin
    motorun hayırlı olsun
    sabırlı ol ve hız yapmadan motorla bir bütün oluncaya kadar bol bol antrenman yap

Motosikleti
    CBR 125R
    Hoşbuldum teşekkür ederim

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Hondaya gidin bi haftasonu rahatça kullanırsınız hocam

kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Hoş geldin kardeşim. Aynı zamanda geçmiş olsun Bi kardeşimize aynı anda hem hoş geldin demek hem geçmiş olsun demek üzücü.. Bunlar hepimizin başına gelmiş ve gelebilen şeyler fazla takmamak ve hedefimize ulaşmak için vazgeçmemek gereken şeyler. Bugün vazgeçersen emin ol en fazla 1-2 sene sonra tekrar niyetleneceksin o yüzden kullanmaya devam et.

Motosikleti
    CBR 125R
    hoşbuldum kardeşim çok sağol

motorla pratiklerimi yaptım. şuan rahatça sürebiliyorum düşme kalkma yok çok şükür. trafiğe kapalı alanda dönüş çalışıyorum ilk günkü korkum yersizmiş ayrıca motor çok zevkli. bu topluluğa katılmaktan çok memnun oldum.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Bol bol donus ve fren antrenmani yapin. 8 cizme de baya hakimiyet kazandiriyor. Ben 2 hafta sokakta donup durmustum başlarken :p

Motosikleti
    CBR 125R
    Bende öyle valla dönüp duruyorum :D

Motosikleti
    CBR 125R
    Motosikleti alalı 3 hafta oldu. Etrafımda motosikletten anlayan pek insan yok. Yaşadıklarımı burda paylaşmak istiyorum. Çok vaktim olmadığı için motosikleti fazla kullanamıyorum ama düz uzun bir sokakta dur kalkı iyice kavradıktan sonra dönüş çalıştım ve derdimi anlatacak kadar dönebiliyorum şimdi fren konusu yine öyle çok alıştırma yaptıktan sonra fren sistemini de anladım şuan sıkıntı yaşamadan sürebiliyorum motoru. İyi ki almışım. Allah hepimizi korusun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)