Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet hevesi lütfen yardım edin ve okuyun

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba foruma yeni katıldım.Konuyu doğru yeremi açıyorum bilmiyorum.14 yaşındayım evet motosiklet için yaşım daha çok küçük 3 yılım var fakat 6 aydır bir motosiklet hevesi başladıki beni bıraksın artık okadar bilgi birikimi yaptımki 6 ayda motosikletli biriyle konuşurken onun bile bilmediği şeyleri bildiğimi farkettim yani içimde öyle bir heves varki kurtulmak istiyorum fakat araştırdıkça araştırasım geliyor hevesim büyümeye basladı babama söyledim konuştuk 10 yıldır motosiklet sürmüş gençliğinde bunu bilmiyordum babam motosiklet uzmanıymış meğersem.Babamala konustuğumda babm bana bunları 17 yaşında konusuruz o zamn iyi bir motor alacağım sana dedi. Bende 17 mi bekliyorum fakat bu nanaet olasıca hevesten kurtulamıyorum yolda bir motorlu görsem direk sohbet edip bilgi birikimi yapıyorum beynim motosiklet bilgileriyle doldu taştı anlamıyorum kendimi önleyemiyorum 17 yaşıma kadar beni bu motosiklet hevesimden kurtlumama bi çare yokmu sizde yaşamısınızdır bu hevesi lütfen yardım edin gerçekten motosiklet delisi olacağım artık içimden birikmiş paramala bi çin motoru alıp tapa gaz gitmek geliyor ama kendime dur diyorum 3 yılın var bekle diyorum ve kendimi yatıştırıyorum sabahtan akşama kadar tek konuştuğum şey motosiklet ailem bıkmaya basladı her konuyu motosiklete bağlıyorum konuşup konuşup duruyorum herkezle motosiklet konusyorum arkadaslarım benden soğumaya basladı herkez yeter diyor artık bana bi çare.Uzun bir yazı oldu büyüklerimden , bu motosiklet hevesini yasamıs kisilerden bir tavsiye beklemekteyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Niye her yere ayrı konu açıyorsun ufaklık ?

nereye açacağımı bilemedim 2 yerede aynı konuyu açtım kötü bir şey yaptıysam özür dilerim fakat forumda yeni olduğum için acemilik işte.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yaşın itibari ile motorlu bir taşıt yada çözüm öneremiyorum çünkü yasal olmayacak. Tam adlarını bilmiyorum fakat akülü bisiklet alıp kullanabilirsin, kullanırken ehliyet şartı yok. Ayrıca madem ileride illa ki motora bineceğim ben diyosun senin için faydalı olur çok hızlı olmayan fakat şehir içinde yeterli olan hızlarda gidiyor bu akülü bisikletler. Trafik bilgisi ve tecrübesi kazanırsın hemde hevesini körlersin. Şahsen ben 18 yaşımdayken bi yaz kullandım şehir içinde çok rahat tavsiye ederim
    Lev3562 bunu beğendi.

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Enduro yap dağda bayırda kımse ehlıyet sormaz.Altın elbıselı adami izle buna benzer cevaplar gelıyor ona guzel cevaplar verıyor kendıne pay bulursun.

altın elbiseli adamı izliyorum çok iyi bilgiler veriyor ben küçük cc çin malı bir enduro alıp dağ bayır gezmek istiyorum (yolda sürmeyeceğim zaten evimin 500 mt yakınında tam enduroluk büyük bir arazi var.çin malı ucuz bir enduro önerebilirmisiniz.

Alıntı beornotto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba foruma yeni katıldım.Konuyu doğru yeremi açıyorum bilmiyorum.14 yaşındayım evet motosiklet için yaşım daha çok küçük 3 yılım var fakat 6 aydır bir motosiklet hevesi başladıki beni bıraksın artık okadar bilgi birikimi yaptımki 6 ayda motosikletli biriyle konuşurken onun bile bilmediği şeyleri bildiğimi farkettim yani içimde öyle bir heves varki kurtulmak istiyorum fakat araştırdıkça araştırasım geliyor hevesim büyümeye basladı babama söyledim konuştuk 10 yıldır motosiklet sürmüş gençliğinde bunu bilmiyordum babam motosiklet uzmanıymış meğersem.Babamala konustuğumda babm bana bunları 17 yaşında konusuruz o zamn iyi bir motor alacağım sana dedi. Bende 17 mi bekliyorum fakat bu nanaet olasıca hevesten kurtulamıyorum yolda bir motorlu görsem direk sohbet edip bilgi birikimi yapıyorum beynim motosiklet bilgileriyle doldu taştı anlamıyorum kendimi önleyemiyorum 17 yaşıma kadar beni bu motosiklet hevesimden kurtlumama bi çare yokmu sizde yaşamısınızdır bu hevesi lütfen yardım edin gerçekten motosiklet delisi olacağım artık içimden birikmiş paramala bi çin motoru alıp tapa gaz gitmek geliyor ama kendime dur diyorum 3 yılın var bekle diyorum ve kendimi yatıştırıyorum sabahtan akşama kadar tek konuştuğum şey motosiklet ailem bıkmaya basladı her konuyu motosiklete bağlıyorum konuşup konuşup duruyorum herkezle motosiklet konusyorum arkadaslarım benden soğumaya basladı herkez yeter diyor artık bana bi çare.Uzun bir yazı oldu büyüklerimden , bu motosiklet hevesini yasamıs kisilerden bir tavsiye beklemekteyim.
    Bende senin gibiydim, çok acele ediyordum. Sürekli bi heves vardı içimde, sana kötü örnek olmak istemem ama motoru olan insanlarla takılmak varsa arkadaslarına söylersin boş trafiğe kapalı alanlarda sana kısa mesafede olsa sürdürmelerini isteyebilirsin. Bende de motor hevesi 13 yaşımdan beri var, zaman nasıl geçti bilmiyorum bile 18 yaşımdayım şuan ehliyetimi şimdi motor parası biriktirmeye başladım, dediğim gibi acele etme. Akmina'nın da dediği gibi motorlu bisikletler var, ehliyet istemiyor onlardan kullanabilirsin gayet eğlenceli
    İyi forumlar

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Bendede heves vardı ama bir türlü alamadım gitti 650 veya 1000 cc süper sport seviyorum sadece kendimi bildim bileli ama alamışsam anlaşılan o yüzden yükseklere bakmıyorum artık.

Alıntı eXcitinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendede heves vardı ama bir türlü alamadım gitti 650 veya 1000 cc süper sport seviyorum sadece kendimi bildim bileli ama alamışsam anlaşılan o yüzden yükseklere bakmıyorum artık.
    +600cc motorlar herkesin hayali olmuştur ama bir anda 600cc sürmeye çalışmak akıl karı değil tabi ki aman diyim

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Motosikletler bir yere kaçmıyor.
    Şimdi de var 3-4 sene sonra da olacak.
    Mesela heves diyorsan muhtemelen küçük bir motorla başlayacaksın, sonra yetmez hale gelecek büyüteceksin.
    belki bir gün gelecek başka tarz deneyeyim diyeceksin yeni bir heves başlayacak.
    Motosiklet böyle bir şey işte. Bu heves adamın kanına bir girdi mi bir daha çıkarmak çok zor oluyor.

Ama acele eden ecele gider diye de bir söz var.
    Bu yaşta kulaktan dolma bilgilerle ve sıfır trafik tecrübesiyle motora binmeye kalkarsan yaşamınla kumar oynarsın.
    Ki bu sadece senin alabileceğin bir risk gibi görünse de yaşın küçük olduğu için olası bir kaza durumunda hem kendine hem ailene hem de 3. kişilere büyük zararlar verebilirsin.
    İllahi gazlamak mı istiyorsun bunu trafikte değil de imkanın varsa kapalı pistlerde yetişkin gözetiminde yapabilirsin.
    Veya kendin de demişsin ya işte dağda bayırda cross veya enduro tarzı motorla yanında birileriyle giderek gazını bir al.
    Şöyle bir iki sür atla zıpla.
    Bak bakalım sevecek misin.
    Lev3562 bunu beğendi.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance
    Genç kardeşim öncelikle hevesini hepimiz anlıyoruz bende wenin gibiydim 16 yaşındayken 50 cc bir motor almıştım para biriktirerek sende öyle yapabilirsin sağa sola yakın yerlere giderdim beni baya köreltmişti şimdi 23 yaşındayım vu yılın başında 150 lik bir scooter aldım şimdi 200 lük bir motor aldım zizulander kardeşimiz dediklerinde çok haklı kulak versen senin için faydası olur
    zizulander bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    motosiklet hevesini anlıyorum,eminim okulada giyorsundur,sana tavsiyem derslerinde iyiyse, okulla bir problemin yoksa ,hafta sonları ve yaz tatilinde git bir motosiklet tamircisine hem çalış bilmediklerini öğren ,hem bu motosiklet hevesini orda gider ,ben 41 yaşında birisi olarak sana tavsiyem bu olur! saygılar.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

babamla konuştum ve babam tır şöförü seferlere çıkıyor organize snayiden yük çekiyor orda bana motosiklet sürdürebileceğini söyledi babam 10 yılmotosiklet sürdüğü için bana öğretmeye çalışacak organize sanayide tur atacağım böylece birazda olsa hevesimi bastıracağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Alıntı OTTOMANKİD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genç kardeşim öncelikle hevesini hepimiz anlıyoruz bende wenin gibiydim 16 yaşındayken 50 cc bir motor almıştım para biriktirerek sende öyle yapabilirsin sağa sola yakın yerlere giderdim beni baya köreltmişti şimdi 23 yaşındayım vu yılın başında 150 lik bir scooter aldım şimdi 200 lük bir motor aldım zizulander kardeşimiz dediklerinde çok haklı kulak versen senin için faydası olur
    dahan önce neden düşünmedim çok sağolun bir motosiklet tamircisinde çalışıp 17 yaşıma kadar hem motosiklet parasını biriktiririm hemde motosiklet hakkında daha çok bilgi edinirim zaten para biriktiriyorum çok tutumlu ve kazandığım ve verilen her kuruşu biriktiren bir insanım bu sayede zaten motorumuda kendim alıcam şu ana kadar 5000 tl birikmiş param var her kuruşuda anlımın teri bunu 17 yaşına kadar sürdürürsem hem ehliyetimi alırım hemde güzel bir motosiklet alırım

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    aynı konuyu 3 dakika arayla 2 defa açmaşsın oradaki mesajı bari buraya taşıyayım

sen motoru boşverde öss mi lys mi neyse onu düşün iyi tahsil iyi meslek yoksa hayatın buyunca hep aç gezip herzaman hayal kurmaya devam edeceksin sen ybr bile alamazken millet s 1000 rr a binecek unutma derslere iyi çalış ,kızlar konusunda ise yanlış düşünüyorsun bu konu üzerinde biraz daha çalış
    Lev3562 bunu beğendi.

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı konuyu 3 dakika arayla 2 defa açmaşsın oradaki mesajı bari buraya taşıyayım

sen motoru boşverde öss mi lys mi neyse onu düşün iyi tahsil iyi meslek yoksa hayatın buyunca hep aç gezip herzaman hayal kurmaya devam edeceksin sen ybr bile alamazken millet s 1000 rr a binecek unutma derslere iyi çalış ,kızlar konusunda ise yanlış düşünüyorsun bu konu üzerinde biraz daha çalış
    ben mesajınızı öbür taraftada gördüm ben konuyu nereye açacağımı bilemedim yeniüyeyimdim 2 yerede açmıştım şunu söyliyim yani ben ne tembel nede çok çalışkanım yani dürüst olim ortlama bir öğrenciyim bu sene okulu teşekürle bitirdim taktir alsam iyi olurdu dediğim gibi ne çalışkanım ne tembelim

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı beornotto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben mesajınızı öbür taraftada gördüm ben konuyu nereye açacağımı bilemedim yeniüyeyimdim 2 yerede açmıştım şunu söyliyim yani ben ne tembel nede çok çalışkanım yani dürüst olim ortlama bir öğrenciyim bu sene okulu teşekürle bitirdim taktir alsam iyi olurdu dediğim gibi ne çalışkanım ne tembelim
    para yoksa motor yok ,iyi meslek (ilkokul mezunu fakat ünüversite mezunlarından çok maaş alanlar var ) veya tahsil (üneversite )yoksa para yok ona göre önünde uzun yol var şu hayatta inşallah arzu ettiğin şeylere kavuşursun

asit_1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S3 Adwance
    Bilgi Birikimlerini Arttırmaya devam etmelisin bence, Yaşın Dolduğunda iyi bir motorcu olarak aramızda görmek isteriz seni ama şuan sadece tavsiyede bulunabilirim sana, Şunu yap demek yanlış olur birikimlere devam....

Sabreden dermiş Muradına Ermiş ))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    mobilet al sen bende mobilet aldım 500 liraya tın tın geziyorum

Alıntı asit_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi Birikimlerini Arttırmaya devam etmelisin bence, Yaşın Dolduğunda iyi bir motorcu olarak aramızda görmek isteriz seni ama şuan sadece tavsiyede bulunabilirim sana, Şunu yap demek yanlış olur birikimlere devam....

Sabreden dermiş Muradına Ermiş ))
    adımda murat eren zaten tam oldu organize sanayide biraz sürüp hevesimi bastıracağım motosiklet tamrcisine girip çalışmak istiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)