Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhababalar cbr125r ile Burdurdan Selamlar..

Motovento
    REKLAM ALANI
    yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Memleket Adana, yaş 33, iş dolayısı ile Burdur'da yaşıyorum. Üniversitede Uzman olarak görev yapıyorum. Uzun zamandır süpersport meraklısı birisi olarak haklı tavsiyeler üzerine 2012 model 2013 trafiğe çıkışlı 3400 de cbr125r başlangıç modeli aldım. Amacım bunda trafiği ve adam gibi motor sürmeyi öğrenip 600 lük bir modele geçmek. Bugün 4bin bakımları yapılıp inşallah bana teslim edilecek.

Ergenliğimiz her nekadar mz, java üzerinde geçsede A2 olmadığı için 1 ay kadar sanırım yatacak
    Sezona hazırlıklar ise; ekipmanlar tamam, aman dikkatli git söylemleri yıldırıcı derecede tamam...
    kemboo bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizede o zaman Allah kazadan beladan korusun, tekerin düz bassın demek kalır.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    hayırlısı olsun aman diyim şeytana uyup ehliyetsiz çıkmayın

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Hayırlı olsun,aramıza hoşgeldiniz.Kazasız sürüşler dilerim..

Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Çok teşekkür ederim çok heyecanlı daha binmedim motora Kampüse bıraktım yavrucağı brandasız brandasız bekler beni
    Bugün kaydını hallettim. Ehliyete yazıldım mayıstaki ilk sınavda aksilik olmazsa ehliyetimizi de alacağız ama çooook zorlaştırmışlar.
    Gidip ciddi ciddi hoca ile çalışmak lazım galiba... En azından ne yapmamız gerektiğine hazırlıklı oluruz...

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Hoşgeldiniz.
    Burdur'un en çok foruma katılan üyesiyim benden başka neredeyse hiç burdurlu göremiyorum Gerçi sizinde memleket burası değilmiş ama olsun motor kullanma konusunda sürücü kursu vs.bir sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Cbr 125 ile 30.40.000 yapmadan sakın 600 cc ye geçeyim demeyin hatta araya bir 400-500cc tek yada çift silindir makina sıkıştırın böylesi çok daha güzel olur.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Alıntı yanakadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim çok heyecanlı daha binmedim motora Kampüse bıraktım yavrucağı brandasız brandasız bekler beni
    Bugün kaydını hallettim. Ehliyete yazıldım mayıstaki ilk sınavda aksilik olmazsa ehliyetimizi de alacağız ama çooook zorlaştırmışlar.
    Gidip ciddi ciddi hoca ile çalışmak lazım galiba... En azından ne yapmamız gerektiğine hazırlıklı oluruz...
    Yaz ili değil direksiyon Sinavi demi mayista

Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz.
    Burdur'un en çok foruma katılan üyesiyim benden başka neredeyse hiç burdurlu göremiyorum Gerçi sizinde memleket burası değilmiş ama olsun motor kullanma konusunda sürücü kursu vs.bir sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Cbr 125 ile 30.40.000 yapmadan sakın 600 cc ye geçeyim demeyin hatta araya bir 400-500cc tek yada çift silindir makina sıkıştırın böylesi çok daha güzel olur.
    Merhabalar ben aynı zamanda model helikopter kullanıyorum o alanda da hiç burdurlu yok bilirim o sıkıntıyı

G. sürücü kursuna dün kaydımı yaptırdım. Direksiyon sınavı artık inanılmaz zorlaşmış. Vaktin olursa tanışalım ve hatta birlikte gidelim çalıştır beni

Bu arada az önce ilk defa kullandım çok tatlı ama beklediğimden de pasif Olsun klasmanında değerlendirmek lazım fiyat/performans/yakıt/beklenti oranı çok başarılı... Nereme güveniyorsam bir delilik edip r6 alacaktım iyiki almamışım diyorum. Bunla bir sezon anlatalım ondan sonra oturur karar veririz artık.

Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz ili değil direksiyon Sinavi demi mayista
    Sınav mayısın 3ü yada 10u olacakmış inşallah 3ü olurda daha erken sokaklara ineriz :D Şimdi kampüs içinde tın tın takılıyorum. Gerçi hiçte tın tın etmiyorum bildiğin asılıyorum minicik şeye

OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Hoş geldin hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Sınavda da başarılar
    Memnunmusunuz motorunuzdan kullanışı nasıl ilk motor olarak ?
    Buzzard bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Merhaba hoşgeldiniz ehliyetsiz sakın kampüsten çıkmayın. Ekipmanlı bilinçli olmanız çok güzel cbrda çok güzeldir. Ne kadara hangi rengini aldınız acaba?

Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Alıntı OokareenoO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Sınavda da başarılar
    Memnunmusunuz motorunuzdan kullanışı nasıl ilk motor olarak ?
    Hoşbuldum
    Valla şeklini çook seviyorum, yanına gidip çalıştırıp sesini dinleyip izleyerek sigara içiyorum Sigara bitince bir iki tur dolanıyorum. Sürüş pozisyonuna frenlerine bayıldım. 15 yıldan beridir hiç motor kullanmadığımdan yeni başlamış gibiyim seri hızlanamıyorum Ya depreji çok sonra bırakıyor bağırtıyorum yada motoru devirlendirmeden bırakıyorum motor freni ile öne yumuluyorum acemilik işte. Motorda seri değil tabi. Ama dediğim gibi fiyat/performans/yakıt/beklenti toplamı mütiş başarılı bence. Ya millet şey diyor oooo hocam neden 125 aldınız (meğerse herkes motorcuymuş) race tipinde olunca herkes başka şeyler bekliyor... Yahu sanki hergün şehir dışı uzun yol yapacağım yada devamlı yokuş çıkıp sollama yapacağım. Beni çevredeki güzel yerlere götürsün getirsin, bunu yaparken az yaksın, yolda bırakmasın, gözüme güzel güzel görünsün ve beni r6 için hazırlasın için verilen paranın tam karşılığı bence...

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hoşgeldiniz ehliyetsiz sakın kampüsten çıkmayın. Ekipmanlı bilinçli olmanız çok güzel cbrda çok güzeldir. Ne kadara hangi rengini aldınız acaba?
    hoşbuldum, teşekkür ederim. Ekipman çok önemli gözümde aşırı çook paralar vermedim ama servisin önerdiği ne varsa ondan aldım...
    Siyah istiyordum aslında ama beyaz modeli vardı onu aldım... Siyah çok çabuk kirleniyormuş biraz tembelimdir onu hergün yıkayacak ortamımda yok... 6900 istiyordu 6500 tl ye 3400 km'de 2012 model 2013 şubat trafiğe çıkışlı aldım. Herkes mütiş fiyata aldın diye pohpohladılar bende mutluyum fiyattan
    OokareenoO bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Güle güle kullanın debriyaj gaz olayını anlatınca ilk deneyimlerim geldi aklıma. Yenisine alışana kadar aynı şeyleri yeniden yaşarım sanıyorum
    Bende aynı amaçla bakıyorum motorumu zevk birazcık ve pratik için daha sonra büyütmek istiyorum kesinlikle. Haydi hayırlısı,

Motosikleti
    Merhabalar ben aynı zamanda model helikopter kullanıyorum o alanda da hiç burdurlu yok bilirim o sıkıntıyı

G. sürücü kursuna dün kaydımı yaptırdım. Direksiyon sınavı artık inanılmaz zorlaşmış. Vaktin olursa tanışalım ve hatta birlikte gidelim çalıştır beni

Bu arada az önce ilk defa kullandım çok tatlı ama beklediğimden de pasif Olsun klasmanında değerlendirmek lazım fiyat/performans/yakıt/beklenti oranı çok başarılı... Nereme güveniyorsam bir delilik edip r6 alacaktım iyiki almamışım diyorum. Bunla bir sezon anlatalım ondan sonra oturur karar veririz artık.
    Model uçak helikopter için özel yer var gölün yanında daha yeni gittim sayılır in cin top oynuyordu

Cbr 125 güzel motordur siz çocuklara ona buna bakmayın ağzı olan konuşur.
    Bu kadar tecrübeyle altınızda bir racing makina olsaydı inanın affetmezdi racing makina getirdiği güç ile beraber büyük bir sorumluluk ve tecrübeyide beraberinde istiyor,cbr 125'de yaptığınız o yığılmalar ani gaz açmalar vs. eğer bu acemilikleri r6 yada herhangi bir racing makina ile yapsanız inanın sonuçları çok ağır olabilir.

Ufak motosikleti bir sezon kullanmak değilde en az 25-30.000 km kadar kullanıp sonra 400-500cc biraz daha uysal çift silindir bir makina ile devam edip en son racing makinaya geçmeniz çok çok faydanıza olacaktır.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Model uçak helikopter için özel yer var gölün yanında daha yeni gittim sayılır in cin top oynuyordu

Bu kadar tecrübeyle altınızda bir racing makina olsaydı inanın affetmezdi racing makina getirdiği güç ile beraber büyük bir sorumluluk ve tecrübeyide beraberinde istiyor,cbr 125'de yaptığınız o yığılmalar ani gaz açmalar vs. eğer bu acemilikleri r6 yada herhangi bir racing makina ile yapsanız inanın sonuçları çok ağır olabilir.

Ufak motosikleti bir sezon kullanmak değilde en az 25-30.000 km kadar kullanıp sonra 400-500cc biraz daha uysal çift silindir bir makina ile devam edip en son racing makinaya geçmeniz çok çok faydanıza olacaktır.
    Katılıyorum , arkadaşın niyeti de o yönde diye düşünmüştüm hemen geçmek hem zor hem tehlikeli

Motosikleti
    Honda VFR 800 2008

Haftasonları gelirseniz güzel havalarda mutlaka orada oluruz En azından ben olurum
    Az önce kampüs içi 5-6 km binmişim pek hoşuma gitti yine ya... Ne güzel bir keyif... 20 km sabit hızla gittim bu sefer rüzgar çok bacaklarım çok üşüyor... Sinyal dur kalk dön felan çalıştım. Sinyali araba gibi ezbere yapar hale gelmem gerek ama stress felan kalmadı... Bundan sonra dediğiniz özelliklerde bir çift silindir görüntüsü hoşa gidecek birşey bulursam elbet düşürüm. Gerçekten yaşın verdiği birşey galiba çok ürküyorum... Temkinli adımlarla gitmek gerek çok net görüyorum.

Alıntı OokareenoO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum , arkadaşın niyeti de o yönde diye düşünmüştüm hemen geçmek hem zor hem tehlikeli
    +1
    OokareenoO bunu beğendi.

Motosikleti
    Haftasonları gelirseniz güzel havalarda mutlaka orada oluruz En azından ben olurum
    Az önce kampüs içi 5-6 km binmişim pek hoşuma gitti yine ya... Ne güzel bir keyif... 20 km sabit hızla gittim bu sefer rüzgar çok bacaklarım çok üşüyor... Sinyal dur kalk dön felan çalıştım. Sinyali araba gibi ezbere yapar hale gelmem gerek ama stress felan kalmadı... Bundan sonra dediğiniz özelliklerde bir çift silindir görüntüsü hoşa gidecek birşey bulursam elbet düşürüm. Gerçekten yaşın verdiği birşey galiba çok ürküyorum... Temkinli adımlarla gitmek gerek çok net görüyorum.

+1
    Kısmet gelebilirsem görüşürüz,cumartesi yada pazar farketmez değil mi ?

Motosiklet öyle bir şeydir ki 49 cc'den 2000 cc'ye kadar hepsinde ayrı bir tat vardır,araba gibi 4 tekerli ruhsuz konterner parçası değildir
    Bence her motosikletin bir sürüş zevki hepsinin ruhu ve karakteri sürüş zevki vardır.

Siz biraz daha alışıp viraja girmeye yatmaya vs.başlayın asıl zevki o zaman görürsünüz...

Hayırlısı olsun!kazasız belasız kullanın.Ben crf 250 l kullanıyorum.ilk motosikletim.ama ne yalan söyliim,alırken kırmızı bir cbr 125 duruyordu yanında....biran aklımı çeldi çelecekti.
    Bilinçli bir arkadaşa benziyorsunuz,ben korumasız hiç trafiğe çıkmadım ama ehliyetsiz çıktım.almama bir kaç gün vardı dayanamamıştım çevirmeye falam denk geldim gereksiz yani
    şunu söyleyebilirim umarım yaşamazsınız ama düşünce daha bir farklı oluyor.Yani nasıl desem;düşmeden motorcu olunmuyor derler.sizede bol şans.ben hem düştüm,hem kaza yaptım full koruma pür dikkat.tekrar hayırlısı olmasını dilerim.keyfini çıkarın

Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Kısmet gelebilirsem görüşürüz,cumartesi yada pazar farketmez değil mi ?

Motosiklet öyle bir şeydir ki 49 cc'den 2000 cc'ye kadar hepsinde ayrı bir tat vardır,araba gibi 4 tekerli ruhsuz konterner parçası değildir
    Bence her motosikletin bir sürüş zevki hepsinin ruhu ve karakteri sürüş zevki vardır.

Siz biraz daha alışıp viraja girmeye yatmaya vs.başlayın asıl zevki o zaman görürsünüz...
    Cumartesi 12-1 gibi kesin orada olurum Uçuyorsam muhtemelen helikopterin sesini yoldan duyabilirsiniz Ama uçuşlarım mecburen 5-6 şar dakikalık oluyor (15-16 bin devirde çalışınca motor yakıt bitiyor )

Yatma konusuna gelince şimdi kampüs içindeki dönerlerden dönerken direksiyonla dönmek yetmiyor motor dışa dışa gidiyor ve önü kayacak diye tedirgin oluyorum Şuan arabamın lastiklerin ömrü yıl olarak bitik (sertleşmiş) frene dokunana kadar abs, gaza basana kadar esp devreye giriyor. Virajlarda azcık daha zorlasam spin atmaya başlayacak hissediyorum aynı his motordada oluyor Yatırmak gerekiyor. Dün onu keşif ettim. Yatınca rahat dönüyor ama çakıllı asfalt tabi onuda yapmamaya çalışıyorum Kayası çok hissediyorum

İnşallah birgün büyücek bir motorumuzda olur o gücü hissederiz.

Alıntı oyesilay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun!kazasız belasız kullanın.Ben crf 250 l kullanıyorum.ilk motosikletim.ama ne yalan söyliim,alırken kırmızı bir cbr 125 duruyordu yanında....biran aklımı çeldi çelecekti.
    Bilinçli bir arkadaşa benziyorsunuz,ben korumasız hiç trafiğe çıkmadım ama ehliyetsiz çıktım.almama bir kaç gün vardı dayanamamıştım çevirmeye falam denk geldim gereksiz yani
    şunu söyleyebilirim umarım yaşamazsınız ama düşünce daha bir farklı oluyor.Yani nasıl desem;düşmeden motorcu olunmuyor derler.sizede bol şans.ben hem düştüm,hem kaza yaptım full koruma pür dikkat.tekrar hayırlısı olmasını dilerim.keyfini çıkarın
    Bende cbr 250r düşünüyordum ama bunu görünce neden olmasın dedim İnşallah hepimiz düşmeden motorcu oluruz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)