Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Başlıyorum - Beşiktaş, Ortaköy

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,
    Istanbul Ortaköy'de yaşıyorum. Lise yıllarında scooter kullanmışlığım vardı. Şimdi ofise gidip gelmek için bir Maxi Scooter arayışı içindeyim. (ofis ev arası 7 km)

Bugün A2 Ehliyet için Beşiktaş'ta bir kursa başvurdum. (Merak edenler için belirteyim toplam 400 TL'ye anlaştım) Kurs direksiyon dersi vereceğini söyledi fakat ben bu civarda oturan bir arkadaşımızdan sınavı geçecek kadar vitesli motor dersi almak istiyorum. Çevrenizde birileri varsa lütfen beni haberdar edin. Direksiyon sınavım Şubat ortalarında olacak.

Boyum 190, kilom 115 olduğundan aşağıdaki motorların benim için iyi olabileceğini düşünüyorum;
    • Honda Burgman 400 (ikinci el)
    • Honda Pcx (sıfır veya ikinci el) (biraz kücük görünüyor gözüme)
    • Kymco Xciting 250i (sıfır veya ikinci el)

Bu listeye ekleme yapmanızı rica ediyorum. Önümüzdeki hafta karar verip gerekli işlemleri başlatmayı hedefliyorum.

Bu civarda oturan motorcu arkadaşlarla tanışmayı ve düzenlenen etkinliklere katılmayı isterim.

Teşekkürler,
    Ahmet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    hocam benim boy 190 kilo 130. scooterda gidonu çeviremiyorum. denediniz mi bu motorları? sonra surprizler karşılaşmayın

Tolga merhaba,
    Bi 5 dk kadar Pcx denemişliğim var. Kötü değildi gidon deneyimi. Ayrıca maxi scooterların yeterince iyi olacağını okudum birçok kullanıcıdan. Siz ne denemiştiniz?

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üçü de güzel scooterlar. Hangisini alırsan al şimdiden hayırlı olsun. Önerim şu: İşe gidip gelmek için alacağın motor ne kadar ufak ve kıvrak olursa o kadar iyidir. Beşiktaş - Ortaköy arası çok tekin bir güzergah değil, günlük kullanıma geçmeden önce bir süre alıştırma yapmanı mümkünse eğitim almanı öneririm. Honda'nın eğitimini tavsiye edebilirim.
    ahmetke bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı ahmetke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga merhaba,
    Bi 5 dk kadar Pcx denemişliğim var. Kötü değildi gidon deneyimi. Ayrıca maxi scooterların yeterince iyi olacağını okudum birçok kullanıcıdan. Siz ne denemiştiniz?
    Ahmet bey PCX 125 cc'lik ufak bir scooter. Maxi Scooter sayılmaz yani pek. Bence Yamaha XMax 250 sizin ihtiyaçlarını daha çok karşılar.

Ayhan Bey katılıyorum. Maxi denilemez Pcx için fakat yakıt performansı, fiyatı, ikinci el pazarı ve benim kullanım amacım nedeniyle listede tutuyorum bu makinayı. Gönül elbet Burgman 650 ister

Yamaha Xmax biraz pahali kalıyor gibi.

Öneri için teşekkür ederim. Gelişmeleri zaten yazıyor olacağım.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı ahmetke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga merhaba,

ahmet hocam
    deneme kadar uzun sürmedim ama Honda Silverwing 600cc scooter denedim. düşük süratte dönüşlerde dönemedim. bacağımı indirir gibi çektim kenara öyle çevirdim. bende kiloda olduğu için bacak daha da büyük duruyo 190 boylu zayıf kişilerden. başka motora göre karar verme, almayı düşündüğünü dene derim ben.
    benim denediğim maxi scooter idi. olmadı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)