Arkadaşlar merhaba,

Foruma yeni katıldım, hemen motor geçmişimi özetliyorum. Motor sevdam Sciroccom'la trafikte sıkıntıdan otururken sağımdan solumdan sanki hiç trafik yokmuş gibi geçen motorlu arkadaşları görünce ateşlendi. "Ya alırım bi scooter tın tın giderim soldan" dedim. Sonra "yok abicim nereye gidiyosun ölür giderim" dedim. Eşimin dayısı sağlam enduroculardan sonra onla konuşunca hiç ciddi kazası olmadığını , bunu da hep aldıkları eğitime, gaza gelmemelerine , düzgün ekipman giyinmelerine , korumasın motor kullanmamalarına bağlı olduğunu söyledi. Askerde motor kullanan arkadaşlarla tanıştım ve sonunda beni vitesli motor alma konusunda ikna ettiler....

Hataaaa Koca bir Hataaaaaaa :

Askerden gelir gelmez sahibinden de motor aramaya başladım, Scooter artık benim için tarih olmuştu, çalıştığım şirkette motor kullanan herkes sakın 2500cc altı alma sen kabiliyetli adamsın 1 aya bu işi öğrenirsin sonra uğraşırsın motor satmakla dediler. Onları dinledim ve ne aldım biliyor musunuz. Bir Transalp 230 kg falan yüksek sele,paşa gibi bey gibi...
İlk bikaç gün herşey çok güzeldi çok konforlu,seri ne istesem veriyor ama düşük süratlerde tecrübesizliğin verdiği dönüş hataları nerdeyse düşmeme sebep oluyor. Dedim arkadaş bu böyle olmaz git bi ders al. Aldık pro birinden sağolsun yanlışlarımı düzeltti ve bana bu motoru henüz kullanma dedi. Ben dinlemedim 2 düştüm 3 düştüm(olduğum yerde tabi bunlar allahtan). Eve gittim sinirli sinirli, eve giderken bi abim var apartmanda o gördü hayırdır Burak noldu dedi. Anlattım dedim"yok bitti bu macera ben canımı sokakta bulmadım". Dediki "bende bi cross var çok iyi bişey değil ama çok iyi bakılmış,senelerdir duruyo garajda sana onu veriyim onlada rahat edemezsen tamam....ama bi dene beğenirsen çok çok uygun fiyata veririm sana." iyi dedim getir.

Ohhhh be dünya varmış........

Sonra karşıma bir Honda XL200 geldi bu cross ama bir deniyim dedim.....yaaa ne rahat şeymiş o yaaa.... ben baya motor biliyormuşum giriyorum çıkıyorum trafiklere ohh beeee ne güzel şey....hemen aldım motoru, motoru satan abim az kullanılmış demişti, sadece senelerdir muaynesi yok dedmişti. Götürdüm muayneye ...tüvtürkte adam sordu kaç km de bu dedi, bi baktım dedim 29000km...o bi baktı doğrumu söylüyorum diye ne dedi biliyomusunuz " yok abi 2900km o son hane 100metre hanesi" hadiiiii aldıkmı 2900kmde sıfır gibi bi motoru (bu arada transalp i satarken zarar ettim tabi bu konuyu açmıyorum bile)

Ve özümü buldummmm.....

Şirkette motor kullanan bi abim vardı,bmw1200gs var, hobi olarakta Honda CRF250 si var cross yapıyor, evi bana yakın, motora bineceğin zaman bana söyle beraber gezelim demişti, onu aradım ve bir gün.....beni cross a götürdü.Yaya olarak inip çıkamayacağımız yerlere çıkmamı sağladı ayrıntıları anlattı bildiği kadarıyla ve çok güzel bir tur yaptık...motorumda baya yeterli geldi.Artık o motor benim terapistim olmuştu,bende onun hastası.......

Tekrardan herkese merhabalar.........................