Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Beş parasız Türkiye turu hazırlıkları öncesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Bugün benim 23.yaş günüm.Ben bugün biraz daha büyüdüm ve aslında ölüme de bir o kadar yaklaştım.Kendimi bildim bileli hep aklımı karıştıran bir soru var.Biz insanoğlu fani yaratılmış varlıklarız.Sonuçta kimse kabullenmek istemesede ya da unutmaya çalışsada bir gün ölümün soğuk yüzüyle karşılacağız.Öleceğimizi bile bile neden yaşıyoruz.Yaşamak gülmek,eğlenmek ya da üzülmek mi?Yaşamak sadece zamanı boş yere harcamak mı?Benim kendime lise yıllarında bulduğum bir sözüm var.Bana göre yaşamak bir komedi filmini izlemek gibidir.Sinemaya gitmek doğmaktır,bilet almak nefes alış verişidir ve filmi izlemek hayattır.Ben o filmi yani yaşamı izlerken olabildiği kadar gülmeliyim ki filmin tadı çıksın.İşte yaşamak budur.Komedi filmini izlerken olabildiği kadar gülmektir.
    Size kendimden bahsedeyim ki bunu hiç beceremem.Benim hayatım tamamen iki tekerlekli halk arasında şeytan işi ama benim gibi insanlar için özgürlüğün sembolü olan motorlarla geçti.Motorla büyüdüm ve motorla ilgili işlerde çalıştım.Çok kez kız arkadaşlarım beni terkedip gitti ama motorlara olan hastalığımdan kurtulamadım.Şimdi yine çoğu insanın yapmak istediği bir olayı ben motorumla gerçekleştirmek istiyorum.
    Türkiyedeki çoğu insan bir yerlerden hatırı sayılacak bir para gelse ya Türkiye'yi ya da dünyayı dolaşırım der.Ben bunu yapacağım.Türkiye'yi 1 sene içinde dolaşacağım ve sadece altımda Mondial 125 MH Drift ile.Bu bir çılgınlık mı,saçmalık mı ne derseniz deyin.Ben bunu başaracağım ve cebimde hiç para olmucak.Kesinlikle para kullanmayacağım ve yardım almayacağım.Nasıl mı olacak bu iş.Takas yöntemiyle.Ben ihtiyacım olan şeyleri çalışarak elde edeceğim ve bunun yerine para değil ihtiyacım olan şeyleri isteyeceğim.
    Hazırlıklarıma başlamak üzereyim.3 hafta sonra yani Temmuz 1de İzmir'den Vana gitmek üzere yola çıkacağım...
    umurcan, fabrisio, djan ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Tam olarak parasız değil de benim de bir süredir aklımda benzeri birşey vardı. Yemin ederim benim rüyam olacak yapacağın şey.
    Asla unutulmayacak birşey olacak. Başarılar diliyorum sana

Yardım konusunda fikrin değişirse ve yardım Ankara'da gerekirse haberini beklerim. Başarılar

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Yaya olarak bu tura çıksanız takas olayını gerçekleştirebilirsiniz de Sonuçta motosiklet turunda en çok size lazım olacak şey benzin. Her benzincide nasıl takas yapabileceksiniz merak ediyorum.

Ama bu turu tamamlarsanız torunlarınıza anlatıcak çok güzel bir hikayeniz olur. Bizle de paylaşın da kendimiz yaşamış gibi anlatıp bedavadan torunlara prim yapalım
    Ahmanamra bunu beğendi.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Takipteyiz bakalım neler olacak :D

suatt22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimse uğraşmaz seninle ya kavga edersiniz yada seni kandırırlar yada motorunu çalarlar vs anlıcan bu iş türkiyede olmaz onu yapacana çalış 6 ay al paranı kafan rahat ilerle birde çadır yükle motora türkiyede kimse ilgilnemez

Motosikleti
    Pulsar
    Reklam kokan hareketler bunlar....

Sanki yeni bir yarışma başlıyormuş gibi bir tanıtım olmuş, umarım hedefinizi başarı ile tamamlarsınız

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    yeni bir ümmet perkitan doguyor desenize..............

suatt22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buda bizim hippimiz

Motosikleti
    XMAX250
    Başarılar ve tebrikler takipteyiz...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bol şans, destekliyorum seni. Bende benzerini dünya turu olarak yapacağım inşallah.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    amacın çpk güzel ama işin parasızlık kısmı seni müthiş sıkıntıya sokar. en azından ne olur ne olmaz bir adet kredi kartını koy cebine.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Paran az olabilir ama tamamen silmen farklı bir durum. Gittiğin yerde çalışır ihtiyaçlarını aldığın para ile karşılarsın. Takas meselesini İnsanlara anlatmak zorunda kalmazsın. Tercih senin. Şimdiden sana kazasız belasız güzel bir seyahat diliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Bilmediğin yerlerde iş arayıp çalışacağına şimdi bulunduğun şehirde düzgün bi işte çalışıp , paranı biriktirip öyle çıksan yola daha mantıklı değil mi?Hem gittiğin yerlerde ne iş yaparsın?Hangi iş gelir elinden?Ümmet abey gibi aşçı mısın?Ona mı özendin?Takas nedir ki?Neyi takas edeceksin?

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmediğin yerlerde iş arayıp çalışacağına şimdi bulunduğun şehirde düzgün bi işte çalışıp , paranı biriktirip öyle çıksan yola daha mantıklı değil mi?Hem gittiğin yerlerde ne iş yaparsın?Hangi iş gelir elinden?Ümmet abey gibi aşçı mısın?Ona mı özendin?Takas nedir ki?Neyi takas edeceksin?
    adam zaten yaşamanın mantıksızlığına dem vurmuş bir nevi..mantık önermek neden?
    Ahmanamra bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam zaten yaşamanın mantıksızlığına dem vurmuş bir nevi..mantık önermek neden?
    Allah hidayet versin.Nasıl olsa öleceğiz falan kafası karışmış biraz.Ama gençlikte böyle kafa karışıklıkları normaldir.Çocukluktan , öğrencilikten , ailenin şefkatli kucağından ayrılıp hayata atılma dönemi zor oluyo genelde.Süperman olucam hayalleriyle geçen bir çocukluktan sonra gerçek hayata alışmak kolay değil.Küçük dağları ben yarattım edasıyla geçen ergenlik ve gençlik döneminden sonra gerçek hayata atılınca ben bi m.k değilmişim diye anlayınca bunalım kaçınılmaz oluyo.Tek çare Allah'ın benim için göstereceği hayırlı bi yol vardır mutlaka diyerek yakaladığı en ufak bir ipin ucuna asılarak , sıkı çalışarak başarılmayacak şey yok.Ben genelde komedi filmi izlerken vaktimi boşa harcıyomuşum gibi gelir.Ama arkadaş o vakti bolca gülerek doya doya değerlendirmek derdinde.Hayata bakış açısı çok farklı.
    MetinK., alemdar2442 ve ahmetunuver bunu beğendiler.

Motosikleti
    tracer 900
    Allah hidayet versin.Nasıl olsa öleceğiz falan kafası karışmış biraz.Ama gençlikte böyle kafa karışıklıkları normaldir.Çocukluktan , öğrencilikten , ailenin şefkatli kucağından ayrılıp hayata atılma dönemi zor oluyo genelde.Süperman olucam hayalleriyle geçen bir çocukluktan sonra gerçek hayata alışmak kolay değil.Küçük dağları ben yarattım edasıyla geçen ergenlik ve gençlik döneminden sonra gerçek hayata atılınca ben bi m.k değilmişim diye anlayınca bunalım kaçınılmaz oluyo.Tek çare Allah'ın benim için göstereceği hayırlı bi yol vardır mutlaka diyerek yakaladığı en ufak bir ipin ucuna asılarak , sıkı çalışarak başarılmayacak şey yok.Ben genelde komedi filmi izlerken vaktimi boşa harcıyomuşum gibi gelir.Ama arkadaş o vakti bolca gülerek doya doya değerlendirmek derdinde.Hayata bakış açısı çok farklı.
    herkesin okuduğundan ya da baktığı şeyden çıkardığı sonuçlar çıkarması normal, herkesin düşünce sistemi ve biçimi farklı, bu açıdan kendisine sadece inandığı yolda yürümesini tavsiye ediyorum...huzuru o yolda bulacağına inanıyorsa desteklerim...
    fake_members bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Papi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün benim 23.yaş günüm.Ben bugün biraz daha büyüdüm ve aslında ölüme de bir o kadar yaklaştım.Kendimi bildim bileli hep aklımı karıştıran bir soru var.Biz insanoğlu fani yaratılmış varlıklarız.Sonuçta kimse kabullenmek istemesede ya da unutmaya çalışsada bir gün ölümün soğuk yüzüyle karşılacağız.Öleceğimizi bile bile neden yaşıyoruz.Yaşamak gülmek,eğlenmek ya da üzülmek mi?Yaşamak sadece zamanı boş yere harcamak mı?Benim kendime lise yıllarında bulduğum bir sözüm var.Bana göre yaşamak bir komedi filmini izlemek gibidir.Sinemaya gitmek doğmaktır,bilet almak nefes alış verişidir ve filmi izlemek hayattır.Ben o filmi yani yaşamı izlerken olabildiği kadar gülmeliyim ki filmin tadı çıksın.İşte yaşamak budur.Komedi filmini izlerken olabildiği kadar gülmektir.
    Size kendimden bahsedeyim ki bunu hiç beceremem.Benim hayatım tamamen iki tekerlekli halk arasında şeytan işi ama benim gibi insanlar için özgürlüğün sembolü olan motorlarla geçti.Motorla büyüdüm ve motorla ilgili işlerde çalıştım.Çok kez kız arkadaşlarım beni terkedip gitti ama motorlara olan hastalığımdan kurtulamadım.Şimdi yine çoğu insanın yapmak istediği bir olayı ben motorumla gerçekleştirmek istiyorum.
    Türkiyedeki çoğu insan bir yerlerden hatırı sayılacak bir para gelse ya Türkiye'yi ya da dünyayı dolaşırım der.Ben bunu yapacağım.Türkiye'yi 1 sene içinde dolaşacağım ve sadece altımda Mondial 125 MH Drift ile.Bu bir çılgınlık mı,saçmalık mı ne derseniz deyin.Ben bunu başaracağım ve cebimde hiç para olmucak.Kesinlikle para kullanmayacağım ve yardım almayacağım.Nasıl mı olacak bu iş.Takas yöntemiyle.Ben ihtiyacım olan şeyleri çalışarak elde edeceğim ve bunun yerine para değil ihtiyacım olan şeyleri isteyeceğim.
    Hazırlıklarıma başlamak üzereyim.3 hafta sonra yani Temmuz 1de İzmir'den Vana gitmek üzere yola çıkacağım...
    canımsın olumsuz yorumların tamamını unut çık hiç gözünün yaşına bakma mh drift ile yakacağın yakıtta belli komple yol boyunca yiyeceğin yemek te
    eylül 1 e kadar Van dayım gel benim ev senin evindir misafirim olursun
    anil89tas bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    torunlarıza anlatıcak çok güzel bir hikayeniz olur
    Arkadaş oldukça asi gözüküyor hayatı sinema olarak görüyor o yüzden torun görebilirmi biraz şüpheli geldi
    isamilx bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Zor geliyosa yaşam
    Kendini Allah'a bırakacaksın paşam
    Bolu'lu Lynx bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    Zor geliyosa yaşam
    Kendini Allah'a bırakacaksın paşam
    arkadaş ne taktın çocuğun yaşamına, tarzına...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)