Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Hanimlar neredesiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı merr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullanmak daha kompleks bir refleks istediğinden ve sürüşü sırasında doğayla teması hat safhada olduğundan otomobil kullanmaya göre kat kat zor bi iştir.

Bi çok kadın bu riski almaz,bu zorluğa katlanmaz,ya beceremeyeceğini düşünür (çoğunluk böyledir)yada erkeğe göre hayatla başetme içgüdüsü az olduğundan durumu görerek zaten kavrar ve hiç elini sürmez yani motora hiç bulaşmaz.

Motosiklet kullanabilen kadın iyi kadındır.Güçlü kadındır.En becerikli kadındır.Korkusuz kadındır.Tuttuğunu koparan kadındır.Erkekten farkı olmayan kadındır.

Aslında bizim kadınlarımız böyle kadınlar.Malesef biz fazla egemen olduğumuzdan bu kadınlar bunca yıl bu ve benzeri işlerden geri kaldılar.

Kadın elinin hamuruyla erkeğin işine karışmamalı diyen bir neslin doğurduğu kadınlar bunlar.Fazlaca kapatıldılar.Çokça ezildiler.İçlerinde ne cevherlerle ölüp yitip gittiler.

Bizde bu kadınları ezen bir neslin erkekleriyiz.Kadınlar uyandı artık.Farkındalar ve her yerdeler.Hala onlara hamurdu çamurdu deyip laf atmak gafletine düşmemeli,düşülmemeli...

Umarım keyifli geziler yaparsınız.Hakkınızdır.Sizden öncekiler o rüzgarın güzelliğini tadamadan gittiler.Siz tadın ve unutturmayın...
    Arkadaşım bir Kadının motosiklet kullanmasından bunlarımı çıkarttın?

Allahtan drag yarışlarında derecem var demedi.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bir Kadının motosiklet kullanmasından bunlarımı çıkarttın?

Allahtan drag yarışlarında derecem var demedi.
    Şapkanın altında ne varsa o kadar çıkar.Kiminden tavşan çıkar,kiminden öküz.
    Bir kadının motosiklet kullanmasından aslında daha fazlası çıkmalıydı.
    Trafikteki kadınları ve hatalarını gördükçe insan motosiklet kullanan kadın görünce duyunca yazası geliyor

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    ilk kazadan sonra alayı bırakır motoru

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı merr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şapkanın altında ne varsa o kadar çıkar.Kiminden tavşan çıkar,kiminden öküz.
    Bir kadının motosiklet kullanmasından aslında daha fazlası çıkmalıydı.
    Trafikteki kadınları ve hatalarını gördükçe insan motosiklet kullanan kadın görünce duyunca yazası geliyor
    Hocam o zaman ben size Valentina Tereşkova'dan hiç bahsetmeyeyim. Yoksa 15 gün yazarsiniz

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Kadınlar erkek gücü gerektirmeyen (fiziksel) , erkeklerin yaptığı her işi yapabilecek yetenek, çeviklik ve kavrayabilecek durumdalar. Ama sizlerinde dediği gibi bin yılların kadına yüklediği rollerden dolayı zayıf, her işi beceremeyen, ezik yaratıklar olarak anlamlandırıldılar, kadın ve erkekler tarafından...Motor kullanabilme cesaretini gösteren kadın ise ya aile yapısından dolayı ya da kendine olan güveninden, çevrenin aşağılatıcı bakış açısını takmadığından dolayıdır..Amaç erkek kadın yarışı değildir, amaç kadınların da bu toplumda ve toplumlarda sadece ve sadece insan olarak değerlendirilip, erkeklere tanınan fırsatlardan eşit olarak yararlanabilmeleridir. bu kadar basittir.. Ama sistemler, dinler, geleneksel yapılar...ne derseniz deyin, kadını insani özelliklerden sıyırarak, erk ve erkeğin iktidar mücadelesinin birer kurbanı haline getirmeleri sonucu kadın cinayetlerine varana dek zulüm görmelerine neden olmuşlardır.. Zalimin zulmü varsa kadının da bitmeyen bir mücadelesi vardır..Dünya üzerinde özgür toplumlar yaratılana kadar bu böyle sürüp gidecektir.. Ne demişler ''ÖNCE KADINLARI VURUN''...
    merr bunu beğendi.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı helin126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadınlar erkek gücü gerektirmeyen (fiziksel) , erkeklerin yaptığı her işi yapabilecek yetenek, çeviklik ve kavrayabilecek durumdalar. Ama sizlerinde dediği gibi bin yılların kadına yüklediği rollerden dolayı zayıf, her işi beceremeyen, ezik yaratıklar olarak anlamlandırıldılar, kadın ve erkekler tarafından...Motor kullanabilme cesaretini gösteren kadın ise ya aile yapısından dolayı ya da kendine olan güveninden, çevrenin aşağılatıcı bakış açısını takmadığından dolayıdır..Amaç erkek kadın yarışı değildir, amaç kadınların da bu toplumda ve toplumlarda sadece ve sadece insan olarak değerlendirilip, erkeklere tanınan fırsatlardan eşit olarak yararlanabilmeleridir. bu kadar basittir.. Ama sistemler, dinler, geleneksel yapılar...ne derseniz deyin, kadını insani özelliklerden sıyırarak, erk ve erkeğin iktidar mücadelesinin birer kurbanı haline getirmeleri sonucu kadın cinayetlerine varana dek zulüm görmelerine neden olmuşlardır.. Zalimin zulmü varsa kadının da bitmeyen bir mücadelesi vardır..Dünya üzerinde özgür toplumlar yaratılana kadar bu böyle sürüp gidecektir.. Ne demişler ''ÖNCE KADINLARI VURUN''...
    Kas gücünü çıkarttıktan sonra, Erkek bir kadının karşısında hiç'tir.
    Allah bile önce erkeği yaratmış, ondan sonra sıfatına bakıp, ''Ulan ben bundan daha iyisini yaparım'' demiş ve kadını yaratmış

Benim daha çok vurgulamak istediğim konu, bir Kadının becerisini Motosiklet gibi sıradan bir araçla sınırlandirmak, Sanki motosiklet kullanmak, bir Kadin için çok zor gibi bi durum çıktı ortaya, Ya da benim içim çok fesat
    Aykut009 bunu beğendi.

Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Kas gücünü çıkarttıktan sonra, Erkek bir kadının karşısında hiç'tir.
    Allah bile önce erkeği yaratmış, ondan sonra sıfatına bakıp, ''Ulan ben bundan daha iyisini yaparım'' demiş ve kadını yaratmış

Benim daha çok vurgulamak istediğim konu, bir Kadının becerisini Motosiklet gibi sıradan bir araçla sınırlandirmak, Sanki motosiklet kullanmak, bir Kadin için çok zor gibi bi durum çıktı ortaya, Ya da benim içim çok fesat
    Ben de bu sonucu çıkardığım için bu yazıyı yazmak durumunda kaldım..Erkeğinde işi zor, hiçlik duygusundan kurtulabilmesi için egosunu terbiye etmesini, bakış açısını değiştirmek için alt yapısını oluşturmasını, bu altyapının üstüne bir çok felsefik, psikolojik, sosyolojik bakış açısı inşa etmek zorunda kalacak. Walla birden bir acıma duygusu kapladı içimi ama biz kadınlar yardımlarımızı esirgemeyiz..
    merr ve Sinan Aksu bunu beğendiler.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konu külotlu çorap kokuyor ufffff

Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    öyleyse bu konu başlığında işiniz ne diye sorsam..ama vazgeçtim.. egolarla savaşacak gücüm yok şu anda...

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Hocam o zaman ben size Valentina Tereşkova'dan hiç bahsetmeyeyim. Yoksa 15 gün yazarsiniz
    Onun hakkında sayfalarca yazılmışı var.Dünya yazmış zaten.Benim yazacaklarım bişey katmayacaktır.
    Gör işte bizim hatunlar motora binince ne kadar aşka geliyoruz.Çok çalışmanız lazım hatun milleti...

primavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Intruder VS 600
    Alıntı helin126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar..henüz 2500 kmlik bir sürüş yapmış birisiyim.. umarım birgün bir yerlerde karşılaşırız...evet kadın sürücüler az , ama istanbulda dikkatimi çeken şey suadiye taraflarında çok fazla kadın sürücü görmüştüm ve çok hoşuma gitmişti..belki istanbul motosiklet fuarına grup olarak geleceğiz..belki oralarda tanışırız..
    Fuara gelecekseniz haberleşelim, görüşelim, tanışalım, sohbet edelim
    helin126 bunu beğendi.
    What would you do?

Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Alıntı primavera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuara gelecekseniz haberleşelim, görüşelim, tanışalım, sohbet edelim
    özelden mesaj atıyorum size..

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    konu 29 mart 2013de açılmış. bayan arkadaşlar için konu açmış mesajların %90 karşı cins üyeler.

Burda kimsenin mesaj özgürlügüne karışmaktan yana.... forumdaki bayanlara olan ilgiye dikkat çekmek istiyorum.

Abilerim kardeşlerim ve arkadaşlarım üstlerine alınmasınlar mantıklı ve yararlı yorum yazanlara saygım sonsuz. Yada kötü amaçla yorum atmayanlar üstlerine alınmasın.

Biz gezi konusu açarız bi teşekkür fazla görülür fakat 2 bayan 2 motosiklet konusu 14bin görüntüye ulaştı ve üstünden kaç ay geçmiş hala atılan yorumlar görüyorum

Burdaki dikkat çekmek istedigim bu ilgi. Garipsiyorum.. Hiçmi bayan görmedik arkadaşlar..

Ben izmirde kırmızı ışıklarda bayan motorcuyla yan yana geldigimde dönüp kafamı bakmıyorum bile kendini özel hissetmesin diye.

Ne ben ondan farklıyım nede o benden.

Şunada dikkatinizi çekmek isterim bayan arkadaşların açtıgı konuda atılan yorumların bazılarında hiç görmedigim üyeleri görüyorum

Saygılar,Sevgiler.
    Arda_Karaca bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    motor yakısıyor da arabalardan uzak dursunlar bence. bır hatadan sonra donup baktıgımda heh tabı kı ya demedıgım bayan gormedım henuz...

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    Kuşadası'nda Sait abimiz vardı hanımına motosiklet kullanmayı öğretiyordu, hanımına motoru verdi , iyi güzel sürerken birden bir çığlık koptu; saiiitt saiiit durdur beni durdur beniii sait abi gazlamayı öğretmiş freni kullanmayı öğretmemiş

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Açıkçası bayan olsam, bayanların sadece cinsellik unsuru olarak sunulduğu "Bu motorlar can yakar" tarzı açılan başlıkları ve başlıklara ağızlar sulanarak yapılan yorumları görsem o ortamda ya bulunmam ya da bayan kimliğimi çok vurgulamazdım.

primavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Intruder VS 600
    Buradaki amaç sidik yarıştırmak değil. Sadece azınlıkta olan hemcinslerime ulaşma çabası. Konuyu görenler özelden ulaşıyorlar zaten gerisi teferruat benim için.

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    primevera sen ekşi teker grubuna katıl ordakilerin yüzde sekseni kadın motorcu
    http://www.youtube.com/watch?v=evsTqjiqh88

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Tüm kadın motorcularımızı her gördüğümde tebrik ediyorum. Gurur duyuyorum.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Bayan motor surucusu gormek istiyorsaniz akdenizi gezin
    ama ne yazikki benim gorduklerimin cogu 40 yas ustu ekipman hak getire şalvarla bile suruse cikanlardan olusuyor
    Bilincli bayan surucu pek azinlikta ki zaten yapacaklari en bilincli hareket tam siyah vizorlu yada aynali kaskin altina saclarini toplamak ve pembeli kirmizili takilmamak malumunuz trafikte okuz cok.

Hacim bak bak hatuna bak motor suruyor
    waaay waaay wayyy sıkıştırsana la az

Davarliga maruz kalmamaniz dileklerimle..

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler