Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Hanimlar neredesiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    jaymz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl883c
    bugün kadiköy uzunçayır köprüsü ilerisinde telefon açmak için durduğumda yanıma gelip yardıma ihtiyacın var mı diye soran bayanla karşılaştım. motor kullanmasını geçtim, saygısı ve anlayışı beni çok şaşırttı. kendisine tekrar teşekkür ediyorum.
    hyce, ÖzLeMKaYrA, htmetin ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadinlar motorlu arac kullanmamalidir.
    kesinlikle haklısın.
    bak, seni güncellemeyi becerememişler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper cevap. biz degisemeyiz ya. valla biz afedersiniz ama öküz geldik öküz gidicez..
    nereye gittiğin de önemli.
    mandıraysaaaa, yolun açık olsun...
    yok mezbaaysaa....

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Alıntı Bir Kadın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Caddede mavili, pembeli bi şey görürseniz el sallayın, ben de sizdenim.
    el salla, el salla!!
    kine?
    şu pembeli-mavili olan var ya...
    eee?
    el salla işte...
    iyi de, o gördüğün denizde günbatımı be annem
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Ben üç beş tane yetiştirdim şimdi hiçbiri kullanmıyor. Pek uzun vadeli olmuyorlar yani.
    Yaşa ve Yaşat

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ha hepsini biraraya toplarsan bi çokları için de kolaylık olur tek tek aramak yerine
    bu lafa çok güldüm işte
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    erkeklik hormonu kadinlik hormonundan fazla calisan kadinlar istedikleri motorlu tasiti kullanabilir.
    2013 ün yorumu bu...
    Helal arkadaşım...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Pantalon giyen, çocuk doğuran, üstüne kariyer yapan Kadın, neden motosiklet kullanmasın ki ?
    Hangi devirde yaşıyorsunuz Beyler...?

Caddelerde ve burada cesaretle ortaya çıkan Motor Yoldaşlarını tebrik ediyorum.
    Kazasız Belasız sürüşler, keyifler dilerim..
    Narmin ve muhittinKaplan bunu beğendiler.

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    Alıntı Komutan1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pantalon giyen, çocuk doğuran, üstüne kariyer yapan Kadın, neden motosiklet kullanmasın ki ?
    Hangi devirde yaşıyorsunuz Beyler...?

Caddelerde ve burada cesaretle ortaya çıkan Motor Yoldaşlarını tebrik ediyorum.
    Kazasız Belasız sürüşler, keyifler dilerim..
    trafikteki arac kullanicilarinin cogu erkek olmasina ragmen, motosiklet kullanirken basimiza bela olan arac kullanicilarinin cogu kadindir.
    kadin/erkek arac kullanim sayilari esit olsa anliyacam.
    erkekler fazla olmasina ragmen kadin suruculer ile yasadigimiz sorunlar neden daha fazladir?
    arkadasim sol seritte sakince ilerlerken arkasindan vuran kadin,
    ben duz yolumda ilerlerken, ters yonunde donus yapmasi yetmezmis gibi benim seridime giren, dizim ile camurlugunu soktugum kadin
    2 saatlik yolun 1.55 saatini cep telefonuyla konusarak ve araci kullanarak geciren kadin,
    diger araclara dikkat etmeden, tali yoldan ana yola atlayan annem, kadin.....

daha kac ornek vermek lazim? kadinlarda motorlu arac kullanimiylan ilgili bir sikinti var, bunu anlamak cokmu zor?

yil 2013 evet, zaten bende kadinlar kara carsafa girsin, hicbirsey yapmadan evde otursun demiyorum!
    kadinlarin arac kullaniminda bir sikinti var. anlatmak istedigim budur.

zemsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    trafikteki arac kullanicilarinin cogu erkek olmasina ragmen, motosiklet kullanirken basimiza bela olan arac kullanicilarinin cogu kadindir.
    erkekler fazla olmasina ragmen kadin suruculer ile yasadigimiz sorunlar neden daha fazladir?
    ben duz yolumda ilerlerken, ters yonunde donus yapmasi yetmezmis gibi benim seridime giren, dizim ile camurlugunu soktugum kadin
    2 saatlik yolun 1.55 saatini cep telefonuyla konusarak ve araci kullanarak geciren kadin,

daha kac ornek vermek lazim? kadinlarda motorlu arac kullanimiylan ilgili bir sikinti var, bunu anlamak cokmu zor?

yil 2013 evet, zaten bende kadinlar kara carsafa girsin, hicbirsey yapmadan evde otursun demiyorum!
    Ehliyeti ilk aldığımdan günden bu yana trafikteyim (daha önce hiç manuel yahut otomatik motor kullanmamış biri olarak)

Velev ki, En soldan en sağa, sapağa 50 metreden az kala süratle "SİNYALSİZ" aracını kıran erkeklerin sayısını sayamamışımdır.
    80-90 ile E-5 karayolunda seyir halindeyken, yarı uykulu bir halde şeridi apış arasına monte eden erkeklerin sayısı ise bir hayli ilgi çekmekte... Bu kişilerin pek çoğunun bilhassa sol aynalarını sadece telefonda konuşurken arada bir göz takılması ise gözlediklerini de belirtmeden edemeyeceğim.

Ki ben henüz 2 haftadır motor üzerindeyim, ki yaptığım yol henüz 650 km.
    Ki bu kısa zaman diliminde, şehir içinde araba kullanmayı, öküz zihniyeti ile koşullayıp kendi trafik kurallarını oluşturan erkekler arasında kadın sürücülerin afallaması normal.

Hepimizin aklındaki soru, "Acaba şimdi ne yapacaklar? Hangisi sinyal vermeden önüme kıracak? Hangisi üzerime çıkmaya çalışacak? Hangisi taciz edecek?" Kalçasından külot izini kıvırır gibi rahat direksiyon kıvıran erkeklerin sayısı çok çok fazla ve bu konuda yetenekli olabilirler. Lakin, kıvraklık ile kurallar aynı şey değildir.

Trafik kurallarına uygun şekilde hareket eden, istisnai durumları esnek olduğu yahut sadece acil müdahale gerektiği müddetçe kullanan erkek ve kadın arkadaşlarım meclisten dışarı.

Hiç kimse var edilmiş düzenin aksine oluşturulan bir odun üzerinde yürümek zorunda değildir, o odunları yola döküp tembellik eden öküzleri men etmeli.

Velhasılı, primavera az ya da çok ama gördüğün zihniyet üzere, aralarda derelerde sağlam yerlerdeyiz.

Buluşalım, görüşelim, konuşalım. Acemi bir kullanıcı olarak, paylaşımlarımızdan öğrenebileceğim çok şey olduğuna inanıyorum.

Saygı sevgi içerisinde,
    Keyifli ve sağlıklı sürüşler dilerim.
    hyce, ÖzLeMKaYrA, primavera ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

primavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Intruder VS 600
    Kadin-erkek tartismasina girmek istemiyordum ama sunu belirtmem gerekiyor ki bugun tuzlaya gidip geldim en az 30 kere kaza tehlikesi gecirdim ve hepsi pek sevgili erkeklerin kendilerini yollarin hakimi sanmalarindan kaynaklaniyordu. He aralarinda insanlar da vardi yol verenler, sinyal kullananlar vs.

Birde soyle bir durum var. Motosiklet kullanan herkes (kadin, erkek) disarida mutlu mesut selamlasip sanki eski dostmus gibi sohbet edebiliyorken forumlarda bu durumun tam tersi olmasi da gercekten ironik.

Gidenler varsa tt custom da bugun kadinlarin sayisi hicte azimsanacak duzeyde degildi. Bir tane erkekte "siz beceremiyorsunuz basin gidin" demiyordu.

Ayrica arastirin trafik kaza oranlarinda kadinlar ve erkekler hemen hemen ayni. Yani kim neyi gormek istiyorsa onu goruyor ve ona soyleniyor.

Ben yine sozluyorum hanimlar toplanalim birbirimize yardimci olalim. Hatta ozel mesajla haberleselim ki bazilarinin benligi ortaya cikmasin..
    ÖzLeMKaYrA, zemsiz ve srknbdm bunu beğendiler.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache

Bunları erkekler yapmıyor tabi...
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabada çoluk çocuk yazlıktan dönüyoruz.Yol genelde 2 şerit gidiş , 2 şerit dönüş , bölünmüş yol.Sağ şerit boş olmasına rağmen sol şeritte 90'la giden bir arabayla karşılaşıyorum.Arkasına yanaşıp yol istiyorum.Selektör yapıyorum , korna çalıyorum , ne duyan var ne gören.Sağ şeride geçip sağından geçmeye kalksam büyük risk.Birden şerit değiştirmeye kalksa beni yoldan atacak.Mecburen sağından geçiyorum.Yanından geçerken bi yandan korna çalıp protesto ediyorum , bi yandan da suratına bakıyorum.Evet kullanan bayan.Neyse bunu atlattık diyoruz.Biraz sonra yine aynı olay başımıza geliyo.Korna selektör ne duyan var ne gören.Yine mecburen sağlıyoruz.Geçerken suratına bakıyorum yine bayan.Biraz daha ilerledikten sonra 3 ncü kez aynı durum.Yani 300 km'lik yolda bu denk gelen arızalı şoförlerin 3'ünün de bayan olması tesadüf mü?Bi ara sinirden durdurup yanlış yaptığını anlatayım ki bi daha böyle trafiği tehlikeye atacak şekilde araba kullanmasın diyorum.Ancak zorla durdurmaya kalksam bu sefer belki plakamı alacak ve beni tacizle suçlayacak.Bu sefer polise derdini anlatmaya uğraş.

Lütfen doğrudürüst bi eğitim alın.Usta motorcularla birlikte gezilere katılın , rica ediyorum şu motorlu taşıtları kafanıza estiği gibi kullanmayın.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapıyor tabiiki...
    Hatta çayını içip simidinide yiyorlar...
    Ama en azından arabalarını sürmeye devam ediyorlar..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabada çoluk çocuk yazlıktan dönüyoruz.Yol genelde 2 şerit gidiş , 2 şerit dönüş , bölünmüş yol.Sağ şerit boş olmasına rağmen sol şeritte 90'la giden bir arabayla karşılaşıyorum.Arkasına yanaşıp yol istiyorum.Selektör yapıyorum , korna çalıyorum , ne duyan var ne gören.Sağ şeride geçip sağından geçmeye kalksam büyük risk.Birden şerit değiştirmeye kalksa beni yoldan atacak.Mecburen sağından geçiyorum.Yanından geçerken bi yandan korna çalıp protesto ediyorum , bi yandan da suratına bakıyorum.Evet kullanan bayan.Neyse bunu atlattık diyoruz.Biraz sonra yine aynı olay başımıza geliyo.Korna selektör ne duyan var ne gören.Yine mecburen sağlıyoruz.Geçerken suratına bakıyorum yine bayan.Biraz daha ilerledikten sonra 3 ncü kez aynı durum.Yani 300 km'lik yolda bu denk gelen arızalı şoförlerin 3'ünün de bayan olması tesadüf mü?Bi ara sinirden durdurup yanlış yaptığını anlatayım ki bi daha böyle trafiği tehlikeye atacak şekilde araba kullanmasın diyorum.Ancak zorla durdurmaya kalksam bu sefer belki plakamı alacak ve beni tacizle suçlayacak.Bu sefer polise derdini anlatmaya uğraş.

Lütfen doğrudürüst bi eğitim alın.Usta motorcularla birlikte gezilere katılın , rica ediyorum şu motorlu taşıtları kafanıza estiği gibi kullanmayın.
    Her bayan o kadar şanslı olmuyor maalesef, eğitim ya parayla alınıyor, yada bayanların motor yada motorlu araç kullanmasını yadırgamayan kişiler tarafından veriliyor... herkeste paralı eğitmen tutacak kadar uygun olamayabilir, ya ailende ki bilen kişilere kaldın yada arkadaşlarına... dediğim gibi her bayan o kadar şanslı değil... dalga geçen, baskı uygulayan, trafikte bile bile terör estiren kişiler oldukça bu iş çok zor... burada olan bayanları da yıldıracaklar diyeceğim ancak yakınınızda destek veren kişiler oldukça, en önemlisi özgüveniniz olup kendinizi bildiğiniz için bir süre sonra bu şekilde yaklaşan insanları umursamaz hale geliyorsunuz...
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Dün Ağva yolunda baya motor gördüm aralarında bayan kullanıcılarda vardı. Virajları neredeyse motordan inip döneceklerdi :D
    srknbdm bunu beğendi.

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün Ağva yolunda baya motor gördüm aralarında bayan kullanıcılarda vardı. Virajları neredeyse motordan inip döneceklerdi :D
    Dar virajlarla ilgili sorunum olduğundan bu yorumu gülerek okudum.
    fromghetto bunu beğendi.

suhatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 251
    valla bizim evdede var bitane ehliyetli eşim 2001 de ehliyet aldık bizzat araç sürmeyi ben öğrettim hoca bilem tuttuk 12 yıldır araba kullanır hala yanına otururken salavat getiriyorum
    turkish39, fabrisio, srknbdm ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    Arabamla giderken, kendisine geçiş hakkı verdiğimde bana el sallayıp tebessüm eden sürücüler hep bayanlar oluyor.aynı şekilde motosikletle gezerken benim geçmem için bekleyenler de bayanlar oluyor.dalgınlıkla sinyalsiz şerit değiştirdiğimde kornayla uyarmak yerine arabanın içinde kendi kendine kızanlar da bayan sürücüler oluyor.Türkiye yollarının sizlere ihtiyacı var, hep destekçinizim

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı anil89tas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabamla giderken, kendisine geçiş hakkı verdiğimde bana el sallayıp tebessüm eden sürücüler hep bayanlar oluyor.aynı şekilde motosikletle gezerken benim geçmem için bekleyenler de bayanlar oluyor.dalgınlıkla sinyalsiz şerit değiştirdiğimde kornayla uyarmak yerine arabanın içinde kendi kendine kızanlar da bayan sürücüler oluyor.Türkiye yollarının sizlere ihtiyacı var, hep destekçinizim
    Bana da kadınlar geçiş hakkı üstünlüğü kendilerinde olduğunda hiç yol vermiyorlar. Beyler de pek vermiyor ama bazı kamyonet, minibüs gibi orta büyüklükte araç kullananlar durup geçmeme izin veriyorlar. Ha bir de ters şeride girip lütfetmiş gibi yol veren ayılar da var.
    Hoca bunu beğendi.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Hacı abi boşverin yaa...
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bence kadınlar iki türe ayrılır.

1. Barbi, bez bebek ile büyüyenler.

2. Lego, puzzle, atari ile büyüyenler.

ikinci grup çok daha teknik yetişmiş oluyor. motosikletin de arabanın da hakkını veriyor. daha spor giyiniyor.

birinci grup trafikte zorlanıyor.

bu başlık iyi olmuş, destek olmalıyız.
    ÖzLeMKaYrA ve erimozel bunu beğendiler.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler