Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

20 yılı ıskaladım sonunda ben de geldim (ER6F ile)

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar, İstanbul'dayım, özel bir bankada yönetici olarak çalışıyorum ve yaş 40 (teneşir vakti). Çocuk yaşlarımda babamın Jawa'sı motosikletle ilk tanışmamdır, aktif olarak kullanmam ise maalesef bugünlere kaldı. Hayabusa'cı kuzenin dolduruşları ile (iyi ki öyle yapmış) daha fazla gecikmeden aranıza katılmam gerektiğini anladım. İlk başlarda eşime göre 40'ımdan sonra azdığım ima edilse de (daha neler...) 9 yaşındaki geleceğin motorcusu kızım ve de tahmin edeceğiniz üzere sevgili babam 1 numaralı destekçilerim oldular. Bugünlerde eşim, 'Bendemi başlasam acaba' demeye başladı eh bu bir virüs gayet doğal.

Bu zevkin, eğitimsiz acıya dönüşeceği bilinci ile Honda Güvenli Sürüş 1 ve 2 eğitimlerini aldım, Ehliyet'e başvurdum ve 20 yıllık B sınıfına sınıf atlarak A2'ye çevirdim. Honda eğitimleri ile yetinmedim trafikde kullanım dahil, Villa Levent'den yeni dersler aldım. Kask, dizlik, mont, eldiven, bot dahil tüm ekipmanları temin ettim. Başta DD'nin Motosiklet Teorisi olmak üzere motositelerdeki siz tecrübeli arkadaşların sürüş ve güvenliğe yönelik tüm yayınları hatmettim, fırsat buldukça da pratik yaptım.

Motor seçimi için açıkçası tüm yayınlara ve hocalarımın doğal tavsiyelerine karşılık ben daha performanslı bir tercih aradım ve CBF600 ile ER6F arasında uzun süre bocaladıktan sonra dar şasisi ve kilosu nedeni ile çok hakim olacağımı düşündüğüm ER6F'i 10 gün önce Villa Levent'den teslim aldım (Ben şanslılardanım bu vesile ile ÖTV artışını şiddetle kınıyorum). www.ninja650.com daki yorumlarda ER6F'i tercihimde etken oldu.

Şimdi eminim büyük başlamışssın yorumları olacaktır ama;

Gaza gelecek zamanda değilim. 10 gündür kullanıyorum ve inanılmaz memnunum, yukarıdaki aşamaları tamamlayan ve 40 yaşı aşmış biri olarak doğru tercih yaptığımı düşünüyorum (yine de yeni başlayan arkadaşlara düşük CC ile başlamaları taza motorcudan da tavsiyedir)

Herkese keyifli sürüşler dileği ile,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    hayırlı olsun kawalim bey (ee evet saçma oldu ) eğitim, kitap altyapı gayet güzel, size yollarda süzüle süzüle sürüşler diliyorum
    Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    hayırlı uğurlu olsun,kazasız belasız mutlu günlerde kullanmanız dileğiyle
    umarızki bu 20 seneyi motor üstünde sağ salim geçirerek telafi dersiniz

nicktir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki klr 650
    kawalim abi öcelikle hoşgeldin. motosikletini kazasız belasız kullanman dileğiyle hayırlı uğurlu olsun

alpayism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V Strom DL1000
    Kazasız ,mutlu sürüşler, darısı başıma sayın YAŞDAŞ'ım...

yeditepeli34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson 2013
    merhabalar..aramıza hoşgeldin..kazasız keyifli sürüşler..
    gökyüzü MAVİ ...yeryüzü YEŞİL ...denizler TEMİZ ve MAVİ olsun......captain...

Motosikleti
    Z1000
    motor seçimin harika olmuş .yabancı basında er6f in tecrübeli motorcular tarafından da beğenildiğini okudum. hayırlı olsun

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    hayırlı ve uğurlu olsun kawali bey.allah kazasız belasız sürüşler nasip etsiz her zaman.aramıza hoşgeldin.40 yaş önemli değil.ben 20 yaşında ne kişiler gördüm heyecanlarını kaybetmişler, 60 yaşında kimler gördüm yerlerinde duramazlar...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

zipir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    hayırlı olsun
    KARTAL GOL GOL GOL

mastergenie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldin Kawalim,

ER6 çok iyi bir seçim. Tahmin ettiğin gibi CBF600'den çok daha kolay hakim olacaksın.

Yollarda görüşmek üzere...

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    hayırlı olsun!!!:..
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    pgo scooter + hyosung gv250
    geç olmuş ama iyi olmuş aramıza hoş geldin güzel organizasyonlarda bir arada olabilmek dileğiyle
    ***[FONT="Comic Sans MS"][SIZE="2"][/SIZE]DÜNYADA BİR MOTORDAN DAHA İYİ BİŞEY VARSA ODA İKİ MOTORDUR[/FONT]***

Motosikleti
    BMW R 1100 RT
    hiç bir zaman motora binmek için geç değildir...hayırlı olsun allah kazadan beladan korusun,aramıza hoş geldin...

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Hoşgeldiniz..ne güzel ya...hayırlı olsun, kazasız keyifli günler diliyorum..

Aynı serzenişleri ben de eşimden almadım diil ama...3 yıl önce " asla olmaz..." diyen güzel karıcığım, şimdi de " seninle her yere gelicem, ama yavaş yavaş gidicez" diyebiliyo..bence onda da biraz virüs varmış..

Selamlar, sevgiler...
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

seflek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VOLVO S40 CLASSIC
    yahu bizim yaşımızdakiler hacca gidip torun bakıyor. sense 600'lük motorla yollarda süzüleceksin. hem ayıp, hem de o büyüklükte makinayı zaptedemezsin. benim gibi 250'lik çin malı bir makinaya eyvallah diyecektinn.
    hayırlı olsun kardeş...

karabere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VFR 1200 F
    Sevgili dostum KAWALİM. Seni de burada görmek bana keyif verdi. Ne de olsa birlikte motor kullanmanın haricinde motosiklet.net'de de birlikte olmak daha büyük bir keyif. Bundan sonra forumlarda gezi organizasyonlarını takip eder ve yine birlikte gazlarız.Hoş iki motorla sahil gezilerimiz de güzel ama kalabalık olmanın verdiği tat bambaşka.

Aramıza tekrar hoş geldin.
    https://www.youtube.com/watch?v=tjYwTfIGjik

Mozaik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekerin yerden kesilmesin abi

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aramıza hoşgeldinMotorunu kazasız belasız iyi günlerde kullanırsın inşallah...

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    hoşgeldin

motorunda hayırlı olsun

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    hoşgeldin
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler