Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hem forumda hem de motorsiklet konusunda yeniyim. Kucaklayın beni (:

Motovento
    REKLAM ALANI
    numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Merhaba Abilerim, Ustalarım, Kardeşlerim.

Konu başlığından da anlaşılacağı gibi motorsiklet konusunda 0'a yakınım. O yüzden soracağım size çok basit ve saçma gelecek olan sorulardan ötürü şimdiden özür diliyorum.

Kendinden bahsetme yeri burası, adeti bozmayalım.

Numan Gökçe. 28 yaşındayım. Evliyim ve an itibarı ile oğlumuzun doğumunu bekliyoruz. Ankaralıyım, bir öfke uğruna kalktım hiç hazırlığım yokken Aydın/Didim'e yerleştim.

Şimdilik bu kadar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    aman abi kucaklayın falan demişsin valla forumda böyle açıklara konan çok arkadaşımız var ahah Hoş geldiniz foruma

Lütfen sorularınızı forumda aratmadan sormayın, illaki bir cevap bulursunuz
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Hoşgeldin diyerekten kucaklıyorum seni.En başta evli ve çocuklu biri olarak çok daha fazla tedbirli olmalı ve kendini motorculuk konusunda iyi yetiştirmelisin.Çocuğun dünyaya geldiğinde birden hayatın değişecek ve artık emniyet kemerini, kendin için değil , çocuğun için takmaya başlıyacaksın.O dünyaya geldiğinde o kadar masum , savunmasız ve muhtaç olacak ki ister istemez onun sana olan muhtaçlığı seni başka bi insan yapacak.Çılgınlık , tedbirsizlik , umursamazlık geçmişte kalacak ve artık bilinçli ve tedbirli bir insan olacaksın.Babalık işte böyle bir şey.

Benim sana tavsiyem cbf150 ile motorculuğa başla.Ama korumalarını mutlaka al.Dizlik , mont , eldiven , kask hiçbirini eksik etme.Daha ilerde tecrübe kazandıkça enduro tarzına yönelmeni tavsiye ederim.Tehlike oranı çok daha düşük bi tarzdır.Hızlı motorlara heves etme , çünkü bu motorculuğun şakası yok.Düşük cc motorlarla seni en kötü durumlarda bile büyük oranda ölümden döndürebilecek olan korumaların , yüksek hızlı bir motora geçtiğinde bir kaza durumunda yumurtanın kabuğunun yumurtayı koruduğu kadar bile koruyamıyacağını unutma.
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    numan kardeşim aramıza hoşgeldin elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım sen sor elbet bir kardeşimiz cevaplar
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    e hoş geldin öncelikle abi forumdaki konuları okuyarak gerekli bilgilere ulaşabilirsin. tekerin daima düz bassın
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    Kardeşim aramıza hoşgeldin, Atamızın da dediği gibi ''Ben motorcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim.'' Bence, iyi motorcu en hızlı giden değil, hiç kaza yapmayandır. Allah yavrunuzla birlikte mutlu bir hayat yaşamayı size nasib etsin. Amin.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Motosikleti
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin diyerekten kucaklıyorum seni.En başta evli ve çocuklu biri olarak çok daha fazla tedbirli olmalı ve kendini motorculuk konusunda iyi yetiştirmelisin.Çocuğun dünyaya geldiğinde birden hayatın değişecek ve artık emniyet kemerini, kendin için değil , çocuğun için takmaya başlıyacaksın.O dünyaya geldiğinde o kadar masum , savunmasız ve muhtaç olacak ki ister istemez onun sana olan muhtaçlığı seni başka bi insan yapacak.Çılgınlık , tedbirsizlik , umursamazlık geçmişte kalacak ve artık bilinçli ve tedbirli bir insan olacaksın.Babalık işte böyle bir şey.

Benim sana tavsiyem cbf150 ile motorculuğa başla.Ama korumalarını mutlaka al.Dizlik , mont , eldiven , kask hiçbirini eksik etme.Daha ilerde tecrübe kazandıkça enduro tarzına yönelmeni tavsiye ederim.Tehlike oranı çok daha düşük bi tarzdır.Hızlı motorlara heves etme , çünkü bu motorculuğun şakası yok.Düşük cc motorlarla seni en kötü durumlarda bile büyük oranda ölümden döndürebilecek olan korumaların , yüksek hızlı bir motora geçtiğinde bir kaza durumunda yumurtanın kabuğunun yumurtayı koruduğu kadar bile koruyamıyacağını unutma.
    Teşekkür ederim. Yazdıklarınızı dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz.

zahmet verip cevap yazan siz değerli insanlara çok teşekkür ederim.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hoşgeldin.................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman abi kucaklayın falan demişsin valla forumda böyle açıklara konan çok arkadaşımız var ahah Hoş geldiniz foruma

Lütfen sorularınızı forumda aratmadan sormayın, illaki bir cevap bulursunuz
    hoş geldin Numanım kefeee haksızda değil hani
    seni hınzııır
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    hoş geldin abi bende 3hafta önce ilk motorumu aldim 4 ay bu siteden sordum araştirdim karar verdim motor almak istiyosan bence dogru bi başlangiç yaptin buraya gelmekle. Korumalari olan bakimli bi cbf 150 ile başlamani öneririm.

aladag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 2007
    Hoş geldiniz.Bende 40 yaştan sonra motora başladım.2,5 aydır motor kullanıyorum.Kullanmaya başladıktan sonra motorsiklet kullanmanın tehlikelerinin daha iyi farkına vardım.2-3 kez yan yatmalarım oldu düşük hızlarda.En başından beri korumasız hiçyola çıkmadım.tavsiyem koruma_koruma_koruma.Birde ben 2.el Ybr 125 ile başladım ve motorundan çok memnunum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hoşgeldin numan
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    görüyorum ki burada insanlar birbirlerini ailelerinin birer fertleri gibi görüyolar. Kendine bağlayıcı bir sıcaklığı var forumumuzun. Baktığım diğer forumlarda bu yok. Mesajı okumak ve cevap yazmak zahmetinde bulunan ailemin ferleri ile birlikte mesajın farkında olmayan ailemin fertlerine de teşekkür ederim beni aranıza aldığınız için, bu sıcak karşılama için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)