Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Korkuyorum Arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle geçmiş olsun bende topkapıdan dönerken kaptırmış gidiyorum 40-50 yokuş aşağı bi kartalda aynı hızda gidiyo bende onun arkasındayım. Arkadaş heralde yol arıyoduki birden yavaşladı sağa sinyal yaktı arka pk tutmyodu zaten önede asılınca küt altına girdim ama allahtan kask vardı. Bi arkadaş demişki nerde hata yaptığını bul o konuda kendini geliştirmeye çalış. sen hiç uğraşma zamanla geçer o korku bende 2 ay binmemiştim motora o kazadan sonra ama yavaş yavaş geçiyor sonra

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sen korkunu geçtınmı olay bıtmıstır sen duserım şimdi dye dusunursen kardesım benım gecekten dusersın

Alıntı kartal032 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce geçmiş olsun.Sonrasına gelince; neden düştüğünün sebebini bul, kendini o konuda ustalaştıracak alıştırmaları yap.Göreceksin ki bu sürede korkuların en azından azalmış olacak. sonra bir iki mıcırlı yola bilicli olarak gir.Korkunun üstesinden gelmiş olacaksın Sonuç: KORKUNLA YÜZLEŞ
    bu yoruma tamami ile katılıyorum

Ayrıca bende kaza yaptığımda belli bir süre kokru yaşadım. Ne arabayı nede motoru iyi kullanamamaya başladım. Önemli bir olayda veya çok basit birşeyde ne yapacağıma karar verememeye başladım.

Bir abinin tavsiyesi üzerine 1-1.5 hafta araba , motor kullanmadım . Nerde hata yaptığımı iyice özümsedim ve 1-1,5 hafta sonra kaldığım yerden motor kullanmaya başaladım

Saygılar

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Korkma değilde,tedirginilk diyelim doğrusuda bu zaten.Yavaş yavaş öğreniyorsun motor kullanmayı olması gerektiği gibi yani.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Düştüğüm zaman önce neden düştüğümü irdelerdim. sonra da gelecek sefere daha kolay egale etmek için neler yapabileceğime bakardım.

korkman normal. ben motosiklete binip de korkmayan biri varsa ona normal demem

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    korkunun ecele faydası yok, kaza yapmayan yoktur zannederim 1 musubet bin nasihatdan ıyıdır ,dikkatli sürüşler

Motosikleti
    gsx r 1000 k4
    öncelikle geçmiş olsun kardeş. sözün özü kardeş korkmak iyidir kork ama makinana hükmet yani gözünün almadığı yerde kaza yapmamak için yavaş git. ben yıllardır kullanırım bu mereti defalarca 300 km hızlara çıktığım yerlerde oldu kilometrelerce 20 km hızla gittiğim yerlerde oldu yani saglam basmıyorsan ve görmüyorsan yavaş git bazı arkadaşlar sanki bir hayalete karşı motor kullanıyorlar sonra akibetleri googlede görsellerde görünüyor mıcırlı yolda asla kontrol sağlayamazsın hele ön teker kaydımı gitti.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik havalarını indir sürekli bozuk yollarda kullanıyorsan.kaymayı zorlaştıracaktır.skuterler zaten küçük teker kaymaya meyilli yanlız lastiklerin havası düşük olursa kaymıyor
    sakınnn.. sakın lastik havanızı düşürmeyin. lastik ömrünüzü yersiniz, lastikleriniz aşırı ısınıp bir süre sonra tutunma kabiliyeti azalır, derin çukurlar gibi darbeleri sönümlemesi güçleşir, ....

en iyisi daha fazla saymayayım.
    lastik havaları, üretici ne tavsiye etmişse o değerde olmalı, ne eksik ne de fazla..
    Tolgakan bunu beğendi.

Motosikleti
    olması için çabalıyor
    Alıntı murat_190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çakıllı asfalt yolda kaza yapmıştım 2 ay önce yazlıkta kayıp yan yatmıştım.O günden beri motosiklet kullanırken bozuk bir yola geldiğimde sanki her an düşecekmiş gibi oluyorum.Mesela sağ tali yola girerken az çakıl olsa bile bir korku geliyor içime.Acaba çokmu korktum?Veya sürüş tekniği olarak mı bir eksiğim var? Düşünceleriniz çok önemli benim için şimdiden teşekkürler...
    bu şekilde kaza yapan ve yapmaktan korkan arkadaşlar önce bunu okusun

http://www.motosiklet.net/forum/suru...ml#post1895417

sonrada scooter gibi motoru olan arkadaşlar illa scooter kullanacaksa daha büyük tekerlekli bir scooter tercih etsin.. yada normal binek (at eşek beygir) tipi bir motora geçsin

Motosikleti
    honda boldor cbx 750 1987
    öncelikle gecmiş olsun kardesim bu sukıtırlar böyle azcık mucur azcık yas görse yerdesin onuniçin fazla hız yapmayacaksın yoksa yerdesin hep bide fazla yatırma virajlarda kayar namıssız bende var aynısı garjda duruyo binmiyorum yeni bi motoraldım cbx 750 honda boldor türkiyede tek bende al malın iyisini cekme kaygısını derler en azından 125 lik bi motora bin ybr asya gibi olanlara tekrar gecmiş olsun.
    slm honda boldor cbx750 hiç gördünüzmüüü bende varrrr tambir canavar 87 model hala orcinal.

korkunun ecele faydası yoktur.

en büyük kazamı hızlı gittigim için yaptım.

ama şimdi o kazayı yaptıgım yerden hergüz geçiyorum vede aynı hızla.

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı murat_190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çakıllı asfalt yolda kaza yapmıştım 2 ay önce yazlıkta kayıp yan yatmıştım.O günden beri motosiklet kullanırken bozuk bir yola geldiğimde sanki her an düşecekmiş gibi oluyorum.Mesela sağ tali yola girerken az çakıl olsa bile bir korku geliyor içime.Acaba çokmu korktum?Veya sürüş tekniği olarak mı bir eksiğim var? Düşünceleriniz çok önemli benim için şimdiden teşekkürler...

mrb,

ilk önce bir kaç gün zihnen ve fiziken ara ver
    sonra full çakılın üzerinde full korumayla alıştırmqaya başla ve işi gittikçe cıvıt
    bir süre sonra çakıla bakışın değişecek, ancak hepimiz biliyoruz ki asfalt üzerindeki çakıla yapacak şey az olduğundan, böyle bir zeminle karşılaşma ihtimali hep zihinde olmalı, kıyafet te ona göre

hem muhabbet olsun hem de cesaret verir mi bilmiyorum ama başımdan geçeni anlatayım(şekil olur), bodrumda 16 yaşındayken 3 kişi 3 scooter kiraladık, bodrum-turgutreis yapıyoruz bende sadece şort ve terlik var, yanımızdaki fırlama kısa yoldan diye bir yere soktu patika dibi kum üstü çakılda bitiyor, aşağı inen çakılıyor, bizde o zamanlar "delikanlının hasosu terso olandır" desturundanız, kaporayı yakacak halimiz yok, mantara bağlarız, kaldı ki kapora arkadaşın babasının ve babasının da haberi yok-olsa ne olur(hazine-fon yönetimi konularındaki beceriler ordan geliyor bak düşündükçe hey ulan kaç sene oldu) ne yapalaım aşağı inince motor çakıldığında bir şey olmasın diye altına attım kendimi ama kalktığımda sırtıma bakan öğürüyor, kıyma olmuş ama ben farkında değilim, ipimde de değil açıkçası motor sağlam ya, neyse akşam oldu biz kiraya veren adama vardığımızda kumsala yakındı, benzin daha var diye kumda spin attırdık bolca , neyse denize girdik sonra tuzlu su iyice yaktı akşam duşa giricem giremedim çifte ayna ile bir baktım ohaaaa, ama ders oldu çaıklı yapacağı, o yüzden hep aklımdadır, yolda hareket görmesem bile hareket olma ihtimalinde fren yapıp kaplumbağa gibi dikilip kafayı uzatıyorum, zemin de aynı, zift,su,slyangoz köpek, tavuk, lama her şey çıkabilir. hiç bir şey olmasa güzide arabalı gerzekler virajın ötesinde nasılsa 3. arabaya yer var diye viraj girişinde sollama yaparlar, ama sen viraja yatacağından şerit çizgisinde olacağını düşünmez (bkz. riva yolları taştan)

sen beni bir de yaşlanınca gör bu çene nasıl duracak ben de bilmiyorum

huzur evi çifte aidat kesecek gibi

sağlıcakla kal

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    ben mondial 150hs ile 70km hızla giderken mıcıra girdim, düşmedim.
    çeşitli gidon ve bel hareketleriyle motoru düz tuttum mıcırdan çıkana kadar,
    siz acemisiniz sanırım yazlıkla diyorsunuz hızınız yavaş olduğu halde düşmüşsünüz aynı motorla.

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    bu her düşenin başına gelir zamanla alışırsın. ki düşmenin tekrarlanmaması bir süre boyunca korkarak sürmen senin açından daha güvenli bence
    Drift Religion

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bence her zaman bir miktar korku iyi gelir. İnsan temkinli kullanır. Ama korkuya da esir olmamak gerek...

Ben de korkuyorum...

E5 de, Köprü de sürücülerden korkuyorum.

Motosikletle TEM'e çıkmamayı tercih ediyorum. Sırf, kendini direksiyon başında ispat etmeye çalışan insanlardan korktuğum için.
    selsa bunu beğendi.

murat_190 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS
    sağolun arkadaşlar yorumlar için yazlık bölge olduğu için tahmin ediyorsunuzdur yolları asfalt var ama çakıllı bölgeler de yoğun.Ben full koruma takılıyordum ve gözetmen hücresinde bulunuyordum acemiliğimin %100 payı olduğunu düşünüyorum çünkü ilk defa motordan düşüyorum En fazla 35 le gidiyorumdur yani o kadar yavaştım ama acemilik...Şimdi yine gidiyorum inşallah bu sefer makinayı yanımda getireceğim bu yıl sonuna doğru da ehliyet işlerini halledeceğim ondan sonra heralde trafiğe çıkarım.Bütün arkadaşlara yorumları için teşekkürler zevkle okudum.

static - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 1000 K8
    Köpekleri çok severim. Aram çok iyiydi ...biri bacağımdan ısırana kadar !!! :D
    sonra hiç biri güven vermedi. yaklaşamıyorum
    korkuyorsan sorun yok... çünkü korkmalısın... SUZUKI GSX-R1000

Motosikleti
    Yok
    Tabi Motorum Yok Ama Olucak Nasipse Her Neyse Kendimi Senin Yerine Koydum Abi, ve üstüne gitmeni öneririm şuana kadar korktuğum şeylerin üstüne gittim ve gerçekten başarılı bir sonuç aldım :D
    Eğer Bir Gün Hız Yüzünden Ölürsem Ağlamayın Çünkü Ben,Gülümsüyorum.
    -Paul Walker.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence her zaman bir miktar korku iyi gelir. İnsan temkinli kullanır. Ama korkuya da esir olmamak gerek...

Ben de korkuyorum...

E5 de, Köprü de sürücülerden korkuyorum.

Motosikletle TEM'e çıkmamayı tercih ediyorum. Sırf, kendini direksiyon başında ispat etmeye çalışan insanlardan korktuğum için.
    Henüz malesef motorum yok ama Tem'de ben arabayla bile korkuyorum, illaki çıkıyor birkaçtane lavuk makas ata ata bir dünya tehlike yaşatıyor.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    aynı şekilde bende bir kaza yaptım.
    tek hatam viraja girince korkmam ve panik yapmaktı..
    güvenli sürüş eğitimlerini izle ve kotra tekniği üzerinde çalış.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler